Board index Olimpijske Igre Tokyo 2020

Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Lester Bo » 08 Aug 2021, 09:55

veljkos161 wrote:Hrvati na tabeli iznad ali po meni nas je ucinak bolji.

Naravno da je bolji, osvojene medalje u kolektivnim sportovima plus nekada je bolje osvojiti bronzu nego srebro.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 15082
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby veljkos161 » 08 Aug 2021, 09:56

Ja bih racunao sa 5 za zlato,3 za srebro i 1 za bronzu pricao sam vec ranije.
Tako mi nekako dodje najispravnije.
Lester Bo wrote:
veljkos161 wrote:Hrvati na tabeli iznad ali po meni nas je ucinak bolji.

Naravno da je bolji, osvojene medalje u kolektivnim sportovima plus nekada je bolje osvojiti bronzu nego srebro.

Nikad nije bolje osvojiti bronzu nego srebro,ali ukupno imamo vise, u zlatima ne zaostajemo,i imamo medalju u odbojci sto je po meni mnogo vredno.
Last edited by veljkos161 on 08 Aug 2021, 09:58, edited 1 time in total.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Изразити Фаворит » 08 Aug 2021, 09:57

Lester Bo wrote:
veljkos161 wrote:Hrvati na tabeli iznad ali po meni nas je ucinak bolji.

Naravno da je bolji, osvojene medalje u kolektivnim sportovima plus nekada je bolje osvojiti bronzu nego srebro.


Bronza se osvaja za razliku od srebra.
Више вреди Шипчић Владе но Титове три бригаде

https://www.youtube.com/watch?v=Ywcdd2AZCnQ
User avatar
Изразити Фаворит
 
Posts: 1262
Joined: 23 Nov 2013, 08:18

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Chuck » 08 Aug 2021, 09:58

Veljkose, onda po tvojoj racunici ipak nismo bolji od hrvata. :beyond:
User avatar
Chuck
 
Posts: 3358
Joined: 20 Apr 2015, 21:16

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby veljkos161 » 08 Aug 2021, 09:59

Osvaja se i srebro ulaskom u finale,ne zajebavajte tim glupim floskulama.
Biti drugi je veci uspeh nego biti treci vazda bilo i bice.
Chuck wrote:Veljkose, onda po tvojoj racunici ipak nismo bolji od hrvata. :beyond:

Pa gledamo malo siru sliku,jednak broj zlata,vise medalja,i faktor prestiznije medalje.
Mada kontam da neki vise cene medalju u gimnastici,ali meni je odbojka bas poduhvat.
I plus zlato u kolektivnom sportu.
Last edited by veljkos161 on 08 Aug 2021, 10:01, edited 1 time in total.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Гроф Тинторето » 08 Aug 2021, 10:00

Srebro se osvaja u polufinalu.
Tako da ta prica da se porazom osvaja srebro je bas tanka
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31911
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Bogun » 08 Aug 2021, 10:04

Изразити Фаворит wrote:
Bronza se osvaja za razliku od srebra.


:laugh:

A srebro se poklanja?
User avatar
Bogun
 
Posts: 32889
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby veljkos161 » 08 Aug 2021, 10:07

Tom logikom,Francuzi su osvojili bronzu 2014. na svetskom u kosarci dok su nasi dobili srebro na poklon :biggrin:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Hajzenberg » 08 Aug 2021, 10:26

Na kraju ipak zasluženi top 30 gledajući i broj medalja i ono što se računa kao zvanični parametar, ukupan plasman po vrednovanju medalja. 28.mesto u zvaničnom poretku a po broju medalja odlično 26.mesto. Bolji od Hrvata, Iranaca i Norvežana po broju medalja, izjednačeni sa Jamajkom i Švedskom ali iza svih njih po plasmanu a sa druge strane slabiji po broju medalja od Ukrajine, Turske, K.Tajpeha ali sa više zlatnih medalja naravno. Hrvati su recimo 29.mesto po broju ukupno osvojenih ali znamo već šta se prvo gleda.

Detaljnije analize tek slede, ovde je mnogo toga rečeno i napisano, da li je moglo više i bolje, verovatno jeste ali neki krajnji utisak je da je sve ovo i više nego solidno i korektno, vrlo dobra ocena, možda ne i odlična ali to je što je. Odličan početak i kraj igara, sredina igara koja je bila užasna zbog onog ''crnog'' petka i ''crne'' subote kada je velika većina nas bila frustrirana i kada smo ''prizivali'' i loš nastavak odnosno kraj igara ali srećom nije bilo tako. Ostaje žal što nismo stigli do dvocifrenog broja odličja te još nekog zlata pride, ali...šteta zbog Novaka, Ivane, Zorane, košarkašica, 5 ''drvenih'' medalja, dobro peto mesto veslača, bokserka Nina na korak od medalje ali je taj korak bio veliki, šteta i zbog Nine teniserke, šteta što bronza basketaša nije bila očekivano zlato, odličan plivač Barna ali sa druge strane možda je osvojena neka medalja koju nismo očekivali pa ni to zlato Milice nije toliko bilo sigurno da će i biti a svakako je i žreb za borilačke sportove bio i više nego nenaklonjen našim borcima, mnogo je tu raznih i objektivnih i subjektivnih okolnosti o kojima se naširoko pisalo.

U principu mislim da možemo da budemo zadovoljni, uvek će nešto faliti, sada jeste bio potencijal za 10+ medalja i možda 4-6 zlata ali kada se sve sabere mi smo u top 30 što je jako, jako dobar rezultat koji se mogao pretočiti i u nestvarnih top 20 ali mnogo je tu faktora što se tako nešto i nije desilo. 17 medalja za dve ''olimpijade'', sve to bez očekivanih medalja u tenisu a možda još i neke, veliki pomak u odnosu na prethodnih pet igara od Atlante do Londona.

Sledi skraćeni predolimpijski ciklus, videćemo šta će biti u Parizu za 3 godine.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby veljkos161 » 08 Aug 2021, 10:32

Nazalost,kako sada stvari stoje ostajemo bez jednog od najjacih kandidata za zlato a samim tim jos jacih za bilo koju medalju jer karatea 99 posto nece biti u Parizu.
Ali da izvucemo nesto pozitivno iz svega toga,ostacemo jedna od samo 8 zemalja koje mogu da se podice olimpijskim zlatom u tom sportu.
Do nekog drugog filma :biggrin:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby jabukamen » 08 Aug 2021, 10:43

veljkos161 wrote:Ja bih racunao sa 5 za zlato,3 za srebro i 1 za bronzu pricao sam vec ranije.
Tako mi nekako dodje najispravnije.


Na jednom decijem takmicenju se ekipni plasman odredjivao po receptu zlato 5, srebro 2 i bronza 1 sto je po meni bolje jer su zlato i bronza zaista jace od dva srebra. Jeste Francuska druga sila u kosarci, Italija u atletici, Francuzi su za svoj uspeh dobili 0-1-1, a Italijani 5-0-0, da li je fer, nije. Cuo sam price i da se sabere broj sportista koji su se vratili kuci sa medaljom, mi bi uvek tu bili bolji nego na ovoj zvanicnoj listi. Jesu se Amerikanci malo prepali da ce ih Kinezi prestici po broju zlata pa su malo gurali ovu pricu sa ukupnim brojem medalja (kao sto su posle Atlante pravili trku na 150m za najbrzeg coveka sveta gde je najbrzi na 100m Kanadjanin trcao protiv najbrzeg na 200m Amerikanca iako je svima jasno da je najbrzi pobednik na 100m), ali na kraju se uvek uzima ovaj nesavrseni sistem brojanja odlicja po kvalitetu.

Od kad sam bio klinac uvek mi je bilo zao kad se zavrse letnje OI i to nije bilo ni sa jednim drugim takmicenjem, sada je malo manje, ali je bilo lepo takmicenje. Cestitke svim nasim sportistima na borbi i ponasanju, mnogim od njih i na rezultatima i medaljama, a svaka cast i forumasima koji su ih sve propratili kako treba.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby Puta Tapar » 08 Aug 2021, 10:44

Изразити Фаворит wrote:
Bronza se osvaja za razliku od srebra.

Atletika, plivanje, gimnastika, veslanje i kajak, streljaštvo su samo neki od sportova gde se medalja osvaja pojedinačnim učinkom ne vezano za protivnika i ta srebra se itekako osvajaju.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3141
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby veljkos161 » 08 Aug 2021, 10:46

Pa osvajaju se i ekipna genijalci, treba doci do finala u pm :krsti:
Sta pricate to :question:
Ono jeste,srebro je poraz u finalu a bronza pobeda za kraj ali finale je kako god okrenes stepenik vise :beyond:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby fighter » 08 Aug 2021, 10:52

Mnogo vrijednije su nase medalje od komsijskih. U bilo kom kolektivnom sportu je mnogo tesko doci do iste. Jedino teze, atletika, plivanje i gimnastika.
User avatar
fighter
 
Posts: 2395
Joined: 31 Mar 2016, 11:00

Re: Sportisti Srbije na OI Tokio 2020

Postby СрбинПодгорица » 08 Aug 2021, 10:53

Браво за ове медаље, поготово за ватерполиста који поново одушевили.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17041
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

PreviousNext

Return to Tokyo 2020

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests