Board index Olimpijske Igre Tokyo 2020

Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Niksicanin » 06 Aug 2021, 17:39

Мени је Душанова,изјава хајлајт односа према репрезентацији. Да рикнеш.
Niksicanin
 
Posts: 5977
Joined: 23 Apr 2011, 08:09

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby tremi08 » 06 Aug 2021, 17:39

Ma tu se mora bronza uzeti, taman da se zaokruzi ova sjajna generacija.

Sa jedne strane jesam da se zadrzi jedan deo tima pre svega Dabovicka, Nevena, Tina i Cadjo, i da se potom uz Crvendakic, Milic i Draganu pridodaju jos neke devojke, pre svih: Dugalic, Raca, Nogic, I. Katanic ili Stanacev, Visnja, Turudic, Djordjevic, Zec, Bogicevic, Mandic, Mitrovic i Kaca Vuckovic. To je otprilike to sto valja kod nas
tremi08
 
Posts: 6387
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby AirBall » 06 Aug 2021, 17:45

grobar_Zvornik wrote:Како бре Аир не видиш снајку? :biggrin:

Играла је данас, ал боље да није.


Nisam gledao nijednu utakmicu vec pratio flashscore i nisam video da pise Vukosavljevic za razliku od evropskog, mozda i gresim, povrsno to pratim :biggrin:
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106379
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Nikola » 06 Aug 2021, 18:31

Nisam imao snage da gledam Prekovic... Otislo mi sve u u kurac posle posle kosarke.


Svaka cast devojci - kako Srbin-Pg rece, a ja se nadovezao, koliko smo se vekova bili i i i pucali.
Dace Bog jos tri
Edit: promasio sam i misspelovao par reci, a i jesam bio pripit
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 9012
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby druga generacija » 06 Aug 2021, 18:48

I dalje guramo na te 8-10 medalja (2-3 zlatne), koje su bili neki realan dobar domet nasih. Naravno nije nam se sve ispunilo, kao i sto nece nikad nikome, ali ovo je veoma solidno.

Sto se danas tice:
Jovana Preković sjajna. Gledao sam juče Karate zbog bronzane moje Austrijanke. I naravno danas. Preković je delovala stvarno jako. Pogotovo mentalno.
Vaterpolosti ko Vaterpolisti igraju sa samopouzdanjom i iskustvom Sampiona. Stvarno brutalno dobro u najtesim situacijama.
Za Odbojku mi je malo krivo, ali ovakve Amerikanke tesko bi dobili i sa puno boljom igrom. Vazno je da se uzme medalja i nastavi kontinuitet.
Kosarkasice nemogu pobediti SAD. Niko ih nemoze pobediti u KO fazi. Razlika je mnogo mnogo veca nego kod muskaraca. Stvarno imaju impresivnu repku. U principu je cak je i dobro sto nas sut nije isao i najbolje igracice se odmorile za mnogo vazniji susret sutra. Njihova medalja meni licno je vaznija od finala Vaterpola.
druga generacija
 
Posts: 717
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby tremi08 » 06 Aug 2021, 22:27

Sad iz ove perspektive pred kraj, realno smo morali da imamo medalje od:
3x3, Majdov, Prekovic, Mackovic/Vasic, tekvondo, Novak singl, odbojkasice, vaterpolo, Nemes + Spanovic i kosarkasice koje su bile tu u top 4 favorita. Dakle, 10(11) medalja da uzmemo kao realno stanje. Da ne gledamo Milicu Starovic ili Micica i Kukolja i medalju strelaca.

Sad smo na 8, da vidimo da li mogu i kosarkasice i odbojkasice i da dodjemo do te cifre od 10.
tremi08
 
Posts: 6387
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby NEDJA » 06 Aug 2021, 22:34

Ja jedva cekam Dexijev detaljan izvestaj po zavrsetku OI
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6268
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby veljkos161 » 06 Aug 2021, 23:06

tremi08 wrote:Sad iz ove perspektive pred kraj, realno smo morali da imamo medalje od:
3x3, Majdov, Prekovic, Mackovic/Vasic, tekvondo, Novak singl, odbojkasice, vaterpolo, Nemes + Spanovic i kosarkasice koje su bile tu u top 4 favorita. Dakle, 10(11) medalja da uzmemo kao realno stanje. Da ne gledamo Milicu Starovic ili Micica i Kukolja i medalju strelaca.

Sad smo na 8, da vidimo da li mogu i kosarkasice i odbojkasice i da dodjemo do te cifre od 10.

Jbg,ali preterao si malo.
Mislim na veslace zbog korone i Majdova i Nemesa pre svega.
Rekao bih i za Ivanu ali posle skoka od 7 metara u kvalifikacijama i kasnijem epilogu u finalu, da,"morala" je i Ivana da dohvati medalju.
Majdov i Nemes obzirom na konkurenciju i zrebove daleko od toga da su morali.
Kvaliteta imaju ali je tamo prosto mnogo izjednacena konkurencija.
Ako dohvatimo 10, mi smo realnu kvotu po broju manje vise dostigli, samo jbg po sjaju je moglo i trebalo malo bolje.
Ipak, obzirom da Novak nije uzeo nista,a u borilackim sportovima dobili uzasne zrebove manje vise svi uz onaj peh veslaca,veliki je uspeh za ostatak delegacije ova cifra medalja.
Racunam jbg da ce odbojkasice sigurno dobiti Koreju pa da ce biti najmanje 9 a nadamo se naravno i Sonjinom poslednjem plesu za 10.
Ako i ne bude nema veze, ali bilo bi posteno i pravedno da se oproste medaljom nekako.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7445
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Slavisak » 07 Aug 2021, 00:26

veljkos161 wrote:Cuj podbacile porazom u polufinalu a bez druge najbolje igracice, a pre toga su u 1/4 raznele Italiju.
Mogle su svakako odigrati bolje ali previse su ove danas prosto bile bolje da bi to ista promenilo.
Takav je dan,a ova polovina zreba je bila pakao.
Znam da je kod nas popularno da je svaki poraz uvek i svuda = raspad nasih,a nikako udeo protivnika ali nesto se pitalo i protivnika ovde.

Daj bre , koliko samo puta nisu umele da prebace mrezu na servisu. Pa nase odbojkasice su svetske prvakinje , olimpijske vice sampionke , a imamo i najbolju igracicu na svetu u ekipi , pdbacile su debelo, pojeo ih je pritisak kao sto je i Djokovica.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby veljkos161 » 07 Aug 2021, 00:35

Brate,ti ko da nikad nisi gledao odbojku.
Pa servis greske su cesta pojava :biggrin:
Ono jes,utisak je bio da su nase malo vise puta no sto su smele za ovakav mec ali imale su i Amerikanke vise promasaja na startu treceg seta na primer pa nikom nista.
Servis je u svim sportovima varljiva stvar.
Secam se na primer,kako je Tijana unistila Ruskinje u prvom setu cetvrfinala 2016.
Ne secam se tacno, ali uzela je desetak poena u nizu pri cemu nisu vratili skoro nista.
Bio joj je dan reklo bi se.
Danas spuca iz sve snage,ode za malo u aut.
To su sitnice,da je usla u teren mozda bi vezala jos 5 poena.
Ali ne, Srbinu je lakse da zakljuci da se svetska sampionka usrala,sansi nema da je naisao los dan i da je neko u datom trenutku bio bolji.
Od 2016,ovo je tek drugi izgubljen veliki mec.
2016. nokaut faza igara:
Srbija-Rusija 3-0
Srbija-Amerika 3-2
Srbija-Kina 1-3
2017. nokaut faza evropskog prvenstva:
Srbija-Bugarska 3-0
Srbija-Turska 3-0
Srbija-Holandija 3-1
2018. svetsko prvenstvo,prvo mecevi koji su odlucivali ko ce u 1/2 sa po 3 tima:
Srbija-Japan 3-0
Srbija-Italija 3-1
A onda i 1/2 pa zatim i finale:
Srbija-Holandija 3-1
Srbija-Italija 3-2
2019. ponovo evropsko:
Srbija-Rumunija 3-0
Srbija-Bugarska 3-0
Srbija-Italija 3-1
Srbija-Turska 3-2 (u prilicno teskoj atmosferi za igru)
Na sve ovo ide onda pobeda u mecu pod pritiskom katastrofe i neodlaska na igre protiv Poljakinja posle sampionskog preokreta u 4. setu za 3-1.
Onda u Tokiju bez Brankice :
Srbija-Italija 3-0
Srbija-Amerika 0-3
I ocekujem da dobiju mec za bronzu.
I onda dodjemo u situaciju da se govori da su se ove devojke usrale.
Jest ono,vidi se da se ukenjavaju svako malo.
Sramota je stvarno iznositi ovakve zakljucke.
Ovo su godine igranja eliminacionih meceva,protiv preko 10 kontam razlicitih protivnika(nisam bas brojao) i u razlicitim sastavima i sa raznim povredama hendikepima...
I onda evo od neke tamo Amerike(pa jos kako cujem okolo i nadrogirane pritom :blue: ) los dan i poraz.
Da,bas su pickice usrale su se.
Mislim da je to jedino objasnjenje za par promasenih servisa i poraz od tima koji je odigrao perfektno.
Njihova droga i nase useravanje.
Nije me evo mrzelo, a ti se zapitaj koliko ima smisla da ovako pises o odbojkaskoj reprezentaciji posle svih ovih pobeda i uspeha.
Last edited by veljkos161 on 07 Aug 2021, 00:56, edited 2 times in total.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7445
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Slavisak » 07 Aug 2021, 00:36

Nam su uvek dolazile kada ne treba, barem sam ja stekao takav utisak :beyond:
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby veljkos161 » 07 Aug 2021, 00:58

Ali to se tako nekada namesti :beyond:
Da one cesto gube zavrsnice onda da,moglo bi se reci da pucaju pod pritiskom.
Ovako se prosto ne mogu sloziti nikako.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7445
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Milutinov Tata » 07 Aug 2021, 01:03

Ma nije ovo bilo pucanje pod pritiskom, jednostavno u ovom trenutku nema kvaliteta u ovom sastavu za taj iskorak, mec protiv Italije je suvise dobro odigran da bi bio pravi reper za nesto. Nisam ja siguran ni koliko su SAD dobre, i ovako grogirane nase su uspele da treci set dovedu u egal zavrsnicu. Kad vodis sve ti ide od ruke, karakter se pokazuje kada se rezultat juri. Nase danas nisu ni bile u toj poziciji.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29747
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby veljkos161 » 07 Aug 2021, 01:06

Pa upravo to pokusavam da mu objasnim.
Splet okolnosti,nedostatak Brankice itd itd.
Nikakva pucanja pod pritiskom i raspadi.
Pa nisu izgubile od nekih amatera jbt.
U ovom odnosu snaga,i sama pobeda nad Italijom i to jos onako brutalna je veliki podvig.
A taj je mec nosio jos veci pritisak,jer ako izgubis ides kuci.
Ovde su znale da ce 99 posto u slucaju poraza u najmanju ruku imati mec protiv Koreje u kome bi bile apsolutni favoriti i zicer za medalju dakle.
Ali prosto, za dobiti i Ameriku posle one rapsodije nije bilo municije.
I jos jedan detalj u prilog tome da lupetas.
Pa one se brate smeju sve vreme dok ih ove objektivno rutiniraju.
Mozda ja evo lupetam,ali kada se puca pod pritiskom to se u ocima i pogledima ogleda.
Obicno su to pogubljena i izbezumljena lica, cak i reklo bi se uplasena.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7445
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby grobar_Zvornik » 07 Aug 2021, 08:57

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31823
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

PreviousNext

Return to Tokyo 2020

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests