Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Da li Svetislav Pešić treba da ostane selektor reprezentacije?

Da
41
26%
Ne
116
74%
 
Total votes : 157

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Гроф Тинторето » 14 Nov 2022, 22:17

Prvo igramo sa Grcima valjda.
Odlucujuca sa Englezima
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31829
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 14 Nov 2022, 22:19

Ako su se Grci plasirali, onda je moguca ovjera i protiv njih.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8553
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 14 Nov 2022, 22:20

fontaneros wrote:Jel to to?

Grci dobili, mi se plasirali?


Ne još.

Moramo dobiti jednu da bi bili sigurni. Ili da čekamo dva poraza Belgije.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32737
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Grbavica » 14 Nov 2022, 22:21

Jedan poraz Belgije je dovoljan.
Grbavica
 
Posts: 31
Joined: 25 Jun 2021, 19:58

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Sezione » 14 Nov 2022, 22:21

Mala skolica odbrane

U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13777
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dexi » 14 Nov 2022, 22:22

To je to valjda :okk: .Cestitke Kariju i momcima na verujem plasmanu na SP.Nekako smo se iskobeljali i izvukli i ovaj put.

Ispada da je kljuc ovih kvalifikacija bio poraz protiv Belgije,jer smo igrali u avgustu i dobili dve najteze utskmice sa najjacim timom.Pitanje sta bi bilo da smo tada igrali sa najjacim Grcima i V.B,a sa ovim timom protiv Turaka tamo.

Ovako sto se kaze sve je dobro svrseno :okk: .Ovo je velika pobeda,rekao bih spasonosna za nasu kosarku.Od danas KSS da ss prene i da postavi cilj plasman i medalja na OI 2024.Sve treba biti podredjeno tome,uz naravno ubacivanje par mladih igraca.

Mislim da je realno da pojurimo jednu od dve vize na SP za Evropske selekcije,pogotovo sto Francuzi kao domacini idu direktno na OI.

Danas smo izvukli na zelju i veliku borbu.Herojska partija Ristica,on nas je drzao u igri kad smo bili u krizi :okk: .Odlicna partija Gudure ,uz sjajnu rolu Mitrovica.Ostsli dali doprinos.Jovic pod hitno da ode u Igokeu,Borac ili tako neki Aba klub i da ozivi karijeru.Znaci ce i njemu i reprezentaciji.Lucina poslednja odbrana :blue:

Jos jednom cestitke momcima koji su ovo izgurali skoro do kraja. :okk: Posle 1-3 i pred dva meca u avgustu delovalo je bas tesko.
Last edited by Dexi on 14 Nov 2022, 22:34, edited 2 times in total.
Dexi
 
Posts: 16997
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 14 Nov 2022, 22:23

Grbavica wrote:Jedan poraz Belgije je dovoljan.


Tačno, oni su sada na 3:5, moj previd sve sam mislio da imaju 4:4.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32737
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 14 Nov 2022, 22:27

Pa kad ne ide Turska mora bar Grčka :biggrin:

Ma kad hoće onda hoće...ne samo u sportu nego u životu uopšte, kad se nešto nacrta dobro onda ide do kraja i obrnuto. Turci i Belgijanci imaju zadnje napade i moglo se desiti da 4 ekipe budu na 4-4 a ovako...Grci promovisani u sigurne učesnike SP a Srbiji treba ta pobeda nad VB a možda ni to ukoliko Engleska&Co. dobije u Njukaslu Belgiju istog dana kada mi gostujemo kod Grka.

Na kraju dođosmo do tih čuvenih Tegijevih novembarskih 2-0 (za Srbiju) i 0-2 (za Belgiju) a zlata vredan je i poraz Helena kući od Latvijaca kako ih mnogi pa i naš selektor zovu jer da toga nije bilo onda bi grčka ''KLS'' postava istrčala na parket hale u Monsu i poraz bi bio neminovan. Jednostavno se sve skockalo i ne treba se zamajavati više teorijama da Srbija ima više ikakav problem da ode na Mundobasket jer to je sada završena stvar 99,99%.

Kada se sve sabere stvari su manje više kristalno jasne što se tiče naše grupe i našeg paklenog dela žreba. Grčka je dobila po dva puta Tursku i Belgiju, Turska ima 0-5 u utakmicama sa Srbijom, Grčkom i Letonijom a Srbija pored ta dva traumatična poraza od Flamanaca-Valonaca-Afrikanera ipak dve velike pobede nad Turskom i velike domaće pobede nad Grčkom i Letonijom.

Da nam je neko ovako nešto rekao posle prvog kruga svakako da ne bismo u prvi mah poverovali ali prokrvavili su momci za ove 4 pobede a onda nam se srećom poklopilo i nešto drugo. Čak sam mišljenja da je ovaj bez ikakve dileme čudesni plasman na SP pokrio skroz ili donekle ako ne debakl a ono veliki neuspeh na EP jer katastrofalan i kataklizmičan bi bio neodlazak na to SP zbog mnogo čega a ne samo zbog šanse da se domognemo direktno OI a za to će nam trebati da budemo među najbolje 2 evropske ekipe, izuzev Francuske. Ima mnogo do toga ali se već sad mora razmišljati o samom prvenstvu i to sa mnogo aspekata, selektor?, roster, da se jasno proklamuju ciljevi itd.itd. Lepa bi bila i bronza sa EP ali eto prilike za popravni na kontinentalnom prvenstvu posle SP a nadajmo se i OI a da smo propustili SP teško bi bilo narednog leta da prođemo i predkvalifikacije za OI a da ne pričam i o samim kvalifikacijama u koje možda i budemo išli ako ne budemo na SP među timovima koje sam naveo.

Svaka čast momcima, ne znam, možda i selektoru :beyond: ali ovde se mora mnogo i kvalitetno raditi do samog SP da bismo uopšte bili u nekoj jakoj priči.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7818
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Lester Bo » 14 Nov 2022, 22:31

Najkvalitetnije reprezentacije treba da igraju SP,a u najjačim sastavima Srbija,Grčka i Letonija su najkvalitetnije reprezentacije iz ove grupe.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 14987
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Djalminja » 14 Nov 2022, 22:34

ako svi budu zdravi

Micic
Avram, Jare
Bogdan, Guduric
Luca, Kalinic, Vampir(DeDa)
Poku, Jovic
Jokic, Milutinov

mojih 12 nista licno :biggrin:
Ovaj tim još uvek ne može da se poredi sa onim iz Partizanovih slavnih dana. Ali, ako ih potcenite, platićete".
User avatar
Djalminja
 
Posts: 5930
Joined: 31 Jul 2015, 12:09
Location: NBG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 14 Nov 2022, 22:35

Samo da BB bude zdrav, za ostalih 11 ćemo lako.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32737
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 14 Nov 2022, 22:35

Nikad nije rano za "mojih 12" :blue: :blue: :blue:
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23514
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Dexi » 14 Nov 2022, 22:41

Svakako jos je rano da se prica o timovima,prvo da se izbori plasman ,sto kaze neko videti za selektora dal moze da izgura ovaj ciklus do kraja ili traziti novo resenje.

Svakako neko podmladjivanje se mora obaviti.Mi smo na EP imali najmladjeg igraca sa 25god. :krsti: .Jovic ,Tristan,Balsa,Djurisic,svakako neko od njih mora da ide.

Isto tako moraju se voditi igraci poput Gudure,Jareta,Dobrica.Mi i dalje imamo medju 2-3 ekipe na svetu po kvalitetu.

Svakako ovaj put treba biti skromniji i ici na SP sa rekao bih jednim jedinim ciljem a to je direktan plasman na OI,s sada ako se obezbedi i neka medalja jos bolje.

Verujem da ova generacija Vasina,Jokina ,Gudurina 94,95 nije rekla zadnju rec i da ce ipak osvojiti neku medalju za svoju zemlju :okk:
Dexi
 
Posts: 16997
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby fontaneros » 14 Nov 2022, 22:45

Sezione wrote:Mala skolica odbrane




Da Radanov nije pomogao - kos
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44143
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 14 Nov 2022, 22:47

I laganih 7 sekundi Luke u reketu
:biggrin:
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23514
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: Applebot [Bot], Foteljas, Ćoba and 7 guests