Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Pariz 2024. - u susret OI

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Olimp » 15 Mar 2023, 03:01

Mnogo je daleko za prognoze, jer tek slijede kvalifikacije a u borilačkim sportovima je plasman nekad pola medalje, uostalom slično je i u kolektivnim sportovima.

Ipak, onako na prvu
Basketaši-prvi favorit za zlato
Odbojkašice i Novak- favoriti za medalje
Realne šanse za medalju - Ivana Vuleta i jedna u streljaštvu od 3 šanse

Za borilačke je baš rano. Džudisti nemaju nikakve šanse, boks preslabo pratim da bi znao realno procijeniti uskoro ce SP za muske i zene koje je kvalifikaciono pa cemo vise znati, tekvandoisti i rvaci koji produ ce svakako imati sansu za medalju.

Kosarkasi ako su u punom sastavu mogu dobiti svakoga, ali to je jedan veliki ali.
Vaterpoliste ne bi otpisivao, mlad smo tim, bicemo samo bolji.

Drugi sportovi ako nisam nesto zaboravio mrka kapa.

5-6 medalja, tesko vise u ovom ciklusu.

Angelina i Adriana nisu realne priče za ovaj ciklus, daj Bože da me demantuju.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Foteljas » 15 Mar 2023, 08:36

Iako je rano davati prognoze, ocekujem da ce nasi sportisti u Parizu nastaviti sa dobrim nizom iz Rija i Tokija. U prevodu, to znaci osvajanje bar 7-8 medalja. Sto svakako nece biti lako, ali nije ni nerealno.

- Perate je lepo primetio da ce kao i u proslom ciklusu kljuc biti u borilackim sportovima. Rvanje, tekvondo, boks i dzudo treba da donesu bar cetiri medalje koliko su nam borilacki sportovi doneli iz Tokija. Ko bi tacno uzeo te medalje i u kojim sportovima, za takve prognoze je ipak jos rano.
- Basketasi svakako moraju da ponove svoju medalju, nadamo se da ce biti i veceg sjaja
- Od one dve iz streljastva, neka se sada ponovi i jedna i bice dobro.
- Od dvoranskih ekipnih prema sadasnjem stanju stvari takodje jedna medalja vec daje sasvim solidan doprinos prici, s tim sto usled evidentnog pada kvaliteta vaterpolista onda ce u ovom delu dosta toga zavisiti od toga da li ce se kosarkasi plasirati i time ih nadomestiti. Odbojkasice ce svakako biti medju favoritkinjama, ali ni njima nista nije unapred garantovano.
- Za Noleta i Vuletu ne znam sta da mislim. Znamo kroz sta su prolazili u karijerama. Znamo sta je bilo u Tokiju, a i ranije. Oboma ce Pariz verovatno biti poslednje igre. Ipak ocekujem da ce Bog na zalasku karijere pogledati minimum bar jedno od njih dvoje i obradovati i njih i nas nekom medaljom, jer da takvi kalibri ostanu na po samo jednoj olimpijskoj bronzici sa 4, odnosno potencijalnih 5 ucesca na igrama, mislim da nije pravedno.

To je neka osnova za medalje kako je ja vidim u ovom trenutku. Topic, Vilagos, Sinancevic, Gejo, veslaci, neko drugi - ako uspeju da prijatno iznenade, tim bolje. Naravno, moze da se desi i obrnuto, da ovi prethodno nabrojani favoriti podbace, ali ipak sve ispod 6-7 medalja ce realno biti neuspeh.

I sada kada malo vratim film na svoj prvi upis na ovoj temi od pre 15 meseci, deluje da sam ipak bio preterani pesimista u tom momentu. Mozda je ukupni potencijal nesto nizi nego za Tokio, ali je i dalje dosta dobar za jednu drzavu poput nase.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby octopus » 15 Mar 2023, 09:58

Svi smo spustili loptu, sa razlogom. Imamo manji potencijal nego u Tokiju, pa bi 7 medalja bio uspeh kom bi se morali radovati. A i to bi bio nastavak uspešne priče, koja je još u Riju započeta. Već 6 medalja bi bio ozbiljan pad u odnosu na 8,5 sa dve prethodne olimpijade. Po meni, lako je definisati uspeh: 5 i manje katastrofa, 6 je ok ali nema razloga za slavlje, 7 je baš dobro i treba se radovati, 8 i više je veliki rezultat.

Nema više nada od kajakaša, džudista, karatea. Tekvondo neće održati nivo, 1 medalja bi bila top i tu samo Mahdija vidim. Boks je potencijal, pre svih Sara, a možda i neki Rus iznenadi. Rvanje je moguće da donese i 2 medalje, ali smo se u Tokiju dobro opekli, pa se ne smemo previše nadati. Basketaši moraju uzeti zlato, oni su nam glavna nada. Ako bude još jedna ekipna medalja, to bi bilo sjajno. Staša Gejo je u padu otkad je povredila ucl pre nekoliko godina i teško da ona može do medalje. Strelci su lutrija, ali ovo dvoje imaju solidnu verovatnoću da ubodu bar jednu medalju. Možda se dvojcu konačno vrati, naročito otkad nema Sinkovića.

Angelina i Adriana će teško do medalje, pre njih će Vuleta, ali mora preko 7m u finalu. Ne sme 6.90 i nešto. Nole je nada svakako, ali ni blizu kao pre. Pokupili smo nekog Rusa u GR do 60kg, nije loš, osvajao je neke evropske medalje kao mlađi. Mogli smo još kog Rusa uzeti u raznim sportovima, ali nismo. Da li je to ok ili ne, glupo je da se po stoti put vrtimo u krug. Ali ne sećam se da je bio neko ko se nije obradovao Datunašvilijevoj bronzi.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Olimp » 15 Mar 2023, 11:00

Velika stvar je SP u rvanju u Beogradu, jos kad imamo u vidu naš utjecaj u tom sportu, mislim i nadam se da uz sudijski poguranac možemo do dosta kvota nadam se barem 3 a tu je svako kandidat za medalju na OI.
Također tekvando, tu bi bile sjajne i dvije kvote, ali imamo dosta ozbiljnih takmičara koji bi imali šta reći u Parizu.
Džudo mrka kapa, boks nepoznanica.

Nažalost jako smo slabi u individualnim neborilačkim sportovima gdje nemamo realnog kandidata osim već starih Noleta i Ivane. Nikoga novoga, i tu opet moram reći iako sam mpžda dosadan, nevejerovtno kako smo brzo propali u kajaku koji nam se uoči Rija izdigao iz pepela i tad smo racunali na dvije sigurne medalje i možda još koju.

Dakle rvanje i tekvando što više kvota inače je scenarij da imamo 5 i manje medalja vrlo realan.

Ali zato ako bude sreće sa žrijebom pogotovo u petak mogli bi do velikog broja takmičara i timova na OI

Računam da su sigurni za plasman basketaši, vateprolisti, odbojkašice i 99 odsto košarkašice.

Sad kad bi odbojkaši izbjegli Brazil bilo bi sjajno da se oprostimo s njima na OI jer taj sport nam umire. Rukometaši ako se uguraju među 2 najbolja neplsirana na EP mislim da imaju dobru šansu na OI kvalifikacionim turnirima jer su Madarska i Hrvatska kao nasi konkurenti slabiji od timova s kojima se borimo za te kvote (Holandija, Island i Portugal).

Najveća zelja mi je plasman i medalja kosarkasa. Ali to ovisi o povredama odszivu zvijezda i vec sam se prestao nadati da cemo ikad bit kompletni.

Jesu medalje najvažnije ali meni imponuje i da imamo veliku delegaciju a pogotovo puno timskih sportova.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby jabukamen » 15 Mar 2023, 14:30

Citam sta pisete pa vidim da postoje neki sportovi u kojim smo imali vece ili manje sanse, plivanje, kajak, veslanje, da ne pricam zenski tenis, uopste ni ne spominju, bas se suzava.

Malo se odmicem od teme i mozda nije pravo mesto, ali nesto mi se mota po glavi, tice se i Pariza, a i posle.

Pre petnaestak godina su nasi kosarkasi bili i ovakvi i onakvi, ali u mladjim kategorijama su se redovno uzimala zlata, a najbolji igraci prvenstava su po pravilu bili nasi, Sekularac, pa Gajic, Aleksandrov, Labovic, od nekih nije postalo puno od nekih su postali solidni od nekih super igraci. Kada smo poslednji put uzeli trofej u mladjim kategorijama (sad kad neko kaze letos propasce mi sva prica :biggrin: ) Vaterpolo medalje u seniorima smo slavili, a negde u cosku je stalno bilo kako su juniori prvaci sveta, Evrope sada to ne primecujem.

Posle Krajinovica koji je bio vrhunski junior je bio izvesni Milojevic koji je bio prvi junior sveta, nije puno postigao, ali kada smo poslednji put imali nekog u cetvrtfinalu juniorskog GS? U fudbalu i rukometu nismo nikad imali seniorskih uspeha, ali juniorskih medalja je bilo na izvoz, ne vidim da je bolje ni u zenskom sportu.

Nekad smo govorili da je bolje stvoriti jednog seniora nego uzeti juniorsku medalju, da se nasi klinci potrose ili zadovolje nakon potpisivanja prvog ugovora, sada vise nema ni toga, od dobrog juniora ne mora postati dobar senior, ali imam osecaj da vise nemamo ni potencijalne kandidate u koje se nadamo pa nas oni vise ili manje razocaraju, sta se desava i da li ima nade?
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Olimp » 15 Mar 2023, 21:34

U vaterpolu razaramo uzeli smo hrpetinu zlata zadnje dvije godine.
Kosarku smo dosta pali nazalost, ali tako i zalsuzujemo kad zasljepljeni navijaci večitih uzivaju u svojim Argentincima i Kameruncima.

Jel neko vidio pičvajz u vezi boksa, ajde da skratim, jedna od sto organizacija iz boksa koja je nadležna za organizaciju OI drže je Rusi. Pa se prvo pričalo o izbacivanju boksa sa OI.

Onda su nekako nasli zajednički jezik. Ali MOK je htio izbojkotirati prvenstvo za žene u Indiji (inace zabranili Kosovu zastavu i himnu pa ne idu tamo) i za muške u Kazahstanu pa da se na OI ide preko kvalifikacionih turnira u 2024.
I onda su pocetkom godine iz boks federacije odlučili da na SP koje bi davalo direktne kvote Rusi mogu nastupati čak i sa zastavom. I kao da je MOK pristao na to.
Neki dan demanti i navodno kvalifikacije ostaju kako su prijr bile planirane.
Totalna ludnica.
Sutra počinje prvenstvo za žene i valjda i dalje nije jasno da li finalisti idu na OI ili ne.

Zapadne zemlje većinom bojkotiraju prvenstvo. Čisto ludilo :)

Ako MOK dozvoli Rusima nastup u Parizu moglo bi doći do još jednih hladnoratovskih OI i bojkota drugog bloka.
Olimp
 
Posts: 3290
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 16 Mar 2023, 02:05

Nesto sam slabije pisao na ovoj temi, jer nekako mi uvek vreme izmakne kada bih nesto da napisem, tako da cu sada dati malo vecu slobodu sebi, izvinite na poduzem postu koji sledi.

Slazem se sa vecinom vasih komentara. Tek kada predstavnici u borilackim sportovima (ne)uzmu kvote, moze se lakse prognoziati broj medalja. Trenuto tu dobro stojimo sto se tice medalja sa poslednjih velikih takmicenja, tako da razloga za optimizam ima. Ne bih o imenima dok se i zvanicno ne plasiraju na OI, ali dobro je sto kandidata ima bas mnogo. Ovi sportovi ce i oderditi nas ucinak na predstojecim OI jer nam je tu najveci rezervoar eventualnih medalja.

Dva glavna aduta u streljastvu su uzela kvote, imacemo sigurno 3 discipline gde "pucamo" na medalju. Bilo bi dobro da i puska ima miks jer mi deluje da bi i tu mogli mozda nesto da uradimo. Ivana je dobro gadjala na EP, mozda uspe da nabaci formu u ovom kratkom periodu, Teodora deluje kao veliki potencijal. Muski su sada uzeli zlato u ekipnom, valjda mogu i u pojedinacnoj konkurenciji pod pritiskom da pucaju dobro pa dodju do kvota. Verujem da do jedne medalje mozemo, a iskreno verujem da se Zorani moraju stvari poklopiti da konacno uzme tu medalju koja joj je vec 3 puta izmakla.

U krugu kandidata su tu standardno Novak, Ivana i veslaci. Bila bi to bajkovita prica da i Novak i Ivana uzmu medalju i zaokruze svoju karijeru (Novak naravno kada je u pitanju nastup za Srbiju), no znamo da proslost ukazuje vise na to da ce se desiti neki maler nego da ce Ivana u 6. seriji skociti najbolji skok, ili Novak vec izgubljeni mec okrenuti na svoju stranu. Veslaci, tj. dvojac, je u poslednje dve godine najavio da bi trebao biti ucesnik finala, ali treba biti oprezan, jer bitno je biti u formi ove i naredne godine. Iznenadili su nas prijatno u Tokiju, pa verujem da bi ipak mogli dici formu za OI i pripretiti glavnim favoritima u svojoj disciplini.

Odlicno je da imamo i dva nova imena na koja mozemo racunati nadam se i za Brizbejn. Vilagos i Topic su se vec dokazale i na velikoj sceni, i uz ocekivani napredak mogu napadati medalju u narednih 10 godina na svakom velikom takmicenju. Tu je i Gardasevic koja pokazuje veliki napredak koji na zalost jos uvek ne moze da potvrdi na velikom takmicenju. Njih 3 su aduti za plasman u finale, a tamo moze biti sve otvoreno. Tu je i Sinancevic, ali za njega se zna da je glavni problem neverovatna konkurencija, gde cak ni hitac preko 22m ne garantuje medalju. Ostali atleticari, ukljucujuci i Bibica, ce imati cilj da postignu svoj najbolji rezultat sezone. U plivanju jedini koji bi mozda mogao do finala je Barna, videcemo ove godine da li ce jos napredovati, ali medalja je predaleko, narocito kada su tu bar 3 coveka koji mogu ici i ispod 47 sekundi. Finale bi bio ogroman rezultat. Mozda iznenadimo u sinhronom plivanju :D . Videcemo da li se kajak moze dici ove sezone, oni su pored kvalitativnog pada imali i mnogo pehova prethodnih godina.

Ako imamo jednog kandidata za koga bi se mogla ruka staviti u vatru to su basketasi. Ostaje pitanje da li ce moci da se nose sa pritiskom jer za njih sve sem finala ce biti u sustini neuspeh. Sistem takmicenja im odgovara i dozvoljava i neki kiks u prvoj fazi koji ne mora biti koban, ocito da ce tu biti i par igraca koji su bili u Tokiju i prosli kroz sve to vec jednom, tako da deluje da je sve na njihovoj strani.

Kada su tradicionalni ekipni sportovi u pitanju situacija ne izgled bas dobro. O kosarkasima je tesko napisati nesto konkretno, jer je previse nepoznanica. Kada prodje SP znace se nas put do Pariza, pa mozda tada bude lakse nesto prognozirati. Ono sto se meni cini izvesno je da ce biti lakse preko SP otici na OI, nego ako opet cekamo kvalifikacije, jer glavni igraci su nam u NBA i pitanje je da li ce te kvalifikacije moci igrati.

Kosarkasice i vaterpolisti su slabiji nego u Tokiju, ali imaju dobre sanse da se kvalifikuju, a onda uz nesto srece mozda bi i mogli do borbe za medalje. U ovom trenutku mi to izgleda izvesnije kod kosarkasice koje su na SP pokazale da mogu igrati sa svima sem sa Amerikankama, mada ce Frnacuska sigurno biti jaca nego na SP, a i Spanija ce sigurno biti u igri. Vaterpoliste ceka previse velikih takmicenja u godinu dana, tesko je zadovoljiti finansijske apetite rukovodstva FINE i LEN-a pa nas u 365 dana ocekaju 2 SP, jedno EP i za kraj ciklusa OI. Generalno vodeni sportovi su od Tokija u hiper produkciji velikih takmicenja, ali ovo sto sledi je vrlo neozbiljno prema sportistima, za funkcionere ne brinem, oni ce se sigurno dobro snaci. Moguce je da zahvaljujuci ovim silnim takmicenjima u nasoj selekciji klikne i da na OI odigramo na maksimumu pa da vidimo za koliko to vredi. Ono sto me brine je ocito pad samopouzdanja, pa i malodusnost koja se ocitavala u rezultatski ubeljivim porazima proslog leta.

Odbojkasice su svakako nas najveci adut za medalju uz basketase. Da nije bilo ovih potresa oko selektora, potpisao bih medalju, jer nase nikada nisu igrale tako zrelo i kvalitetno kao tokom prosle sezone. Na zalost izgleda da svaki nas selektor (a bila su samo dvojica) ima neku svoju manu. Videcemo kako ce sve funkcionistati sa Gvidetijem, koji na reprezentativnom planu ipak ima oreol gubitnika na velikim takmicenjima. Tim nam je vrhunski, ali mora da "proradi" sa novim selektorom da se uspostavi obostrano postovanje i uvazavanje da bi kada bude stani pani sve islo kako treba. Odobojkasi su bas razocarali prosle godine, a s obzirom da im "mladost" nije adut, tesko je ocekivati da mogu vise od samog plasmana na OI sto bi za ovu generaciju bio fantastican rezultat u ovom trenutku.

Kod rukometasa vazi suprotno od odbojkasa, ali tesko je ocekivati neki drugi krajnji ishod. U ovom trenutku plasman na OI bi bio veliki uspeh, jos uvek smo daleko od vrha da bi mogli razmisljati o eventualnoj medalji, ali imamo nadu da bi do Los Andjelesa to moglo da se promeni. Rukometasice neka se nekako docepaju kvalifikacionog tunira ako je moguce i verujem da bi svi bili zadovoljni. Njihov plasman na OI bi za mene bila senzacija.

Kad se podvuce crta nekako mi se cini da sigurno mozemo do bar 4 medalje iz ostalih sportova, pa ako borilacki donesu 3+, dolazimo na nivo sa prethodne dve OI sto bi bio odlican rezultat. Naravno san je dvocifren broj medalja i bar zlato vise nego u Tokiju.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby octopus » 16 Mar 2023, 14:38

Тата, много си оптимистичан. Ја бих потписао и злато мање него у Токију. Никад ми нисмо имали сигурне кандидате за злато, а сад их поготово нећемо имати јер у том сегменту зависимо од: борилачких спортова, стрељаштва и баскета 3 на 3, што је све на стакленим ногама. Заиста не видим никога више на трону, бар не у овом моменту. Колико год да сам се подсмевао учинку 0-1-1 на 4 претходне ОИ, питање је ко још сем стрелаца има реалне шансе од индивидуалних неборилачких спортова да понови тај резултат...
Од 329 дисциплина, чак 261 (79,3%) отпада на индивидуалне неборилачке, а ми тражимо шансу у друга два, много мања сегмента. :dash2:
У већини тих спортова немамо ни примитивне услове, самим тим ни спортисте. Али шансу треба тражити у будућности у: веслању, кајаку, тенису, атлетици и стрељаштву. Као и до сада уосталом. Не може ништа на силу. Евентуално да купујемо стране талентоване јуниоре, у за нас егзотичним спортовима и да им дамо добре услове. Али то је и скупо и ризично, а рекао бих и бесмислено. Постоји много бољих начина да се троши новац из буџета.

Пад кајака ми најтеже пада, јер смо на 1-2 године пре Рија имали у готово свакој дисциплини спринта наду за медаљу, а сад нико. У Токију је била нека вера у Милицу и Страхињу, сад је можда само Зделар тог ранга, што није утеха јер није озбиљан кандидат.

Да не понављам већ написано, али ове игре ће бити баш стресне, јер од испадања у 1. колу до златне медаљу, све у истом дану, танка је граница. Надам се да ће борци бити бројни и успешни и да ће стрелци добро пуцати, иначе је 5 и мање медаља, више него реалан сценарио.
На све то, неки дарк хорс се подразумева... Стрељаштво, а шта друго. :biggrin: :roll:
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Puta Tapar » 17 Mar 2023, 10:02

6 medalja
1-2-3, to je neki maksimum koji vidim.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3130
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Baxter Stockman » 21 Mar 2023, 11:39

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Puta Tapar » 23 Mar 2023, 09:02

Odlično, mogao bi Džole Đogani da spremi budućeg olimpijskog šampiona.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3130
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby octopus » 23 Mar 2023, 11:50

Nema šanse da neko nešto objavi o brejk densu, a da se ne pomene taj klovn sa pinka... :biggrin:
Objavljen raspored ATP-a za narednu godinu. Razlika između finala Vimbldona i početka olimpijskog turnira u tenisu biće TRINAEST dana... :colera:
A sad nevezano za Novaka, samo DAN nakon olimpijskog finala kreće američka serija, Montreal pa Sinsi, sedmica za sedmicom. A između OI i USO biće samo 3 nedelje...
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Milutinov Tata » 24 Mar 2023, 08:07

Pa nije neocekivano, slicno je bilo i prosli put. Pocetak svih GS je fiksiran i na zalost nema nikakve fleksibilnosti kada je kalendar u pitanju, jos se namestilo da se Vimbldon zavrsava fakticki sredinom jula pa je blize pocetku USO. Sad je jos i gora situacija sto se sa trave treba vratiti na sljaku, a onda odmah na beton.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Foteljas » 24 Mar 2023, 11:57

Kako Novaku, tako i drugima.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Pariz 2024. - u susret OI

Postby Hajzenberg » 24 Mar 2023, 13:01

Slovenci će 'ladno imati tri muške ekipe u Parizu, čak će i poslovično odličnim košarkašima biti i najteže da prođu put kvalifikacija.

Odbojkaši sa nama u žrebu, plus trenutno dobro stanje na listi, za rukometaše ste pisali da upadaju u onu grupu sa dva vanevropska tima a košarkaši ili da budu među dve najbolje evropske ekipe na SP ili da prođu predolimpijski turnir koji često zna da bude mač sa dve oštrice pa makar imali i Dončića u timu.

Srbija gotovo istovetan put ima u košarci i odbojci ali zato u rukometu kudikamo teže, em nema barem još obezbeđen kvalifikacioni turnir em bi grupa bila sigurno jača nego slovenačka.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests