Board index Olimpijske Igre Tokyo 2020

Borilački sportovi na OI- Tokio 2020

Re: Borilački sportovi na OI- Tokio 2020

Postby werbatim » 19 Jul 2021, 20:29

octopus wrote:1. nosilac ide na 16-og, 2. na 15-og itd.

Obe bi trebalo da budu u top4 nosioca. Ne znam od kog datuma se gledaju rang liste.


Sećam sa da je MIlica pričala kako se žreb zna mesec(ima) ranije, da se oni spremali za London npr tako što su radili simulacije tog žreba. Neki muški dobiju zadatak da skinu kako se određena takmičarka bori i udri po čitav dan, bukvalno simuliraju turnir.

Znam da je Tijana sad u prvom kolu protiv španjolke (valjda prvakinja Evrope, dobila je u 1/4 finalu EP), a drugo Wu, dvostruka olimpijska šampionka. Ali spremaju se za to :)
User avatar
werbatim
 
Posts: 1535
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Borilački sportovi na OI- Tokio 2020

Postby octopus » 20 Jul 2021, 07:50

werbatim wrote:
Sećam sa da je MIlica pričala kako se žreb zna mesec(ima) ranije, da se oni spremali za London npr tako što su radili simulacije tog žreba. Neki muški dobiju zadatak da skinu kako se određena takmičarka bori i udri po čitav dan, bukvalno simuliraju turnir.
Ma zna se i sad žreb odavno naravno, nego ja nisam proveravao, pa sam se ogradio da ne širim dezinformacije.

Je li me zezaš da ide na Španjolku u 1. kolu? :colera:
Toj maloj sam predvideo zlato na ovim igrama. Da li je realno da joj je baš ona zapala u 1. kolu... Bukvalno kao Tijana na prethodnim igrama, dete ne ume da izgubi.
User avatar
octopus
 
Posts: 5244
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Borilački sportovi na OI- Tokio 2020

Postby Olimp » 20 Jul 2021, 10:24

Auuuu već nas krenuo baksuzluk...
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Borilački sportovi na OI- Tokio 2020

Postby Nikola » 21 Jul 2021, 16:22

Sranje, ali vreme je za osvetu. Mandic ima laksi proboj do borbe za medalje
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8897
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Borilački sportovi na OI- Tokio 2020

Postby Foteljas » 22 Jul 2021, 10:20

Da li se negde moze videti ceo zreb i kostur nasih takmicara u borilackim sporotovima?
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5136
Joined: 28 Aug 2015, 13:27


Re: Borilački sportovi na OI- Tokio 2020

Postby octopus » 22 Jul 2021, 10:52

Добро је, не можемо у ранијим фазама са Шиптарима да се укрстимо.
Жреб је битан, али и дан треба да се погоди и да си у свом најбољем елементу и мало срећа да те погледа.

Мандић јако добар жреб, Кенијка па солидна Пољакиња. Са 2 победе је у пф, као и Тијана.
Тијана криминалан жреб (други носилац је!), прво против Шпањолке па иде на Кинескињу коју је добила у Рију а која је до тад била непобедива.

Срећно свима!
User avatar
octopus
 
Posts: 5244
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Borilački sportovi na OI- Tokio 2020

Postby Baxter Stockman » 22 Jul 2021, 10:57

Za boks, karate i rvanje nisam uspeo da pronađem žreb, čini mi se da kasnije počinju turniri u tim sportovima.

Moguće da će za koji dan biti objavljen žreb.

Evo jedna slika gratis :biggrin:
Image
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34255
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Borilački sportovi na OI- Tokio 2020

Postby Perate » 22 Jul 2021, 13:32

Majdov ima sasvim korektan zreb, do 1/4 bi trebao doci, tamo mu dolazi Toth(najverovatnije) koga je pobedjivao
Perate
 
Posts: 245
Joined: 20 Dec 2019, 07:15

Re: Borilački sportovi na OI- Tokio 2020

Postby Dylam Dop » 22 Jul 2021, 13:35

Majdov se dosad 3x u karijeri sastajao sa Tripelom i ima 2 pobjede na Grend Slemovima iz 2019 (jednom Iponom i jednom Wazarijem) i najaktuelniji brzi poraz na GS u Kazanju maja ove god. (ovaj ga okrenuo 2 puta, fasovao Ipon i Wazari u roku od 2:45 sec.)

Mecevi:

-Pobjeda Waza-rijem u finalu Marakesa 2019 za 4 min.: https://www.youtube.com/watch?v=e7O553ftJIU

-Pobjeda Iponom u 1/2f Hohhota 2019 za 3:51 sec.: https://www.youtube.com/watch?v=V0ZiVI6RyY8

-Poraz u 1/2f Kazanja 2021: https://www.youtube.com/watch?v=3Wbn01SI3vM


Tripel nema nikakvih uspjeha van nastupa na GS-ovima, ali bice zajebano. Ako prodje Majdov u drugu rundu, ocekuje ga najvjerovatnije prekaljeni i iskusni Gwak, koji je stariji vise od 4 god. i nikad se jos nisu sastajali. U kakvoj formi je Nemanja uopste?!
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7217
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Borilački sportovi na OI- Tokio 2020

Postby Dylam Dop » 22 Jul 2021, 14:10

Kukolj prolazi Takajawu 100%, ali se u drugom kolu sastaje sa Cho-om od kog je Iponom izgubio ove godine na pomenutom GS u Kazanju u mecu za bronzu:

User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7217
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Borilački sportovi na OI- Tokio 2020

Postby Dylam Dop » 22 Jul 2021, 14:27

Izvjestaj o Majdovu nakon ovogodisnjeg GS-turnira u Kazanju: https://www.nezavisne.com/sport/ostali_ ... iju/660666

Spoiler: pokaži
"Ovo je bilo moje zadnje takmičenje pred Olimpijske igre. Neću raditi Svjetsko prvenstvo u Mađarskoj. Posvetiću se baznim pripremamam i spremiti se za najveće takmičenje na planeti koje će biti održano ovog ljeta. Želim da saniram sve povrede do Tokija, ali i psihološki se spremiti za Olimpijske igre. Duboko smo u normi, mjesec dana je do Svjetskog prvenstva, a dva do Olimpijskih igara. Jednostavno, svjetske medalje imam već dvije, olimpijsku nemam i želim se posvetiti tom cilju u potpunosti. Takođe, ne želim nastupom na Svjetskom prvenstvu nešto ugroziti, odnosno rizikovati nešto u vezi s povredom", poručio je Nemanja Majdov.

A upravo je povredu, srećom lakšu za saniranje, doživio u Kazanju. Duel s Eduardom Tripelom iz Njemačke izgubio je zbog nesmotrenog i nezgodnog udarca glavom od strane protivnika. Ipak, nakon toga sjajno je odradio borbu za treće mjesto i savladao Izraelca Lija Kohmana iponom u golden skoru te se tako domogao još jedne medalje s grend slemova. Prethodno je dobio Abderahmana Benamadiju iz Alžira, zatim Rusa Husena Kalmurzaeva te Šamarkanda Jandrejeva iz Uzbekistana.

"Zadovoljani smo nastupom i bronzanom medaljom u Kazanju. Željeli smo da testiramo trenutnu formu, uzmemo dodatne bodove i ostanemo među osam najboljih na rang-listi radi žrijebne liste za Olimpisjke igre. Nemanja je pokazao da je na dobrom nivou. Povreda u četvrtfinalu ga je omela i za viši plasman, ali na kraju je završilo medaljom. Od nezgodnog udarcu glavom, koji nije bio namjeran, protivnik mu je slomio dva prednja zuba. Bila je čak upitna borba za treće mjesto, ali smo uspjeli sanirati privremeno i na kraju dobiti meč protiv Izraelca", poručio je Ljubiša Majdov i dodao:

"Imao je mnogo teške mečeve. Žrijeb nije bio nimalo lagan, ali smo dobili jasnu sliku na čemu još treba da radimo do nastupa na Olimpijskim igrama. Sve planirano u Kazanju smo odradili. Jedino nismo planirali povredu, ali i to ćemo sanirati."

Brušenje forme pred dosad sve ostvarene vrhunske rezultate "Spartanac iz Istočnog Sarajeva" odrađivao je tradicionalno u rodnom gradu i okolini. Od toga neće odustati ni uoči Olimpijskih igara.

"Pripreme za Olimpijske igre ćemo raditi na Jahorini - bazni dio. Jedan dio provešćemo u Srbiji. Planiram otići i na kampove. Sve ide po planu i nadam se da će tako ostati i do nastupa u Tokiju. Uslovi na Jahorini, uključujući i klimatske, zaista su odlični. Imamo sasvim dovoljno vremena da napravimo detaljnu analizu i dovedemo do savršenstva sve one detalje koji jednostavno moraju biti savršeni ako želimo do pobjedničkog postolja u Tokiju. Motiva, želje i samopouzdanja ne nedostaje. Kvalitet je već dokazan i nadamo se da ćemo ga potvrditi i na najvažnijem takmičenju", poručio je Ljubiša Majdov, otac i trener jednog od najuspješnijih džudista svih vremena našeg regiona, ali i šire.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7217
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Borilački sportovi na OI- Tokio 2020

Postby Olimp » 22 Jul 2021, 19:02

Očito se zna žrijeb rvanja, Nemeš ide n onog Nijemca kojeg je Štefanek dobio u Riju.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Borilački sportovi na OI- Tokio 2020

Postby veljkos161 » 22 Jul 2021, 19:13

Pa to nije dobro, cini mi se da je bio 4. favorit kladionica a da je posle presao na trece mesto.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7397
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Borilački sportovi na OI- Tokio 2020

Postby octopus » 22 Jul 2021, 19:47

Ma nema to veze što su ga kladionice pomerile. Mate je prespreman. I fizički i psihički. Za mene će biti veliko iznenađenje ako on ne osvoji medalju. Jako je konstantan, dugo godina se štedeo zbog Štefaneka. Sad će da eksplodira. Samo malo žreb da ga pogleda, da mu ne dođe odmah neko ko mu ne leži. Jedino sam za Kadžaju siguran da od rvača neće ništa uraditi. Mićić je nepoznanica, a Datunašvili je isto veoma jak kandidat.
User avatar
octopus
 
Posts: 5244
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

PreviousNext

Return to Tokyo 2020

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests