Board index Košarka Reprezentacije

Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby AirBall » 28 Apr 2013, 12:38

Jedna ekskluzivna informacija iz Laktasa...

Razgovarao sam sinoc sa selektorom BiH Acom Petrovicem, popularnim Acom Tricom i rekao mi je da Kuzmic stalno trazi izgovore zasto se ne pojavljuje na pripremama reprezentacije Bosne, da je zatrazio dodatno odlaganje 10 dana zbog NBA treninga tako da ne zna sta ce biti sa njim, ali mi je izmedju redova zvucalo da od toga nema nista..
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106355
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby Diktator » 30 Apr 2013, 15:44



29.04.2013. | PIŠE: Alen MEHANOVIĆ
Aleksandar Petrović: Vrijeme je da Savović donese odluku

Završni turnir regionalne košarkaške lige igran u Laktašima privukao je brojne poznate ličnosti iz svijeta košarke (Tomašević, Savić, Danilović, Veličković, Varda, Peković...), a na tribinama se nalazio i aktuelni selektor bh. reprezentacije Aco Petrović, koji je na Final Fouru mogao vidjeti nekoliko igrača zanimljivih našoj reprezentaciji.



Tu prvenstveno mislimo na Nemanju Gordića, košarkaša Partizana, koji je protekle kvalifikacije za Eurobasket u Sloveniji propustio zbog povrede, a potom Borisa Savovića iz Crvene zvezde, te Filipa Adamovića iz Igokee.

Proslavljeni bivši košarkaš, a sadašnji selektor našeg nacionalnog tima, kazao je kako je u Laktaše došao vidjeti sve navedene igrače, ali nikog posebno.

"Prije svega, ovdje sam u službi predstavnika Košarkaškog saveza BiH, koji je na turniru imao svog predstavnika. Završni turnir regionalne lige je kruna kompletne klupske sezone kod nas i zbog toga sam došao pogledati takmičenje", rekao je na početku selektor Petrović, a onda nas je razgovor odveo u smjeru aktuelnih i potencijalnih reprezentativaca naše države.

Kada je riječ o potencijalnim nosiocima reprezentativnog dresa, tu prvenstveno mislimo na krilnog centra Zvezde Savovića, koji je tokom cijele sezone pokazivao kvalitetu i svakako da bi našoj selekciji bio od velike koristi. Podsjetimo, sam Savović je ranije poručio kako će tek nakon okončanja klupske sezone odlučiti za koju će reprezentaciju igrati s obzirom na to da je zanimljiv i drugima.

"Savović može nastupati za Crnu Goru i za nas. Već je igrao za mlade crnogorske selekcije, ali s obzirom na to da je rođen u Trebinju može se vratiti. Već smo osigurali ispisnicu iz crnogorskog saveza, ali nećemo vršiti nikakav pritisak na njega. Čekat ćemo do kraja sezone da donese odluku, a kakva god ona da bude, mi ćemo je poštovati", kazao je Petrović.

Uz Savovića još jedno ime je veoma aktuelno u posljednje vrijeme kada je u pitanju nastup za našu najjaču košarkašku vrstu. Podsjetimo, riječ je o Andriji Stipanoviću, koji je rođen u Mostaru, odrastao u Međugorju, a trenutno igra u italijanskoj ligi za Cremonu.

Potreban nam je još jedan centar

"Baš kao što je slučaj sa Savovićem, slična situacija je i sa Stipanovićem, mada je on u načelu pristao da zaigra za našu reprezentaciju. Nakon što je njegovo ime počelo da se provlači kroz medije, mnogi su se pitali ko je taj igrač, ali on je već četiri godine među najboljim skakačima u Evropi. Najvažnije mi je to da je on centar s 209 cm, koji odlično brani pick igru, a s obzirom na to da u grupi imamo tri ekipe čiji centri igraju na devet metara od koša (Latvija, Makedonija, Litvanija), u odnosu na Kikanovića i Sinanovića, koji su na tom polju deficitirani, potreban mi je još jedan centar koji to može braniti. Stipanović nam na tom planu može najviše koristiti, odbranu na picku radi odlično i to je razlog zašto sam mu uputio poziv", pojasnio je Petrović svoju odluku.
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby Denis_Sa » 02 May 2013, 16:58

AirBall wrote:Jedna ekskluzivna informacija iz Laktasa...

Razgovarao sam sinoc sa selektorom BiH Acom Petrovicem, popularnim Acom Tricom i rekao mi je da Kuzmic stalno trazi izgovore zasto se ne pojavljuje na pripremama reprezentacije Bosne, da je zatrazio dodatno odlaganje 10 dana zbog NBA treninga tako da ne zna sta ce biti sa njim, ali mi je izmedju redova zvucalo da od toga nema nista..


Izmedju redova, i on bi kod Dude? :) :kos:

Da je Aci samo jedan centar, napravice haos na europskom... Mada kako se cini, mozda samo Stipanovica uspije privoliti da zaigra, mada ce i s njegovim papirima biti tesko (Treba ispisno pismo iz Hrvatskog kosarkaskog saveza, a Hrvatska prosle sezone nije dala Jozi Brkicu ispisno pismo, koji je igrao u Capljini, tako da sumnjam da ce dati za Stipanovica. )

Savovic ne vjerujem da ce nastupati za BIH, al' opet ima tu i uticaj menadžera koji utice na njegovu odluku.....
Denis_Sa
 
Posts: 40
Joined: 06 Apr 2013, 21:27

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby civor » 02 May 2013, 18:52

Zasto je nas savez toliko inertan po pitanju Kuzmica ima li kakva prepreka da on igra za nas jeli igrao za BiH u mladjim kategorijama
Baron je najveci kralj
civor
 
Posts: 4300
Joined: 22 Mar 2013, 19:20

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby skeva » 02 May 2013, 23:03

Kuzmic ne zeli da igra za BIH, znam momka licno, moja stara i on su iz istog mjesta. Iscekuje poziv Srbije i jedino ako vidi da ga nece zvati a bude mu korisno za karijeru da igra za BIH onda ce prihvatiti poziv.
nolinjo wrote:stime sto je gagic najbolji defanzivni centar evropske kosarke
User avatar
skeva
 
Posts: 3635
Joined: 02 Mar 2013, 11:28

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby Hezonja » 10 May 2013, 12:12

Siri spisak

Filip Adamović, Armin Avdibegović, Nemanja Gordić, Muhamed Pašalić, Zack Wright, Nedim Buza, Nihad Đedović, Miralem Halilović, Ante Mašić, Nemanja Mitrović, Dalibor Peršić, Marko Šutalo, Adin Vrabac, Edin Bavčić, Elmedin Kikanović, Ognjen Kuzmić, Jusuf Nurkić, Alen Omić, Boris Savović, Nedžad Sinanović, Andrija Stipanović, Emir Sulejmanović i Mirza Teletović.
Hezonja
 
Posts: 15237
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby skeva » 10 May 2013, 12:32

Nece im se odazvati Kuzmic 100% i Savovic ako mu Duda kaze da ce ga zvati za Srbiju. Ali kad bi se desilo suprotno i Savovic zaigrao za BIH, ne bi to bila ni malo losa ekipa, samo ih jebe klupa...
nolinjo wrote:stime sto je gagic najbolji defanzivni centar evropske kosarke
User avatar
skeva
 
Posts: 3635
Joined: 02 Mar 2013, 11:28

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby Baron » 10 May 2013, 12:38

Kako ozbiljno shvatiti reprezentaciju koja zove Filipa Adamovica i na siri spisak :) ?

Pasalic je opasan igrac, cenim da ce proci pre Gordica u stilu igre koji forsira Aca Trica..sve je bolje nego kvalifikacije za EP kad je Zeko morao da igra 40 minuta.

Hoce se Omic odazvati ? Fali im jedan centar pored Sinanovica..njima na 4 ne treba nista bolje od Bavcica ionako ce Mirza da igra po 37 minuta :D
User avatar
Baron
 
Posts: 17748
Joined: 25 Sep 2012, 18:21

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby Hezonja » 10 May 2013, 12:46

Omic hoce da igra, ali pitanje je da li ce da ga puste Slovenci.
Hezonja
 
Posts: 15237
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby Oglala » 10 May 2013, 12:47

Lawrence wrote:Kako ozbiljno shvatiti reprezentaciju koja zove Filipa Adamovica i na siri spisak :) ?

Kako ozbiljno shvatiti reprezentaciju kojoj na sirem spisku stoji ime Nemanja Jaramaz? :biggrin:
veni, vidi, Kecman
Ay, Carmela
Paint i black

Dok ste živi, bićete mi krivi
User avatar
Oglala
 
Posts: 5258
Joined: 24 Aug 2011, 17:04

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby Baron » 10 May 2013, 12:49

On je bar imao dobrih partija u Italiji i Astani, mozda ti zvuci neverovatno :)

Bosna ima tih perpsektivnih igraca, Buzu, Vrabca, mladjeg Djedovica, Nurkica, Sulejmanovica plus eventualno Omic..bice zanimljivo ih ispratiti..
User avatar
Baron
 
Posts: 17748
Joined: 25 Sep 2012, 18:21

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby AirBall » 10 May 2013, 14:11

Na Petrovićevom spisku nalaze se: Filip Adamović, Armin Avdibegović, Nemanja Gordić, Muhamed Pašalić, Zakari Rajt, Nedim Buza, Nihad Đedović, Miralem Halilović, Ante Mašić, Nemanja Mitrović, Dalibor Peršić, Marko Šutalo, Adin Vrabac, Edin Bavčić, Elmedin Kikanović, Ognjen Kuzmić, Jusuf Nurkić, Alen Omić, Boris Savović, Nedžad Sinanović, Andrija Stipanović, Emir Sulejmanović, Mirza Teletović.
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106355
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby ОГИ » 10 May 2013, 14:27

Omić je odličan i sigurno bi puno značio reprezentaciji BiH.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby Proctor » 10 May 2013, 15:07

AirBall wrote:
Na Petrovićevom spisku nalaze se: Filip Adamović, Armin Avdibegović, Nemanja Gordić, Muhamed Pašalić, Zakari Rajt, Nedim Buza, Nihad Đedović, Miralem Halilović, Ante Mašić, Nemanja Mitrović, Dalibor Peršić, Marko Šutalo, Adin Vrabac, Edin Bavčić, Elmedin Kikanović, Ognjen Kuzmić, Jusuf Nurkić, Alen Omić, Boris Savović, Nedžad Sinanović, Andrija Stipanović, Emir Sulejmanović, Mirza Teletović.


Izuzetno mi je drago što se na spisku nalazi i Filip Adamović. Smatram to i priznanjem košarkaškom kluba Igokea za odličnu sezonu. Zlobnici će reći da je vođeno računa i o barem približnoj zastupljenosti sva tri konstitutivna naroda na ovom spisku, ali ne treba obraćati pažnju na to. Očigledno je da ljude koji su odlučivali o ovom spisku ne zanima ko igra u kojem klubu, da li su plate u javnom sektoru smanjene ili nisu, da li su pojedinci iz košarkaških krugova u ovom ili onom entitetu bahati ili nisu.

Koliko znam, Aco Petrović smatra da Filip Adamović vrijedi čak i više od šireg spiska, da po njegovom mišljenju sporednu ulogu koju mu je namijenio u ovoj reprezentaciji može da odradi na odgovarajući način, pa ćemo vidjeti za par mjeseci koliko ima istine u svemu tome.

Svaka čast, Filipe!
Proctor
 
Posts: 1148
Joined: 20 Sep 2011, 08:57

Re: Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Postby Pit Bull » 11 May 2013, 12:53

Ja mislim da ce i uci u 12 ako bude uzimao 3 pleja , tj nzm koju poziciju Wright igra , 2 cini mi se , ako igra 2 onda ce on i Gordic verovatno ici , siguran sam da je bolji i od Avdibegovica i od Buze i od Pasalica , drugu dvojicu sam par puta gledao uzivo pogotovo Pasalica dok je igrao u Bosni , nosio 18-ku , ocajan igrac. Uglavnom na klupi sedio.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58367
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests