Board index Košarka Reprezentacije

Reprezentacija Nemacke

Re: Reprezentacija Nemacke

Postby AirBall » 02 Mar 2015, 23:20

''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Nemacke

Postby AirBall » 04 Jun 2015, 10:41

Dirk Nowitzki je potvrdio da ce igrati za Nemacku na Eurobasketu
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Nemacke

Postby Na gut, teilen wir! » 12 Jun 2015, 04:10

Die beste, die beste sto trenutno die Mannschaft ima:

Plejmejkeri:
Dennis Schröder (Atlanta Hawks)
Heiko Schaffartzik (FCB)

Nisko krilo:
Robin Benzing (FCB)

Krilni centar:
Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks)
Daniel Theis (Brose Bamberg)

Centar:
Tibor Pleiß (FC Barcelona)
Maik Zirbes (Crvena Zvezda)
Johannes Voigtmann (Skyliners Frankfurt)

Ovo je gro ekipe koja bi trebala da ugosti i doceka i nase reprezentativce.
Deficitarni su na dvojci (moguce je da pokupe nekog Amera (opet Akeema Vargasa?), a ni trojka nije kvalitetno popunjena), s tim sto Heiko moze da odigra i tu poziciju, pa bi u toj korelaciji najjaca petorka glasila: Schröder – Schaffartzik – Benzing – Nowitzki – Voigtmann ili Pleiß. Ostali kandidati im nisu „taj“ nivo, drugorazredni igraci u evropskim okvirima. U reketu su jaki, ali je vanjska linija i pored jednog Schrödera tanka (nemaju klupu). Dajem im malu prednost u odnosu na Turke. Od Spanaca, nas i (kompletnih) Italijana su slabiji, ali ako im se ne pristupi maksimalno ozbiljno tokom cijele utakmice i suterski na sebi svojstven nacin „polude“, mogu biti mina za svakoga.
Kusur, dođi ovamo!

Danas nema časti, ali ima masti. Kolje se.
User avatar
Na gut, teilen wir!
 
Posts: 618
Joined: 11 Jun 2015, 00:26
Location: glasacka kutija

Re: Reprezentacija Nemacke

Postby Tegi » 12 Jun 2015, 15:29

Samo sto na ovom spisku imas dvojicu igraca koji sutiraju za 3, mada verujem da ce i Stajger biti u 12. :biggrin:
Heris je kandidat za repku? Kaman ne igra?
Sta je sa Timom Olbrehtom? Nekad je bio veoma zanimljiv igrac.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20766
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Reprezentacija Nemacke

Postby Na gut, teilen wir! » 12 Jun 2015, 18:22

Tegi wrote:Samo sto na ovom spisku imas dvojicu igraca koji sutiraju za 3, mada verujem da ce i Stajger biti u 12. :biggrin:
Heris je kandidat za repku? Kaman ne igra?
Sta je sa Timom Olbrehtom? Nekad je bio veoma zanimljiv igrac.


Staiger, Per Günther, Karsten Tadda, Harris, Philipp Schwethelm, Ohlbrecht... Sve su to kandidati od kojih ce se neki naci i na konacnom spisku Nijemaca, ali nijedan od tih igraca nije (trenutno) kalibar koji ce po mom slobodnom uvjerenju moci praviti neku razliku u korist Njemacke (bez obzira sto neki posjeduju kvalitet da uzmu sut iz vana). Svi su oni u planovima Mutapcica, ali prethodno osam navedenih su po meni okosnica, osovina njemacke reprezentacije kada su kvalitet i sposobnosti te ekipe u pitanju. E' sada, to je moj licni stav i procjena kako stoje stvari u njemackoj i evropskoj kosarci...
Chris Kaman? Bez sumnje igrac koji bi bio prvi centar ove reprezentacije i donio dodatni kvalitet ekipi. E' sada pitanje je hoce li a) biti pozvan, b) htjeti igrati? Kaman je dolazio samo sa Nowitzkim i zbog Nowitzkog u reprezentaciju. Trenutno je u 34. godini zivota i nije cetiri godine igrao za DBB ako se ne varam. Dirk ga moze opet dovesti sa sobom, ali mislim da voljni momenat kod Chrisa sada nije tako jak. Odigrao je tu olimpijadu (2008) zbog koje je i uzeo njemacki pasos, 2011. u Litvaniji nije uspio da izbori vizu sa ekipom u Litvaniji. Hoce li se opet htjeti cimati? Kaman je njemackog porijekla, ali je mentalitetom Amerikanac. Takodje je pitanje hoce li Nijemci pored Pleißa, Zirbesa i perspektivnog Voigtmanna koji je imao vrhunsku sezonu (u plej-ofu je povrijedio skocni zglob, ali mislim da ce biti ok za ljeto) dovoditi jos jednog centra, posto na toj poziciji imaju najmanje glavobolje i najsiri izbor. Ja naginjem ka opciji da ce stab Nijemaca uzeti vise faktora u obzir. Pleiß i Zirbes imaju po 25, Voigtmann 22. A biti siroko i kvalitetno popunjen na jednoj poziciji i imati vrijeme pred sobom u njemackoj kosarci nije nesto sto se podrazumijeva, naprotiv, pogotovo kada se prisjetimo dugogodisnje kuknjave njihovog saveza kako njemacki talenti ne dobijaju prostor ni u bundesligi.
Od uskoro 27-godisnjeg Ohlbrechta se po meni mnogo vise ocekivalo i ne bez razloga. Nije prosao u NBA, poput Nedovica npr, s tim sto je Nedovic tri godine mladji i to je drugi par carapa (govorim iz ugla perspektive svakog igraca bez obzira na poziciju koju ko igra). Od Ohlbrechta je Theis iz Bamberga po meni jednostavno kvalitetnije i bolje resenje kao backup Nowitzkom. Ja se ne sjecam da je Dirk imao vise zamjena, nego obicno samo jednu. Nekada je to bio srpski zet Jan-Hendrik Jagla koji je "odmarao" hodajucu legendu iz Würzburga. Naravno da je tesko ocekivati da ce Dirk u septembru u sadasnjoj zivotnoj dobi ponovo igrati po 35 minuta po mecu reprezentaciju, ali 23-godisnji Theis iz Bamberga je za tih 10-15 minuta definitivno kvalitetna i adekvatna zamjena! Uz to je i idealna prilika da uci od jednog Dirka, a Theisa vidim kao startnu cetvorku Nijemaca iducih godina. Moze Mutapcic povesti Ohlbrechta, ne bi to bilo nikakvo toboze iznenadjenje, ali ja ne ocekujem da bude vise od epizodiste u ekipi i da ce de facto popunjavati roster. I sustinski da ce biti neko osobito pojacanje.
Kusur, dođi ovamo!

Danas nema časti, ali ima masti. Kolje se.
User avatar
Na gut, teilen wir!
 
Posts: 618
Joined: 11 Jun 2015, 00:26
Location: glasacka kutija

Re: Reprezentacija Nemacke

Postby Chuck » 30 Jun 2015, 14:36

Kaman nece nastupati na Evrobasketu.
User avatar
Chuck
 
Posts: 3346
Joined: 20 Apr 2015, 21:16


Re: Reprezentacija Nemacke

Postby Slavisak » 01 Aug 2015, 21:32

Dobile svabe italijane 69:68 , i jedni i drugi su igrali bez svojih glavnih zvezda. Vargas presudio ukradenom loptom tj, polaganjem 13 sekundi pre isteka zadnje cetvrtine.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Reprezentacija Nemacke

Postby Misa_Baksuz » 14 Aug 2015, 22:31

Njemci dobri. Odigrali produžetak u Zagrebu protiv Hrvatske. Schroder izvanredan, svaki trener bi ga poželio u timu. Centri vrlo dobri, Pleiss i Cirbes, Dirk na četvorci i Šafarcik na šuteru. Ko ih podcijeni neće dobro da se provede
" Kada bi birao posljednji meč u životu koji bi gledao, izabrao bi Partizan u Pioniru "
User avatar
Misa_Baksuz
 
Posts: 1270
Joined: 02 May 2014, 21:38

Re: Reprezentacija Nemacke

Postby DuskoPopov » 14 Aug 2015, 22:33

Shroeder odlicno organizuje Nemce,on im je glavni igrac ne Novicki....Kad ga gledam iz daljine vidim Daloa koji zna igrati kosarku :D
User avatar
DuskoPopov
 
Posts: 2503
Joined: 04 Jan 2015, 13:19

Re: Reprezentacija Nemacke

Postby Misa_Baksuz » 14 Aug 2015, 22:35

Dobar stvarno. Lakoćom probija prvu liniju obrane, vidi sve 4 linije dodavanja, agresivan u obrani, odličan tranzicijski. Daleko najbolji i najvažniji njemački igrač
" Kada bi birao posljednji meč u životu koji bi gledao, izabrao bi Partizan u Pioniru "
User avatar
Misa_Baksuz
 
Posts: 1270
Joined: 02 May 2014, 21:38

Re: Reprezentacija Nemacke

Postby Hezonja » 14 Aug 2015, 23:33

Misa_Baksuz wrote:Dobar stvarno. Lakoćom probija prvu liniju obrane, vidi sve 4 linije dodavanja, agresivan u obrani, odličan tranzicijski. Daleko najbolji i najvažniji njemački igrač


NE moze pored Novickog biti daleko najbolji, nema sanse.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Reprezentacija Nemacke

Postby Misa_Baksuz » 14 Aug 2015, 23:37

Novicki igra jako malo. Čak je otišao na istezanje 10 minuta prije kraja utakmice i nije se vraćao u igru. Teško je sa 37 godina na leđima igrati back to back utakmice u turnirskom sistemu takmičenja
" Kada bi birao posljednji meč u životu koji bi gledao, izabrao bi Partizan u Pioniru "
User avatar
Misa_Baksuz
 
Posts: 1270
Joined: 02 May 2014, 21:38

Re: Reprezentacija Nemacke

Postby xrečeved » 15 Aug 2015, 07:49

Šroder vuče ekipu. Novicki je tu da im da psihičku snagu.

Po trenutnom stanju stvari, Šroder je najbolji, a Novicki najvažniji...
User avatar
xrečeved
 
Posts: 12009
Joined: 05 Oct 2012, 08:40
Location: Grocka

Re: Reprezentacija Nemacke

Postby Slavisak » 16 Aug 2015, 16:16

Jel nekom jasno zasto selektor nemacke reprezentacije drzi tajm oute- na engleskom jeziku :wacko: meni je to malo teze sabanisanje, bas mi je antipatican taj detalj.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: White Mamba and 17 guests