Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 22 Jun 2019, 23:38

Slavisak wrote:Nije tacno , u regularnoj sezoni gde se igra malo neobaveznije ima bolje procente i statistiku , u plej ofu su mu procenti drasticno pali, u finalu bi ga atleticni amerikanci zatvorili kao sto su i Bogdana. Covek je klasicni show stoper u reprezentaciji, videli smo sta je bilo na proslom evrobasketu a Bogdan je ubedljivo bio najbolji igrac nase reprezentacije koja umalo nije osvojila EP u okrnjenom sastavu.



Spoiler: pokaži
Bogdan u toj neobaveznoj regularnoj sezoni ima 14 poena i 40% iz igre, Bojan ima 18 poena na 50% iz igre, pritom šutira trojke preciznije nego što Bogdan šutira iz igre :roll:

Kad si pomenuo prošli Eurobasket, Bojan : 22,5 poena na 57% iz igre i 54% za tri, Bogdan 20 poena na 47% iz igre i 29% za tri. Bojan je bio bolji i u skoku, Bogdan u asistencijama, ali sve u svemu, neuporedivo efikasniji Bojan, sad već standardno. :beyond:

OI: Bojan 25 poena na 50% iz igre i 45% za tri, Bogdan 12 poena na 45% FG i 36% za tri. (Bojan uzimao samo 4 šuta po meču više)

Bogdanov problem je što mu je potreban veliki broj šuteva i lopta u rukama da bi bio efikasan, Bojan je igrač koji se savršeno uklapa u ulogu, bilo lidera, bilo pomoćnog osoblja, i zato je mnogo zahvalniji.

Jedini razlog zašto još uvijek ne tvrdim da je Bojan apsolutno bolji igrač, je taj što je Bogdan 4 godine mlađi, i što ima vremena da uradi ono što je Bojan.

Druga stvar je što je reprezentacija Hrvatske prokleta, i što timski igraju lošu košarku, ali je zaista besmisleno tražiti Bojanovu krivicu u tome i pripisivati mu da nije ništa osvojio, ni veći od njega nisu.

Bogdan je praktično sam odveo B tim Srbije do medalje, možemo da pričamo ko je bolji vođa ekipe, ili o pobjedničkom genu, koji Bogdan ima. Isto kao što bi možda neko rekao da je Lilard bolji lider nego Durent, i da bi ga radije imao u ekipi. Ali stvarno trenutno ne vidim nikakvu raspravu o tome ko je, čisto košarkaški, bolji igrač.



Što se tiče žrijeba, prilično sam zadovoljan. Strana žrijeba u četvrtfinalu je dosta laka.

Bilo bi dobro da su se izbjegli Italijani u prvoj grupnoj fazi. Sa njima se igra odmah na početku, dosta su nezgodni, nosioci su im imali dobre sezone, a eventualni poraz tu bi doveo da toga da se sa Špancima u drugoj grupnoj fazi igra ,,biti ili ne biti''.

Doduše, očekujem tu 2 pobjede, i onda četvrtfinale protiv neke osrednje reprezentacije (u najgorem slučaju Rusije, u najboljem Poljske ili Kine) i relativno lak put do borbe za medalje.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13627
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 22 Jun 2019, 23:59

Pa rekao si da ubacuje 20 poena u proseku sto nije tacno. On je mnogo duze u ligi od Bogdana a ova prosla sezona mu je bila ubedljivo najbolja u NBA ligi, Bogadanu je tek druga sezona tamo . I nevezano za NBA ligu , Bogdan je kompletniji igrac od njega. Bogdan je se smnogo vise trosio na tom Eurobasketu od Bojana, covek je bio plej kada je Jovic sedeo na klupi., organizovao je igru cele ekipe, pet asistencija po mecu.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 23 Jun 2019, 00:03

Noodles wrote:Realno bi se Spanije trebalo bojati vise nego ostalih. Znaju sa nama, a i koliko puta smo ih dobili u eliminacijama? Teo i 2001. kad su hvatali gas. Dobise nas i 2002. a tad smo ovojili. Ostale ekipe imaju igrace al nemaju taj slif i hemiju ko Spanija, igraju ljudi 150 godina zajedno.

Dobili bi ih sigurno u poslednjih nekoliko godina da smo se nasli u nekim elimnacionim mecevima sa njima. Nema Gasola starijeg, nema ni uspeha spanske reprezentacije, shvatite to vec jednom.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Radonjaa » 23 Jun 2019, 00:27

Slavisak wrote:Pa rekao si da ubacuje 20 poena u proseku sto nije tacno. On je mnogo duze u ligi od Bogdana a ova prosla sezona mu je bila ubedljivo najbolja u NBA ligi, Bogadanu je tek druga sezona tamo . I nevezano za NBA ligu , Bogdan je kompletniji igrac od njega.


Ne možeš da ih porediš u tehničkim stvarima, jer nisu ista pozicija, normalno da je kombo bek kompletniji od igrača na 2/3.
Eto, nije 20, nego 18, ako ti je lakše.

Ja sam i rekao da je stariji, i da Bogdan ima vremena da ga dostigne, ali to sad nije tema.




Bogdan je se smnogo vise trosio na tom Eurobasketu od Bojana, covek je bio plej kada je Jovic sedeo na klupi., organizovao je igru cele ekipe, pet asistencija po mecu.


Jeste, ali si trijumfalno iznio kako smo VIĐELI NA EUROBASKETU, a realnost je da je Bojan i taj turnir odigrao bolje. Ispisao sam poređenja i iz NBA, i sa OI, Bojan je svuda neuporedivo efikasniji, kao i na tom Eurobasketu. (Da se razumijemo, vjerujem da bi i sam Bogdan pristao da svaki turnir odigra lošije nego Bojan, a da osvoji medalju, poređenja na individualnom planu obično služe jedino za patkometriju :beyond:)

Moj utisak je da je Bogdana ,,spasilo'' to što je, malo zahvaljujući DV, malo zahvaljujući povredi Vestermana, imao onoliko plejmejkerskih zaduženja u KKP, jer kako vrijeme prolazi, sve sam sigurniji da se kao čisti bek ne bi proslavio u NBA, ovako će imati odličnu karijeru.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13627
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bolkonski » 23 Jun 2019, 00:32

I pre povrede Lea, Dule shvatio da je Bogdan igrac koji igra sa loptom rukama i da je najbolji kad ima loptu, a ne kad se krece bez nje. Zato je cesto nakon prevodjenja lopta isla u njegove ruke.
Povreda Lea je samo intenzivirala takvo gradjenje Bogdana kao igraca.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bojdo » 23 Jun 2019, 00:32

Radonjaa wrote:
Slavisak wrote:Pa rekao si da ubacuje 20 poena u proseku sto nije tacno. On je mnogo duze u ligi od Bogdana a ova prosla sezona mu je bila ubedljivo najbolja u NBA ligi, Bogadanu je tek druga sezona tamo . I nevezano za NBA ligu , Bogdan je kompletniji igrac od njega.


Ne možeš da ih porediš u tehničkim stvarima, jer nisu ista pozicija, normalno da je kombo bek kompletniji od igrača na 2/3.
Eto, nije 20, nego 18, ako ti je lakše.

Ja sam i rekao da je stariji, i da Bogdan ima vremena da ga dostigne, ali to sad nije tema.




Bogdan je se smnogo vise trosio na tom Eurobasketu od Bojana, covek je bio plej kada je Jovic sedeo na klupi., organizovao je igru cele ekipe, pet asistencija po mecu.


Jeste, ali si trijumfalno iznio kako smo VIĐELI NA EUROBASKETU, a realnost je da je Bojan i taj turnir odigrao bolje. Ispisao sam poređenja i iz NBA, i sa OI, Bojan je svuda neuporedivo efikasniji, kao i na tom Eurobasketu. (Da se razumijemo, vjerujem da bi i sam Bogdan pristao da svaki turnir odigra lošije nego Bojan, a da osvoji medalju, poređenja na individualnom planu obično služe jedino za patkometriju :beyond:)

Moj utisak je da je Bogdana ,,spasilo'' to što je, malo zahvaljujući DV, malo zahvaljujući povredi Vestermana, imao onoliko plejmejkerskih zaduženja u KKP, jer kako vrijeme prolazi, sve sam sigurniji da se kao čisti bek ne bi proslavio u NBA, ovako će imati odličnu karijeru.


Slažem se sa ovim.
Република Српска је Пијемонт српства!
Bojdo
 
Posts: 8857
Joined: 13 May 2017, 19:34

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 23 Jun 2019, 00:48

Kako je odigrao bolji turnir kada mu je ekipa bila deseta na EP, Rusija ih razvalila u osmini finala a posle je tu Rusiju izbacio Bogdan u polufinalu, Bojanova statistika je prazna . Koliko je imao asistencija , kako je uticao na uspeh svoje reprezentacije, neverovatno da sve gledate kroz broj postignutih poena , a imao ih je samo da,tri vise na tom turniru od naseg Bogdanovica.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 23 Jun 2019, 01:35

Bogdan mi je omiljeni igrac i ne moze da prismrdi Bojanu, mnogo ste subjektivni.....setite se kako nas je natrpao 2016 , da nije njega bilo dobili bi ih 30 razlike a ovako smo strepeli do pihtijinih penala u zadnjih 10 sekundi utakmice....
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7473
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Nikola » 23 Jun 2019, 06:37

Kako ce biti slatko citati ovaj topic u septembru.
Jeste, fali nam 1 Stojakovic realno, ali da se plasimo AUS ili Kanade... Samo ako imamo los dan, ali bas los
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica srpske kosarke
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 9140
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Pit Bull » 23 Jun 2019, 06:47

Mislim da je iluzorno uopste razmisljati o tim ekipama.

Mi moramo prvo preko Italije i Spanije proci do cetvrtfinala. Mnogi zaboravljaju da Spanija-Italija igraju poslednje kolo medjusobno, pa se lako moze desiti da sa samo jednim porazom u dve faze ispadnemo. Naravno, to bi se desilo ako pobedimo Italiju, pa izgubimo od Spanije i onda Italija i Spanija nameste rezultat da prodju i jedni i drugi. Ne bi bilo prvi put.

Tako da cemo najverovatnije morati sa 5-0 skorom do cetvrtfinala. Ili makar da nabijemo Italiju sa 15+ i izgubimo minimalno od Spanije, pa neka onda probaju stimati. :beyond:


A ako prodjemo u cetvrtfinale, tamo imamo zicer ko god da nam dodje. Msm. ako su ti na ovakvom turniru Rusija ili Argentina najozbiljniji rival u cetvrtfinalu, znas da su sanse velike. A sto rece Tegi, uopste nije iskljucena mogucnost da ti padne neka Poljska ili Kina ili Nigerija, pogotovo jer su Rusija i Argentina u istoj prvoj grupi, tako da se lako moze desiti ako izadjemo kao prvi iz nase druge grupe, da nam rival bude neki tim iz grupe A (Poljska ili Kina).


A ako zaista dodjemo do polufinala, onda je potpuno nebitno ko ce tamo biti, ali potpuno. A sad razbijati glavu ko ce to biti, kad imas konkurenciju od jedno 7-8 ekipa koje mogu tamo biti je smesno. Francuska, Kanada, Australija, Litvanija, Turska, SAD, Brazil, Grcka... Ko dosao dobrodosao :D

Mada ja sam misljenja da smo u stanju da pobedimo sve na ovom turniru, pogotovo sve osim SADa.

Sve u svemu, turnir je tako koncipiran da nemas pravo na gresku. Za zlato mozda bude i 8-0 skor neophodan.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58659
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 23 Jun 2019, 11:04

Pite, Italija i Spanija ce igrati poslednju medjusobno samo ako Italijani budu bili prvi u nasoj grupi.
Ako pobedimo Italiju makar 1 razlike, Spanci nemaju osnova da puste Italiju, jer ce im utakmica sa nama biti na sve ili nista.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 21024
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Pit Bull » 23 Jun 2019, 11:14

U pravu si. Ja idiot gledao c2 - d2 i uracunao Spance kao c2. :lol2:

Dobro je onda, dobijemo Italiju i verovatno smo sigurni. Cak i sa porazom od Italije, u toj prici izvesno imamo popravni sa Spancima.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58659
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 23 Jun 2019, 13:44

veljkos161 wrote:Bogdan mi je omiljeni igrac i ne moze da prismrdi Bojanu, mnogo ste subjektivni.....setite se kako nas je natrpao 2016 , da nije njega bilo dobili bi ih 30 razlike a ovako smo strepeli do pihtijinih penala u zadnjih 10 sekundi utakmice....

Kakva bre subjektivnost . Cuj ne moze da prismrdi a u svemu ga dere i uspesima u reprezentaciji a ima i osvojenu evroligu, Bojan je luzer koji igra sam za sebe , zato i nema nikakvog klubskog i reprezentativnog uspeha . Ja ga licno ne bi zeleo u nasoj reprezentaciji pa on se usere od pritiska u osminama finala i cetvrtfinalima, neka hvala.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bolkonski » 23 Jun 2019, 14:34

Sa kojom je to ekipom Bojan mogao da napravi uspeh ?
Da je Bojan bio u Feneru sa Slukasom, Judom, Veselim, Datomeom, nikako ne bi uzeli EL u Istanbulu :laugh:
Covek je doveo svoj tim do play off-a NBA lige, a ovde se o njemu pise kao da ima sut i nista drugo ne zna, kada se citaju postovi reklo bi se da se pise o Mihajlu Andricu.
User avatar
Bolkonski
 
Posts: 14700
Joined: 17 Jul 2017, 21:43

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Slavisak » 23 Jun 2019, 15:08

Imali su oni odlicnu ekipu i te sezone sa Bjelicom. Naravno da je ne bi nikada osvojio posto je ball hog sto bi rekli amerikanci :roll: Daleko od toga da ih je on sam odveo u plej of.
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests