Board index Olimpijske Igre Tokyo 2020

PDF Tokyo 2020 - Savjeti, prijedlozi, ideje

PDF Tokyo 2020 - Savjeti, prijedlozi, ideje

Postby grobar_Zvornik » 03 Jul 2021, 18:46

Image

Захваљујући неколицини форумаша који су редовно "апдејтовали" најновије информације, остварења и резултате, а и свима који су радо "свраћали" и читали, питали, увод у предстојеће Олимпијске игре је на теми "Токио 2021 - у сусрет ОИ" максимално квалитетно испраћен. На понос свих људи који радо читају Авангарду. Без дилеме, такво што нема нигдје на овом регионалном нивоу. Ни близу.

Прошле ОИ биле су фантастично испраћене на форуму. Без лажне скромности, као ни на једном другом форуму у региону.

Жеља је да се такво што понови и овај пут. Па и надмаши. Имамо 20 000 разлога.

На своју руку покрећем ову тему. На њој ћемо се практично ових пар дана (а вјерујем и у току самих Игара) договарати како и на шта би требао да личи ПДФ посвећен највећем спортском догађају.

Дакле, тема је техничка.

Свако има право да изнесе своје идеје око ПДФ-а, приједлоге, сугестије, замјерке шта је прије (сад већ 5 година) био проблем или шта је било сувишно. Наравно, да се не љути ако се и не реализују неке од њих.

Без сувишне патетике свачији глас и приједлог је итекако значајан и учиниће без икакве сумње и предстојећи догађај "форумашки већим" у квалитативном смислу.

Које би сте теме жељели да отворите, напишете увод?

Да ли испоштовати структуру од прије 5 година?

Шта је недостајало на ПДФ Рио 2016, а подигло би квалитет?

Када дозволи вријеме Аиру, он ће отворити ПДФ-а и прилагодити, како је то већ рађено ранијих година.

Оно што је мој некакав став, а волио бих чути и остале да ли се слажу, мислим да је оптимално да буде као и прошли пут 20 тема у ПДФ-у (једна страница), све преко је по мени сувишно.

Наравно наредних дана изнијећу још нека мишљења, што не значи да су права и да се требају испоштовати, очекујем и ваша. :okk:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31165
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: PDF Tokyo 2020 - Savjeti, prijedlozi, ideje

Postby Foteljas » 03 Jul 2021, 19:06

Dakle krecemo... :okk:

Mislim da je ono od pre pet godina bilo odlicno odradjeno i da tu ne treba nista da se menja. Znaci, zasebne teme za sve ekipne sportove i bitnije pojedinacne, a nasi su tu u svima zastupljeni i to je taman tih 20ak tema. Mozda samo da se sada otvori jedna zasebna tema gde bi se jednom dnevno kacio raspored nastupa nasih sportista za naredni dan i mozda jos poneke vaznije satnice i da se tu ne pise, kako bi bilo pregledno.

Posto sam se prosli put temeljno bavio istorijom, ja bih sada samo dopisao istoriju nastupa nasih sportista u Riju ako bi reaktivirali tu temu, mogu da uhvatim i ostale ex-YU drzave (moze i Milutinov tata, posto se time bavimo). Ne znam da li mozda da sirimo pricu i na neke nastupe svetskih velesila na poslednjih par olimpijada i o tome ko su im aduti u Tokiju?
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: PDF Tokyo 2020 - Savjeti, prijedlozi, ideje

Postby grobar_Zvornik » 03 Jul 2021, 19:15

Дефинитивно добра идеја за сатнице, јер ће то многе занимати, а овако би имали све на једном мјесту, јасно временом би се аплаудовало. :okk:

Могли би је у будућем ПДФ оформити "на рачун" ондашње теме о прогнози... а прогнозирати на теми о српским спортистима на ОИ. "Корист је обострана"(чисто да испунимо тај основни детаљ звани 20 тема у ПДФ, јер је заиста оптимално)

Лично, мени је у овом тренутку главна дилема шта урадити са баскета 3х3 :question: . Ту имамо представнике за медаљу и некако контам да би то баш било популарно и можда заслужује посебну тему (тог спорта није било у Рију) ... Е онда се постави питање на уштрб чега... морали би "одрезати" једну тему... :biggrin:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31165
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: PDF Tokyo 2020 - Savjeti, prijedlozi, ideje

Postby Foteljas » 03 Jul 2021, 19:28

Mislim da ne mora posebno da se izdvaja. Turnir u basketu je ipak kraci, trajace svega pet dana. Pitanje je koliko su sire narodne mase upucene u sam sport i rivale. Sem toga, s obzirom na sistem takmicenja u kosarci, sada ce biti manje meceva, pa ce se tema sporije popunjavati. Ili ako cete zasebnu temu za basket, onda izbacite ovu o istorijatu nasih i ex-yu na OI.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: PDF Tokyo 2020 - Savjeti, prijedlozi, ideje

Postby Milutinov Tata » 03 Jul 2021, 20:02

Ja sam vec dosta odradio u vezi nastupa nasih u Riju, pa cu uskoro to postaviti, samo da prodju EURO i Vimbldon.

Sto se ucinka ostalih drzava tice, slobodno se raspisi :okk:

Tu temu cu prebaciti kada Air otvori olimpijski pdf.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: PDF Tokyo 2020 - Savjeti, prijedlozi, ideje

Postby Foteljas » 03 Jul 2021, 20:45

E pa fino, onda cemo tako, ako bude zasebne teme za to naravno.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: PDF Tokyo 2020 - Savjeti, prijedlozi, ideje

Postby octopus » 03 Jul 2021, 22:46

Apsolutno sam za 20 tema. :okk:

Najave termina nastupa naših sportista predlažem da uradimo upravo na ovoj temi. Do početka igara će dosta toga biti dogovoreno i onda jako mali broj tehničkih postova nakon toga uz 15-ak postova najava neće ugušiti temu, niti smanjiti preglednost. Samo nazivu teme dodati i nastavak - satnica naših. Možda nije lepo (svakako nije), ali je praktično.

Na basketu verovatno neće biti puno postova, može to da ide na Ostale male olimpijske sportove. Opet, ako uzmemo zlato, žao mi je da se meša sa stonim tenisom. Videćemo kako još neko predloži.

Mislio sam i da otvorimo temu Ex-Yu i komšiluk. Tu bi se pisalo o SFRJ državama osim Srbije, o ROM, BUL, HUN. Ali šta onda ugasiti? :biggrin:

I da, pdf RIO je bio tako dobro koncipiran, da samo minimalne promene treba uraditi. Čak i postove najave istorije sportova minimalno modifikovati od strane starih autora, jer nema tu šta novo da se doda osim nastupa u Riju.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: PDF Tokyo 2020 - Savjeti, prijedlozi, ideje

Postby grobar_Zvornik » 04 Jul 2021, 10:21

Foteljas wrote:E pa fino, onda cemo tako, ako bude zasebne teme za to naravno.


Ако сте МТ и ти ради да се посветитет историјату и да направите увод, може та тема бити саставни дио и овогодишњег ПДФ-а. Лијепо је прочитати шта су наши, па и регионални спортисти урадили на претходним Играма, мислим првенствено наши, али није сувишно ни остатак. По мени, ако се слажете, ове године не морамо имати ону тему прогнозе, а прогнозирали би на основној теми о српским спортистима шта очекујемо?
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31165
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: PDF Tokyo 2020 - Savjeti, prijedlozi, ideje

Postby octopus » 04 Jul 2021, 10:36

Al' režemo, može.

A realno je i da kajak i veslanje više nemaju odvojenu temu. U ta dva sporta imamo jako mali broj nastupa, svega 6, pa ih možemo staviti u Ostale male sportove. A da ne diramo prognozu i da tu temu ne zaključavamo tokom igara kao prošli put.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: PDF Tokyo 2020 - Savjeti, prijedlozi, ideje

Postby grobar_Zvornik » 04 Jul 2021, 10:41

Бацих поглед на статистике ПДФ Рио... Руку на срце доста се исписало прошли пута на тој теми кајак, веслање. Далеко најмање се писало на фудбалском топику... међутим, можда би било неозбиљно да немамо тај топик, без обзира на статистике и то што наших нема...

Овдје смо да предлажемо, нисам рекао да ће бити онако како написах кад је тема о прогнозама у питању, већ само изнио приједлог. ;)
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31165
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: PDF Tokyo 2020 - Savjeti, prijedlozi, ideje

Postby Foteljas » 04 Jul 2021, 11:03

Mislim da bi i igru prognoze trebalo zadrzati kao zasebnu temu, radi preglednosti.
Ako za nesto treba jos jedna tema, onda cut-ujte ovu o istorijatu, mi to mozemo da ubacimo na "Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti".
Na kraju, mislim da je najbolje da se nista ne menja u odnosu na RIo, sto se vise premisljamo, to je teze odluciti se sta da se radi... :biggrin:
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: PDF Tokyo 2020 - Savjeti, prijedlozi, ideje

Postby Milutinov Tata » 05 Jul 2021, 06:52

Basket 3x3 bi trebao imati svoju temu, bice sigurno dosta pracen, jos je i prvih dana igara kada je velika euforija (ako ide dobro :D).

Moze i ova "istorijska" tema da padne na drugu stranu tokom igara, ionako ce se na njoj najvise pisati uoci igara. Posle je mozemo negde "preseliti" pa da ostane 20 tema na pdf-u.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: PDF Tokyo 2020 - Savjeti, prijedlozi, ideje

Postby Foteljas » 05 Jul 2021, 08:41

Sam si primetio da ce se nakon debakla nasih kosarkasa o temi za musku kosarku pisati daleko manje, stoga, mislim da tek sada nije potrebno otvarati zasebnu temu za basket.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: PDF Tokyo 2020 - Savjeti, prijedlozi, ideje

Postby fighter » 05 Jul 2021, 09:22

Tema o košarkašima je bila i bila bi daleko najpraćenija.
Ako će rukomet imati zasebnu temu, onda bi trebao i basket 3x3.
User avatar
fighter
 
Posts: 2345
Joined: 31 Mar 2016, 11:00

Re: PDF Tokyo 2020 - Savjeti, prijedlozi, ideje

Postby grobar_Zvornik » 05 Jul 2021, 21:54

Foteljas wrote:Na kraju, mislim da je najbolje da se nista ne menja u odnosu na RIo, sto se vise premisljamo, to je teze odluciti se sta da se radi... :biggrin:


Околности су се након синоћњег исхода рапидно промијениле. Ипак су кошаркаши ти који су национални симбол и због којих се ОИ посебно прате.
Што се формата ПДФ тиче, тема је и основана да би се чуло свачије мишљење, тако да ево ових пар дана сви су добродошли да изнесу властиту сугестију. :okk:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31165
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Next

Return to Tokyo 2020

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest