Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby DachoRsf » 14 Nov 2022, 22:50

Djalminja wrote:ako svi budu zdravi

Micic
Avram, Jare
Bogdan, Guduric
Luca, Kalinic, Vampir(DeDa)
Poku, Jovic
Jokic, Milutinov

mojih 12 nista licno :biggrin:


Last edited by Milutinov Tata on 14 Nov 2022, 23:18, edited 1 time in total.
Reason: YouTube video
User avatar
DachoRsf
 
Posts: 844
Joined: 31 Aug 2013, 23:44

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 14 Nov 2022, 22:55

Ae Deksi nemoj te floskule tipa ''nije izboren plasman'', ''rano je za timove'' i te fore...ozbiljni savezi i ozbiljne selekcije rade mnogo unapred po svakom pitanju. Od sutra se mora misliti na SP iako je to valjda za nekih koliko desetak meseci. Od pitanja u vezi Jokića pa do neke najbanalnije stvari. Kod nas je mnogo toga rađeno preko noći, sreću koju smo možda zaslužili smo i dobili i sada sve to valja iskoristiti, u suprotnom...
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7836
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Sezione » 14 Nov 2022, 22:59

Tako je, prvo odbrana Lucica, drugo Radanov pomoc, trece Mitrovic koji je pametno gurnuo Radanova da pomogne i uzeo njegovog igraca i sve vreme gledao gde je njegov

Guduric zaspao kod skoka, presao u posmatrac mod

Da se Radanov nije okliznuo dunuli bi ovi dripci 2 bacanja bez imalo srama
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13829
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dexi » 14 Nov 2022, 23:17

Hajzenberg wrote:Ae Deksi nemoj te floskule tipa ''nije izboren plasman'', ''rano je za timove'' i te fore...ozbiljni savezi i ozbiljne selekcije rade mnogo unapred po svakom pitanju. Od sutra se mora misliti na SP iako je to valjda za nekih koliko desetak meseci. Od pitanja u vezi Jokića pa do neke najbanalnije stvari. Kod nas je mnogo toga rađeno preko noći, sreću koju smo možda zaslužili smo i dobili i sada sve to valja iskoristiti, u suprotnom...

Kod nas je selekcija ozbiljna,a savez nam je daleko od ozbiljnog.Treba zavrsiti posao do kraja,ali slazem se da vec sada treba izaci sa nekim ciljevima,idejama sta i kako dalje.Mi smo vec drugi put prosli kvalif.za SP kroz iglene usi.

I sto se tice selektora,i sto se tice tima.Ono sto je sigurno da treba podmladiti ekipu i uvesti svezu krv.Isto tako pojedinci koji su izborili (da ne baksuziram)ovo SP treba da idu na isti.

Jako je bitno i videti dokle sa Karijem i ko posle njega.Licno bih pozvao Saleta i dao mu ugovor do 2028 i postavio bih mu cilj plasman na OI i jedno zlato u tom periodu.

Savez mora da se prene pre svega sto se tice strategije i daljeg razvoja kosarke u Srbiji.Pre svega dve su stvari u ovom trenutku bas lose,mladi igraci i mlado treneri.

Savez mora da vidi kako je to moguce da u KKP koji je bio simbol pravljenja igraca sada igra 8 stranaca,da Fmp koji je bio klub poznat po razvoju mladih igraca postane tim sa 5 stranaca itd.,itd. :krsti:
Dexi
 
Posts: 17170
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Milutinov Tata » 14 Nov 2022, 23:17

Djalminja wrote:ako svi budu zdravi

Micic
Avram, Jare
Bogdan, Guduric
Luca, Kalinic, Vampir(DeDa)
Poku, Jovic
Jokic, Milutinov

mojih 12 nista licno :biggrin:


Nemoj molim te, sada je vec pitanje ko ce od ovih da otpadne i pre priprema.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29720
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 14 Nov 2022, 23:21

A Ataman malo manje da jede ono što se ne jede...0-5 do sada protiv tri najbolja tima iz grupe ili 1-5 ako im dodamo pobedu protiv Belgije, poraz u Minsku koji je izbrisan potezom pera...pa ne može se tako na SP.

Ne mogu sad da kopam, čim je bio žreb znalo se da će biti pakleno u ovoj grupi računajući obe faze ali isplivasmo nekako i ništa što nas nekolicina nismo nagoveštavali i pisali posle žreba nije bilo neočekivano i bez argumenata ali je na kraju bio hepiend maltene dva kola pre kraja a sve posle poraza u Čairu od Belgije i naizgled bezizlazne situacije.

Da je sreće pa da se ovako više nikad ne ponavlja i zato se valjda dozovu pameti neki pojedinci iz saveza i svi oni koji na onaj ili onaj način odlučuju o reprezentaciji jer mi drugu nemamo, ali teško se rešiti mešetarenja i koje čega još.

Dexi, Sale je postao Kinez ili tek treba da postane, man' se te priče :biggrin:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7836
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Djalminja » 14 Nov 2022, 23:30

Milutinov Tata wrote:
Djalminja wrote:ako svi budu zdravi

Micic
Avram, Jare
Bogdan, Guduric
Luca, Kalinic, Vampir(DeDa)
Poku, Jovic
Jokic, Milutinov

mojih 12 nista licno :biggrin:


Nemoj molim te, sada je vec pitanje ko ce od ovih da otpadne i pre priprema.


kojih priprema :biggrin:

visinske Kop :biggrin:
Ovaj tim još uvek ne može da se poredi sa onim iz Partizanovih slavnih dana. Ali, ako ih potcenite, platićete".
User avatar
Djalminja
 
Posts: 5948
Joined: 31 Jul 2015, 12:09
Location: NBG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 14 Nov 2022, 23:34

Recite da sam lud, ali ja jos ne bih slavio.
Istina je da mora se desiti čudo da ne odemo, ali bogami čudo je bilo u pozitivnom smislu i sve što nam se dosad desilo.
Enormna količina sreće.

Jedino smo od Belgije u Nišu izgubili u zadnjem napadu.
Ali...
Pobjede u zadnjem napadu protiv Letonije i danas, pobjeda kući s Grcima nakon produžetka, Turska tamo egal do zadnjeg minuta.
I jos na sve šlag na tortu ova pobjeda Grka nad Belgijom uz poklon bon sudija.

Nadam se da su ove dvije utakmice u ovom prozoru dokazale Savezu da moramo imati bolje igrače.

Ali plasim se da se uljuljkamo u ovoj slavljeničkoj atmosferi i onda da odlucujuci meč s Britancima (ako bude odlucujuci) moraju igrati ovi igrači iz Njukasla. Jer onda ce biti jednako čupavo kao i tamo.

Sreća da su se Grci plasirali i vjerujem da ce igrati sa bezveznim igračima predzadnji meč pa cemo imati tamo šansu.
A također i Belgija nije sigurna u Velikoj Britaniji.

Ipak ako se desi da oba scenarija budu nepovoljna mi za odlučujući meč moramo imati najbolji tim. Molim bez floskula "ako ne dobijemo Britaniju sa C timom ne zalsuzujemo SP".
To je glupost. Zašto Jokić i Bogdan ne bi imali priliku napasti medalju jer rekreativac Jović se muči s Britancima a Jagodić Kuridža je prva četvorka u kvalifikacijama.

Ako zadnji meč odlučuje moramo imati sve EL igrače u tom meču da ga dobijemo lako i bez stresa.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 15 Nov 2022, 00:03

Ne truj, bre više. Makar do sledećeg leta.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20808
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby black swan » 15 Nov 2022, 00:06

Ne bih citao komentare unazad stranica, posto nisam mogao sprtski da podnesem poraz koji sam pretpostavljao na poluvremenu nisma mogao da gledam utakicu na TV vec sam pratio rezultat na live kad je bilo 77:76 na 11 sek pre kraja svasta mi je izaslo u mislima jebes savez jebes sve cestitam igraima njima je najteze A Kari i savez koji ne postoji ...
User avatar
black swan
 
Posts: 665
Joined: 07 Sep 2021, 13:14

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 15 Nov 2022, 00:19

Tegi wrote:Ne truj, bre više. Makar do sledećeg leta.

U čemu se sastoji to "trovanje".
Ja sam na EP bio jedino razočaran rezultatom ali sam odmah rekao da je to bio loš dan i da nemam šta zamjeriti igračima i selektoru.

A istinu ne mogu prestati govoriti.
A istina je ta da je Savez neozbiljan i da mnogi naši odlični igrači baš i ne gore od igranja za reprezentaciju.
Kao i da tim iz Njukasla svakako nije siguran da dobije Britaniju i u Beogradu, a Savez vjerojatno čak ni za taj meč nece osigurati nase najbolje igrace, kad to nije ucinio cak ni za ovaj prozor. Sreca da nm vrlo moguće nece ni trebati pobjeda taj meč.

Ne moze se sad u slavlju zaboraviti sav mulj i sramota, pogotovo ne slučaj Nedović.

Druge uzastopne kvalifikacije se provlačimo. Idući put nećemo ako se nešto ne promijeni.

Ako je konstruktivna kritika trovanje nek bude tako.
Olimp
 
Posts: 3333
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby black swan » 15 Nov 2022, 00:22

Zarko Paspalj sad ce da nas opravi, kod Kuzme i Luke...

Press Kari briljira sramota Kari dao sam ti alibi na EP ali vise NE, jel te nije sramota pricam o dansnjom utakmici

Jel moze ceo press
User avatar
black swan
 
Posts: 665
Joined: 07 Sep 2021, 13:14

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 15 Nov 2022, 00:47

Trovanje je da posle večerašnjih peripetija osnovni utisak bude - može svašta da nam se poklopi i da izgubimo od amatera koji su sva 4 gostovanja do sada izgubili 15-20 razlike. Pri čemu će se to opet igrati u ponedeljak kada ćemo sigurno dovesti nekoliko evroligaških igrača, kada toj istoj Britaniji par dana ranije dolazi Belgija bez Bakoa i Obasohana, kada ćemo gostovati grčkoj KLS selekciji pošto su se oni i teoretski kvalifikovali...

Do pre 2 i po meseca smo imali 20 posto šansi da se plasiramo, sada imamo 99,99 i umesto da osetimo olakšanje što smo sačuvali živu glavu, treba da plačemo zbog tih 0,01.

To što se ponovo provlačimo i što će nam kvalifikacie za 4 godine ponovo biti jako teške je drugi par cipela i ne utiču na činjenicu da smo večeras Grci i mi završili posao.

Godinama isti ljudi šire paniku oko tih kvalifikacija i sve vreme kruži logika "samo da se plasiramo, kompletni smo favoriti za medalju". I mi sve te prozore preživesmo, a medalji više od 5 godina ne prismrdesmo.

Treba da razmišljamo koliko smo velikih šansi propustili prethodnih godina, da će sledeće godina Italija biti još jača, Francuska i Španija takođe, Letonija se konačno plasirala, Australija niže ozbiljne plasmane, Nemačka, Slovenija, Grčka, Litvanija, Argentinci mogu ponovo da se povampire, Amerika neće dozvoliti novo blamiranje sa sastavom... U takvoj konkurenciji treba obezbediti makar direktan plasman na OI, a sada ćemo biti i u nepovoljnom šeširu, pošto padamo na rang listi. Da se vidi do leta šta nam nedostaje na Bogdanovića i Jokića, zašto nas isti renomirani evroligaški igrači prodaju iz godine u godinu. A ne da li ćemo u sastavu koji neće biti slabiji od večerašnje pobediti amatere koji su odavno ispali.
Last edited by Tegi on 15 Nov 2022, 00:56, edited 2 times in total.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20808
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Sezione » 15 Nov 2022, 00:51

Kakve 2 lajsne

U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13829
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby black swan » 15 Nov 2022, 00:54

Kad tad kvalifikacije ce nam se obiti o glavi ali otom potom, cestitam momcima tesko se igraju ovakve utakmice, a o savezu pa i selektoru sve naj,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
User avatar
black swan
 
Posts: 665
Joined: 07 Sep 2021, 13:14

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 66 guests