Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 19 Sep 2022, 22:23

Prvo meni je ta priča o dizanju nosa deplasirana zbog događaja sa SP, gde sam apsolutno bio na strani Milutinova. Sada bih bio apsolutno na strani Jokića da je Milutinov nešto prigovorio. Gledam na čijoj je strani (objektivna) istina.

Jokić je bio debeo i van forme 2019. godine i mi smo tada zaista bolje izgledali sa Milutinovim na parketu. I zamerke su mu bile na mestu, bez obzira na činjenicu da je Jokić i u tom trenutku mnogostruko bolji igrač.
Jokić je trenutno u odličnoj formi i vukao nas je i u kvalifikacijama i pripremama, a Milutinov je izašao iz bolesti, i kada bi se nakon toga bunio, pa prijatelju, nisu ti sve koze na broju trenutno.

Kako da preseče, ili precrtaj Milutinova pre početka turnira, ili ako ga pozoveš i kažeš, slušaj, ovaj je malo bolji od tebe, kad dođe gusto, ako treba igraće 40 minuta, uzmi ili ostavi.

Mada sam mišljenja da ne bi imali problema sa Milutinovim da se nije razboleo posle Turske. Već sam pisao da nam je identična rotacija (Grčka - Italija) u prvoj utakmici donela pobedu, a u drugoj potop. Samo je Kari to morao da prilagodi stanju Milutinova pošto je u prvom poluvremenu video da ovaj ne može.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32846
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 19 Sep 2022, 22:59

Jokic i Milutinov imaju dobre odnose, mislim da su generalno odnosi bili dobri u reprezentaciji. Ne vidim kako je to Milutinov smetnja Jokicu i obrnuto. Milutinov je i sam svestan da je Jokic nasa prva zvezda i bolji igrac, prihvatio je to kako je i trebalo da prihvati. Covek se razboleo u najgori moguci trenutak. Ja Milutinova ne krivim za nesta, Pesic je taj koji je odlucio da ga drzi u igri na utakmici sa italjanima, iako mislim da je ovaj bio fizicki nespreman da igra na tako vaznoj utakmici.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Starks » 20 Sep 2022, 10:03

Upitan da li je trebalo da igra Miloš Teodosić, Paspalj je rekao:

„Selektoru ne možeš da zameriš što on ima svoje ideje, viziju i percepciju, samo se ne slažem sa tajmingom odstranjivanja Teodosića. Igrač takvog renomea, ako ga trener ne vidi u koncepciji igre i tima, svakako zaslužuje da mu se mnogo ranije objasni i ukaže na to da ne pripada tom timu, a ne posle sedam dana priprema”.

https://kosmagazin.com/paspalj-teo-ne-s ... SI_hy72EbQ
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7049
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Cvele » 20 Sep 2022, 11:16

Ali sta ako se nesto desilo na samim pripremama?

Druga stvar je Pesicevo objasnjenje svega toga...
User avatar
Cvele
 
Posts: 18528
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dexi » 20 Sep 2022, 11:30

familija wrote:Ja sam vec pisao o prozorima i problemima sa rosterom..
U tom bitnom novembarskom prozoru igramo
10. U Engleskoj
13. Kuci sa Turcima

10. Olimpijakos - Partizan
11. Fener - Zvezda
10. Real - Efes
11. Pao - Baskonia
10. Alba - Bajern
11. Milano - Virtus
10. Makabi - Barsa

10. CSKA - Unils
14. CSKA - Niznji

Nasi iz BG-a
1. Balsa, Smajlgic, Vukcevic, Andjusic, Avramovic, Trifunovic, Nedovic, Dobric. Lazic, Mitrovic, Ilic, Lazrevic, Kuzmic

Evroliga
Micic, Vanja, Jaramaz, Lucic, Guduric, Kalinic

VTB
Milutinov, Dyvidovac

Dakle ko ce moci da igra i u kakvom sastavu cemo otici u Britaniju...bice vrlo tesko dobiti utakmicu tamo...bez nosilaca i dokazanih igraca ( Mislim na ove iz Evrolige i VTB lige) Ne pise nsm se fobro....
I sa Turcima ce biti tesko....

Mislim da bi dvojac Milutinov -Davidovac morali da igraju tj.ne vidim razlog zasto ih CSKA ne bi pustio.Ipak je to VTB liga.

Od vecitih pozvati Nedovica,Balsu,Avrama,Dobrica ,Ilica i Smajlagica.Bice tu na raspolaganju i MJK i Ristic.

Ostalo mogu da popune ,Jovic (Stefan),Djurisic,Todorovic,Simanic,Petrusev ,neki igrac iz Borca.

Ako KSS nije u stanji da izboksuje ovakav neki tim i ove igrace,onda jbg i ne treba da igramo na SP.

A za Tursku obavezno prikljuciti Vasu,Jareta,Lucu i eventualno Kalinu.
Dexi
 
Posts: 17148
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Starks » 20 Sep 2022, 12:17

Cvele wrote:Ali sta ako se nesto desilo na samim pripremama?

Druga stvar je Pesicevo objasnjenje svega toga...

Medijska patka po svemu sudeći.

Nijedan igrač, član stručnog štaba, KSS ni sam Pešić nisu aludirali na to, kamoli kazali nešto otvoreno na tu temu. Sjeti se Danilovićeve izjave na presu, ne bi ono rekao da je zaista bilo nekog incidenta na pripremama.

Nemoguće je da 45 dana nakon tog događaja ne ispliva nečija izjava, posebno nakon rane eliminacije.
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7049
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 20 Sep 2022, 13:12

Cvele wrote:Ali sta ako se nesto desilo na samim pripremama?

Druga stvar je Pesicevo objasnjenje svega toga...

Pa cijenim da Paspalj ima bojji info od nas i da bi znao da se nešto desilo i ne bi onda ovako ni pričao.

Što se tiče Milutinova, nisam mislio na međuljudske odnose između njega i Jokića nego jednostavno kad imaš igrača takvog kvaliteta moraš ga ispoštovati da ti igra barem 10-15 min a to nam je realno bio problem jer u paru sa našim jalovim bekovima Milutinov je bio neupotrebljiv protiv Italije kao što bi bio i potiv drugih ekipa koje bi bile u stanju da odigraju dobro odbranu na lopti.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23576
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 20 Sep 2022, 14:36

Na primer na prijateljskoj utakmici sa Italijanima u Nemackoj, Milutinov je bio mozda i najbolji nas igrac. Nisu mogli da ga zaustave u reketu. Tesko je nasim centrima da igraju sa plejevima koji ne znaju da odigraju pnr ili pop sa njima niti da im kvalitetno spuste loptu u reket.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby V.M. Varga » 20 Sep 2022, 15:02

Opet vi o Teodosiću? Da l se toliko ne razumete u košarku? Nama je protiv Italije najveći problem bila odbrana šuta za tri?

Kako bi tu Teo pomogao? Pa pucala bi odbrana još više, odmah na prvoj odbrani pika na Teu I Jokiču/Milutinovu.

Ne bi primili 94, već 104. Kao što smo primili u kvalifikacijama sa Teom, Đušom, Bjelicom I Bobijem.

I na ovoj utakmici smo pucali i na Jokiću i na nespremnom Milutinovu. A alternativa ja bio Ristić sa kamenim nogama.

Falio je Avram za ovakav meč, ne Teo. I falila je neka pokretna petica sa dobrom odbranom pika. Ili da Deda Davidovac igra centra. Ali lako je posle bitke biti general.

Uz to glavni razlog su promašaji otvorenih šuteva igrača koji nisu uvedeni dovoljno u ritam. Jer nisu pipali loptu osim iz povratnih Jokića i Micića.

A sve kao posledica vraćanja ove dvojice na teren u grupnoj fazi svaki put kada bi zagustilo, umesto da je pušteno drugima da nalaze rešenja, pa i po cenu poraza. Jer je nebitno da li si prvi ili četvrti.

Ovako je normalno da se ostalima skratila I ohladila ruka.

Naći nekako put do SP, tamo tim dopuniti sa liderom reprezentacije Bogdanom i krenuti po medalju.
User avatar
V.M. Varga
 
Posts: 3213
Joined: 14 Apr 2018, 00:14

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 20 Sep 2022, 15:08

To da li se mi razumijemo u košarku je tema za raspravu ali to da ti ne čitaš postove na koje odgovaraš je definitivno.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23576
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 20 Sep 2022, 15:10

Vrlo nadmen stav bez ikakvog pokrića.

Bukvalno celo leto pišeš o odbrani Teodosića, a niko nikada nije odigrao sramniju odbranu nego Vasilije Micić protiv Italijana. Ono što je on dozvolio Spisuu jenza krivičnu prijavu ili premlaćivanje pod velom mraka bejzbol palicama, ako ne veruješ u ruku pravde.

To koliko bi i da li bi pucala odbrana na Teodosiću možemo do prekosutra da razglabamo.

Ali kada vidimo kako je defantlzivno bolji plej igrao odbranu, prosto mi je krivo što Micić nije precrtan, a ostavljen Teodosić da igra... odbrana bi podjednako pucala, ali bi imali kreativnijeg igrača od Micića.

Pucalo na Jokiću on imao +11 za 28:30 koliko je proveo na parketu (-19 za 11:30 van terena). Koliko god da je pucalo, kako okarakteristati ono što se dešavalo sa odbranom Italije dok smo napadali sa njim?

Koliko je Lučić pipao loptu pored Bogdana, Jovića i Mačvana 2017 godine? Tada mu nije smetalo da pogađa u odličnim procentima.
Kako nije smetalo Kaliniću i Marinkoviću, prvi imao 60% drugi 62.5%?
User avatar
Bogun
 
Posts: 32846
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 20 Sep 2022, 18:05

V.M. Varga wrote:Opet vi o Teodosiću? Da l se toliko ne razumete u košarku? Nama je protiv Italije najveći problem bila odbrana šuta za tri?

Kako bi tu Teo pomogao? Pa pucala bi odbrana još više, odmah na prvoj odbrani pika na Teu I Jokiču/Milutinovu.

Ne bi primili 94, već 104. Kao što smo primili u kvalifikacijama sa Teom, Đušom, Bjelicom I Bobijem.

I na ovoj utakmici smo pucali i na Jokiću i na nespremnom Milutinovu. A alternativa ja bio Ristić sa kamenim nogama.

Falio je Avram za ovakav meč, ne Teo. I falila je neka pokretna petica sa dobrom odbranom pika. Ili da Deda Davidovac igra centra. Ali lako je posle bitke biti general.

Uz to glavni razlog su promašaji otvorenih šuteva igrača koji nisu uvedeni dovoljno u ritam. Jer nisu pipali loptu osim iz povratnih Jokića i Micića.

A sve kao posledica vraćanja ove dvojice na teren u grupnoj fazi svaki put kada bi zagustilo, umesto da je pušteno drugima da nalaze rešenja, pa i po cenu poraza. Jer je nebitno da li si prvi ili četvrti.

Ovako je normalno da se ostalima skratila I ohladila ruka.

Naći nekako put do SP, tamo tim dopuniti sa liderom reprezentacije Bogdanom i krenuti po medalju.

+100
Potpis od riječi do riječi.
Olimp
 
Posts: 3332
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Starks » 20 Sep 2022, 18:39

Image
There's a lot of ways to play any game. I play mine on the house percentages.
User avatar
Starks
 
Posts: 7049
Joined: 02 Oct 2013, 11:39

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 20 Sep 2022, 21:55

Mi nismo pucali u odbrani preko Jokica , nego preko Micica, Gudurica i ostalih igraca koji su "cuvali" njihove spoljne igrace. Meli je od svoje 4 trojke tri pogodio u prvom poluvremenu, cini mi se sve tri u prvoj cetvrtini. Mi smo posle toga pravili velike serije u drugoj cetvrtini, mogli vec tu da prelomimo utakmicu da Pesic nije izveo Jokica iz igre na pet minuta do kraja u poluvremenu. Utakmica je odlucena od nekog petog minuta druge cetvrtine do petog minuta cetvrte cetvrtine. Gde su italijanski bekovi imali laksi suterski trening. Teodosic mozda ne bi odigrao kvalitetnu odbranu ,( mada sumnjam da se gora odbrana mogla odigrati od one koju je Micic odigrao protiv italije), ali bi barem ubacio po neku trojku, uposlio kvalitetno Jokica i saigrace. Mi ne da nismo igrali dobru odbranu nego nam je i napad bio uzasan, promaseni otvoreni sutevi,ziceri, periodicna stagnacija, tapkanje lopte do isteka napada u kojoj se bas isticao Guduric itd.

Takodje je je neistina da saigraci nisu sutnuli loptu osim povratnih lopti Jokica i Micica. Guduric je na primer sve svoje suteve opalio tako sto je solirao. Pa valjda bi trebala da bude velika prednost igra sa Jokicem, igrac koji ti servira otvoren sut ili otvoren zicer . Mi ionako nismo imali neke igrace koji sami sebi mogu da iskreiraju nesto na nekom konstantnom nivou. Guduric i Jarmaz su konstantno davili loptu, bez ikakve kreacije, Marinkovic je spot up suter. Krila nam takodje nisu neki preteranii kreatori poena. Otvoreni sutevi se moraju ubaciti na nekom pristojnom procentu , a mi smo bili ocajni.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dexi » 20 Sep 2022, 22:39

Slavisak wrote:Mi nismo pucali u odbrani preko Jokica , nego preko Micica, Gudurica i ostalih igraca koji su "cuvali" njihove spoljne igrace. Meli je od svoje 4 trojke tri pogodio u prvom poluvremenu, cini mi se sve tri u prvoj cetvrtini. Mi smo posle toga pravili velike serije u drugoj cetvrtini, mogli vec tu da prelomimo utakmicu da Pesic nije izveo Jokica iz igre na pet minuta do kraja u poluvremenu. Utakmica je odlucena od nekog petog minuta druge cetvrtine do petog minuta cetvrte cetvrtine. Gde su italijanski bekovi imali laksi suterski trening. Teodosic mozda ne bi odigrao kvalitetnu odbranu ,( mada sumnjam da se gora odbrana mogla odigrati od one koju je Micic odigrao protiv italije), ali bi barem ubacio po neku trojku, uposlio kvalitetno Jokica i saigrace. Mi ne da nismo igrali dobru odbranu nego nam je i napad bio uzasan, promaseni otvoreni sutevi,ziceri, periodicna stagnacija, tapkanje lopte do isteka napada u kojoj se bas isticao Guduric itd.

Takodje je je neistina da saigraci nisu sutnuli loptu osim povratnih lopti Jokica i Micica. Guduric je na primer sve svoje suteve opalio tako sto je solirao. Pa valjda bi trebala da bude velika prednost igra sa Jokicem, igrac koji ti servira otvoren sut ili otvoren zicer . Mi ionako nismo imali neke igrace koji sami sebi mogu da iskreiraju nesto na nekom konstantnom nivou. Guduric i Jarmaz su konstantno davili loptu, bez ikakve kreacije, Marinkovic je spot up suter. Krila nam takodje nisu neki preteranii kreatori poena. Otvoreni sutevi se moraju ubaciti na nekom pristojnom procentu , a mi smo bili ocajni.

Pucali smo i preko Jokica :biggrin: .Samo sto je on nesto i isporucivao u napadu.

Meli je najbolju partiju odigrao upravo protiv nas.
Dexi
 
Posts: 17148
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests

cron