Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Pariz 2024. - u susret OI

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Olimp » 24 Mar 2023, 13:05

Daleko su njihovi kosarkasi od plasmana ja ih teško vidim u Parizu.
Rukomet sunskoro sigurni, odbojka vrlo vjerovatno.

Ipak ne treba smaknuti s uma da mi imamo dvije ženske ekipe koje imaju ogromne šanse i basketaše koji su skoro sigurni.

Rukomet cemo tesko jer ce nam rivali biti drugi sesir a mi treci na zrijebu. Moralo bi se svsza poklopiti. Ali nije nemoguće.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby octopus » 24 Mar 2023, 13:31

Rešili Slovenci da budu uspešni i u kolektivnim sportovima. Malo im one silne zimske i za nas egzotične letnje medalje. :biggrin:
Od troje solidnih srpskih atletičara, koji kod njih treniraju i za koje garantujem da ne bi ni blizu bili ovako uspešni kod nas, uspeli su da izvuku maksimum i dovedu ih na evropski nivo rezultata. Tri od tri. Svaka im čast, neverovatna sportska nacija.

A Novaku nije isto kao ostalima, jer će igrati finale Vimbldona a većina učesnika OI će mnogo ranije ispasti. Pored svežine, imaće i duže vremena da se prilagode na šljaku. Na sve to, tu su i Novakovih 37 godina života.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Hajzenberg » 24 Mar 2023, 13:36

Plus fudbaleri koji imaju realnu šansu da im zaigraju na EP jer sve što treba da urade je da budu ispred Finske i Severne Irske, mali off. A hokej da ne pominjemo, tu su u Svetskoj grupi među 16 najboljih, ''šetaju se'' između tih 16 i prve divizije a pogotovo sada kada nema Rusije i Belorusije u tom sportu. Još jedan mali off ali sve je to usko povezano.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby octopus » 24 Mar 2023, 14:02

Naravno da je usko povezano, ne mora u svakom postu da se pomene reč olimpijada. :biggrin:
Iza svega stoji ozbiljan i sistematski rad, sa minimumom gubitaka sportskog potencijala. Mi i Hrvati zato arčimo svetske medaljaše u mlađim kategorijama samo tako. Hrvati su dobro naloženi da bi mogli do medalje u fudbalu na OI. Kakva je tu situacija, Hajz?
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Hajzenberg » 24 Mar 2023, 14:15

E to već ne pratim :biggrin: mislim na olimpijski fudbal jer je to turnir baš onako...znamo svi na šta liči.

A imali smo i mi par učešća na OI u prvoj dekadi ovoga veka al' bolje da nismo. Tipično srpska posla oličena u brojnim otkazima, nekorišćenju mogućnosti da se stave na raspolaganje tri igrača starija od 23 godine i tome slično i to sve u godinama kada A reprezentacija istog tog leta nije igrala na kontinentalnom prvenstvu. Pametne zemlje odnosno selekcije tih zemalja su shvatale ozbiljno i fudbalski turnir i tu dolazile do medalja a mi ostajali sa nula bodova u grupama i sa katastrofalnim porazima, bolje da nisu ni odlazili. Sada smo miljama daleko od toga jer mlada reprezentacija ne može za početak ni da se kvalifikuje za završnu smotru EP a kamoli preko tog takmičenja koje je izborno i da ode na OI.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Foteljas » 24 Mar 2023, 14:23

Za nasim fudbalerima na OI sa pristupima iz 2004. i 2008. uopste ne treba zaliti, sto kazes, onda je bolje da ni ne idu da se ne blamiraju.


A Novaku nije isto kao ostalima, jer će igrati finale Vimbldona a većina učesnika OI će mnogo ranije ispasti. Pored svežine, imaće i duže vremena da se prilagode na šljaku. Na sve to, tu su i Novakovih 37 godina života.


"Ako kanis pobjediti, ne smijes izgubiti". :biggrin:
Njegove godine su vec samo njegov problem. Niko mu nije kriv sto je na prethodne tri olimpijade kada je bio mladji spektakularno ostajao bez ikakve medalje.

Koliko videh, na ovim odbojkaskim kvalifikacijama ce se igrati ligaski sistem svako sa svakim, sto ce reci da ce tu morati da se odigra cak sedam meceva. Sa jedne strane to mozda nije lose za nase, ali sa druge moze lako da se desi da se naprave krugovi ekipa sa istim brojem pobeda, gde ce onda odlucivati broj poena ili i set-kolicnici, moze da se desi da cak dodje i do tankovanja u poslednjem kolu. U svakom slucaju ce morati vrlo ozbiljno da se pristupi, a nece biti lako iz razloga koje je Hajzenberg vec naveo.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 25 Mar 2023, 02:25

Nasi fudbaleri su odavno zavrsili sto se kvalifikacija za OI tice, na srecu :roll: . Mucna su bila poslednja 2 nastupa, bilo ne ponovilo se. Voleo bih da jednog dana vidim nase fudbalerke na OI, ali bojim se da necu docekati taj dan za svog zivota.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby cole » 26 Mar 2023, 00:14

Kvalifikacije za OI----Prognoza

------Ekipni sportovi------
Šanse naših ekipa za plasman na OI izražene u procentima:
1. Basketaši----------99%
2. Odbojkašice-------95%
3. Vaterpolisti--------80%
4. Košarkašice--------55%
5. Košarkaši-----------40%
6. Odbojkaši----------30%
7. Rukometaši--------25%
8. Rukometašice------5%

*Procjenu sam uradio na osnovu: kvaliteta same ekipe, konkurencije, sistema kvalifikacija, prikazane igre prošle godine itd.

Na poslednjih 6 olimpijskih turnira, uvijek smo imali po 4 tima u ekipnim sportovima. Cilj su opet 4 tima, želja bar jedan više.


-----Pojedinačni sportovi-----
U ovom olimpijskom ciklusu 16 naših sportista je OKS kategorisao u prvu grupu na osnovu ostvarenih rezultata.
Od njih 16, desetoro je iz borilačkih sportova, četvoro iz streljaštva, te Nole i Ivana kao predstavnici ostalih sportova.

Važno je da se naši najbolji borci kvalifikuju, u prvom redu mislim na tekvondo i rvanje.
Oko 15 predstavnika iz borilačkih sportova, te negdje 5-6 strelaca bi ukupno trebali imati.

Od ostalih sportova kao i do sada očekujemo predstavnike u sledećim sportovima: atletika, tenis, veslanje, kajak, plivanje;
do kvote možda možemo i u sportskom penjanju, stonom tenisu ili biciklizmu.

Ukupno očekujem oko 90 sportista.
User avatar
cole
 
Posts: 1103
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 26 Mar 2023, 10:33

Milutinov Tata wrote:Nasi fudbaleri su odavno zavrsili sto se kvalifikacija za OI tice, na srecu :roll: . Mucna su bila poslednja 2 nastupa, bilo ne ponovilo se. Voleo bih da jednog dana vidim nase fudbalerke na OI, ali bojim se da necu docekati taj dan za svog zivota.


Нажалост неће то дочекати ни наша дјеца.
Разлога је пуно, али је наш женски фудбал пуно далеко од евро врха и ту нема неке наде да ће бити пуно боље.
Десиће се по неки раритет и нека велика побједа, али то је све.

Генерално, попут остатка форумаша, нисам баш велики оптимиста. Тим прије јер смо годину за нама завршили без медаље у екипним спортовима на највећим такмичењима.
Највећа енигма у цијелој причи су ми ватерполисти и то колико заиста они могу у будућности и уопште колико генерација коју Мандић предводи може боље од онога што је показивала у претходних годину и по.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31155
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Puta Tapar » 26 Mar 2023, 21:56

A zlato odbojkašica, to ništa? :biggrin:
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3130
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 26 Mar 2023, 22:00

У праву си.
Мада сам ја превасходно мислио на мушке екипе. (фудбал, кошарка, ватерполо, рукомет)
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31155
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 29 Mar 2023, 18:44

Предсједник Олимпијског комитета Русије Станислав Поздњаков жестоко је реаговао на најаве да ће руски спортисти бити уцијењени од стране Међународног олимпијског комитета како би се вратили на такмичења.

Први човјек МОК Томас Бах је претходно изнио четири услова које руски спортисти морају да испуне како би били враћени у конкуренцију.

Такав став није наишао на позитивну реакцију у Москви.

- Ти критеријуми су кршење људских права и дискриминација. Жестоко се противимо и увођењу додатних допинг тестова. То је дискриминација не само према држављанству већ и према спорту - навео је Поздњаков.

Он се осврнуо и на одлуке Извршног одбора МОК.

- Одлуке су фарса, принципи МОК-а и Уједињених нација су прекршени. Захтјевамо једнаке услове за спортисте свих држава - истакао је Поздњаков.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31155
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby octopus » 07 May 2023, 19:37

Što se tiče boksa, nakon SP za žene i muškarce, nažalost jasno je da mi nemamo gotovo nikakve šanse za osvajanje olimpijske medalje, tj. one su manje od 10%. Gomila Rusa dovedenih poput kineske robe u blindiranom vagonu, ispostavlja se kao loš ulov. Niko od njih nije doveden zbog evropskih medalja, bar ja tako mislim. Glavna nada je Sara Ćirković i njen meteorski napredak za ovih narednih 15-ak meseci. Cilj jeste što više kvota, ali čini mi se da ovde (kao i u džudou) broj kandidata nije toliko bitan kao u rvanju ili tekvondou. Ta dva sporta će morati da povuku borilačke sportove, eventualno još neka džudistkinja da ima ludo dobar žreb i dan. Videli smo danas po Milici Nikolić koliko je dobar žreb bitan, jer je stigla do 1/4f SP što je veliki uspeh i korak dalje nekog našeg džudiste u odnosu na OI u Tokiju. Šteta što nije došla do 1/2f jer nije imala pretešku rivalku, koja i pored pobede nije došla do medalje. Rvači će morati da izmisle 2 medalje i tekvondisti još 2, ako želimo da ponovimo uspeh, no ovaj put moraćemo da budemo skromniji što se tiče sjaja medalja.

Kad pogledam onu podelu na 3 grupe sportova, teško da i u jednom scenariju postoji realan izgled da neki od ta tri bilansa bude nadmašen. Čekamo Angelinu (danas 190 cm), Adrianu (danas 61.00 m), Saru, veslače, košarkaše, mlade strelce i sl. da neko od njih eksplodira, jer to je iz trenutnog ugla posmatranja jedini način da rezultat u odnosu na Tokio ne bude katastrofalan.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Foteljas » 08 May 2023, 08:41

Mislim da preterujes. Delegacija borilackih sportova ce verovatno biti najmasovnija jos od vremena SFRJ. Mozda je u boksu teze doci do medalje zbog konkurencije, ali na zadnjim igrama mi smo imali poluanonimnu bokserku koja nije bila nikakav favorit, pa je na kraju ipak radila mec za medalju. Ako na igre od njih 5-6, moze se ocekivati da ce neko biti blizu da dodje do vrha, tim pre sto su oni ipak ranije uzimali medalje.

Vec sam pisao procenu, mislim da ce nas borilacki sportovi obradovati, ali da ce ukupni dojam zavisiti pre svega od ucinka ovih neborilackih i kolektivnih. Nece biti lako prebaciti Tokio, ali mislim da bi drasticno manji broj medalja (6 ili manje) ipak bio neuspeh.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby grobar_Zvornik » 08 May 2023, 20:04

Међународни Олимпијски комитет на челу с председником Немцом Томасом Бахом врши огроман притисак на Русе, а Вања Грбић верује да би у скоријој будућности могло да дође до пуцања олимпијског система, онаквог каквог смо га знали до сада.
Веома важна порука Спутњиковог саговорника...
„Најстрашније је што је Међународни олимпијски комитет (МОК) који би требало да буде аполитична организација, у потпуности политизована. И оно што је још страшније је, да када је почео конфликт у Украјини, јасно преузета улога онога који ће поставити санкције и спречити их. Има ту само један мали проблем. У Олимпијској повељи пише мало другачије. Основни документ који су Пјер Кубертен и друштво поставили давних дана, када су реорганизовали, односно отворили поново олимпијски покрет, који је у античка времена угашен и то с правом, јесте право да на Играма може да учествује свако. Што значи да, ако се држимо том логиком, онај који започне конфликт и тако даље требао је да буде суспендован, то је правило које не важи за све с једне стране. С друге стране, МОК се налази у јако великом проблему, зато што ће уколико не суспендује Русију, Украјина, Пољска, Естонија, Летонија, Норвешка и још неке земље одбити да учествују на Олимпијским играма. А, уколико их суспендују и неће учествовати Русија, постаји велики проблем да ће земље Брикс-а бојкотовати Олимпијаду у Лос Анђелесу 2028. године, што је извесно", прогнозира неславан сценарио некада један од најбољих одбојкаша света.


https://sputnikportal.rs/20230508/vladimir-vanja-grbic-intervju-sputnjik-rusi-suspenzija-sport-politika-mesanje-ostali-sportovi-1155272768.html
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31155
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests