Board index Olimpijske Igre Tokyo 2020

Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby octopus » 09 Aug 2021, 22:16

Mnoge zemlje, pre svega iz bivšeg SSSR-a nisu ponovili uspehe iz Rija što usled neučešća zbog dopinga, što usled nedopingovanja zbog straha od otkrivanja prevare. Nikad se ne zna, možda se i pobronzi neki od ovih drvenjaka. A najveće šanse svakako ima Ivana. I Ris i Brume su mi sumnjive. U ovim nadanjima košarkašice gotovo da nemaju šanse.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Foteljas » 09 Aug 2021, 22:24

Kada te crnkinje nisu nahvatali u Riju kada su volsebno skakale po 60-70 cm bolje od sezonskog proseka, tesko da ce i sada...
Za kosarkasice naravno nema nista od toga.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby octopus » 09 Aug 2021, 22:34

Možda same priznaju jednog dana poput Merion Džons ili se posvađaju pa ispliva prljav veš, što naravno nije mnogo realno. Nigerijci su pominjani kao jedna od sumnjivih nacija i tu polažem veće nade jer nisu moćna država...iako ni ta priča ne pije vodu kad se pogleda bilans medalja jedne od najmnogoljudnijih zemalja sveta.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby SrbijaNS » 10 Aug 2021, 06:47

Dugo čitam ovaj forum, i pre svega želim da svima uputim velike pohvale za praćenje i komentarisanje svega što je vezano za OI i sport uopšte. Ne postoji bolji forum od ovog, pojedinim forumašima (prepoznaće se sami) koji pišu analize za pojedine sportove naklon do poda, ostanite takvi kakvi jeste jer vaše pisanje, opservacije, analiziranje i predviđanje daju neku novu dimenziju svemu ovome. OI gledam od Atlante 1996. i što više vreme odmiče, i postajem matoriji, mislim da sam sve veći fanatik za sport, i pošto je to sad već nažalost retkost, verujte mi, bude mi mnogo lakše kad posle nekih teških poraza, i predinfarktnog stanja, uđem na forum i vidim da ima još takvih kao što sam ja. :biggrin:

Što se naših sportista tiče, još jedne OI su završene, za nas rekordne po mnogo čemu. Bilo je uživanje ustajati, navijati i pratiti naše od ujutru pa na dalje. Koliko smo imali sreće u pojedinim momentima (npr. Mikec, Sebić..) mislim da nam se bar duplo vratilo na drugu stranu. Nikad više četvrtih mesta, i nažalost propuštena prilika za antologijski rezultat. Generalno, moramo biti izuzetno zadovoljni nastupom naših, treba da budemo svesni da ne mogu svi favoriti da opravdaju očekivanja, a i mi kao narod smo skloni da favoritima nazivamo one koje to zapravo nisu. Pogotovo kad su borilački sportovi u pitanju gde nekad može da odluči trenutak inspiracije ili nepažnje, loš žreb i sl, što smo imali prilike da vidimo. Najžalije mi je naravno Djokovića i verujem da je on osvojio zlato da bi ove Igre bile za 10+. Posle njega, Arunovićke za koju sam mislio da je sav baksuzluk ispucala, ali na kraju izgleda da ipak nije. Posle njih bih naveo i Španovićku od koje nisam očekivao medalju ali sa ovako lošim skokovima u finalu, svesna je i ona da je propuštila životnu šansu za zlatom, i na kraju je ispala jedna od većih tragičara, pogotovo jer je imala dužinu za zlato u kvalifikacijama. I dodao bih još veslače, koji baš baš nisu imali sreće i koji su bili legitimni kandidati za medalju, koja im realno i pripada. Za košarkašice ne mogu da pronađem dovoljno epiteta za sve ono što su nam pružile poslednjih par godina, odbojkašice će se ćerati još, doći će i to zlato, siguran sam, a vaterpolisti...pa, oni su najveći šampioni koje je ova zemlja ikad imala.

Vidim da je mnogima Rio ostao u boljem sećanju ali mislim da je nekoliko razloga za to. Prvo, u Riju, posle prve nedelje i debakla za debaklom, u roku od par dana Srbija je stala, krenula je žetva medalja, i napravila se euforija za pamćenje. Sada su ipak medalje raspoređene tokom celih Igara, s tim što smo već prvog dana uzeli dve medalje pa smo svi mislili da idemo na dvocifren broj i mislim da niko od nas nije bio ubeđeniji da ovaj put Nole osvaja zlato. Drugo, mi smo nacija kolektivnih sportova, od 1995. pa do ove godine, Srbija je natrofejnija država u Evropi u 5 kolektivnih muških sportova (vodim evidenciju pa je ovo 100% provereno), a kada se gleda i muška i ženska konkurencija smo drugi iza Rusije. Ako gledamo samo najveća takmičenja (EP, SP i OI) i tu smo suvereni vladar evropskog i svetskog sporta. Za ovako malu, sjebanu državu, gde ne postoji maltene domaća liga, ovo su uspesi koji treba da se izučavaju na fakultetima i unverzitetima. I kao takvi, dođe RIo gde uzmemo 4 medalje u kolektivnim sportovima, od čega 3 finala. Ipak, mi više vrednujemo te uspehe, i znam bi mnogi od nas sve dali da su košarkaši bili u borbi za medalje sad u Tokiju. Svakako, biti u top 30 na svetu, sa ovakvim ulaganjem u sport, sa belom kugom koja nas pogadja iz godine u godinu, ovo je fantastičan uspeh.

Kako god, po meni, uspeh i kvalitet i jedne sportske nacije se ogleda u broju sportova u kojima je uspešna (a mogu i da dodam da za mene mnogo više znači medalja u kolektivnom sportu nego pojedinačnom). I ja bih voleo da imamo jednu Emu Mekion koja će doneti sama 7 medalja ali uvek ću pre izabrati 9 naših medalja iz 7 sportova, nego 15 medalja iz jednog sporta. Npr. Jamajka i Kenija jesu atletske nacije, i to jeste kraljica sportova, ali oni nisu sportska nacija i nikad nam neće biti ni blizu iako uvek završe ispred nas na OI. Takođe, znam da je legitimno rangiranje po zlatnim medaljama, ali isto tako uvek ću pre izabrati ukrajinski scenario sa 19 medalja i jednim zlatom nego 10 medalja i 3 zlata i niko me ne može ubediti da su recimo Danska, Švajcarska, Švedska imale bolje Igre od Ukrajine. To je bar moj stav. Tako da, glavu gore, sve smo bolji i bolji, a dok je tako, ne bih ništa da kvarim i samo neka se ovako nastavi.

Baš sam odužio ali pošto inače ne pišem, nećete zameriti.

Sve najbolje i čekamo Pariz (na avangardi)
SrbijaNS
 
Posts: 44
Joined: 22 Jul 2016, 21:58

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Foteljas » 10 Aug 2021, 07:41

SrbijaNS, trebao bi cesce da pises i doprineses kvalitetu diskusija. :okk:
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Milutinov Tata » 10 Aug 2021, 15:33

SrbijaNS - nadam se da ces biti s nama i tokom puta ka Parizu, ponekad je to putovanje lepse i od dolaska/boravka na destinaciju(i) :okk:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29580
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby veljkos161 » 10 Aug 2021, 20:04

Je l se ovo Vucicu na doceku peva "Digni ruke od svega nemas kartu ni do Pristine" :laugh:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7378
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby СрбинПодгорица » 10 Aug 2021, 21:02

Је ли реално да иду дебилне пјесме на овом дочеку.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 16927
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby grobar_Zvornik » 10 Aug 2021, 21:08

Прековић. :blue:

Ватепролисти! :blue:

Милица! :blue: :blue: :blue:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby veljkos161 » 10 Aug 2021, 21:09

Svaki put ista prica.
Jos su doveli i Milicu da iskresti :lollol:
Jovana nije mogla da izdrzi bez suza,susta suprotnost onog pogleda koji upucuje protivnicama :blue:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7378
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Stenli » 10 Aug 2021, 21:32

Hajde da napišem i ja nešto pre nego što ova tema završi u arhivi.

Željno sam iščekivao ove igre, kao i većina strastvenih zaljubljenika u sport, a kao rođeni pesimista nisam očekivao više od četiri medalje.
Prilično sam bio ubeđen da Ivana neće uzeti medalju, čak i posle skoka u kvalifikacijama, a kao čoveku koji je poznaje na komšisko "zdravo" kad sam jednom godišnje u Novom Sadu izuzetno mi je krivo što nije došla do odličja.
Ako bih morao da govorim o nekom negativnom utisku, onda to ne bi bio Novak koji nas je sve razočarao, već oni koji nisu ni došli na Olimpijske igre, a najviše oni koji se nisu odazvali kad zemlja pozove.

Dosta je bilo mračnih misli jer smo itekako imali razlog za slavlje na igrama.
Mikec i Sebić su doneli medalje u streljaštvu, a prilično sam ubeđen da jedan od najtrofejnijih sportova ne vrednujemo dovoljno i da se njih setimo samo pred igre.
Zurab, iskreno za njega nisam čuo do početka igara, a to baš nije pohvalno za nekog kome je sport struka. Brat gruzijski deluje oliko pozitivno i sa malo reči kaže dovoljno.
Sa Tijanom sam imao priliku da radim intervju nakon Rija i to je moj prvi veliki intervju u karijeri. Udaljio sam se dosta od Tekvondoa i onako kroz priču sam čuo da Tijana dosta stagnira u karijeri. Nisam verovao da može do medalje, tako da je ovo za mene izuzetan uspeh.
Jovana je imala misiju i ona se zvala zlato! Vrlo jednosavno "dođoh, videh, pobedih".
Ne znam koje reči da upotrebim za Milicu. Nisam jedan od onih koji režu vene za njom, ali je stvarno devojka nad devojkama, pa još stanuje dve ulice od mene. :biggrin:
Iskreno ni njenu medalju nisam očekivao, a ona nas je obradovala i to na kakav način.

Na kraju ostaju najveći.
Vaterpolo selekcija Srbije se nikad ne otpisuje i u nju se ne sumnja, a ja sam baš to uradio. Ovi giganti srpskog i svetskog sporta će iza sebe ostaviti jednu veliku prazninu u našem sportu, ali i nasleđe koje je neponoljivo.
Bila mi je čast igrati u vreme ovih šampiona i na prvoj profesionalnoj utakmici čuvati velikog Prleta (kog naravno nisam sačuvao). Svaka čast Saviću i momcima, biće neponovljivi.

Sve u svemu to je to.
Ne želim da dužim i na kraju da se zahvalim svim forumašima uz koje je zaista bilo uživanje pratiti ove igre.

Obećavam da će u Parizu Avangarda imati predstavnika na igrama.

I još jedna stvar "Hoće neko na vaterpolo"! :hatman:
User avatar
Stenli
 
Posts: 13466
Joined: 21 Jul 2017, 14:05

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Milutinov Tata » 11 Aug 2021, 00:31

Spektakularan docek veceras u Arandjelovcu za Jovanu, dosta ljudi je bilo na glavnom trgu u gradu pola sata pred ponoc, Muzika na bini iznenadjujuca, ako je to bila njena zelja jos jedan veliki plus. Vatromet potrajao nekoliko minuta, stotine baklji gorelo, nije se stedelo. Malo se i islikala na kraju. Lepo je biti iz grada olimpijskog sampiona :okk:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29580
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Nikola » 11 Aug 2021, 06:18

"Neki su odlucili da odmaraju ovog leta..." :blue:
Ostalo jbg, klasika
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica kosarke!
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 8824
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Patriota » 11 Aug 2021, 11:00

Iskoristiću priliku da i ja nešto napišpem kao rezime ovih OI. Pre svega čestitke našim sportistima na broju osvojenih medalja, koji se može oceniti kao solidan, čak možda i više od toga. Naravno, čestitke i svim forumašima koji su sjajnim pisanjem doprineli kvalitetu praćenja i analize ovih Igara. Nisam imao vremena za pisanje, ali sam sve redovno čitao. Teško je sad napisati nešto što već nije napisano, ali pokušaću.

Osvojili smo 9 medalja, a imali konkretnu priliku za još 6 (tu mislim na sva 4. mesta zajedno sa boksom). Kada se ova dva parametra stave u odnos, otprilike smo osvojili 60% medalja od potencijalnih 100% (15 prilika). Medalje su osvajali neki od kojih se to i nije sa velikom sigurnošću očekivalo, a opet sa druge strane neki ekstremni favoriti su ostali kratki. Treba reći da je ova pojava uobičajena, jer uvek neko iznenadi, a neko podbaci.

Mogla se pročitati i ozbiljna povika ne neke borilačke sportove i njihov učinak na ovim OI. Generalno, kada je reč o najvećem broju medalja po grupama sportova, nama su borilački sportovi bili glavni favoriti za taj segment i tu ulogu su i opravdali. U ukupnoj strukturi medalja koje smo osvojili na ovim OI, borilački sportovi učestvuju sa negde oko 45%, što je svakako značajna cifra. Od nekih boraca se svakako očekivalo i više, ali na globalnom nivou 4 medalje od borilačkih sportova je solidna cifra.

Broj ukupnih medalja u odnosu na 2016. se povećao, a broj medalja osvojenim u ekipnim sportovima se smanjio. To je još i ranije po nekim analizama očekivano, a pretpostavka je da će se taj trend i nastaviti. Za veliki broj građana naše zemlje, asocijacija na sport, je ekipni sport. Prema tom stavu većina ljudi i više vrednuje medalje u ekipnim nego u pojedinačnim sportovima. Kako stvari trenutno stoje, tih medalja će biti sve manje.

Ovom prilikom dotakao bih se i teme o kojoj je pisano ranijih godina, tokom priprema za Tokio, a odnosi se na kontinuitet osvajanja medalja na više OI, od strane istih takmičara ili ekipa, i prednostima zemalja koje imaju takve pojedince i ekipe (npr. Šekarić). Kod nas taj segment na žalost nije na visokom nivou, tom činjenicom u novije vreme, mogu se pohvaliti samo Milica, Tijana, vaterpolisti i odbojkašice. Svi ostali vrhunski sportisti, kao i timovi za koje oni nastupaju (Novak, Španović, košarkašice, kajak, košarkaši…) su van te priče. Trenutno smo na nivou toga da smo zadovoljni ako neki pojedinačni sport napravi kontinuitet osvajanja medalja, nebitno dal ih je osvojio isti sportista.

Svakako da su osvajači zlatnih medalja ostavili najveći utisak na ovim OI. Vaterplisti za koje je gotovo sve već napisano i koji zaslužuju sve čestitke, bili su najbolji kada je to bilo najpotrebnije okitili se zlatom. Sve što se od njih očekivalo ostvarili su: odbrana zlata, kontinuitet osvajanja medalja, najbolja igra u najtežim trenucima…). Kod pojedinačnih sportova to su Milica i Jovana. Milica se oprostila na najbolji mogući način, ponovila uspeh iz Londona, potvrdila klasu i na ovim Igrama, uz mora se reći veoma korektan žreb . Sada ostaje mali žal za 2016. godinom i nesrećnom eliminacijom pre borbe za medalje. Jovana je sa druge strane verovatno naša najočekivanija, a u odnosu na stvorenu atmosferu i prikazan kvalitet najpodrazumevanija zlatna medalja. Od samog početka priprema za Tokio, ona je slovila kao favorit za zlato i od strane OKS i naše i svetske karate federacije i od kladionica i tako je doživljena u javnosti. Svaka joj čast, iznela je to breme favorita bez vidnih trauma i potpuno opravdala sva očekivanja.

Na kraju bih se osvrnuo i na neke negativne komentare o nastupima pojedinih “stranaca” (Zura, Ivon…) pod našom zastavom na ovim OI. Poštujem to mišljenje i takav stav, ali se usput pitam šta je gore, to da neki stranci uzmu naše državljanstvo i nastupaju za našu zemlju ili da ceo olimpijski ciklus provedu u trenažnim grupama kod naših najboljih trenera, a da nastupaju za svoju zemlju. Tu pre svega mislim na bugarsku karatistkinju, švajcarsku i iransku sprinterku, crnogorsku skakačicu u vis i desetobojca i da ne nabrajam dalje (neki od njih su osvojili medalju na ovim OI)… Svi su oni uzimali mesto u nekoj trenažnoj grupi, kod naših najboljih trenera, nekom našem talentu koji bi sigurno bio bolji da je tu trenirao i više napredovao, što bi povećalo šanse za odlazak i dobar plasman, ako ne na ovim, onda na sledećim OI.

Dodaću još moje lično mišljenje kada je reč o nastupu naših sportista na OI, “medaljama se u zube ne gleda”. Mala smo zemlja i mislim da nam je svaka medalja značajna, nebitno kog je sjaja. Mislim da ne treba preterano da žalimo zašto nije osvojeno neko sjajnije odličje, već da navijamo da ih bude što više…
Patriota
 
Posts: 39
Joined: 05 Feb 2015, 20:46

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby druga generacija » 11 Aug 2021, 12:57

Umesto analize, tri stvari koji bi se trebali odma uraditi u nasem sportu:

1 Uzeti Tijanu, Milicu, Jovanu, Vaterpoliste, Kosarkasice, Odbojkasice, koje su u zemlji i da se od Septembra do Decembra posetiti svaku osnovnu Skolu u Srbiji. Moto: " Postani i ti sampion/sampionka! Dođi u lokalni klub". Popularnost sportiskinja i sportista je sada ogromna i to treba iskoristiti, da se sto vise dece pocnju baviti sportom.

2 Poboljsati edukaciju trenera u klubovima sirom Srbije. Bezplatni kursevi o fisickoj i psihickoj pripremi takmicara, o pedagogiji sa decom u sportu i o spezificni kursevi za sport u kom si trener. Stvorit sistem nagrada za trenere koji se redovno edukuju.

3 Olimpiski komitet i Karate savez odma da pocnju inicijativu da Karate odstane olimpiski sport. Trazit saveznistvo sa arapskim zemljama, gde je Karate popularan sport. Posto oni imaju naftne dolare, a IOC (MOK) uvek na novac reaguje, mozda i imaju uspeha.
druga generacija
 
Posts: 681
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

PreviousNext

Return to Tokyo 2020

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests