Board index Košarka Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Sezione » 12 Dec 2022, 13:00

Samo da ne bude Okinava a la Beban Gavrilovic :biggrin:
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13804
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Bolkonski » 04 Jan 2023, 11:39

Od Svetlost prvenstva očekujem da Ameri dodju u sastavu:

Lilard
Irving
Holidej
Mičel
Harden
Ingram
Tejtum
Buker
Durant
Vilijamson
Adebajo
Embid
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby NEDJA » 04 Jan 2023, 12:27

Bolk, u 100 jura da nece povesti Embida?
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6113
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Bolkonski » 04 Jan 2023, 12:36

Hoće ako se ovaj opredeli za Ameriku umesto Francuske.

Neće povesti Irvinga zbog izjava i skandala, a lik je otelotvorenje smrti za evropske reprezentacije.

Takodje, nadanja su i da Kanada dodje u najjačem sastavu, okupljenom oko Aleksandera, Viginsa i Mareja.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Foksi F. » 04 Jan 2023, 12:52

Канађани се глупирају...нису могли да освоје кући турнир и да оду уместо Чешке на ОИ. Сад имају шансу да озбиљно схвате СП и поред Амера буду друга селекција са тог поднебља која ће отићи директно на ОИ јер Северна и Јужна Америка дају два учесника збирно за ОИ, исто као и Европа.
Foksi F.
 
Posts: 174
Joined: 11 Mar 2021, 18:09

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Hajzenberg » 26 Feb 2023, 19:22

Au, kakvo ludilo u Tbilisiju, Gruzija ide na SP, Šengelija, Šermadini, MekFaden i pomoćno osoblje su prošli kroz iglene uši, malo pogledah pošto gledah odbojku uglavnom. Trebalo je Gruzinima da izgube sa maksimalno 3 razlike koliko su dobili u Rejkjaviku i tako se i završilo, Islanđani su propustili jedinstvenu šansu kakvu su eto iskoristili njihovi rivali danas.

77:80 konačni rezultat, egal tokom čitavog meča uz uglavnom blago vođstvo Islanđana, u finišu prvo 71-75 pa 76-75, gomila bacanja na kraju do konačnih 77:80, promašio Šermadini dva bacanja na kraju a Fridrikson trojku sa pola i više terena uz zvuk sirene. Gruzija ima ukupno bolju koš razliku a možda je odlučilo to što su u gostima dobili sa više datih poena, ne znam tačno koja su pravila ali koja god da su u pitanju u oba parametra su bolji od Islanda. U principu da Rusija nije izbačena iz ovog dela žreba ona bi bila putnik pored Španije i Italije a ovako su se Gruzija, Island i donekle Ukrajina borili za to treće mesto i na kraju mnogo sreće za ekipu koja je danas izgubila samo na papiru. Island je imao neverovatno putovanje, prošao kroz dva kruga predkvalifikacija a onda u ovim glavnim kvalifikacijama dobio Holandiju dva puta na jednu loptu, dobio u produžecima kući i Ukrajinu i Italiju, dva egal meča sa Gruzijom i na kraju bez plasmana na SP.

Crna Gora se čeka večeras, sutra Srbija i to bi bilo to što se tiče Evrope. Evo već skoro 20 razlike za Crnogorce, SrbinPG na aparatima :lollol:

Noćas u američkoj zoni pada odluka, tri utakmice u centru pažnje, prenosi na SK od 01:10, Argentina treba da dobije kući Dominikanu, Brazil na ivici ispadanja, mora da dobije SAD kući i onda verovatno prolazi, svoju šansu čekaju Venecuela, Portoriko i Meksiko, od 8 ozbiljnih timova jedan otpada i može se desiti da to bude baš Brazil.

Što se tiče Azije Iran je zadnji putnik na SP, očajno su odigrali kvalifikacije, dva puta izgubili od Kazahstana koji je na kraju ipak imao pobedu manje (slična priča kao Srbija-Belgija), Kazasi su imali u jednom trenutku skor 5-1 pa izgubili ubedljivo 6 utakmica za redom a Iran je faktički prošao jer je službenim rezultatom dobio u novembru Australiju koja nije doputovala u Teheran i to je bio jedini ''poraz'' Australije. Naravno, Indonezija se nije kvalifikovala kao jedan od tri domaćina, ranije se pisalo i zašto a nema ni Koreje koja je još u prvoj fazi otpala zbog korone valjda. 8 putnika ide sa ovog kontinenta a eto Iran je jedva bio taj osmi ''putnik''. Treba reći da u tu kvotu 8 spadaju i jedina dva tima iz Okeanije.

Tektonske promene na afričkom kontinentu, nema Nigerije, Senegala i Tunisa koji su igrali u Kini, uz Obalu Slonovače i Angolu novi predstavnici sa crnog kontinenta su Egipat (prvak Evrope iz mislim neke '49-e), nova i za afričke a možda i šire okvire moćna selekcija Južnog Sudana i Zelenortska ostrva sa Tavaresom iz Reala, posle rukometa eto ih i u basketu na SP a znamo da imaju i dobrih fudbalera. Nigerija posebno razočarenje ali pitanje je ko im je igrao ove kvalifikacije, dva puta su izgubili od Zelenorćana i kraj priče.

Još noćas kraj objedinjenih američkih kvalifikacija, sutra da se potvrdi plasman Srbije i biće poznati sastavi svih šešira, žreb je 29.4.
Last edited by Hajzenberg on 26 Feb 2023, 20:05, edited 1 time in total.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Pit Bull » 26 Feb 2023, 19:41

Hajz, ako se ja nisam prejebao, Brazil, Argentina i Meksiko su u situaciji da ako dobiju idu sigurno, a ako ne dobiju, onda izvjesno ispadaju?

Da metnemo sve tri na tiket. :biggrin:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58243
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Radonjaa » 26 Feb 2023, 19:46

Islanđane je vjerovatno bez SP ostavila sudijska greška u Rejkjaviku, kad im nisu svirali čist faul na šutu za 3, nego su procijenili da je bilo na zemlji, čini mi se da sam to kačio

Južni Sudan je nevjerovatna priča, iz petog šešira, kroz dvije faze kvalifikacija sa ukupno jednim porazom, bez ijedne odigrane utakmice u svojoj zemlji (navodno nemaju nijednu košarkašku dvoranu u zemlji), mada nisu jedini, takav je bio sistem ovih kvalifikacija. Uz to, sa klupe ih je vodio predsjednik saveza (Luol Deng), jer je selektor istovremeno pomoćnik u Bruklinu. Čak i da nema čitave pozadinske priče o ratu i svemu što ih je zadesilo, bilo bi nevjerovatno, ovako je priča za film.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13416
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Hajzenberg » 26 Feb 2023, 19:50

Mislim da je tako nešto u pitanju jer imaju bolju koš razliku od tima/timova sa kojim bi se upoređivali iz druge grupe.

Pazi, Meksiko je jeben i nezahvalan samo tako za igranje. Dobili su Brazil u gostima a izgubili kući sa 56 razlike od njih, izgubili kući od Angoline Kolumbije koja je zadnja a tamo ih dobili skoro 60 razlike, noćas gostuju Urusima gde je sve moguće. Dobili su čak i Amere kući, ma kakvi Ameri bili u pitanju. Brazil dva puta izgubio od Portorika a noćas mora da dobije.

U pravu si, ako dobiju ova tri tima koja si napisao sva tri idu dalje a onda ispada Dominikana ako Venecuela očekivano dobije nezainteresovane Kanađane za koje se nadam da će napraviti uslovno rečeno moćan tim za SP i gde će ako ništa drugo pokušati da uz SAD ostvare direktan plasman na OI što se tiče obe Amerike.

Valja nešto odigrati, samo nemoj puno da ulažeš Pite :okk: ARG dobija 100%, Brazil 50-70% da dobija, nisi načisto ni sa ovakvim Amerima a nešto mi Meksiko sumnjiv :laugh:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Dexi » 26 Feb 2023, 20:04

Sve cestitke Crnogorcima na drugom uzastopnom SP,ogroman rezultat :okk:
Dexi
 
Posts: 17148
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Hajzenberg » 26 Feb 2023, 20:38

Ćuti, čuće te kompanjon iz TG-PG :lollol: :jezik:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Stefanm992 » 26 Feb 2023, 21:42

Gruzija mi je vec dugo vreme zesca gotiva u basketu , bas mi drago sto idu na SP
Juzni Sudan je bas sto kaze Radonja - filmska prica , drago mi je i zbog njih ( inace meni licno jedne od najlepsih zena su iz Juznog Sudana )
Stefanm992
 
Posts: 1709
Joined: 13 Nov 2017, 16:07

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Hajzenberg » 26 Feb 2023, 22:24

Zanimljivo da je Gruzija kao sportska nacija maksimalno iskoristila izbacivanje Rusije iz svega i svačega i kao direktna zamena upala upravo umesto njih na razna prvenstva u raznim sportovima. Ovo u košarci, SP u ragbiju, valjda SP u vaterpolu te u rukometu upali u kval.za EP zajedno sa Luksemburgom a sve umesto Rusa i Belorusa. U principu ni Gruzija ni Island ni Ukrajina nisu zaslužili SP, odnosno ne bi ga videli da su tu Rusi ostali ali to je neka druga priča, nije posledica žreba nego eto izbačena je jedna jaka ekipa koja je startovala sa 3-0 u kvalifikacijama i koja bi se uz Španiju i Italiju plasirala na SP.

Što se tiče CG svakako veliki uspeh, dva puta zaredom idu na SP, dva puta zaredom među tih 12 kvalifikovanih a putem terena nisu recimo izborili mesto na EP sa 24 tima pa posle umesto Rusije upali. Prošli put ostavili Letoniju i Sloveniju iza sebe, ovaj put i nije bila neka nauka plasirati se ispred BIH, Mađarske i očajne Češke koja se posle blistavih momenata na prošlom SP, posle plasmana na OI i domaćinstva EP raspala na proste činioce ali svakako iskoristili su Crnogorci žreb i momentum i njihov plasman je čist kao suza. Valjda spreme neki iole respektabilan tim za Mundobasket.

A baš taj žreb je ubedljivo bio najjači u našem delu kostura gde se pet timova uključujući i Tursku naravno borilo za plasman a da su Turci pogodili onaj koš u Pioniru svega bi bilo. Treba spomenuti i pobedu kasnije isključene Belorusije upravo nad Turskom te poraz Grka u VB koja je u toj prvoj fazi bila potpuno drugi tim nego što je sada i to sve dovodi do zaključka da je osim neverovatne Letonije svako svakoga mogao da dobije u našem delu žreba i plasman na SP je bio sve a ne samo lak iz ove grupe. Mi ćemo na kraju biti i drugi čak ako Grčka izgubi u Rigi a mi sutra po očekivanju dobijemo.

Rusija, Turska, Nigerija...neće videti SP, noćas pominjani rasplet u sveameričkim kvalifikacijama gde se može desiti na kraju krajeva da izvisi Brazil recimo i sutra mi zatvaramo krug :biggrin: bukvalno ostalo je sutra uveče to 32-o mesto da se odluči između Srbije i Belgije.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Radonjaa » 26 Feb 2023, 23:46

Čini mi se da smo se i prošlog puta poslednji plasirali?
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13416
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: SP 2023. u kosarci Filipini, Japan i Indonezija

Postby Olimp » 26 Feb 2023, 23:51

I meni drago zbog Gruzije njihovi bolji igrači čuda rade da igraju za reprezentaciju, Šengelija ima takvu odredbu u ugovoru.
Svaka čast. Nekad je bilo tako i kod nas, a danas je...Nemanja Nedović.
Olimp
 
Posts: 3332
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

PreviousNext

Return to Svetsko prvenstvo u košarci 2023.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests