Board index Olimpijske Igre Tokyo 2020

Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Old school » 08 Aug 2021, 11:24

grobar_Zvornik wrote:Не бих се сложио Хајз што се балкона тиче.
Свака част свима који су годинама остваривали добре резултате, али би (лични став) најбоље било да у будућности на балкон излазе само шампиони.


Potpuno se slažem. Košarkašice zu odigrale OI ispod svakog proseka i nisu za balkon.
Na tituli EP moj naklon do poda, jedno veliko bravo, svaka čast i hvalospevi svih vrsta.
Jedino veliko izvinjenje od mene vaterpolistima jer sam posumnjao u nijh na osnovu rezultata iz poslednje dve godine.
Ipak je Srbija najveća planetarna sila u ovom sport.
Ostaje žale za zlatom u basketu, makar jednom medaljom Novaka (zlatnom), makar jednom medaljom u džudoa i veslanju. Ivanini rezultati ove godine nisu naslućivali borbu za medalju. Skok od 7.01 u kvalama je veliko iznenađenje za mene.
Bez dublje analize proglasio bih OI u Tokiju ipak dobrim. Ne mogu da kažem da su neuspšne.
Last edited by Old school on 08 Aug 2021, 11:25, edited 1 time in total.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7241
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Dexi » 08 Aug 2021, 11:25

Zavrsene su jos jedne OI :biggrin: .Fenomenalan nastup nasih takmicara i velicanstven rezultat :blue: .
3-1-5 oboren rekord iz Rija po broju medalja,a i po broju zlatnih :okk: .
Ukupno smo 28 ,a po broju medalja 26,najvise smo medalja osvojili u regionu :okk: .Posle 2000 i Sidneja uprkos svim kukanjima i sumnjama uzeli smo vise medalja i od Hrvata. :okk: (nastavicemo i u Parizu)
Treba biti posten i reci da su sada nastupali basketasi i Jovana,a u Riju ne.
Treba biti posten i reci da smo mogli i do Olimpijskog Olimpa za nas sport da dodjemo na ovim Oi,a to je deset plus medalja.
Nazalost Novak i kosarkasice nisu uspele,ali su rezultatima tokom sezone apsolutno ispunili sva ocekivanja.Zao mi je i Ivane.No vratilo se visestruko u drugim sportovima.
Streljastvo i tekvondo premasili ocekivanja ,basketasi ,Jovana opravdali ulogu favorita i uzeli medalje.
Drago mi je i zbog Zuraba,nadam se da je to najava kontinuiteta i u tom sportu.
U ekipnim sportovima tri 1/2,jedna bronza i jedna zlatna.Opet smo u top 5,6 ekipa u ekipnim sportovima :okk:
Vaterpolisti pokazali i dokazali da su apsolutno vaterpolo dream team i medju tri najdominantnija kolektiva u ekipnim sportovima.(Usa u kosarci,Francuzi u rukometu)u poslednjih 30 god. :blue:
Ova dominacija koju su uspostavili je nesto neverovatno :okk:
Ponosan sam na sve nase sportiste,verovao od pocetka u njih i kad nije islo,i kad su nastupili losi dani,porazi,verovao da ce biti pravi i doneti nam radost i srecu.
Sto se Pariza tice,jos je rano,ali ocekujem i tamo puno kandidata.Novak,Tijana,odbojkasice,vaterpolisti,strelci,borilacki sportovi,dvojac u veslanju ,Nina u boksu.
Ocekujem veliki povratak kosarkasa,odbojkasa i nadam se rukometasa sa Djeronom na veliku smotru.
Raditi bolje u kajaku ,gde smo imali lose igre,a opet imsmo veliki potencijal :okk: .Ispratiti Barnu koji je veliki talenat,pametnije se spremiti za tenis,sto se tice dublova(videti primer Hrvata u tom sportu)Atletika isto ima potencijala,nadam se da Ivana jos nije rekla poslednju rec.Neverovatan potencijal imamo.
Ispratio sam gotovo sve nase takmicare i njihove nastupe i ponosan sam bukvalno na sve.
Sad sledi odmor kako za nase sportiste tako Bogami i za nas koji smo iz noci u noc sve to pratili :okk:
Jos jednom sve cestitke nasem olimpijskom timu :blue:
Dexi
 
Posts: 16615
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Old school » 08 Aug 2021, 11:29

Deksi molim te ne preteruj :biggrin:
Dobre su bile OI, u skladu sa prognozama ali ako uporedim neke reprezentacije koje su čuda činile, npr. Poljska, tvoj opservacija je hiperbolisanje.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7241
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Dexi » 08 Aug 2021, 11:39

Old school wrote:Deksi molim te ne preteruj :biggrin:
Dobre su bile OI, u skladu sa prognozama ali ako uporedim neke reprezentacije koje su čuda činile, npr. Poljska, tvoj opservacija je hiperbolisanje.

Koliko je Poljska uzela ekipnih medalja na poslednje dve olimpijade.
Za nase uslove,rezultate od ranije ovo je fenomenalno.
Da moglo je i 10+ ,ali jbg.
Naravno da su i druge ekipe imale odlicne,igre,neke slabije,pogotovo su se istakli Italijani,Holandjani,Francuzi u ekipnim sportovima,ali mi treba da gledamo nase rezultate i i gde smo bili pre,a gde smo sada,to je sustina.
Kakvi smo bili ranije,pre svega u individualnim sportovima ovo je fenomenalan rezultat.
Sta biste rekli da smo imali recimo 0-1-8 odnos medalja :biggrin: .
Dal su po tebi Ukrajinci gubitnici sto su uzeli 20 medalja,al samo jedno zlato.
Po meni nisu,jer svaka medalja ovde na ovom nivou se tesko osvaja,bez obzira na ime sporta
Dexi
 
Posts: 16615
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby veljkos161 » 08 Aug 2021, 11:46

Deksi Poljaci deru u atletici a to je opasan poduhvat.
9 medalja i 4 zlata su ugrabili u atletici a u Riju su bili ispod nas na tabeli.
Pokidali su.
U kolektivnim se nisu istakli, ali na primer u muskoj odbojci su velesila pa tako da ipak nije da su tu nesnadjeni i nepostojeci.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7377
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Lakerit » 08 Aug 2021, 11:59

Delom jer nema Rusa u atletici. To ljudi zaboravljaju.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Old school » 08 Aug 2021, 12:18

Mađari i Česi su takođe pokidali. Mađari posebno.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7241
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby veljkos161 » 08 Aug 2021, 12:19

Madjari u svom standardu,cak i iza jer su U Riju bili 12. a u Londonu 10.
Sada su 15.
Madjari top 15 nisu bili samo u Pekingu :blue:
Last edited by veljkos161 on 08 Aug 2021, 12:22, edited 1 time in total.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7377
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Old school » 08 Aug 2021, 12:21

U svakom slučaju nije loše.
Nikako podleći politički kreiranoj euforiji ali svakako bravo za sve osvajače medalja.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7241
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Dr. Thomas » 08 Aug 2021, 12:32

Naši u kadru svega 0.78 sec. :colera:
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17075
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Dexi » 08 Aug 2021, 12:36

veljkos161 wrote:Deksi Poljaci deru u atletici a to je opasan poduhvat.
9 medalja i 4 zlata su ugrabili u atletici a u Riju su bili ispod nas na tabeli.
Pokidali su.
U kolektivnim se nisu istakli, ali na primer u muskoj odbojci su velesila pa tako da ipak nije da su tu nesnadjeni i nepostojeci.

Svaka cast njima,lep rezultat,vec sam rekao da su pojedine zemlje bile zaista uspesne,ali ja gledam nase i iskljucivo nase :okk:
A nasi su uz malo srece mogli da pokidaju ove OI,ma i ovako su bili fenomenalni.
Ne mozemo mi nikad biti poput Madjara,Poljaka,Italijana dokle god nemamo dva ili vise sporta gde mozemo uzimati vise medalja laganije.Ja bih voleo da mozemo ko Poljaci ili Madjari da uzmemo nekoliko medalja u atletici i kajaku,zaista bih voleo.
Do tada nama je svaka medalja uspeh. :biggrin:
Last edited by Dexi on 08 Aug 2021, 12:40, edited 1 time in total.
Dexi
 
Posts: 16615
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby veljkos161 » 08 Aug 2021, 12:40

Pa zato sam ja i pricao,posle Milicinog zlata nam se sve otvorilo da napravimo istorijski dobar plasman.
Sada, pa ko zna kada ce ponovo ako uopste i hoce.
Top 20 najmanje.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7377
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Dexi » 08 Aug 2021, 12:43

veljkos161 wrote:Pa zato sam ja i pricao,posle Milicinog zlata nam se sve otvorilo da napravimo istorijski dobar plasman.
Sada, pa ko zna kada ce ponovo ako uopste i hoce.
Top 20 najmanje.

Eto motiva za Pariz. :okk: Veci broj zlata i top 20.
Mogli smo slazem se,Novak,basketasi,odbojkasice da se poklopilo sve,ali sta je tu je.
Novak je izdominirao sezonu,kosarkasice vec uzele zlato na EP,odbojkasice verujem isto. :okk:
Dexi
 
Posts: 16615
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby veljkos161 » 08 Aug 2021, 12:51

Pa treba ti kvaliteta da bi ciljao na takve dosege.
Raduje na primer raznovrsnost sportova u kojima smo u stanju osvojiti medalju,imamo ih u kolekciji u:
1.Vaterpolu
2.Odbojci
3.Streljastvu
4.Kosarci
5.Tenisu
6.Kajaku
7.Rvanju
8.Plivanju
9.Veslanju
10.Tekvondou
11.Karateu
12.Basketu
13.Atletici
Ne pricam samo za ove igre vec sve skupa naravno.
Ali eto, nigde nemamo u sportovima sa puno disciplina neku dominaciju,vec je svugde to po neki tako bljesak kada se radi o vecini pojedinacnih sportova.
Jedan plivac,jedna atleticarka,jedna medalja u kajaku...
Tekvondo se izdvaja,nadamo se da ce oni ubirati i dalje minimum po jednu a sto da ne i po 2 kada se namesti.
Mnogo velikih sportista odlazi, trebaju nam zamene u suprotnom bice 5 medalja ono sto je sada 10 u smislu realnosti da se dohvati.
Tesko da cemo u Parizu biti u prilici da gadjamo veci broj sto zlata sto medalja,ali videcemo.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7377
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Lester Bo » 08 Aug 2021, 13:02

Suma sumarum igre su bile uspešne,nadmašen je Rio,na kraju su Prekovićka i vaterpolisti doneli prevagu,da je moglo ukupno medalja više da se osvoji svakako je moglo.

Što se zlatnih medalja tiče došli smo sa 5-6 najozbiljnija kandidata,uzeto je 3 što je ozbiljan rezultat nije bilo tu mnogo kikseva kada je to u pitanju.

Još jednom za vaterpoliste :blue: ,svaka reč je suvišna,ovakva generacija teško da će se ponoviti,ono je nestvarno šta su oni sve uradili i osvojili od Rima 2009-te,pa sve sada do Tokija,način na koji se ova pola ova ekipe oprašta je neverovatan.

Milica je došla kao neko ko nije možda bio glavni favorit za zlato ,ali očigledno da je priprema bila vrhunska,fascinantan je način na koji je i mentalno jaka,ovde je recimo bilo nezgodnih momenata i u polufinalu i u finalu,a Milica ja tada bila najjača,kao i u Londonu kada je u finišu slomila takmičarku iz Meksika šampionku iz Pekinga.

Za Prekovićku važi ono "Dođoh,videh,pobedih",opravdana uloga favorita,smirenost,dominacija tokom svih 6 borbi,šteta što njen sport izlazi iz OI nakon Tokija,imali bi u narednim igrama sigurnu medalju.

U borilačkim sportovima pored zlata Milice i Jovane još 2 medalje,dobar rezultat iako je i tu bilo takmičara poput Majdova,Kukolja,Obradovićke,Nemeša,Mićića itd koji su svakako mogli više. Dosta su svi naši takmičari imali prebloma u prvoj borbi,malo nesrećan žreb ,malo prevelika stegnutost.Ipak Tijana i Datunašvili su dobili šansu da se bore za medalju i ono su to iskoristili na najbolji mogući način,šteta što još neki nisu dobili šansu,ubeđen sam da bi imali šta da pokažu.

Strelci su za razliku od Rija bili uspešni,uzete su 2 medalje,drago mi je da je konačno Mikec probio led,Sebić takođe kome je malo ko davao šanse da može do odličja.Naravno ostaje žal za Zoranu koja je podbacila u svojoj najboljoj disciplini kao i drvenoj medalji gde je pokidala,ali je tu Mikec nažalost zakazao i onda za dlaku ispušteno finale.Arsovićka ponovo dosta slabije od onoga što pruža na svetskim kupovima i ostalim takmičenjima.

Basketaši otišli kao favoriti za zlato,nažalost imali su jedan lošiji meč na turniru koji ih je koštao istog ,ipak totalnog fijaska nije bilo što je najvažnije,medalja je tu.

Očekivao sam od odbojkašica da idu do kraja,međutim SAD su polufinale i finale odigrale kao u transu ,tako da se tu ništa nije moglo.Ono što će ostati za pamćenje sa ovih igara je četvrtfinalna partija protiv Italije gde su po ko zna koji put pokazale da su najbolje kada je to najpotrebnije.A i danas nisu pale u borbi za bronzu već su zgromile protivnika i uzele medalju.Možda je moglo u grupi protiv Brazila bolje da se odigra,da se dođe do finala,ali čisto sumnjam opet da bi nešto mogle protiv Amerikanki.

Ono za čime svakako najviše ostaje tuge je Novak.Maestralno je došao u polufinale singla i miksa sa Ninom,a onda se sve promenilo od sredine drugog seta protiv Zvereva.Da se to preživelo siguran sam da bi već prošlog petka imali 2 medalje više na svom kontu jer bi i Ruse zgromili u polufinalu miksa.

Španovićka verovatno nije bila u užem krugu kandidata za odličja sa najboljim skokom 6.88 tokom godine.Međutim posle 7m u kvalifikacijama i prvog mesta skočili su svima apetiti.Ogromna šteta,jer je eto švabica skočila isto kao i ona u kvalifikacijama,a recimo Ivanin skok iz Rija kada je uzela bronzu je dosta iznad njenog.

Pomenuo sam već Damira i Zoranu,takođe košarkašicama je jako malo falilo da ponovo okite odličjem što bi bio nestvaran rezultat.Šteta što se Jelena i Sonja opraštaju bez olimpijske medalje.Nismo bili na nivou iz Valensije,ali ona borbenost i energija na koju smo izvukli Kanadu,Koreju i Kunu je neki trademark ove ekipe.Nažalost te Francuskinje su morale jednom da nas dobiju i poklopilo se da to bude ovde i da nam ubace sve živo,a recimo u finalu EP u Valensiju nisu bile ni na 30 poena posle 25.minuta utakmice.

Takođe Vasić-Mačković su kroz koronu i svašta nešto prošli pred ove igre,opet su uspeli da se nađu u finalu i budu u borbi za odličja do par stotina metara pre kraja finalne trke.Da nije bilo pehova iskreno verujem da bi i tu bilo odličja.

Strahinja Stefanović je posle odlične trke u kvalifikacijama ipak malo podbacio u polufinalu i zamalo ostao bez finala i borbe za medalju.
Utisak je i da je Milica Novaković(Starović) mogla više.

Nina Radovanović u boksu ostvarila dve pobede,došla do borbe za medalju,međutim u ovom trenutku je ovo realnost i njen maksimum.

Ono što raduje su nastupi mladih takmičara ,plivača Andreja Barne od koga se očekuju rezultati u budućnosti kao i bacača kugle Armina Sinačevića koji je stigao do finala i verujem da će i on tek u budućnosti praviti ozbiljne rezultate jer ima itekako prostora za tako nešto.

Ipak u globalu kada je budućnost u pitanju moram da priznam da za sada nisam optimista.Od onih koji su nam na ovim igrama doneli zlatne medalje od vaterpolista više od pola ekipe neće biti tu,Milica se penzionisala,Jovanin karate više nije olimpijski sport.Oba strelca koja su donela medalju su tu na 36-37 godina,dakle u Parizu će imati oko 40,što nije toliki problem za taj sport samo pitanje je motiva.
Mada tu ostaju uvek Zorana i Andrea da probaju da konačno osvoje olimpijsku medalju.Pitanje je basketaši koliko će još gurati svoju priču.Odbojkašice meni nisu upitne za sam vrh i u Parizu će gro ekipe biti u dobrim godinama.Sa borilačkim sportovima se zaista nikada ne zna,ali ono što sam siguran da će opet biti dosta kandidata,e sada za šta će to biti dovoljno...

Novak će bože zdravlja u Parizu biti sigurno gladan iako će imati 37 godina,dok ne znam recimo da li recimo tamo Španovićku možemo da očekujemo.Od košarkašica prvo očekujem da Marina nastavi da radi,međutim koliko je realno očekivati da se u Parizu napadne medalja kada imaš dominantne Amerikane,domaćina Francusku pitanje je...prvo naravno neće biti lako plasirati se tamo.

Očekujem i ja više od veslača i kanuista,ima prostora za napredak koji će se nadam se iskoristiti.

Moramo imati na narednim igrama više kolektivnih sportova,pre svega muških naravno.

Košarka se ne sme ponoviti,problem sa odbojkom i rukometom je taj što je sistem kvalifikacija dosta nezgodan,pogotovo odbojka kada je u pitanju.
U rukometu je došao novi selektor ,raduju poslednje kvalifikacije da se malo pomeramo sa mrtve tačke,međutim sve je to dosta rano.

Ima vremena,kao što neko napisa tek ozbiljniju sliku ćemo imati polovinom iduće godine,ako ništa nešto će se manje čekati na sledeće igre.


Za kraj Sve pohvale za sve forumaše koji su učestvovali u diskusiji tokom ovih igara,zaista je bilo zadovoljstvo čitati puno konstruktivne i kvalitetne analize.

I generalno pravo je uživanje bilo biti uz Avangardu tokom ovih 16 dana.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 14790
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

PreviousNext

Return to Tokyo 2020

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests