Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogisa91 » 11 Jun 2024, 09:35

Ja sam siguran da je Vucic znao vec da ce ovaj da igra sigurno. Sto se tice dilem meni bi Pokusevski sigurno isao jer treba ide neki mladji igrac barem jedan nov koji ima talenat neki pogotovo ako bude dobar na pripremama. Davidovac je specijalista za plej of za derbije sa partizanom i podgoricanima sigurno jedan od najzasluznijih za nekoliko Aba liga ali on tokom sezone i van tih plej of derbija ima ocajan ucinak i realno nema kvalitet da bude u 12 ovde. Steta je sto nema Tristana i on bi mogao da se umesa kao nova mlada snaga. Ostali smo bez Kalinica tako da iako je verovatno najgori bio na proslom EP znacice to neko iskustvo Lucica ali mora mladost neka. Licno da sam ja selektor vodio bi Pokua i Tristana umesto Lucica i Davidovca ali opet nije lose mozda Lucic konacno nesto i ubaci na nekom velikom takmicenju.
Bogisa91
 
Posts: 1258
Joined: 01 Aug 2020, 13:44

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 11 Jun 2024, 12:04

Slažem se u potpunosti za Pokua, a za Tristana i ne baš.
Olimp
 
Posts: 3483
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Nikola » 11 Jun 2024, 17:03

Bogisa91 wrote:Ja sam siguran da je Vucic znao vec da ce ovaj da igra sigurno.


1000%
Psiho je samo hteo da pokupi zasluge kod naroda kako je Jokic sad satro pristao da igra zato sto ga je ovaj molio
Tu naravno ne pomaze Jokiceva pasivnost i to sto je sve vreme neodlucan.

Bitno je da igra, ne sumnjam u to da ce biti potpuno spreman i motivisan.
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]."

Sonja Vasic - carica srpske kosarke
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 9346
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Pit Bull » 11 Jun 2024, 17:22

Bogisa91 wrote:Ja sam siguran da je Vucic znao vec da ce ovaj da igra sigurno.


Iz svih relevantnih izvora se unazad pola godine znalo da ce Jokic da igra. Isto kao sto se prosle godine isti taj period dalo naslutiti da nece da igra.

Jedino je moglo da se "zagovnja" da je Denver otisao do kraja, da mu je sezona trajala do 20. juna i da tu eventualno opet udje u razmatranje.

Cim je ispao, bilo je jasno da igra.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58550
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby kocha popovich » 11 Jun 2024, 18:01

Niksicanin wrote:Надање је моје угашено кад је Психо позвао овога из Сомбора. Малерчина на енту.


Ali bas. Da je bio u Manili prosle godine ne bismo stigli do finala. Jer opet ako negde krene da bude gusto krenuce on da siluje kao da igra 1 na 5.

Daj boze da me demantuje, ali ja stvarno mislim da njemu fiba mnogo manje lezi nego nba.
KP: Ja sam protiv svakog nacionalizma, jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti.
User avatar
kocha popovich
 
Posts: 3415
Joined: 13 Jun 2013, 21:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 11 Jun 2024, 18:06

kocha popovich wrote:
Niksicanin wrote:Надање је моје угашено кад је Психо позвао овога из Сомбора. Малерчина на енту.


Ali bas. Da je bio u Manili prosle godine ne bismo stigli do finala. Jer opet ako negde krene da bude gusto krenuce on da siluje kao da igra 1 na 5.

Daj boze da me demantuje, ali ja stvarno mislim da njemu fiba mnogo manje lezi nego nba.

Da,on je bas poznat kao igrac koji siluje 1 na 5 :biggrin:
Pre cemo doci u poziciju da mu zameramo pasivnost nego soliranje.
Ali dobro,pomirio sam se odavno sa tim da dobar deo Srba nikad nece skontati koliko je popularni konjusar dobar kosarkas zapravo :biggrin:
Dobar deo raje veruje da smo jaci bez njega nego sa njim :laugh:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7523
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 11 Jun 2024, 18:08

Sa njim na dva zadnja turnira bez medalje, bez njega na zadnja dva turnira po srebro... :roll:
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5551
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 11 Jun 2024, 18:11

Foteljas wrote:Sa njim na dva zadnja turnira bez medalje, bez njega na zadnja dva turnira po srebro... :roll:

Splet okolnosti i nista drugo,da nije bio zaboravljen na klupi protiv Italijana prosetali bi se do zlata.
Ali,posto nam nije simpatican kao licnost lako cemo doci do zakljucka da je lik koji je imao 32 poena i dvocifren broj skokova za 27 minuta na terenu glavni uzrok poraza a ne ostatak tima koji je odigrao kako je odigrao :biggrin:
Zaboravlja se i da je dobio Grcku s Janisom i Turke tamo a bez tih pobeda se ne bi ni plasirali na turnir.
Kad kazem dobio,ne mislim da je dobio sam ali bio najbolji igrac na terenu bez konkurencije.
Poenta,najmanji je problem sta cemo sa njim kad hoce da igra,veci problem za njegov "legasi" u reprezentaciji je sto lose koriscenje od selektora sto nedostatak zelje da se pojavljuje svake godine,nego njegovi igracki kvaliteti.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7523
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Niksicanin » 11 Jun 2024, 18:18

Ja ce извињавам ако сам био нејасан.
Мислио сам на Психа :biggrin:
Niksicanin
 
Posts: 6066
Joined: 23 Apr 2011, 08:09

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Foteljas » 11 Jun 2024, 18:18

Samo sam konstatovao cinjenicu.
Sto se legacyja tice, i to je cinjenica. Mozda ni treneri nisu znali da ga koriste, ali i on sam se oko njega potrudio svojim odlukama da kulira reprezentaciju vise puta u vreme kada je bio zdrav i prav.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5551
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby veljkos161 » 11 Jun 2024, 18:25

Foteljas wrote:Samo sam konstatovao cinjenicu.
Sto se legacyja tice, i to je cinjenica. Mozda ni treneri nisu znali da ga koriste, ali i on sam se oko njega potrudio svojim odlukama da kulira reprezentaciju vise puta u vreme kada je bio zdrav i prav.

Tako je,i zato opravdano nije mio narodu,ali ne treba ici u krajnost i misliti da je bolje da ne igra nego da igra,kosarkaski gledano.
Ne stavlja se nista ni u kontekst,samo se izvuce rezultat ako odgovara narativu koji zelimo da poturimo.
Na primer,tada kada smo ispali od Italijana imali smo pobede nad Grckom i Turskom,koje su nam defakto bile eliminacione utakmice,izvukao na svojim ledjima.U grupi smo imali svih 5 pobeda,dakle 7/1 skor, i poraz od Italije i to zato jer je on umesto 37 minuta igrao 27,a od tih budjavih Italijana smo izgubili i prosle godine,bez njega. I sad iz takve situacije dodjemo do toga da nam je bolje da ne igra nego da igra,kao vece su nam sanse na ovako teskom turniru gde se ne zna ko ce biti jaci po snazi rostera,od kompletnih Amera preko prejakih Kanadjana i Francuza i tako dalje,ne biva.
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7523
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Nikola » 11 Jun 2024, 19:15

Dobro, to su price u narodu kojih ce uvek biti.
Pa posle proslog SP su odjednom pocela baljezganja kako sad tih istih 12 treba da idu i na OI, jer nije fer da idu drugi.
Luka i Kuzma su prednjacili u tim naklapanjima u podkastu
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]."

Sonja Vasic - carica srpske kosarke
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 9346
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogun » 11 Jun 2024, 19:32

veljkos161 wrote:[U grupi smo imali svih 5 pobeda,dakle 7/1 skor, i poraz od Italije i to zato jer je on umesto 37 minuta igrao 27,a od tih budjavih Italijana smo izgubili i prosle godine,bez njega.


Uf, mene je ovoga najviše strah na OI.

A na tom EB smo imali neke baš šablonske poteze sa klupe, mnogo manje toga je bilo na prošlom SP, mada opet, nismo imali koncentraciju kvaliteta tada na jednoj poziciji kao na centru 2022.
User avatar
Bogun
 
Posts: 34208
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Olimp » 11 Jun 2024, 19:39

Pešić nije napravio nijednu grešku na EP.
Nije ni konjušar kriv, bio je sjajan.
Podbacio je resto tima, i ključno nije bilo Alekse niti drugog jakog defantivca.
Olimp
 
Posts: 3483
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby NEDJA » 11 Jun 2024, 20:10

Jokic osim Juznog Sudana treba svaku da igra 35+ minuta. Imam osecaj da ne igra toliko jer ima kvalitetnu zamenu u Milutinovu. Sve pod uslovom da dodje na turnir maksimalno spreman
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6540
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: Applebot [Bot], Trendiction2 [Bot] and 2 guests