Board index Košarka Reprezentacije

Ženska reprezentativna košarka

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Bojdo » 13 Feb 2022, 14:13

Криво ми је што нисмо произвели легитимне насљеднице у виду врхунских класа за Соњу Петровић и Ане Дабовић, које су биле МВП европских првенставе и проглашаване за најбоље играчице Европе. Спали смо на то да нам је најбоља играчица солидна Американка и свака јој част на томе, али то неће донијети врхунске резултате. Без јаке домаће базе играчица у виду неколико врхунских класа нема медаља.

БИХ по организацији система, обучености тренерског кадра, јачини њених омладинских лига не би требала да буде са нама у истом кошу без обзира што су увезли најбољу играчицу свијета. Негдје смо засад заказали. Кад поогледамо садашњи ростер од играчица мало их је селектирано у Србији. Станковић,Чађо, Андерсон, Ногић( рођена јесте у БГ, али је стасала у Португалији) Раца, плус она центар што не игра сада из РС заборавиих име ....све је то ван Србије. Скоро пола играчица.

Баш је у посљедње вријеме Србија заказала у производњи играчица и то ће бити велики проблем за наредних 5-6 госдина. Немамо нове звиједзе женске кошарке.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8339
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 13 Feb 2022, 14:29

Od Crvendakic se ocekivalo da ce da bude nova Sonja, ali nazalost sem na momente ona jos uvek nije pokazala da to mzoe da bude, a vise i nije tako mlada za mesec dana puni 26. Od ovih mladjih jedino je Nogic pokazala nesto, a opet ona je 97 sto je 25 godina.

Ona je ista generacija sa Johanes i Zandalasini (95 i 96) pa ni one opet nisu pokazale ono sto se ocekivalo od njih. Zandalasini je cak sve gora i gora

Do Marije Avlijas i mozda Ane Milanovic mislim da necemo imati vrhunsku kosarkasicu.
tremi08
 
Posts: 6355
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Baxter Stockman » 13 Feb 2022, 21:29

Nevena Jovanović se oprostila od reprezentacije?
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34066
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 13 Feb 2022, 22:46

Mislim da nije, cini mi se da je bila na spisku, verovatno je povredjena. Skoric se npr. oprostila pa se vratila

Anderson opet danas ozbiljno odigrala, kapa dole. Da ima bolji sut, igrala bi u WNBA sigurno
tremi08
 
Posts: 6355
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Hajzenberg » 13 Feb 2022, 23:34

Nevena je igrala u novembru u Zaboku, znači tu je, povreda verovatno.

Kina razvalila Francusku, onaj novi selektor mi ne uliva nikakvo poverenje a bilo je i vreme da neko zameni onu kvočkicu koja je imala dobrih rezultata ali i gomilu izgubljenih bitnih utakmica, polufinala i finala (čitaj Srbija :biggrin: ).

Ni meni nije jasno da SP broji samo 12 ekipa, 'ajde ako se nije išlo na 24 kao u odbojci, da ne pominjem ženski rukomet sa 32 tima ali barem 16 je moralo biti. Španija, Brazil, Italija, Turska, Belorusija...stvarno raritet računajući svih 5 ''glavnih'' ekipnih sportova u obe konkurencije.

Turniri posebna priča, Srbija je svoje odradila, domaćini i pre dve godine kval.za OI pa sada, jeste sve to plaćeno ali vredelo je svakako.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7759
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Baxter Stockman » 13 Feb 2022, 23:36

SP je kvalifikaciono za OI?
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34066
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Hajzenberg » 14 Feb 2022, 00:01

Prvak samo ide na OI. Na EP naše moraju da budu među 5-6 najboljih da bi imale olimpijske kvalifikacije. Dobro je što FRA ima kvotu kao domaćin.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7759
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 14 Feb 2022, 02:43

Francuskinje ocajne, iako su bile bez Grude i Miyem. Bice i na SP verovatno bez Vukosavljevic Ayaji koja je trudna (mislim da se jos nije porodila) sto je dobro po nas. Jednostavno previse dobrih igracica na 4-5 a onda raspad na 1-2 izuzev Johannes, po meni je tu glavni problem njihov.

Fale na SP svakako Belorusija, Brazil, Spanija, Italija i to je to. Nadam se da cemo na zrebu izbeci Bosnu u grupi, posle ce vec biti umorne, bitno je u kakvom sastavu ce biti Australijanke posto je domaci teren i vrv ce Kembidz biti u timu.

Za ekipu SAD se vraca Delle Dona posle pauze od 2 godine, plus klasika Taurasi i Bird sa 42 i 40 godina, tako da ce one tamo biti nepobedive. :biggrin:

Za mene u ovom OI ciklusu do 2024. je bitno da se sto pre oprosti Torrens, i onda su nase i Francuskinje dve najbolje ekipe u Evropi, naravno racunam da cemo u timu imati Necu Jovanovic. Beloruskinjama ce otici Verameyenka verovatno pre OI, Bosanke jesu opasne ali samo u grupi jer ih posle umor hvata, Belgijanke su bez Mestdagh, Raman slabije nego pre i Messeman polako ide ka kraju karijere, ove ostale nista specijalno sem Slovenki, ali su i njima dve kljucne Oblak i Baric oko 30 ili preko.
tremi08
 
Posts: 6355
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Foteljas » 14 Feb 2022, 08:16

Znaci, strankinje sve polako odlaze i stare (pomenute Belgijanke Mismen i Mestdag ove godine pune 29, Slovenka Baric 30), ali nase ce uvek biti vecno mlade i moci (Skoric, Dabovic i Cadjo pune 33, Jovanovic i Anderson 32, Krajisnik 31) ... :roll: :biggrin:

Belgijanke dobile Ruskinje 66-43 i vizirale SP. Veceras Rusija i Portoriko u direktnom duelu odluciju o poslednjem ucesniku.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 4990
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Baxter Stockman » 14 Feb 2022, 10:40

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/marina-maljkovic-imamo-jaku-bazu-dobar-pristup-devojke-ceka-cetiri-meseca-paklenog-rada/412135
"Pitajte ih šta sam im rekla posle utakmice sa Australijom. Čestitala sam im početak paklenog rada, pa ko preživi pričaće. Tako nešto, da ne citiram sada sebe, ali bilo je mnogo smeha... Ja sam ceo dan pisala treninge sa saradnicima, već sam se pripremala za to sledeće okupljanje, imam napisan detaljan plan za leto i predaću ga Košarkaškom savezu. Mislim da će biti neke baš dobre ideje".

:okk:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34066
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 15 Feb 2022, 00:07

Foteljas wrote:Znaci, strankinje sve polako odlaze i stare (pomenute Belgijanke Mismen i Mestdag ove godine pune 29, Slovenka Baric 30), ali nase ce uvek biti vecno mlade i moci (Skoric, Dabovic i Cadjo pune 33, Jovanovic i Anderson 32, Krajisnik 31) ... :roll: :biggrin:

Belgijanke dobile Ruskinje 66-43 i vizirale SP. Veceras Rusija i Portoriko u direktnom duelu odluciju o poslednjem ucesniku.


Nama su kljucne igracice otisle posto nam je igra zavisila od Sonje, Ane i Jelene. Ne racunam ni Dabovicku kad sam pisao ono, jer je 99% verovatno da se nece vracati, ona prakticno ovu sezonu celu ni ne igra, odigrala jedan mec. Francuskinjama i Spankinjama jos uvek kljucne igracice nisu otisle (Torrens i Gruda, njihov doprinos timu je poput Sonjinog doprinosa nasem).

Skoric je epizodista, to mogu i ove mladje da daju, ali je kljuc po meni da zadrzimo jednu od Cadjo/Jovanovic dok Tina moze da igra do 2024. sigurno. Za poziciju stranca, uvek mozemo naci neku dobru strankinju.

Fali nam od ovih mladjih jedna dobra igracica ranga Crvendakic ili bar Stankovic, ali je ocigledno da nijedna od ovih koje su u 12 ili blizu 12 ipak nije tog ranga.
tremi08
 
Posts: 6355
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby pick&roll » 15 Feb 2022, 00:09

Koja je fora da je ok strankinja u ženskoj repki, a nije ok stranac u muškoj... Mislim, isti je savez :beyond: :biggrin:
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan."
User avatar
pick&roll
 
Posts: 19927
Joined: 04 Feb 2014, 04:38

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Foteljas » 15 Feb 2022, 00:21

Fora srpske iracionalnosti...Niko se nije oglasio i rekao da ne priznaje zlato od prosle godine, jer je u njegovom osvajanju imala udela i crnkinja (pa jos iz SAD), vec su se svi ovde odusevljavali i slavili.

Tremi, sve sto si naveo ne menja poentu da nam ako se nesto ne promeni, uskoro sledi nizbrdica, jer za sada gledano nemamo taj kalibar da zameni ni ove sto sada igraju, da ne govorimo o Vasic i Brooks.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 4990
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 15 Feb 2022, 02:03

Do Marije Avlijas nemamo igracicu ni klase Crvendakic a ona je opet dva nivoa ispod Sonje i Jelene. Toliko je losa situacija, a ona je tek sada napunila 17 godina.
tremi08
 
Posts: 6355
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Foteljas » 15 Feb 2022, 11:04

Uglavnom, da se ne stresiramo mnogo ako verovatno budemo opali u kvalitetu u perspektivi.

Ruskinje rasturile Portoriko i time uzele zadnju vizu za SP.
Dakle, na prvenstvu cemo gledati: Australiju, SAD, Kanadu, Japan, Kinu, Juznu Koreju, Nigeriju, Srbiju, Francusku, Belgiju, Rusiju i BiH.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 4990
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests