Board index Olimpijske Igre Tokyo 2020

Tokio 2020. - u susret OI

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby tremi08 » 04 Jul 2021, 23:14

Posto mozemo svi da budemo sigurni da ce Sonja dati ne 100, nego 500% da uzme medalju na OI i tako se oprosti od kosarke, kosarkasice su svakako u top 3-4 favorita za zlato (Australija, mi, SAD, Spanija).

Najsigurniji za medalje su Novak i odbojkasice, potom kosarkasice i vaterpolisti, sto se tice individualnih ne bih se izjasnjavao sem Novaka.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Foteljas » 04 Jul 2021, 23:46

Sad ce ispasti da mracim pod utiskom kosarkasa, vi znate da sam ovde stalno potencirao da kosarkasice imaju sansu za medalju na OI, pisao sam da bi bilo dobro da se dobro odigra i EP kao pozitivna uvertira za olimpijadu.
Ali sada imam neki utisak da je sve ovo na EP nekako doslo prerano i da nas je karma previse pogledala. Dva produzetka za infarkt, delic sekunde koji nas je delio da sopstvenom gluposcu ne zaseremo mec protiv Belgijanki, onakvo finale... bojim se da je sve to bas mnogo dobrih stvari za samo jedno leto.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5136
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby cole » 04 Jul 2021, 23:55

Debakl košarkaške reprezentacije za kraj olimpijskog kvalifikacionog ciklusa. Najveća razočarenja kvalifikacija: košarkaši, odbojkaši, Viktor Nemeš, rukometašice, dvosjed u kajaku...
Povrede su takođe uticale na sastav tima za OI,
najviše će nedostajati Mahdi, Andrea i Staša Gejo.
Valjda će mo se i mi na forumu oporaviti od ovog šoka večeras do početka igara. :roll:
User avatar
cole
 
Posts: 1125
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Foteljas » 05 Jul 2021, 00:06

Bili smo korektno poceli, ocekivao sam da cemo da pokidamo po broju ucesnika i disciplina, ali u drugoj polovini ciklusa usledio je pad, koji se pretvorio u strmoglavljivanje zadnjih meseci.
Sad, kakvi smo u odnosu na Rio, tesko je objektivno reci, verovatno smo tu negde po broju aduta, ali karatea i basketa nije bilo tada na spisku. Sada jaci u borilackim sportovima, ali tanji za kosarkase, kajakase...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5136
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 05 Jul 2021, 06:47

Tezak udarac za nas olimpijski tim, ali i za forumski olimpijski pdf. U Londonu kosarkaska tema nesto vise od 50 stranica, u Riju skoro 400. Oko 5000 upisa koje ce biti tesko nadoknaditi sada.

Kosarkasice su u dosta delikatnoj situaciji, vrlo teska grupa sa 3 kandidata za medalju, i ukoliko se ne osvoji prvo mesto velika verovatnoca teskog duela u 1/4 finalu (mozda i SAD). Ipak nakon EP sigurno su im sanse dosta skocile, titula nosi sa sobom veliko samopouzdanje, dok rivalke vise zaziru. Prvi mec se igra sa Kanadom, to ce umnogome odrediti nas put.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29720
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Baxter Stockman » 05 Jul 2021, 07:41

Od ekipnih sportova jedini koji su ozbiljno fejlovali su košarkaši.

Odbojkaši godinama nisu u vrhu ni evropske odbojke, o svetskoj da ne pričamo, i na ono zlato više treba gledati kao na incident nego na pravilo. Tu je sve bilo jasno kad se videlo s kim ćemo igrati na turniru i ko je domaćin na istom. Jednostavno na EP su nam se poklopile kockice, verovatno je i promena selektora uticala na motivaciju, odigrali dobar turnir, neke selekcije podbacile i uzesmo zlato.

Rukometašice su nas kupile onim igrama na SP, ali već na sledećem evropskom kad su nas Mađarice odučile od života je bilo jasno šta nas čeka na kvalifikacionom turniru. Da se ranije seklo i da se smenio Ljuba možda bi u nekom suludom scenariju videli igre, ali budimo realni, daleko smo mi od 12 najboljih selekcija kako god se okrene.

Gledam sad nešto, ozbiljan debakl exYu zemalja u ekipnim sportovima:
Hrvati koliko vidim samo vaterpolo, rukometaši im posle 100 godina ne idu, košarka ispali kao i mi.

Srbija kao što ste napisali, posle mnogo dugo vremena samo sa jednom muškom selekcijom na igrama.

Jedino Slovence izvukao Luka i odbranio nasleđe exYu košarke :biggrin:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34255
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Foteljas » 05 Jul 2021, 08:27

Stoji to za odbojkase. Ali takodje stoji i to da su u ovom ciklusu bili prvaci Evrope i cetvrti na svetu. Mozda nismo najjaci. Ali ne moze niko da me ubedi da nismo mogli bolje od onog laganog poraza od zabara i da nas Francuzi i Bugari posle lagano nasamaraju na evropskim, da nismo ni u polufinale usli.

Za rukometasice se slazem da smo previse poleteli. Mozda da su kvalifikacije bile 2020, na tu neku pozitivnu atmosferu sa svetskog je nesto i moglo da se uradi, ovako, nakon cirkuziranja na evropskom se vec videlo kako cemo da prodjemo. Mozda je i na tom svetskom trebalo rizikovati i nisaniti to sedmo mesto, koje bi nas odvelo u grupu sa dve vanevropske ekipe (ali koliko se secam, cini mi se da to zbog onih krugova nismo ni mogli, nismo zavisili sami od sebe).
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5136
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Patriota » 05 Jul 2021, 10:21

U poslednje vreme imali dosta prolazaka na OI u „zadnjem trenutku“, preko kontinentalnih kvota, poslednjih mesta iznad crte, na takmičenjima u poslednji čas, relokacijom kvota... Kad ovo pišem pre svega mislima na Ninu Radovanović, Asmira Kolašinca, Mariju Vučenović, Ninu Stojanović, Ivanu Jorović, Anju Obradović, Aleksandra Kukolja, Bojana Zdelara, a možda im se pridruži još neko... Prosto sam se pitao šta će nas „lupiti“ kao malo otrežnjenje i desilo se možda i ono najgore, košarkaši. Sveukupno veliko je razočarenje, mada, možda će me neko i kritikovati zbog ovoga, ali bez Nikole i Bogdana, mislim da ne bismo ni bili favoriti za medalju i da smo otišli u Tokio.

Kada je reč o još nekim potencijalnim favoritima za medalju koji nisu otišli, nema tu previše mesta za žaljenje. Nemeš je imao više prilika i očigledno nije zaslužio plasman. Odbojkaši su daleko od medalje i da su se plasirali. Stojadinov se povredila, a verovatno i premorila organizam držeći ga predugo na izuzetno visokom takmičarskom nivou. Hodabaši mi je enigma i nisam baš siguran da je samo povreda u pitaju, ali tako je prošlo u javnosti i prihvaćeno bez ikakve dileme, pa neka bude da je tako( ??? 2020. ne možeš na OI, a 2021. ti dozvoljamo...). Staša Gejo će svakako na narednim OI biti favorit, obzirom da se menja sistem takmičenja, koji će njoj više odgovarati. Mislim da će neposredno po završetku ovih OI imati priliku da dokaže klasu na SP u Moskvi.

Što se tiče broja medalja, tvrdio sam i dalje tvrdim, da ako osvojimo 4 u ekipnim sportovima, sigurno u ukupnom zbiru prelazimo broj iz Rija. Međutim, sada je situacija znatno lošija sa ekipnim sportovima i pitanje je koliko realno medalja tu možemo osvojiti. Svakako da pored ekipnih sportova, najveći broj medalja očekujem iz grupe borilačkih, pa onda po jednu ili dve iz ostalih pojedinačnih sportova(streljaštvo, tenis, atletika...).

Na dam se da će novim sistemom nošenja zastave na otvaranju OI, prestati i „prokletstvo“ koje nas prati još od posle 1968. sa malim izuzecima.
Patriota
 
Posts: 39
Joined: 05 Feb 2015, 20:46

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby tremi08 » 05 Jul 2021, 12:56

Sto je najgore, kad se pogleda u buducnost nekih 3-7 godina u ekipnim sportovima, stojimo ocajno.

Kosarkasice: Kad se povuku Sonja i Jelena, necemo imati konkurentan tim za sam vrh, vec za neku 4-8 poziciju.
Rukometasice: Posle Lekic, Cvijic, Liscevic, Krpez, Pop-Lazic i jos par njih, necemo biti realno ni za top 8.
Odbojkasi: Od mladjih niko nije svetski talenat, bar da ja znam, a ovi sto valjaju su vec oko 30te godine, pritom ni oni ne spadaju u sam svetski vrh izuzev Atanasijevica i donekle Urosa ludog. Tu smo za verovatno 6-10 mesto.
Rukometasi: Sta tu tek reci, glavni igraci u polju su nam Nenadic (36g) i Zelenovic (31g), van top 10 u svetu.
Vaterpolisti: Nakon Filipa, Andrije, Mitrovica, dolaze nam dosta slabiji igraci, mada cemo opet verovatno biti u top 5-6 u svetu i tu ce odlucivati nijanse.

Od ekipnih, jedino gde stojimo dobro su kosarkasi jer imamo mnogo potencijalno odlicnih igraca, buducih nba i odlicnih eligraca (Jovic, Tristan, mozda Nakic, Pokusevski, mozda Alen, Petrusev...) i odbojkasice (Tijana ce igrati jos 10 godina, mada su ove mladje posle Brankice, Maje, Milene ipak slabije), ali jedna Tijana ce biti dovoljna za borbu za sam vrh.

Po onom sto vidim za OI, bice dobar rukomet, odlicna odbojka u obe kategorije.
tremi08
 
Posts: 6366
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Dylam Dop » 05 Jul 2021, 13:28

Osvoji li neko drugi kosarkaski turnir u Tokiju pored Amera, isprzicu tastaturu ispred sebe i pojesti..
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7217
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby veljkos161 » 05 Jul 2021, 14:34

Dylam Dop wrote:Osvoji li neko drugi kosarkaski turnir u Tokiju pored Amera, isprzicu tastaturu ispred sebe i pojesti..

Ma gde bre da osvoji.
Prosetace se.
tremi08 wrote:Posto mozemo svi da budemo sigurni da ce Sonja dati ne 100, nego 500% da uzme medalju na OI i tako se oprosti od kosarke, kosarkasice su svakako u top 3-4 favorita za zlato (Australija, mi, SAD, Spanija).

Bolje reci top 3-4 favorita za medalju.
Za zlato je jedan favorit,ove njihove tradicionalno gaze jace od muskaraca.
Sto se tice broja ucesnika, to je samo lepa statistika.
Neka uzmu Novak i odbojkasice zlata i neka se oproste vaterpolisti makar medaljom i koga ce biti briga jesmo li imali 85 ucesnika ili 95.
Medalje se pamte a ne ucesnici.
I za kosarkase u tom smislu jeste steta, jer ne bi oni tamo isli bas turisticki kao sto se posle ovog sinoc mozda misli.
Ako bi se Bogdan prikljucio imali bi za 30 posto jaci tim samo zbog toga.
No nebitno je to sada sve.
Zasrali su i to je to.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7396
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Olimp » 05 Jul 2021, 14:51

Pa ne bi košarkaši isli turistički ali ne bi bili favoriti za medalju. Uostalom vrlo upitno je da li bi Bogdan igrao.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 05 Jul 2021, 15:17

Baxter Stockman wrote:Odbojkaši godinama nisu u vrhu ni evropske odbojke, o svetskoj da ne pričamo, i na ono zlato više treba gledati kao na incident nego na pravilo. Tu je sve bilo jasno kad se videlo s kim ćemo igrati na turniru i ko je domaćin na istom. Jednostavno na EP su nam se poklopile kockice, verovatno je i promena selektora uticala na motivaciju, odigrali dobar turnir, neke selekcije podbacile i uzesmo zlato.


Ne mogu se sloziti s tobom, u odbojci smo mi top reprezentacija u ovom ciklusu, zlato i bronza sa EP i 4. mesto na SP. Italija nam je na svakom takmicenju gledala u ledja. Problem je sto FIVB za svoju rang listu ne uzima kontinentalna takmicenja, vec LN i SK, kao i OI na kojima nismo igrali. Time se automatski favorizuju selekcije koje pre svega mogu da igraju SK (mi ga nismo igrali cak ni kao prvaci Evrope) i tamo uzmu veliki broj bodova (zbog ucesca africkih i azijskih selekcija, bilo koja jaca reprezentacija je uvek u vrhu na tom takmicenju), a ako su jos dobr odigrale i OI to je gomila bodova, koja se tesko sustize na SP bez finala. Zato je LN izuzetno bitno takmicnje, jer samo tu imamo sansu da popravimo saldo, posto lista odredjuje ko ce biti nosioci u kvalifikacijama za OI. Nismo imali srece sa tom listom, posle nismo uspeli ni da obezbedimo domacinstvo, a onda smo i lose odigrali protiv Italije. Na evropskim kvalifikacijama pojedini igraci nisu bili spremni i na zalost ishod je takav. Mi moramo da jurimo bar polufinale LN u sledecem ciklusu ako hocemo dobro poziciju pred kvalifikacije za OI, EP na zalost ne donose nista. Ali s druge strane EP je bitno zbog CEV liste koja odredjuje ko ide na kontinentalni kvalifikacioni turnir za OI, a i sam raspored po grupama. Maksimalno komplikovano.

Da dodam js da je FIVB na proslim igrama napravio jedno mesto kroz baraz koji je nivo plasmana Makedonaca na EP u fudbalu, trecerazredne selekcije izmedju sebe odluce ko ce biti vreca za udaranje na OI.

Da jos dodam, nakon izmena u nacinu bodovanja za listu (sad je bitno i kojim rezultatom se pobedjuje), nase odbojkasice kao vicesampionke sa OI, sampionke sveta, su na FIVB listi sada 13 :question: Kod muskaraca smo pak 7.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29720
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Hajzenberg » 05 Jul 2021, 15:26

Treba uzeti u obzir da je Francuska siguran učesnik svih ekipnih sportova za tri godine pa shodno tome da ako neka naša ekipa izbori plasman ili za nijansu na manje teži način nego do sada ili budemo imali neku ekipu više nego sada u Tokiju. Mislim prevashodno na odbojkaše, donekle košarkaše, možda i šansu za neku od rukometnih selekcija.

Za odbojku će biti važno da postoji bar neka šansa da muškarci organizuju turnir, eto sada nisu ušli u polufinale LN zbog poraza od Argentine, uvek se neki kiks napravi, zavisi šta urade i na SP naredne godine. Olimpijski ciklus je skraćen i već naredne godine su neka prvenstva koja daju predolimpijske kvote.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7831
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Tokio 2021. - u susret OI

Postby Hajzenberg » 05 Jul 2021, 18:45

Hajzenberg wrote:Nažalost ovo više ne važi pošto su košarkaši ispušili, samo njih ne računajte a sutra ću novi raspored izbaciti bez njih, u principu nebitno, sve isto osim njih.

Raspored OI


Ovo je sad konačno, bez košarkaša, dakle samo što se tiče ova tri ekipna sporta...

Raspored OI
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7831
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

PreviousNext

Return to Tokyo 2020

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests