Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Džudo

Re: Džudo

Postby werbatim » 17 Jul 2022, 19:22

U Zagrebu je bilo malo bolje (doduse u pitanju je GP, ipak).

Srebro za Milicu Zabic, odlican rezultat za nju. Dobila je Kubanku Ortiz koja je duplo teza od nje i osvojila je srebro na OI u Tokiju.
Milica Nikolic sad vec po obicaju osvoji svoju cetvrtinu i onda dva poraza - na kraju peta.
Stojadinov u zastoju, jedna pobeda pa poraz u drugom kolu od na kraju srebrne Francuskinje. Slicno i Anja Obradovic - jedna pobeda pa poraz od (bronzane) Mongolke.

Kod muskaraca jedini malo odskocio Buncic. Dobio je u drugom kolu Gruzina, srebrnog sa OI, ali onda u sledecem kolu poraz od Kazahstanca, bronzanog iz Tokija do 60kg. Nije imao bas mnogo srece u zrebu.
Majdov pobedio drugog sa liste, a onda izgubio od Tadzikistanca. Brasnjovic izgubio od osvajaca bronze, Japanca, u trecem kolu.Dosen takodje u trecem kolu izgubio od Holandjanina, kasnijeg osvajaca zlata.
Jovanovic i Mihajlovic bez pobede
User avatar
werbatim
 
Posts: 1528
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Džudo

Postby werbatim » 27 Jul 2022, 16:42

2/2 finala za dzudiste na EYOF-u. Ne izgleda lose ova kadetska generacija.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1528
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Džudo

Postby werbatim » 13 Aug 2022, 15:48

Na SP za juniore u dzudou imali smo jednog predstavnika (jes da se odrzavalo u Ekvadoru, ali kad smo poslali jednog mogli smo bar jos jedno ili dvoje...)

Milan Radulj na kraju peti, u borbi za bronzu izgubio od Francuza Alekse Mitrovica.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1528
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Džudo

Postby octopus » 15 Aug 2022, 12:53

werbatim wrote:2/2 finala za dzudiste na EYOF-u. Ne izgleda lose ova kadetska generacija.

Polovinu medalja na eyof-u nam doneli džudisti i to čak 3 finala. Zlato Miljan Radulj, a srebra za Nikolinu Nišavić i Mihaila Simina. Imamo čemu da se nadamo.
Još kad bi se neko od seniora razbudio. :biggrin:
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Džudo

Postby Mikisha » 21 Aug 2022, 02:35

Mali Milan Bulaja u narednih 6-7 godina ako ne napravi neki ogroman uspeh, u dupe me jebite svi.

Ova zemlja bi bila u vrhu u evropi i svetu u ovom divnom sportu da im klubove ne vode takve jajare da je prevazislo cak i fudbal.

Proleter iz Zrenjanina je unistio zelju i volju u poslednjih 6-7 godina bar trojici dzudista vanserijskog kvaliteta, a da ne pricam o ostalim talentima.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6370
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Džudo

Postby Mikisha » 24 Aug 2022, 14:07

Pre neki dan pljunuh po Proleteru, a danas mi drugar govori da su ga zvali da radi za njih superligu sledece godine, da su kontaktirali Kukolja koji bi im radio plus, Ciganovica za 73, njega pitali da se vrati za 81. Mali Bulaja i jos neko bi im radili 90.

Predsednik Sujica(jedini posten covek u dzudo klubu) je popizdeo, dokurcilo mu da treneri (ljige) pljackaju, tako da ta dva specijalca izgleda nece vise imati nikakvu bitnu ulogu.

Sa tim sastavom bi bili u mogucnosti da napadnu Superligu.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6370
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Džudo

Postby Mikisha » 27 Aug 2022, 15:47

Bulaja uzeo bronzu na svetskom prvenstvu za kadete u Sarajevu.

Izgubio u polufinalu na glupost, cuo se gong, on se sam bacio, misleci da je pobedio, a sudija nije viknuo Mate nego sudio ipon...

U svakom slucaju, ozbiljna zivotinja.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6370
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Džudo

Postby octopus » 27 Aug 2022, 17:03

Bravo Mikiša, pravo si osveženje na ovoj temi. :okk:
Možeš li malo da pojasniš kako treneri lopovi izvlače pare iz klubova, konkretno iz Proletera?

Neverovatno je kako nam svi najtalentovaniji džudisti upadaju u istu kategoriju, do 90 kg.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Džudo

Postby werbatim » 27 Aug 2022, 19:03

9 nasih bilo na SP za kadete, 6 momaka i tri devojke.
Pored Bulaje danas, bronzu je osvojio i Dusan Grahovac, a peta je bila Jovana Stjepanovic.

Zanimljivo - svi ostali nasi koji nisu stigli do borbi za medalje su porazeni od kasnijih osvajaca medalja (osim Prolic u -40kg kod devojaka)
User avatar
werbatim
 
Posts: 1528
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Džudo

Postby Mikisha » 29 Aug 2022, 19:12

octopus wrote:Bravo Mikiša, pravo si osveženje na ovoj temi. :okk:
Možeš li malo da pojasniš kako treneri lopovi izvlače pare iz klubova, konkretno iz Proletera?

Neverovatno je kako nam svi najtalentovaniji džudisti upadaju u istu kategoriju, do 90 kg.



Nisam strucnjak, samo znam da klub nece dobiti pare od drzave bez ikakvih uspeha.

Godina im je jedini uspeh donosio Dusan Saric, momak sa najvecim mozgom za dzudo, fanatik a usput prirodna sila.

E sad dolazimo do dela koji necu znati lepo da objasnim jer nisam ni sve shvatio, ali sve u svemu on je bio ocenjen kao olimpijski potencijal, 81kg u to vreme jedna od 2 eventualno 3 najjace kategorije.

Juniorska prvenstva, za mladje seniore, evropski prvak u Sambu, dobijao Niskanovica koji je 4-5 godina stariji.

On je od Olimpijskog komiteta trebao da dobija odredjene pare, za nutricionistu, psihologa, trenere, evrokupove, sve po redu. I klub je te pare i dobio,a on je od svega toga video jednu skajp seansu sa psihologom.

Pare nisu bile sitne.


Pored toga je kupio tatami i neke sprave i opremu za klub, od svojih para.

U ugovoru je imao napisano primanje od 20hiljada dinara mesecno, 70% plata su mu ostali duzni.

Sve to i ajde, nego ga nisu poslali nigde na takmicenja koja su mu obecavali.

Dva dzudo maga, veliki sugavac Toma i moron Savatovic, su uspeli da nateraju vrhunskog borca da sa 19-20 godina napusti dzudo, pukne psihicki.

Posle toga ga ubede da opet dodje, a u medjuvremenu je upisao Pravni faks u NS.
Obecaju mu da ce mu finansirati neki privatni fakultet ovde, on je dosao, vise zbog ljubavi ka Dzudou, nego sto je poverovao.


Posle par meseci stize opomena pred tuzbu od tog faksa jer nije platio ratu.


Opet ga presli, on opet puko psihicki, batali opet.

U medjuvremenu se zaposli u Zandarmeriji i krene da radi dzudo za njih, ako si pratio proslo drzavno, izbacio je onog Gruzijca Zabedu iz zvezde.

Ispao je od Niskanovica, naivno.

Jebiga, 5 godina bez ozbiljnih borbi, a on i dalje ima dzudo u malom prstu.

Pa ti vidi kakvog potencijalnog sampiona su oni sjebali.


Izvini sto je lose formulisano i poredjano, u nekoj sam zurbi pa nisam uspeo da se lepo koncentrisem.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6370
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Džudo

Postby Mikisha » 29 Aug 2022, 21:52

Uf, sad citam kako sam ovo ispisao, valjda cete razumeti, predugacko je da bih popravljao.

Ne znam stanje u drugim klubovima, sem sto vidim da Zvezda, Kinezis Nis i cini mi se Rakovica imaju neke pare, eventualno ODZK.

Zvezda ima i protekciju sudija, Partizan nema prebijene pare, ostao je bez boraca, ne znam jel im onaj Brazilac ostao.

Proleter ako je istina, a ne opet navlakusa, pokusava da napravi odlican tim.

Iskreno sam preporucio Saricu da ne dolazi, 2 puta si bataljivao dzudo zbog njih, ne rizikuj, ali Zandarmerija je ostala bez tima.
Mada ga i to koci jer ne zeli da ostavi klub bez borca, pa ce pokusati da natera Proleter da pozajmi neke borce Zandarmeriji da bi on presao kod njih.


Vidim po NS prave nove klubove, ali nisam upucen.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6370
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Džudo

Postby octopus » 30 Aug 2022, 08:11

Kakvi su gavrani ova dvojica (videh ih na slici), nerealno je šta sve gamiže po srpskom vrhunskom sportu. Ali od pre par godina, dosta toga se promenilo na bolje. Otkad je nekoliko saveza bilo suspendovano zbog pronevere, uvedene su dosta rigorozne kontrole tokova novca, pa je mislim i nadam se ta praksa takvog izvlačenja novca zaustavljena. Tj. novac mogu da uzimaju suptilno samo probrani, a ne svako i bahato, poput te dvojice.

Generalno, u svim tim borilačkim savezima ima dosta saplitanja talentovane dece. Treba očigledno doći u prave ruke, kod politički moćnih i funkcionera i trenera i onda se lakše diše. Ali neće svako da napusti svoj grad ili trenera, da uđe u nezdravu atmosferu sa gomilom krokodila kojima je samo bitno kako da te izmuzu i odbace na kraju.

Džudo savez mi je fenomen. Svi dovode strance, ali ovakve krševe niko. I Zabeda i Brazilac i onaj Rus Nefedov (mislim da je to prvi stranac ikad u našim borilačkim sportovima), zatim Gerasimenko koji je jedini solidan a doveden je da nastupa u kategoriji supertalentovanog Kukolja. Sve naopako. Hvala na info!
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Džudo

Postby Mikisha » 30 Aug 2022, 10:53

Brazilac mi se svidja, a nije doveden sa nekom pompom kao Zabeda.

Zabeda je doveden u Zvezdu i dobija ozbiljne pare, prica je bila da ce raditi za Srbiju i da ce nam doneti olimpijsku medalju.

Ta dvojica su ti kao onaj crtani Ren i Stimpi.

Toma je ljigavac, govno, sve najcrnje i najgore.
Ali ima bar 2 grama mozga pa ume da prevari klince.

Savatovic... E ta beda kada bi me zajebala, sam bih sebi uradio ucimatu.
To je covek koji sedi u kaficu, poruci caj, klinci mu kazu da ako kesica caja stoji u vodi duze od 6 minuta postane kancerogena.
I on majstor zove konobara da vrati caj.
Ili kad je mesecima bos hodao jer je citao da ce ljudima kroz par miliona godina da se spoje prsti na nogama jer hodaju u obuci..

Ne vredi trositi reci, dva imbecila, treba ih jebati.

Malo sam ogorcen, ali uspeli su da osakate odlican klub.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6370
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Džudo

Postby Mikisha » 30 Aug 2022, 11:05





Evo malo o Zabedi, buducem zlatnom olimpijcu :pop:

Tu se vidi protekcija sudije, izlezavao se par minuta, sudija cuti.

Inace, zakacio sam se zbog toga sa pola postave Zvezde, jer sam vikao sudiji da pozove ambasadu Gruzije da vidi sme li da se zavrsi borba.

Nije ovo fudbal, ovo je castan sport sa kodeksima, za foliranje nema mesta.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6370
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Džudo

Postby werbatim » 19 Sep 2022, 17:43

DA ispratimo i rezultate sa juniorskog EP u Pragu.

Kod muskaraca smo imali predstavnika u svakoj kategoriji ( :girlclap: ), a kod devojaka samo bliznakinje Nisavic.
Osvojene su dve bronze: Stefan Zubovic (-81kg) i Milan Radulj (-90kg). Zubovic je u borbi za bronzu dobio Kosovica, a u kategoriji +100 Stosic zavrsio sedmi. Zanimljivo, i svi (osim jednog) ostali muski predstavnici su izgubili od kasnijeg osvajaca medalje
User avatar
werbatim
 
Posts: 1528
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: Ciciban and 15 guests