Board index Košarka Reprezentacije

Ženska reprezentativna košarka

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 27 Sep 2022, 14:54

Velika, velika steta, mislim da bi dobili sve ostale ekipe sem SAD i Kine verovatno, jer mislim da ne bi mogli da se izborimo sa visokim kineskinjama pod kosem. Nogic danas odlicna, jasno se vidi da dobijamo ozbiljnu igracicu u reprezentaciji i znacice nam za EP. Imali smo 20 skokova vise od Francuskinja, i to 18 ofanzivih, timska igra, Raca isto konstantna
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Lester Bo » 27 Sep 2022, 15:00

Foksi F. wrote:
Али те две екипе могу да буду дибидус слабије од тебе, типа Порторико или још неко па се опет може доћи до 1/4 и као једна од две трећепласиране и избећи Америка што је најбитније, тако да све има и своје предности и своје мане.

Ово је велики успех, побеђене су две екипе које су узеле медаље на ОИ испред Србије.

Mogu,samo na prošlim OI to nije bio slučaj izuzev tog Portorika,za sve si morao da se oznojiš,znaš i sam kakva je bila utakmica sa Korejom u Tokiju,a ni Španija se nije naigrala protiv njih.
Ne zaboravi i ovde da si imao Mali umesto Nigerije.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 14989
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 27 Sep 2022, 15:06

Nama je bitnije EP, da udjemo u polufinale. Kljucno je ko ce igrati za FRA, ako budu u ovakvom rosteru dobijamo lagano, i za Spaniju (bitno da se Torrens povuce), a da nase budu zdrave.

I kljucno je da ovu sezonu odigraju dobro, tj. odlicno Raca i Dugalic. Raca je na EP pokazala konstantnost, igra odlicno, nekad i srlja, ali deluje kosarkaski sto se kaze. Dugalic je jos veci talenat. Ako njih dve budu u dobroj formi i steknu jos potrebnog iskustva, sa Crvendakic, Tinom, Nogic, Dabovic i Ivon to ce biti 7 odlicnih igracica. Na to dodati Stankovic, Cadjo, Jovanovic koje su iskusne i kvalitetne, i Minu Djordjevic posle sezone kod Marine u Turskoj i imacemo odlican roster.
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Foteljas » 27 Sep 2022, 15:23

Steta, ali sta da se radi. Sto kaze tremi08, neka nam se vrati za predstojece EP i OI 2024. Devojke makar neka pruze dostojan otpor i ne izgube sa stoka razlikom.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5079
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Milutinov Tata » 27 Sep 2022, 16:24

Ne bih ja nesto puno racuno na Anu, ona bi mozda mogla da pomogne sa klupe ako uopste bude igrala. Ne treba ni od Dugalic ocekivati da se pojavi i pokida odjednom, sve je proces i steta je sto ona nije sada na SP. Anderson, Nogic, Crvendakic i Tina to je neka osnova, Cadjo ili Nevena po potrebi da dopune petorku, Ana i Stankovic sa klupe kao iskusne, Topuzovic se sada malo oslobodila, Raca, Djordjevic, Dugalic, mislim da bi to bilo dovoljno za 1/4 finale EP.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29676
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Dexi » 27 Sep 2022, 17:11

Po meni je ova smena generacija odradjena bezbolno.Uz Ivon i Tinu kao nosioce sada imamo Nogic koju ranije nisam gledao,a joja moze biti bas dobar igrac.Isto vazi i za Racu.

Uz Crvendakic to je vec jedna petorka.Sasvim solidan ucinak na ovom SP su imale i Topuzovic i Djordjevic.Stankovic,Cadjo i Nevena igracice koje svojim iskustvom mogu tu ds pomognu.

Ako jos i Ana bude tu,i ako se Dugalic ispostavi kao dobro resenje mislim da nema zime.Najvaznija stvar je i to sam rekao hiljadu puta da ovaj tim vodi Marina.Zena je bukvalno kosarkaski carobnjak,veliki radnik i uspostavila je sjajan sistem :okk: .

Na savezu je da ojaca ligu,na drzavi da prepozna pravu vrednost i podrzi projekat.Bilo bi dobro da se veci broj ovih igracica vrati y nase klubove da se naprave projekti poput KKP,ili ranije Hemofarm.

Ne treba brinuti za nasu zensku kosarku dok je Marina tu zaista i mnogo sam veci optimista nego za musku.

Na sledecem EP igracki osim Spanije nece biti boljih ekipa od nase.Jedino cega se pribojavam kako ce devojke reagovati u situaciji kada se budu nasli pod pritiskom rezultata.

Ponosan sam na nasu ekipu zaista,i zao mi je sto nismo dobili Kinu jer smatram da bismo tu imsli nekih 30 % sanse. :okk:
Dexi
 
Posts: 17002
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby cole » 27 Sep 2022, 18:48

Šteta što idemo na SAD, ali šta da se radi.

Što se tiče kvaliteta reprezentacija na ovom prvenstvu ovako bih to rangirao:
SAD i dalje svijet za sebe, I rang Kina, Australija i Kanada, II rang Belgija, Francuska, Srbija i td.

SAD, Kina, Australija, Kanada i Belgija nastupaju u gotovo najjačim sastavima, mislim da su svi glavni igrači pomenutih selekcija na SP-u.
Najviše prostora za napredak imaju Francuska, Srbija i Japan, tj. ove tri selekcije su najviše pogođene otkazima za ovo prvenstvo.
Francuskoj nedostaje čak 6 igračica: Sandrin Gruda, Enden Mijem, Valerijan Vukosavljević, Olivija Epoupa, Marine Johanes i Aliks Duše. Olimpijski turnir na domaćem terenu je vjerovatno glavni razlog zbog kojeg će Gruda(35) i Mijem(34) igrati još dvije godine za svoju reprezentaciju, mada imamo primjere Lajle Palau(43)- oprostila se prošle godine od selekcije Španije i Lorin Džekson(41) vratila se poslije 6 godina pauze da igrala sada za Australiju na domaćem terenu. Jedina koja se oprostila od Francuske selekcije je Diandre Čačuang (31). Po francuskim medijima se najavljuje napad na olimpijsko zlato u Parizu.

Srbija je prošle godine koristila 13 igračica na dva takmičenja EP i OI. Na EP je igrala Maša Janković, a na OI Dragana Stanković, ostalih 11 djevojaka je igralo oba takmičenja. Poslije Tokija od reprezentacije su se oprostile Sonja Vasić, Jelena Bruks i Dajana Butulija. Sonja i Jelena uz Anu Dabović su bile nosioci igre naše selekcije prethodnih 8 godina, Dajana zadnje 2-3 godine nije imala veću ulogu u timu ali ne treba zaboraviti njenu ulogu u timu prethodnih godina kada je bila veoma važan šraf u igri našeg tima.
Povrede Aleksandre Crvendakić, Anđele Dugalić i Maše Janković, te izostanak Ane Dabović dodatno su oslabili našu selekciju.

Selekcija Japana je pored trenera promjenila i par igračica u odnosu na prošlu godinu. Najviše se osjeti izostanak povrijeđene Rui Mačide jednog od najboljih plejmejkera na svijetu i prvog asistenta olimpijskog turnira sa preko 10 asistencija u prosjeku.

Od ostalih selekcija koje nisu na ovom SP-u treba obratiti pažnju na:
Španija koja je godinama u vrhu svjetske košarke. Ne zaboravimo da je Španiju jedno slobodno bacanje (bacanja su bila veoma diskutabilna - faul na zemlji) djelilo od pobjede nad našom selekcijom u 1/4 finalu EP-a 2021, gdje smo mi na kraju otišli do zlata. Da smo tada izgubili pitanje da li bi danas i igrali na svjetskom prvenstvu. Španija, sem Palau(43) koja se oprostila prošle godine, bi mogla i dalje igrati u istom sastavu.

Rusija i Bjelorusija će vjerovatno ostati još pod sankcijama, Nigerija se na 2 godine povukla iz fiba takmičenja.
U evropi ima dosta selekcija koje bi mogle bljesnuti: Letonija, Ukrajina, Litvanija, Slovenija, Švedska, Italija, Bosna.
User avatar
cole
 
Posts: 1118
Joined: 15 Apr 2016, 18:12

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 27 Sep 2022, 19:30

Litvanke su ocajne, tu je samo Petronite dobra ali je `89. Letonke nama uvek nezgodne, Spankinjama se pola tima oprostilo, ostala je tu Alba i Silvia Domingez, videcemo koliko ce jos igrati, ove mladje ne ulivaju poverenje, Francuskinje su nezgodne i napredovace kad im se vrate sve ove u sastav, videcemo kakve ce biti Gruda i Miyem jer su ipak u 36toj i 35toj godini. Slovenija je nezgodna i Bosna, Svedjankama se povukle sestre Eldebrink, mozda su i kljuc uz onu Zahui pa ce biti slabije mnogo.

Mislim da na EP uz full roster mozemo u 4, sto je i glavni cilj. Nama ce mnogo da znaci da ove devojke steknu iskustvo jos godinu dana, neke ce prvi put igrati evropska takmicenja.
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Radonjaa » 27 Sep 2022, 22:36

Bogami, kad Jocite stasa za par godina, eto Litvanki u krugu kandidata za medalje, mala može i sa četiri panja :D
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13367
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 28 Sep 2022, 00:21

Deluje ona ok, ali kvalitet ostalih je katastrofalan izuzev Petronite koja ce u penziju do 2024. Labuckiene, Nacickaite sve je to neki prosek. Bosna ima Dzons koja je u top2 najbolje na svetu trenutno pa debakl. Vise verujem u opasnost Slovenki na EP gde su i domacini, fino je to ukomponovano, Lisec, Oblak, Evans, Baric+mlade Kroselj,Prezelj i jos 1,2, dobre su,opasne bas.

Letonke pogotovo nama uvek nezgodne, lakse cemo sa FRA nego sa njima. :biggrin: Babkina,Steinberga, uvek dve,tri neke mladje dobre, Gulbe, Strautmane i co. Dobro je sto Beloruskinja vrv nece biti na EP, jer su bas nezgodne.

Nama mnogo fali kvalitet iz generacija posle Stankovic i Crvendakic, znaci 96,97,98, tu je prakticno jedino Nogic koja nije ni skolovana u Srbiji. Sreca je pa smo imali dobru `99 generaciju pa je izaslo par solidnih igracica. Tu fali naravno i Natasa Kovacevic koja je trebala da bude vrhunska igracica, ali i naravno ocekivalo se da ce Sanja Mandic i Stanacev da budu odlicne igracice, pogotovo Mandic koja je bila odlicna u MK, pa je potpuno propala, Stanacev se nekako i drzi u Spaniji.
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 29 Sep 2022, 02:44

Kakav razgovor Seril Riv sa Marinom, Marina je zasigurno najbolji evropski trener u zenskoj kosarci.
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Bojdo » 29 Sep 2022, 03:04

Dobra prva četvrtina.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8553
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 29 Sep 2022, 03:05

Sjajna kosarka nasih u 1/4! Da smo u full rosteru, bilo bi ozbiljno gusto, ovako ce nas dobiti na siru rotaciju. SAD duplo slabije nego sa Griner/Taurasi/Bird/Fowles

Pre svega tu su dominirale Griner zbog visine i snage i Taurasi jer je jedna od najboljih ikada. Sad vec moze da se igra sa njima, pogotovo da imamo Sonju/Jelenu/Anu/Crvendakic
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby Dexi » 29 Sep 2022, 03:09

Odlicna igra nasih :okk: Ma kakvi ove ne mozes dobiti ni u punom sastavu
Eventualno castan poraz.Njih eventualno Australija ili Kanada i to da imaju ekstremno los dan.

Marina fenomenalno postavila utakmicu. :okk:

I Mina je odlicna danas. :okk: Nogic vec sada deluje kao ozbiljan igrac.
Dexi
 
Posts: 17002
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Ženska reprezentativna košarka

Postby tremi08 » 29 Sep 2022, 03:17

Nogic!

Nista sudijama ne treba ovo navlacenje.

Nema Tine, Dragane i Ivon i evo ovog rezultata. Doduse, ocekivano je bilo da cemo pasti.

Nevena je odigrala ocajan turnir, deluje psiholoski lose.

Jeste da je Tina dobila 2 faula odmha, ali mogla je i morala da igra u 2/4.
tremi08
 
Posts: 6363
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests