Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 12 Jul 2022, 22:17

Pravićemo mi Stefane od blata kad vidim šta se sve spominje na bekovskim pozicijama.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34449
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 12 Jul 2022, 22:33

Formirati ofanzivni stub:
1. Jokić na 5
2. Micić
3. Teodosić koji bi bio u 5 sve vreme Jokićevog odmaranja, a sa njim samo blindiran defanzivcima na 2, 3 i 4.

Formirati defanzivni stub na visokim pozicijama: Lučić, Kalinić, MJK i Milutinov kao rezervna petica sa Teom u petorci.

Ostalo samo natrpati 3D (ne ovim Željkovim) igračima. Ne bih gledao ništa osim toga. Samo da može da igra odbranu 1 na 1, da pogodi šut iz izrađene pozicije i da nema ambiciju da radi ono što ne ume.

Nedovića bih precrtao kao i Anđušića i Marjanovića. Dobrić siguran na 3 i 2, opredelio bih se za trojicu između Jaramaza, Avramovića, Gudurića i Marinkovića. Ako bi Gudurić bio spreman da prihvati ulogu koju je ranije imao u Feneru, onda prva trojica ispred Vanje. Ili Jaramaz kao najsumnjiviji šuter. I kao što napisah, Balša, Smailagić ili Petrušev kao 12. igrač. Najbolje ovaj prvi, najmanje traži a mogao bi defanzivno da pripomogne. Kao Milutinov 2015.

Osnovni problem- ova ekipa nikada nigde nije igrala. Imaće se mesec dana, plus grupna faza da se to spakuje. I takvi, moramo osvojiti nešto konkretno. Sve ostalo je katastrofa.

Francuzi na papiru deluju defanzivno impozantno, ali u smeni su generacija, bez pravog ofanzivnog lidera, mora se to iskoristiti ako se sretnemo sa njima.

Pametno je što se igra pripremna sa Slovenijom. I to u Ljubljani, idealna da se izgubi i probudi konstruktivna sujeta kod igrača. Oni su prvi favorit, barem za sada.

Ostali bi trebalo da budu slabiji, ali biće tu ekipa od kojih se može izgubiti. Prva je već u grupi- Češka. Domaći teren, osovina na 1 i 5, a sve između ABA liga mesari. I tu se već može javiti dilema ima li Jokić glavu za FIBA košarku. Veseli će ga baš namučiti, sudije ga neće zaštiti, publika će motivisati ove ciglare da nešto pogode. On u tom ambijentu nije igrao još od onog finala Kupa u Pioniru kada je namazani Varda sav gnev publike preusmerio ka sebi.
Last edited by Tegi on 12 Jul 2022, 22:50, edited 2 times in total.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20898
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 12 Jul 2022, 22:41

Tegi, sve se slažem sa tobom kao i zadnjih 10 godina što se tiče reprezentacije, ali brate MJK ne mogu da svarim. :biggrin:
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23898
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Sezione » 12 Jul 2022, 22:56

Da se ja pitam Bjelicu ne bi pozivao, ovo ostalo su manje vise finese, igrace ko bude spreman i ko se odazove, ocekujem neki neocekivani frankenstajn od ekipe
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13927
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 12 Jul 2022, 23:01

Uz Jokića, na 4 je potreban prljav igrač koji može da igra i spolja i unutra. Da bude kompatibilan Jokićevoj napadačkoj raznovrsnosti i da mu čuva leđa u odbrani, iako sam uveren da je za FIBA standarde Jokić iznadprosečan defanzivac. Jeste njega Skola napunio, ali punio je on Skolu još više dok je imao snage. Svejedno, malo je takvih meč-apova i igrača u savremenoj košarci. (E baš nam je potreban igrač kao što je tada Skoli bio Dek. Kalinić je prva varijanta, ali potrebna nam je još jedna takva.) Ako pogledamo italijansku centarsku liniju koja nas je napunila- Polonara i Meli, to je smešno neraznovrsno i mekano za tandem Skola-Dek. Od tako mekane centarske linije poput italijanske braniš se načinom na koji igraš napad, a ne odbranu.

Trenutno, Jokić i Kuridža mnogo ispred Jokića i Bjelice.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20898
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby black swan » 13 Jul 2022, 00:10

Ovo sto pricate nigde veze......... Pre svega nije toliko bitna taktika koliko energija broj 1 i unutrasnja hemija sve drugo je prica
User avatar
black swan
 
Posts: 699
Joined: 07 Sep 2021, 13:14

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 13 Jul 2022, 02:44

Moja koncepcija se razlikuje od svih jer ja ne bih nipošto vodio Teodosića. Doduše sad su stvari drugačije kad nema Bogdana pa smo možda i prisiljeni.
Od bekova Avramović obavezno, a ostali nek se poređaju kako ih je volja.
Avrama očekujem u idealnoj petorci prvenstva ako budemo dobri.

Možda sam lud ali meni ovdje fali jedan Lazić umjesto svilenih igrača i rupa.

Četvorke nemamo pa nemamo.
I ja bih nažalost vodio prije MJK nego ovakvog Bjelicu.
Olimp
 
Posts: 3374
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Puta Tapar » 13 Jul 2022, 06:46

Ne znam što je stavljao ove Mismovićeve ždreoce koji će samo da se zahvale i "rade individjalno na letnjim ligama kako bi se pripremili za NBA".
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3157
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Veljkona22 » 13 Jul 2022, 13:55

Nama uspeh samo Jokić može da izvuče. I da se molimo da se popičkaju Španci zbog Lorenca. Vidim Fernandez se nešto bunio.
Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 7825
Joined: 23 Aug 2021, 02:19


Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Grobar89 » 13 Jul 2022, 19:23

Inace, igrace se u Areni, protiv Grcke, pa ja mislim da ce biti svih 20000 gledalaca.
Grobar89
 
Posts: 6529
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 13 Jul 2022, 19:37

Biće nas 5k maks.
User avatar
Bogun
 
Posts: 33176
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Grobar89 » 13 Jul 2022, 21:19

Bogun wrote:Biće nas 5k maks.


Mislis?ja mislim da ce ih biti vise, zato sto ce igrati malo bolji igraci, ja sam mislio da ce ponovo igrati u Nisu.
Last edited by Grobar89 on 13 Jul 2022, 21:39, edited 1 time in total.
Grobar89
 
Posts: 6529
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 13 Jul 2022, 21:21

I da bude malo više, sve ispod 10k je debakl.

Generalno atmosfera oko reprezentacije ne ukazuje da će biti dobra poseta.
User avatar
Bogun
 
Posts: 33176
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Grobar89 » 13 Jul 2022, 21:39

Verovatno ce doci i ljudi iz unutrasnjosti, jbg, kada je Sale bio selektor, osetila se ta neka atmosfera, posle Kokoskova i sada Karija tacno se vidi da svi igraju preko k..ca, tako je to kada nekima menadzer odlucuje da li da igraju za reprezentaciju ili ne.
Grobar89
 
Posts: 6529
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests