Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Džudo

Re: Džudo

Postby zvezdaraking » 28 Apr 2024, 21:57

cole wrote:Što se tiče nacionalnog priznanja, potrebno je samo napraviti veću razliku u nagradama između EP, SP i OI. Najjednostavnije je smanjiti za EP i SP za određeni procenat, a za OI ostaviti kako jeste.

Danas je troje džudista osvojilo medalje bez pobjede, a petoro bez nastupa. Samo konstantujem. :biggrin:
Baš mi je drago zbog Došena i Žabićke, oni nemaju ni jednu veliku pojedinačnu medalju, a dobri su borci.
Svaka čast i za Maricu i Brašnjovića, odlično su odradili svoj posao danas.

Što se tiče muških mlađih kategorija, tri naša najtalentovanija juniora su Radulj, Bulaja i Rutović, i svi će od iduće godine raditi u kategoriji do 90 kg. Rutović je trenutno u -81 kg ali kaže da ne može više skidati kilažu jer već sad ima blizu 90 kg.

U ženskoj konkurenciji, ubjedljivo najveći talenat je Aleksandra Andrić koja je još uvijek kadetkinja.
Ove godine još nije nastupala na međunarodoj sceni, moguće da je imala neku manju povredu.
Početkom aprila učestvovala je na trening kampu u Mađarskoj, a prvi nastup bi trebala imati 18 maja na evropskom kupu.

Imamo još par interesantnih mladih takmičara (sestre Nišavić, Veličković, Grahovac...).


Bulaja je presao u -100 da ja znam.
Mada sam čuo da se vise bavi snagom nego sto trenira Džudo.
Grhovcu mi nesto fali. Nemam pojma ali nekako nikako da izleti. Evo i od Simina stalno gubi sad.
Od Nisavicki mislim da jedino Nikolina moze nesto da uradi iako imam utisak da je i ona usporila.
Neke njene rivalke koje je pobjeđivala prosle i pretprosle godine imale su ozbiljne uloge na veliki takmicenjima.
Ali imala je ozbiljnu povredu mjesec i po prije evropskog. Na treningu bukvalno sama sebe provrijedila.
Ona vec izlazi iz juniora dogodine.

Velickovica cemo vidjeti. On je realno najveci talenat i njemu je ukradena titula prosle godine a ove godine na ekipnom je dobio Jovanovica mada mu s eovaj revansirao na seniorskom pojedinacnom.
Ali i on mora da se prebaci u 81. pa ceno da vidimo. Ali obzorom koliko je inteligentan i posvećen ja ga ocekujem na oimpijadi za 4 godine.

U njega se bas dosta ulaze.


Sad ce kadetsko evropsko pa ce vidimo. Ima par interesantnih djecaka 2008. godiste. Pogotovo mali Varinicic koji je ove godine osvojio seniorsko. Dolazi i Radanov...

Andricke uopste nema na takmicenjima i eto dobro da ce poceti. Uzela bi iona kao i Rutovic evropsko zlato uz svetsko da nije napravila glupost i izbacena sa turnira.

Muskih ima ali kod devojcica bas lose mimo andrickke.

Lose u smislu da budu kandidati za medalju iako ima par interesantnih djevojcica.
User avatar
zvezdaraking
 
Posts: 2359
Joined: 25 May 2020, 16:59
Location: 11160

Re: Džudo

Postby druga generacija » 05 May 2024, 14:33

Na GS u tadzikistanu:

- Milica Nikolić -48 kg 3. Mesto
- Nemanja Majdov -90 kg 5. Mesto
- Milica Žabić + 78 kg poraz u drugom kolu (u prvom slobodna)
druga generacija
 
Posts: 707
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

Re: Džudo

Postby werbatim » 08 May 2024, 18:30

cole wrote:Što se tiče muških mlađih kategorija, tri naša najtalentovanija juniora su Radulj, Bulaja i Rutović, i svi će od iduće godine raditi u kategoriji do 90 kg. Rutović je trenutno u -81 kg ali kaže da ne može više skidati kilažu jer već sad ima blizu 90 kg.



Bulaja sad na juniorskom EK osvojio zlato u kategoriji do 100kg.

I Borojevic osvojio zlato u +100, bilo je i jos nekoliko medalja
User avatar
werbatim
 
Posts: 1542
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Džudo

Postby druga generacija » 10 May 2024, 15:05

Strahinja Buncic -66kg peti na GP u Astani

Nemanja Majdov -90kg takodje ucestuje tamo (sutra ili prekosutra)
druga generacija
 
Posts: 707
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

Re: Džudo

Postby druga generacija » 12 May 2024, 13:26

Majdov -90 kg takodje peti na GP u Astani
druga generacija
 
Posts: 707
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

Re: Džudo

Postby werbatim » 12 May 2024, 19:33

Sledece nedelje SP, poslednje takmicenje gde se mogu desiti neke bitne promene pred zakljucenje liste za OI.
Pred prosle OI, direktno na SP su nastup na igrama izborili Kukolj i Obradovicka koji sada ni ne ucestvuju. Jedino realno da Buncic moze da potvrdi, ovi ostali se vec znaju...
User avatar
werbatim
 
Posts: 1542
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Previous

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: leteceprase and 2 guests