Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hercegovac » 27 Feb 2023, 23:43

Zašto Milutinov nije igrao?
A da pojurimo Mirotića,nije igrao za špance 7 god može promijenit košarkaško državljanstvo :okk: :biggrin:
User avatar
Hercegovac
 
Posts: 1816
Joined: 29 Jul 2016, 16:45

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 27 Feb 2023, 23:55

Mozda zato sto je trebalo platiti nekakvo osiguranje za oba meca, ovako je KSS mudro procenio da mozemo i bez njih protiv Britanaca i ustedeo pare... :roll:

Spoiler: pokaži
Evo, nisam pomenuo Kumanovo 1999... :roll:
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5090
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby dacha » 28 Feb 2023, 07:20

D-Mill wrote:Skripi sistemski sve i svuda godinama...klinci igraju B divizije, vaspitavaju se na megin nacin, netakmicarski...nema vise ljeta da se svi bore za medalje, da igraju takmicarske utakmice...ovo sto smo godinama iznad vode i u muskoj i zenskoj je zahvaljujuci super volji i klasi pojedinaca, i daje alibi citavoj garnituri u kss...bogdan godinama, pa sad i jokara ove kvalifikacije sto je iznio..pironacanca koristiti kao alibi je jos vece samoubistvo..nama su i dan danas najborbeniji igraci i sa najvise zelje kalinic i lucic od po 35 godina...gledam spanski kup ACB, kakav raj za oci od kosarke, 25 spanskih djelimicno nepoznatih kosarkasa, ali vrhunski igraci


U kosarci se desava ono sto se desilo u fudbalu pre xx godina. Savezi su bukvalno privatne prcije, isti likovi i uza i sira rodbina, na lokalu je tek pakao, ne moze se recima objasniti. Ovo je rezultat. Finansijska podrska klubovima sa tradicijom gde se iole dobro radilo je ukinuta, otvoren prostor za otvaranje privatnih klubova i raznih skola kosarke bez ikakvog strucnog kadra... Centri kao sto su Vrsac, Cacak, Zrenjanin,Kraljevo su odavno mrtvi, ako nesto ispliva to je izuzetak. Insoekcija koja treba da proverava klubove i rad sa mladima je ukinuta, sada se dolazi samo po prijavi roditelja... Mladi treneri koji zele rade za kikiriki i na kraju i oni dizu ruke. Korupcija, koje nikada nije bilo u kosarci, je sada na nivou fudbalske a para ima daleko manje. Kada na sve to dodas megu dobijes ovo.

Oni umesto da pricaju sa miskom, da traze neka resenja, oni skidaju gace. A bilo je resenja i vrhunskih predloga. Dodje se na sastanak, ne sme da se zucne. Projekat smo radili preko godinu dana, minimalan ustuoak.Covicu ne sme niko da pisne, fmp krsi sva moguca pravila u nacinu rada sa mladjim kategorijama. Onda kari krene juce da kenja a tacno se zna gde je oroblem ali jbg. Cuj, gledamo mnogo nba...
User avatar
dacha
 
Posts: 2411
Joined: 29 Mar 2014, 20:40

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby BorisKG21 » 28 Feb 2023, 09:03

Mnogo se pljuje Kari.

Stalno igra utakmice sa drugim igračima, imaju po par dana za pripreme. Šta tu realno on može da uigra, kada je za 2 utakmice u ovom prozoru imao dve potpuno različite ekipe.

Priča se o nekom kultu reprezentacije, taj kult je vratio Sale kad je došao na klupu, setite se na šta smo ličili pre njega. Kada je on došao, svi su bili zainteresovani da igraju, osvajale su se medalje pa je na kraju i on maltene oteran.

Što se mene tiče, problem je samo u debilnom sistemu kvalifikacija i tu bilo koji trener ne bi mogao da napravi ne znam šta. Najbitnije je da smo se plasirali, da imamo dobre pripreme pred SP sa kompletnim timom pa onda da se podvuče crta.

Uvek ću pre glasati za Karija i starije generacije trenera, nego za Igora, tajmaut na sredini terena, Kokoškova i slične...
User avatar
BorisKG21
 
Posts: 4337
Joined: 14 Dec 2013, 18:44

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 28 Feb 2023, 09:04

Sredjujem svoju statistiku ovog kvalifikacionog ciklusa, pa da podelim par interesantnih podataka:

Najbolji strelac ovih kvalifikacija za nase bio je Aleksa Avramovic, sa 121 postignutim poenom na 7 meceva, sto daje prosek od 17,28 ppg.

Drugi na listi strelaca je Dusan Ristic, koji je ubacio 100 poena, sledi Marko Jagodic - Kuridza sa 68.
Njih dvojica su inace ucestvovali na maksimalnih 11 od ukupno 12 reprezentativnih akcija u ovom ciklusu, pa zasluzuju sve pohvale za odanost reprezentativnom dresu.

Na cetvrtom mestu je Nikola Jokic sa 53 poena, ali je to ostvario na svega dva meca, pa ima izuzetno visok prosek od 26,5 poena po mecu.

U 12 meceva u reprezentativnim akcijama ucestvovalo je 35 igraca, od kojih trojica (Aleksa Uskokovic, Dusan Beslac i Radovan Djokovic) nisu dala ni poen doprinosa.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5090
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby dacha » 28 Feb 2023, 09:41

BorisKG21 wrote:Mnogo se pljuje Kari.

Stalno igra utakmice sa drugim igračima, imaju po par dana za pripreme. Šta tu realno on može da uigra, kada je za 2 utakmice u ovom prozoru imao dve potpuno različite ekipe.

Priča se o nekom kultu reprezentacije, taj kult je vratio Sale kad je došao na klupu, setite se na šta smo ličili pre njega. Kada je on došao, svi su bili zainteresovani da igraju, osvajale su se medalje pa je na kraju i on maltene oteran.

Što se mene tiče, problem je samo u debilnom sistemu kvalifikacija i tu bilo koji trener ne bi mogao da napravi ne znam šta. Najbitnije je da smo se plasirali, da imamo dobre pripreme pred SP sa kompletnim timom pa onda da se podvuče crta.

Uvek ću pre glasati za Karija i starije generacije trenera, nego za Igora, tajmaut na sredini terena, Kokoškova i slične...


Kari je trebao da bude bivsi posle eoske blamaze sa italijom, a ne da se raspravlja da li se on pljuje ili ne. Osnovni je problem kako je on uioste zavrsio na mestu selektora. Kakav crni kari, covek ne zna gde bije vise. Umesto da uziva u penziji sa stecenim milionima on pravi budalu od sebe a i nas.
User avatar
dacha
 
Posts: 2411
Joined: 29 Mar 2014, 20:40

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 28 Feb 2023, 10:01

Mnogo se pljuje Kari.

Stalno igra utakmice sa drugim igračima, imaju po par dana za pripreme. Šta tu realno on može da uigra, kada je za 2 utakmice u ovom prozoru imao dve potpuno različite ekipe.


To je tacno.
Ali isto je vazilo i za Kokoskova, pa je oteran na pravdi Boga, a da nijednom nije imao na raspolaganju ceo prvi tim na okupu.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5090
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Eddie Brock » 28 Feb 2023, 10:53

Pljuje se Pirke jer zaboravi MVP NBA lige na klupi u odsusnim momentima.
I nije prvi put, pa onda bežanija od novinara posle debakla.
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18443
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby dacha » 28 Feb 2023, 13:03

Foteljas wrote:
Mnogo se pljuje Kari.

Stalno igra utakmice sa drugim igračima, imaju po par dana za pripreme. Šta tu realno on može da uigra, kada je za 2 utakmice u ovom prozoru imao dve potpuno različite ekipe.


To je tacno.
Ali isto je vazilo i za Kokoskova, pa je oteran na pravdi Boga, a da nijednom nije imao na raspolaganju ceo prvi tim na okupu.


Uioste ne bih licitirao sa imenima ali Kari od pre xy godina moze, ovaj je odavno zreo za oenziju. Mi sve radimo suprotno.
User avatar
dacha
 
Posts: 2411
Joined: 29 Mar 2014, 20:40

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby D-Mill » 28 Feb 2023, 15:58

Kari prica je alibi prica, on je svakako zalutao, ali nit se sam postavio, nit sam opstaje...problem je sto nam sad udje Trifunovic, i onako sutne (nikad vise mi ne bi igrao za reprezentaciju), a prije su ulazili Milosavljevic, Stefan Markovic, Macvan...sto je jaramaz kurcevit, a igra pleja sa pravolinijskim lukom, i onda Teo oce da lupka samare bezobraznoj djeci...
User avatar
D-Mill
 
Posts: 821
Joined: 25 Aug 2013, 16:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby dacha » 28 Feb 2023, 16:44

D-Mill wrote:Kari prica je alibi prica, on je svakako zalutao, ali nit se sam postavio, nit sam opstaje...problem je sto nam sad udje Trifunovic, i onako sutne (nikad vise mi ne bi igrao za reprezentaciju), a prije su ulazili Milosavljevic, Stefan Markovic, Macvan...sto je jaramaz kurcevit, a igra pleja sa pravolinijskim lukom, i onda Teo oce da lupka samare bezobraznoj djeci...


Jasno, druze, ali ima i do licnog integriteta. Odbijes prosto. Ajd u fudbalu smo navikli na sve i svasta, ali jedan Kari da se blamira je previse. Nit mu manjka para, mada nije gadljiv na iste, nit coveku sve ovo treba. Umesto da se trazi neko trajnije resenje pa makar se zrtvovalo nesto, napravise cirkus. Meni je to neshvatljivo.
User avatar
dacha
 
Posts: 2411
Joined: 29 Mar 2014, 20:40

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Sezione » 28 Feb 2023, 17:12

Pa pisali su vam ljudi ovde da ga je Zeka izmolio da preuzme jer niko nije hteo

E sad, ko je kriv sto niko nece je vise pitanje stanja u kosarci nego licnih afiniteta potencijalnih selektora

A stanje u kosarci je trenutno slika stanja u drzavi posto smo postali to sto smo postali. Nekad nije bilo tako, sad jeste
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13789
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 28 Feb 2023, 17:24

Čoveku se još uvek radi. Penzija mu je jedina alternativa, mudro uviđa da ima sastav koji može da osvaja medalje, a da su mu nasleđe i status preveliki da bi jedna ili dve loše godine poništile sve prethodno.

I ne treba grešiti dušu, on je vrlo ozbiljno pristupio ovome, dogovorio se sa svim igračima, imao je vrlo dobre sastave od početka kvalifikacija, selekcija mu je tek juče sa jednim danom treninga zaličila na cirkusku družinu. Medijski nastupi uglavnom odlični, obuzdao je svadbarsku atmosferu, nije tražio alibi, vrsan manipulator. Sve je to vrlo važno. Uopšte nema pristup "radio, ne radio, meni svira radio". Uspešno je prevazišao probleme koje su Kokoškova koštale poraza protiv Italije, gde je bruka i sramota u kakvom smo sastavu igrali julske kvalifikacije za Olimpijske igre, a da niko jednu reč nije rekao povodom toga.

Ali sve je to uzalud, ako veruješ da će individualni kvalitet iz utakmice u utakmicu pobeđivati taktičku superiornost protivnika. To što je Kari uradio ne može svako, nije selektor samo trener, u krajnoj liniji završio je u grupi ispred Grčke i Turske. Ali logistički rad će pretvoriti prah i pepeo ako ne nađe nekog da mu pokrpi stvari koje su do sada škripale. Sam je rekao da su se medalje uvek osvajale na dobru odbranu, pri tome tu sigurno ne misli na voljni momenat igrača, već na snažan trenerski pečat.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20767
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dexi » 28 Feb 2023, 18:41

Ljudi pustite Kokoskova to je gotova prica.Da je imao neuspeh i blamazu na onim kvalifikacijama jeste i to je razlog ,mada je moralo da mu se da sansa ma duze staze.

Jbg pa javnost i tzv.mediji su oterali jednog Saleta Djordjevica zbog 5 mesta na SP,i to posle 4 1/2 i 3 medalje u 4 godine :krsti: .

Da je bilo pameti ostao bi on selektor jos 10 god.Kari ce verujem odraditi ovaj ciklus do Pariza do kraja.Cilj je da sa ovim timom se ode tamo i uzme medalja na jednom od naredna dva turnira.Ja verujem zaista da cemo uspeti u tom zadatku zaista.

Medjutim cilj mora biti da se pripremi i naslednik Karija Pesic posle Pariza.Zato je jako vazno da u strucnom stabu budu treneri koji bi mogli da preuzmu palicu posle njega.

Alimpijevic,Milojevic bi morali kao veoma talentovani treneri sa vec ozbiljnim stazom i rezultatima da budu tu u stabu,sta znam mozda i Cane.

Nazalost nemamo mi jos puno trenera kvalitetnih trenutno.Bogami nemamo ni igraca.Zato je vazno da se Danilovic i kompletni savez probude i da pocnu nesto da rade.Javasluk posle 2016 je sve veci i veci,pod hitno mora da se napravi neka strategija,pojaca rad u mladjim kategorijama, da se trenerski rad i usavrsavanje trenera pojaca.

I ovo sto Kari kaze da se mozda zaista napravo domaca liga pod ingerencijom saveza.

Skripi na sve strane .Koliko Danilovic i druzina lose rade najbolji primer je kad je otisla Marina i te dve godine bez nje u zenskoj kosarci.
Dexi
 
Posts: 17013
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Demokratski rob » 28 Feb 2023, 23:10

BorisKG21 wrote:Mnogo se pljuje Kari.

Stalno igra utakmice sa drugim igračima, imaju po par dana za pripreme. Šta tu realno on može da uigra, kada je za 2 utakmice u ovom prozoru imao dve potpuno različite ekipe....


Kako se skuplila Grčka od koje smo izgubili, jedan dan pre. Pa Belgija u Nišu?

Kako se druge reprezentacije skupljaju, zar one imaju više vremena za pripreme?

Ako već vodi na SP, Kari bi mogao da pristane da ima krštenog asistenta.

Osećanja uvek prodju. Ljubav prema Zvezdi nikada.
User avatar
Demokratski rob
 
Posts: 9439
Joined: 06 Mar 2016, 16:58

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: JoJo, Lester Bo and 8 guests