Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Puta Tapar » 13 Jul 2022, 21:41

Biće 8 hiljada od toga 5 došlo da vidi Jokića
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3199
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Niko123 » 13 Jul 2022, 21:51

Onda bolje Pionir ili Cair, mada nema nista od toga.
User avatar
Niko123
 
Posts: 6648
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 14 Jul 2022, 11:09

Evo i mene posle mesec i kusur dana, nađoh vremena za jedan postić, statistika i kalkulacije naravno :biggrin: pa da palim dalje...

Izašao raspored za EL pa valja videti šta nam je činiti.

10.-11.11. redovno kolo EL, mi gostujemo u VB 10.11. a taj dan igraju Turska-Belgija i Grčka-Letonija, problemi u najavi za sve te selekcije, Partizan u Pireju tog dana, Efes u Madridu, Fener-CZ dan kasnije a PAO igra sa Baskonijom kući takođe tog 11-og. Grci u potencijalnom opasnom problemu, više nego mi i Turci.

13.11. već druga priča, nema EL čije je naredno kolo 17.-18.11. a mi i Turci međusobni meč verovatno sa jakim sastavima.

Bar ne uglaviše dva evroligaška kola, za februar ima vremena videti kako i šta.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8030
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Sezione » 14 Jul 2022, 11:17

Gde si Hajzere, je l ima i dalje dosta nasih grobara na Malti? :D
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 14113
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Hajzenberg » 16 Jul 2022, 00:08

I zadnji prozor u februaru će biti problem, prvi meč kući sa VB neće ali hoće gostovanje u Grčkoj u zadnjem kolu, i mi i oni bez evroligaških igrača a možda nekim čudom i sa nekima ili svima pomenutim. A možda taj meč ne bude ništa ni odlučivao ako Srbija ne dobije pet mečeva pre toga.

Naravno da je ovako kada nema ni na pomolu dogovora između FIBA i EL.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 8030
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Angus Young » 23 Jul 2022, 18:56

nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19860
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby ZikosKaraiskaki » 30 Jul 2022, 13:30

Želio bih malo da skrenem pažnju na atmosferu u reprezentaciji, odnosno odnose, hijerarhiju i podjelu uloga.

Usudio bih se reći da smo na prvenstvima na kojima smo nedavno uzimali srebra ovaj faktor imali najbolji od svih na takmičenju. Možda se može diskutovati o izuzetku sa zadnjeg evropskog srebra, gdje su Slovenci takođe imali veliki stepen kohezije u ekipi ali i tu smo u top 2. Na svjetskom i olimpijadi je presudio individualni kvalitet Amera.

ĐORĐEVIĆ
Kod selektora Đorđevića hijerarhija je bila jako bitna stvar, uloge su se jasno znale i svaki igrač je znao šta od njega trener očekuje. Dalje, Đorđević je sam po sebi kohezivni faktor, takođe, uspjeh odnosno medalja je nešto što povezuje igrače i značajno daje elana za naredna takmičenja reprezantacije. Najbolji igrači su ujedno bili i prave vođe na terenu i van njega. Igrači su se družili i van terena i to se dalo primjetiti na svakom izvještaju sa priprema ili poslije utakmice.

PEŠIĆ
Iako u sadašnjem sastavu ima dosta igrača koji imaju medalje sa reprezenatacijom, ipak skoro svi dolaze sa različitim statusom, reputacijom i ugledom u svijetu košarke u odnosu na prošla okupljanja. Tu prije svega mislim da su većina igrača napredovala i imaju veće i značajnije uloge u svojim timovima.
Ne treba puno praćenja košarke, da se ustanovi da je prva zvjezda tima Jokić. Ono što otežava posao selektoru u njegovom slučaju je da Jokić nije lider, iako je značajno napredovao mentalno na tom polju jer u klubu to traže od njega. Bez obzira na trenutnog najboljeg igrača evrope (Micić), nekoliko nosilaca evroligaških timova (Milutinov, Gudurić, Kalinić, Nedović, Lučić), ključ atmosfere a samim tim i uspjeha na ovom prvenstvu (pošto kvalitet nesumljivo imamo) leži u odnosu Teodosić - Jokić.

Potrebno je da Teodosić kao istinski lider reprezentacije, podrži Jokića kao igrača kome će se prilagoditi igra. Jokić zbog neodazivanja nema taj kredibilitet među ostalim igračima da se sam nametne a nema ni nekakav poseban odnos sa ostalim saigračima. Ispravite me ako griješim ali čini mi se da ni sa kim od njih nije igrao u klubu.
Dok s druge strane Teodosić ima taj kredibilitet i da bude na terenu samo 10 minuta ali da ga svi poštuju, jer je dao mnogo reprezentaciji. Ovaj element će se vidjeti od prvih pripremnih utakmica, i tu ćemo odmah dobiti odgovor kakvi ćemo biti na prvenstvu.
User avatar
ZikosKaraiskaki
 
Posts: 67
Joined: 25 Jul 2021, 09:11

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 30 Jul 2022, 13:48

Kad počinju pripreme?
User avatar
Ćoba
 
Posts: 24112
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 30 Jul 2022, 14:58

Mislim da videh da je 3. avgusta, ali ne drži me za reč
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34619
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 31 Jul 2022, 20:27

To je u suštini datum kad NBA igrači mogu krenuti sa pripremama. Mislim da u istoriji nikad kasnije nećemo krenuti sa pripremama za neko takmičenje.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 24112
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Puta Tapar » 31 Jul 2022, 22:29

Taman manje da se nerviramo.
P. S. Grupa i nije toliko teška pa može da se diže forma kroz takmičenje.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3199
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 01 Aug 2022, 02:46

On ce sa takmicarskim utakmicama poceti vec krajem Avgusta , samo da se pojave fizicki spremni.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Rancesco » 01 Aug 2022, 11:23

Košarkaši Srbije započinju pripreme za mečeve drugog kruga kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, odnosno Evropski šampionat.
Pešić će od 1. avgusta računati na sve izabranike, osim na Nikolu Jokića, Alekseja Pokuševskog i Nikolu Jovića, koji, zbog NBA ograničenja, sa državnim timom mogu da rade 30 dana.

Srbiju 13. avgusta očekuje meč sa Crnom Gorom u Beogradu, a onda i još jedna prijateljska utakmica, sa Slovenijom u Ljubljani 17. avgusta.

Potom sledi Superkup u Hamburgu dva dana kasnije (protiv Italije), a onda i duel sa pobednikom meča Nemačka – Češka.

Prvi takmičarski meč, u kvalifikacijama za SP plavi će igrati u Beogradskoj Areni 25. avgusta protiv Grčke, tri dana kasnije u istanbulskoj dvorani Sinan Erdem gostuju Turcima.
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1149
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 01 Aug 2022, 17:00

Fiba power ranking

Image
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8857
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 01 Aug 2022, 17:10

Prošle godine je Australija bila prva, pre 3 godine mi.

Relevantno koliko i ona Gasolova petorka.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 21024
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: Bojdo, radja and 3 guests