Board index Razni Sportovi Ostali Olimpijski Sportovi

Taekwondo

Re: Taekwondo

Postby cole » 18 Nov 2022, 22:55

Četvrta medalja za Srbiju! Tijana Bogdanović se plasirala u 1/2 finale.
Bravo Tijana :jupi:
User avatar
cole
 
Posts: 1120
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Taekwondo

Postby octopus » 19 Nov 2022, 03:45

Bronzana medalja. Prvu rundu dobila, a drugu i treću tesno izgubila od kasnije pobednice Amerikanke. Šteta. I bravo!

Na ovom SP 4 medalje, a pre njega ukupno 8 u istoriji. Za 50% popravljen večiti bilans. Jasno kakav uspeh. :blue: :blue:

Bukvalno svaki realan kandidat za medalju ju je i osvojio. Neverovatno. Ne pamtim ovakav niz…
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Taekwondo

Postby Olimp » 19 Nov 2022, 15:56

Za Tijanu velika stvar i za direktni plasman.
Velika žal zbog finala jer s tim bodovima bi bila maltene cementirana za direktan plasman u Pariz.

Zanimljivo Hrvati na ovom prvenstvu debakl. Samo Duvančić kao senzacija uzela medalju, a glavni favoriti kiksali. Ipak oni imaju dosta bolju situaciju s olimpijskom listom za direktni plasman, dva skoro sigurna i još dva kandidata tik uz crtu.

Senzacionalan uspjeh naše reprezentacije. Šteta da je sistem kvalifikacija tako okrutan. Nakon podvlačenja liste samo još 2 Evropljana po kategoriji imaju mjesto.
Ludost da se preko ovog SP ne moze osigurati kvota.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Taekwondo

Postby werbatim » 19 Nov 2022, 21:57

Cetvrtfinale i za Nadicu. Bravo!

Meni je najgore od svega sto se tice kvalifikacija sto mozes da vodis samo po dva muska i zenska takmicara (cak i na kvalifikacije), odnosno da i oduzmes od broja direktno kvalifikovanih da bi se doslo do eventualno 2+2. A preko liste mogu svi... A listu ne mozes da promenis ako nisi na OI...

Polufinale za Nadicu, jos jedna medalja!!!
User avatar
werbatim
 
Posts: 1534
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Taekwondo

Postby cole » 19 Nov 2022, 22:53

Peta medalja za Srbiju! Nadica Božanić se plasirala u 1/2 finale.
U 1/4 finalu umalo da prokocka 8:1, na kraju druge runde 8:8 i pobeda od 2:0 Nadice.
Bravo Nadice :jupi: :jupi: :jupi:
User avatar
cole
 
Posts: 1120
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Taekwondo

Postby Bojdo » 20 Nov 2022, 04:56

Nadica je šampionka svijeta.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8579
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Taekwondo

Postby octopus » 20 Nov 2022, 05:02

Ovo SP kao da se dešava u paralelnom univerzumu! :biggrin:

Što pomisliš da neko ima i male šanse, nadanje se pretvori u medalju! Bravo Nadice!

Ona je konkurencija Perišićki na OI listi, taman sam pre neki dan pomislio da je Aleksandra po prvi put prestiže i da sve navijačke aspiracije od sad idu samo ka njoj, kad ono…

Sve ovo podgreva nade ka Parizu, ali opet ništa ne garantuje. Mahdi i Tijana, kao i donekle Aleksandra, su trenutno za mene jedini ozbiljni kandidati. Takov malo više od Nadice, ali ne sa velikim šansama. Pišem iz ugla kad bi za tri meseca bile igre i da svi osvajači medalja putuju, što sigurno neće biti slučaj.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Taekwondo

Postby Olimp » 20 Nov 2022, 09:22

Ako Tijana ode direktno, onda samo jedna naša takmičarka ima pravo u kvalifikacije ako se ne varam.

Koliko potencijala za OI medalju imamo u ovom sportu a tako se teško kvalificirati.

S druge strane u džudou ćemo imati lagano 5-6 takmičara a niko nije ozbiljan kandidat za medalju.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Taekwondo

Postby werbatim » 20 Nov 2022, 09:51

Svaka cast za Nadicu!!!

To je ono sto sam i pisao.

Sad imas zlatnu, srebrnu i bronzanu sa SP. Bronzana ce se plasirati na OI, a ti trebas da biras koga neces slati U KVALIFIKACIJE - zlatnu ili srebrnu sa svetskog. Tu ce da odlucuje plasman na listi, projekcija moguceg zreba na OI itd jer se to zna i pre...
Bas glupost
User avatar
werbatim
 
Posts: 1534
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Taekwondo

Postby octopus » 20 Nov 2022, 11:30

Pa i ranije se ovo dešavalo, da svetska prvakinja Vanja Stanković i osvajačica svetske bronze Ana Bajić, ne idu na igre, čak ni u te evropske kvalifikacije. Po meni nije nerealno da pored Tijane i Nadica direktno ode na igre. E sad, da je ovo početak ciklusa i da on ne traje samo 3 godine, Nadica bi mogla u 67+ pa da probamo sa sve tri devojke, no prekasno je za takvo razmišljanje.

Kod momaka Takov ima neke ne velike šanse za direktan odlazak, a Mahdi nema nikakve. Da je moglo da se bira, dao bih bronzu Mahdiju a zlato Takovu, to bi bilo idealno.

Sa tri kvote (2 ženske i 1 muškom) bih bio prezadovoljan, nebitno da li direktno ili ne. Naravno, direktno bi zbog stresa bilo idealno.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Taekwondo

Postby cole » 20 Nov 2022, 12:18

Prvenstvo kao iz snova! Sjajan nastup naših boraca i čak 5 medalja na svjetskom prvenstvu je nevjerovatan rezultat.
Čestitke Nadici, Mahdiju, Aleksandri, Tijani i Stefanu, bravo :blue: :blue: :blue:

Sledeća godina donosi najviše bodova i svi imaju šansu ali nikome neće biti lako da dođe do direktne kvote za OI.
Nadica može u januaru da promijeni olimpijsku kategoriju i da pređe u +67 kg ako sam dobro razumio pravila.
Nadam se da su savezu svjesni da Nadica prosto mora sada promijeniti olimpijsku kategoriju i da time pomaže i sebi i potencijalno Aleksandri. Uostalom, većina protivnica iz -73 kg i nastupa u olimpijskoj +67 kg kategoriji.

octopus wrote: Po meni nije nerealno da pored Tijane i Nadica direktno ode na igre. E sad, da je ovo početak ciklusa i da on ne traje samo 3 godine, Nadica bi mogla u 67+ pa da probamo sa sve tri devojke, no prekasno je za takvo razmišljanje.

Nije prekasno, mislim da Nadica neće izgubiti mnogo bodova ako se odluči da pređe u +67 kg olimpijsku kategoriju.
User avatar
cole
 
Posts: 1120
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Taekwondo

Postby Olimp » 20 Nov 2022, 13:09

Problem je taj da Tijana uzima gotovo izvjesnu jednu kvotu, tako da nije neki problem ni da Aleksandra i Nadica ostanu u istoj kategoriji.
Odlazak Nadice u drugu kategoriju je bitan jedino ako Tijani izmakne kvota.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Taekwondo

Postby werbatim » 20 Nov 2022, 14:26

octopus wrote:Pa i ranije se ovo dešavalo, da svetska prvakinja Vanja Stanković i osvajačica svetske bronze Ana Bajić, ne idu na igre, čak ni u te evropske kvalifikacije. .


Nije bas za poredjenje. Prvo - Vanja i Ana ipak nisu bile taj kvalitet. Drugo - bile su u kategorijama Tijane i Milice pa se tu nije ni postavljalo pitanje osim jednog neuspelog pokusaja da Tijana predje u tezu kategoriju. Ovo je ipak potpuno druga situacija.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1534
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Taekwondo

Postby octopus » 20 Nov 2022, 15:32

cole wrote:Nije prekasno, mislim da Nadica neće izgubiti mnogo bodova ako se odluči da pređe u +67 kg olimpijsku kategoriju.

Ako to uradi, sve što je osvojila u kategoriji do 67kg, neće joj se računati u bodovni saldo. Znači, ovi bodovi sa SP hoće, ali nemam informaciju koliko je od onih starih 100 i kusur bodova osvojeno u kojoj kategoriji. Sačekaćemo decembarsku listu pa ćemo znati.
Uostalom, većina protivnica iz -73 kg i nastupa u olimpijskoj +67 kg kategoriji.

Ne većina već sve, jer ne mogu ni u jednu drugu olimpijsku kategoriju.

Olimp wrote:Problem je taj da Tijana uzima gotovo izvjesnu jednu kvotu, tako da nije neki problem ni da Aleksandra i Nadica ostanu u istoj kategoriji.
Odlazak Nadice u drugu kategoriju je bitan jedino ako Tijani izmakne kvota.

Pa ako bi obe mogle do kvote u kategorijama do 67 i preko 67, onda bi sve tri išle. Nadam se da ima šanse da se ostvari ovo o čemu cole piše. U tom slučaju je itekako bitno da Nadica pređe u najtežu kategoriju.

werbatim wrote:Nije bas za poredjenje. Prvo - Vanja i Ana ipak nisu bile taj kvalitet. Drugo - bile su u kategorijama Tijane i Milice pa se tu nije ni postavljalo pitanje osim jednog neuspelog pokusaja da Tijana predje u tezu kategoriju. Ovo je ipak potpuno druga situacija.
Pa nije za poređenje ni to “zlatna, srebrna i bronzana”. Tijana je za dlaku izgubila u pf, mogla je i ona vrlo lako da bude finalistkinja. A ja nisam ni hteo da poredim, samo sam hteo da ukažem na surovost kvalifikacija. I u drugim državama se dešava da vrhunski borci ne vide igre i to mnogo brutalnije nego kod nas. Nemamo mi baš toliko često ta podudaranja vrhunskih boraca u istoj kategoriji kao što imaju Južna Koreja, Iran ili čak Hrvatska.
User avatar
octopus
 
Posts: 5240
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Taekwondo

Postby werbatim » 20 Nov 2022, 16:05

octopus wrote:Pa nije za poređenje ni to “zlatna, srebrna i bronzana”. Tijana je za dlaku izgubila u pf, mogla je i ona vrlo lako da bude finalistkinja. A ja nisam ni hteo da poredim, samo sam hteo da ukažem na surovost kvalifikacija. I u drugim državama se dešava da vrhunski borci ne vide igre i to mnogo brutalnije nego kod nas. Nemamo mi baš toliko često ta podudaranja vrhunskih boraca u istoj kategoriji kao što imaju Južna Koreja, Iran ili čak Hrvatska.


Ne razumem sta si mi rekao. :)
Naravno da bih voleo da je i Tijana osvojila, onda bi bila jako blizu plasmanu preko liste. Ne "kukam" ja sto su osvojile medalje, nego zato sto ne mogu sve ni na kvalifikacije (u razlicitim kategorijama!). Znam da je tako godinama, i nikad mi se nije svidjalo. Treba da idu najbolji bar u kvalifikacije, pa ako je neko ipak bolji onda nista.

octopus wrote:
cole wrote:Nije prekasno, mislim da Nadica neće izgubiti mnogo bodova ako se odluči da pređe u +67 kg olimpijsku kategoriju.

Ako to uradi, sve što je osvojila u kategoriji do 67kg, neće joj se računati u bodovni saldo. Znači, ovi bodovi sa SP hoće, ali nemam informaciju koliko je od onih starih 100 i kusur bodova osvojeno u kojoj kategoriji. Sačekaćemo decembarsku listu pa ćemo znati.

Cak i ako se takmicila u -67, bodovi se prenose u novu kategoriju ukoliko odluci i prijavi novu kategoriju pocetkom nove godine. dakle, konkretno - bodovi iz -67 mogu da se prenesu (i racunaju se) u +67.

edit: procitao sam da je sada WCH G14, tako da nosi bas dosta poena. Za Nadicu i Mahdija po 140 (pa 75% od toga).
User avatar
werbatim
 
Posts: 1534
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

PreviousNext

Return to Ostali Olimpijski Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: D0brivoje and 49 guests