Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Pariz 2024. - u susret OI

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Foteljas » 09 Aug 2022, 11:31

Rano je jos da se nagadja da li ce Novak i Rafa uopste igrati do 2024. i ko ce tamo biti favorit.


octopus wrote:Nažalost, nema kontra primera u nekom drugom sportu.


Nije bas da nema. Bolji smo u vaterpolu, mi 2-1-3, oni 1-2-0. Streljastvo mi 1-5-5, oni 2-0-1. Medjutim, oni su zahvaljujuci visestrukim osvajacima medalja daleko bolji u atletici i camdzijskim sportovima, gde naspram po jedne nase medalje stoji njihovih ukupno 12, od kojih je pet zlata. Uz pomenuti tenis, eto gde je ta razlika u njihovu korist.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5088
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 09 Aug 2022, 11:48

Pisao sam uoci Rija da je za Novaka sljaka bolja nego beton, a narocito sada u ovim starijim godinama kada se igra na 2 dobijena. Moze njega Rune da pobedi, ali nece moci da mu servira 200+ na sat i da ga probija nekim ludim vinerima. Na sljaci mu se nikad ne bi desilo da ima 1-9 protiv Zvereva kao od sredine drugog seta prosle godine, ili da ne moze do BL protiv Del Potra kao u Riju. Konkurencija je naravno sve veca i veca, ko zna koji ce biti i na listi, ali eto nekako vise verujem da na sljaci ima vecu sansu nego na betonu, narocito ako se mentalno i fizicki spremi.

Na poslednje dva OI polako dostizemo Hrvatsku, sad su tu nijanse u pitanju, mozda vec u Parizu budemo bolji.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29683
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby octopus » 09 Aug 2022, 12:37

@Foteljaš - pogrešno sam se izrazio, mislio sam na kontra primer da su oni bolji a mi osvojili više medalja ili da smo tu negde po kvalitetu a da ih mi značajno šijemo, kao oni nas u tenisu. U vaterpolu i streljaštvu mi smo ipak kvalitetniji, pa je to doprinelo većem broju medalja. No i pored toga, opet isto zlata u ta dva sporta. :crybaby:

Prilično sam siguran da će obojica igrati na olimpijskom turniru, naročito povredama skrhani Nadal, koji na izgovor reči Rolan Garos odjednom postaje mladić.

@MT - malo se ironično šalim jer pred svake OI Novak ima puno događaja koji ga iscrpe i nikad ne dođe ni mentalno ni fizički spreman. Nadam se dobrom zdravlju i dobrom žrebu. Ko zna možda mu se konačno bar malo sreća osmehne za sve pretrpljene olimpijske traume i neuspehe. Ja bih bio prezadovoljan i sa bronzanom medaljom.

Teško ćemo ih opet preskočiti. U više sportova oni imaju kandidate za medalju. A ekipnih sportova gde smo mi bolji je premalo, da mogu da nas izvuku.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Foteljas » 09 Aug 2022, 13:07

Dobro, verovatno obojica zaista imaju nameru da igraju, ali i jedan i drugi ce biti u zaista ozbiljnim godinama za vrhunske sportiste tada.

Takvog primera onda definitivno nema u konkurenciji nas i komsija. I slazem se da ce sada tesko ici s preskakanjem po bilo kom kriterijumu u neko doglednije vreme. Imali smo lepu sansu prosle godine da malo osetnije spustimo razliku, ali po srpskom obicaju deo glavnih favorita za zlato je iskiksao, izdominirali smo sa drvenim medaljama, perspektiva za Pariz i nije preterano ruzicasta, tako da ce biti dobro ako nakon narednih igara smanjimo razliku i za 1-2 medalje.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5088
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby octopus » 09 Aug 2022, 13:49

U Tokiju smo imali 2-0-2 skor u borilačkim sportovima i ja sam prezadovoljan tim segmentom. Čak iako nema ni Milice ni Jovane, upravo tu vidim šansu, najviše zahvaljujući strancima. Pre svega u boksu. Džudisti mogu samo da poprave utisak. A ni rvači nisu oduševili u Tokiju. Uz to, siguran sam da će se i u džudou i u rvanju pojaviti nova strana imena. Tu je sad i Mahdi kao nova nada. Zatim Sara Ćirković i eventualno još neka bokserka.

Kolektivi i neborilački individualni sportovi su velika nepoznanica i tu nemam šta da napišem. Jedno je sigurno. Samo što više kvalitetnih kandidata u što više sportova.

Ne verujem da ćemo biti bolji od Hrvata, jer njihov plus je što imaju mnogo veću raznolikost kvaliteta po različitim sportovima. Mi uvek imamo tih par dana u sredini igara bez ikakvih kandidata, dok oni idu sporije ali ravnomerno skupljaju medalje i dođu do cilja mnogo manje stresno nego mi koji zavisimo od manje individualnih sportova.
User avatar
octopus
 
Posts: 5231
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby veljkos161 » 09 Aug 2022, 17:36

Ma polako,imamo 2 top potencijala u atletici za koje vreme radi,u tekvondou bese 5 medalja na svetskom kadetskom prvenstvu,a oni brzo stasavaju,Milica uzela zlato sa 21,Tijana umalo zlato sa 18,Spanjolka u njenoj kategoriji sa 17 srebro prosle godine...
Dakle tu mogu kvalitetni kandidati da ispadnu.
Strelci briljiraju,pojavila se i ova mala Teodora koja ce biti jako dobra isto itd itd.
Pa onda odbojkasice,basketasi...
I u sve vise sportova nicu talenti i kandidati za medalje,jedino nam je kajak totalno ljuljnuo posle velikih uspona i cak i medalje u Riju.
Jako mi je krivo sto Tomicevic i Zoric nisu istrajali do proslih igara,2017.su cini mi se i svetsko zlato uzeli i to dominantno.
Uglavnom,talenta zaista nikada ne manjka.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7392
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Radonjaa » 09 Aug 2022, 18:04

Dva zlata i dva srebra na EP u kajaku za juniore i mlađe seniore u Beogradu prije mjesec dana. Od toga 3 u juniorskom uzrastu, mislim da takmičenja mlađih seniora ne treba shvatati previše ozbiljno. Nažalost, 2 u disciplinama koje su bile dio programa u Londonu, Riju i Tokiju, a neće biti u Parizu (ne znači da neće biti u LA), ali to već nije do nas, kao ni situacija sa karateom.

Dobro je što je sportsko penjanje ostalo u programu za Pariz, iako sam čitao da je tu sami format takmičenja pomalo poremećen, ali su povećali i broj učesnika, trebalo bi da se Staša Gejo ovog puta kvalifikuje, čini mi se da smo to prošlog puta pratili i da je na kraju zamalo izvisila, a da takođe može da bude kandidat za medalju.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13371
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Foteljas » 10 Aug 2022, 09:28

Te medalje u mladjim kategorijama u camdzijskim sportovima su se redje pretakale u seniorske, narocito na olimpijadama.
Da, imamo dve odlicne mlade atleticarke, ali da sacekamo da vidimo sta ce biti sa njima. I Angelinin otac je slovio za ogromnog talenta, uzimao juniorske medalje i rusio rekorde, pa mu je seniorske karijera ostala prilicno nedorecena.
Kosarkasice pitanje je da li ce do 2024. stasati prave naslednice ove starije garde. Isto vazi i za vaterpoliste. Kod kosarkasa se problemi vec po tradiciji nizu za svaki veliki turnir. Streljastvo je lutrija.
Jedino se slazem za borilacke sportove, tu ce zaista biti dosta sansi usled masovne naturalizacije stranaca svih vrsta.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5088
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby wildwest » 10 Aug 2022, 10:57

Vaterpolo, basket, kosarkasi, odbojkasice, streljastvo, 4 borilacka sporta, moze tu da se uzme 8 medalja, neko iznenadi u atletici, ili tenisu. Za nas je 8 medalja puna kapa.
Pošto se stalno ravnate spram hrvata, oni ce imati veslanje, tekvondo, jedrenje i tenis dubl, 6 medalja maks, mozda streljastvo.
wildwest
 
Posts: 374
Joined: 25 May 2020, 01:18

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Olimp » 10 Aug 2022, 13:21

Mislim da nam zasad nije baš svijetla perspektiva.
Najviše povjerenja za medalju mu ulijevaju basketaši i odbojkašice.
U basketu smo malim pretumbacijama u ekipi dobili opet jednu ubitačno dobru reprezentaciju koja razbija od samopouzdanja i kvalitete. Plus mala konkurencija od samo 8 timova od kojih 2 budu padobranci.
Odbojkašicama se vraća Brankica, pa ako nagovorimo Maju da izgura još i Pariz mogli bi tamo biti čak i prvi favoriti.

Ostali timski sportovi su upitnik. Siguran sam da će se vaterpolisti boriti za medalju i biti u tom nekom uskom krugu, ali ovaj put ne bi bilo iznanadenje da prvi put od Atlante 1996 ostanemo bez medalje.

Odbojkaši i košarkaši ako se plasiraju mogu konkurirati za medalju ali njihov sam plasman je veliki upitnik. Odbojkašima fali kvaliteta a košarkašima uigranosti i međuljudskih odnosa, plus stalni baksuzi sa povredama.

Individualni sportovi siguran sam da će Novak čak i u Parizu bit među favoritima. U individualnim sportovima se plašim nekako najvećem padu u broju kvalitetnih kandidata za medalje jer je dosta starih kandidata otpalo (Jovani ukinuli olimpijski status sporta, Milica u penziji, Ivana prestara).
Mislim da je o njima prerano pricati još.
Tijana u tekvandou je adut, u džudou smo daleko od vrha, ostaje nada da naturalizirani boksači mogu nešto napraviti (a znamo kako ce u boksu proći Rusi sa "objektivnim" sucima u boksu ) ili da rvači vrate formu od prije prošlih OI.
Veslaci nakon odlaska Sinkovića imaju veće šanse.
I nadamo se pravilnom razvitku naših atletskih supertalenata Angeline i Adriane.

Situcija nije dobra ali to je normalna smjena ciklusa. Možda još neko mlad iskoči.
Olimp
 
Posts: 3327
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Foteljas » 10 Aug 2022, 13:54

Olimp, dobra i realna analiza. :okk:

Mi pricamo o medalji u kosarci, a nama opasno visi i sam plasman na predstojece SP sa koga se uzimaju kvote za igre, a videli smo sta nam se desava u kvalifikacijama pred koje vecina najvecih zvezda po pravilu naprasno oboljevaju od bolikurcije. Vaterpolo, smena generacija krenula jos fakticki od onog SP 2019. i sem gomile petih mesta za sada jos uvek nista nije osvojeno bez kljucnog doprinosa stare garde. Odbojkasi, rukometasi, rukometasice, pa i kosarkasice... bice veliki uspeh i da se uopste plasiraju. Odbojkasice i basketasi svakako glavni aduti za Pariz, ali videli smo sta znaci samo jedno lose prepodne ili izostanak jednog bitnog srafa u ekipi.
Od ovih borilackih, mislim da bi red bio da neko od dzudista iskoci sada, jer i oni uzimaju medalje po raznim turnirima, ali kada dodje olimpijada nisu u stanju cak ni da primirisu borbama za medalju...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5088
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 10 Aug 2022, 14:49

Кад сте се већ дотакли... мене највише плаши како ће нам ватерполо репрезентација изгледати... Десет величанствених година је иза нас, два олимпијска злата... Очекивања су од ватерполиста увијек била највиша... Евидентно је да је квалитет у паду.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31397
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Olimp » 10 Aug 2022, 15:11

grobar_Zvornik wrote:Кад сте се већ дотакли... мене највише плаши како ће нам ватерполо репрезентација изгледати... Десет величанствених година је иза нас, два олимпијска злата... Очекивања су од ватерполиста увијек била највиша... Евидентно је да је квалитет у паду.

Dvadeset godina.
Bit cemo opet dobri ali ne i najjači.
To je i fer.
Ne mozemo uvijek biti prvi.
Olimp
 
Posts: 3327
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 10 Aug 2022, 15:15

Доминација је трајала како кажеш 20, али сам се превасходно осврнуо на ОИ доминацију.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31397
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 10 Aug 2022, 21:56

Mi smo top reprezentacija od '97 (eeeh Atlanta), tako da bih ja rekao 25 lepih godina i, pazite sada, 24 medalje sa velikih takmicenja. Neverovatnih 12 zlatnih medalja - 2 zlata sa OI, 3 sa SP, i cak 7 evropskih zlata. Samo (retko se finala gube) 5 srebrnih medalja (1 sa OI, 2 sa SP i 2 sa EP). I jos 7 bronzanih medalja (3 sa OI, 3 sa SP i 1 sa EP). Izgubili smo samo od Spanije na SP 2007 mec za bronzanu medalju.

U ovom intervalu odigrano je 30 velikih svetskih takmicenja zakljucno sa nedavnim SP. Nasa "statistika" je malo pala u poslednje vreme jer na poslednja 4 takmicenja imamo samo 1 osvojenu medalju (ali najvredniju). Dakle u jednom trenutku je bilo 26 takmicanja, 23 medalje!!!

Da jos malo zacinim, cak 25 polufinala i 17 pobeda u tim mecevima. U 17 finala, cak 12 puta zlato. Za bronzu 8 meceva i cak 7 pobeda. :blue: :blue: :blue:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29683
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: bezvezarije, torpedo and 9 guests