Board index Košarka Reprezentacije

Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Da li Svetislav Pešić treba da ostane selektor reprezentacije?

Da
41
26%
Ne
116
74%
 
Total votes : 157

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Old school » 18 Aug 2022, 10:19

Nasuprot cirkusa od košarke kojeg smo se nagledali kroz kvalifikacije ovo sinoć je apgrejd x 1000%.
Ima tu prostora za finese i dorade ali stvarno je bilo više nego ok.
Mogla je da padne i glatka pobeda pred napaljenim Slovencima da nije bilo očajnih slobodnih bacanja, Nedićevog ne mogu vola da ubodem sa trojke kad se lomi rezultat, Lučićeve bespotrebne nervoze i Micićevog zabadanja pod koš na minut do kraja kada smo imali kontru za rešavanje utakmice.
Slovenci, one man show + besomučno šutiranje trojki sa tek po kojim spuštanjem u reket. Odvratna košarka španskog izdanja iz najboljih dana ali su Španci imali i braću Gasol za neku drugu dimenziju priče.
Znam da će pasti pljuvanje za ovo moje komentarisanje Španaca ali meni je takva košarka sa 30-40 šuteva za tri po utakmici uvek bila odvratna.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7279
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Balon » 18 Aug 2022, 10:26

Dembele wrote:Jokic,Divac,Korac najveci individualan uticaj i na globalnom nivou!Iza njih Djordjevic,Pedja,Paspalj.Pedja je individualno jaci od ove dvojice.

Kicanovic,Dalipagic,Delibasic,Duci Simonovic,Drazen,Kukoc,Radja, Danilovic,Bogdanovic nista a?
Balon
 
Posts: 8214
Joined: 15 Apr 2019, 20:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ćoba » 18 Aug 2022, 11:06

Baxter Stockman wrote:https://sportklub.rs/kosarka/eurobasket/sta-smo-videli-od-pesicevih-orlova-mora-jos-da-se-radi/

Srbija je izgubila u egal meču od Slovenije koja ima vanserijskog igrača kakav je Dončić, ali osim njega ima igrače ranga Evrokupa. Uz još dosta korekcije i uz igrače koji nisu igrali „orlovi“ bi ovakav meč morali da prelome sa dvocifrenom razlikom.

:krsti: :puke:

Svaki retard danas glumi novinara.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23497
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 18 Aug 2022, 11:18

Dečko je komentarisao utakmicu sa Sedlačekom. Neverovatno nipodaštavanje svih ostalih slovenačkih košarkaša. Bukvalno američka arogantnost kada govore o evropskoj košarci.

Kao da nama juče nisu igrali članovi Fuenlabrade i Saragose, najbolji igrač najgore ekipe u Evroligi, rezerva Baskonije koja je isto pri dnu, trojica igrača Zvezde koja je poslednjih godina u donjem domu.

Pa mi smo rutinski dobili utakmicu u trenucima kada je duel bio Jokić-Dončić, sa rezervama na terenu nismo ni na šta ličili.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20744
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby navijacPartizana » 18 Aug 2022, 11:19

Ćoba wrote:


Meni se nije svidelo i nipodastavanje igraca Slovenije od strane komentatora na SK. Parafraziracu: "Ozbiljna kosarka i Ziga Dimec ne mogu u istu recenicu". Kao da komentarisemo mi sa foruma... Mozda cepidlacim ali rekao bih da novinar na televiziji sa milionskim auditorijumom treba da pokaze bar malo postovanja prema ucesnicima sportskog dogadjaja koji prenosi.
Огрејаће, обасјаће, Сунце изнад Хумске улице!
User avatar
navijacPartizana
 
Posts: 2125
Joined: 31 May 2020, 08:22

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 18 Aug 2022, 11:22

Kakav crni milionski auditorijum.

To su bedni rejtinzi. Finale Evropskog prvenstva u fudbalu im je imalo rejting od 5 posto. To je manje od 400k ljudi.

I SK i botovska Arena bi odavno propali da ne predstavljaju nelojalnu konkurenciju time što su u vlasništvu kablovskog operatera. To je sve jako mala gledanost koju nadoknađuju time što jačaju paket operatera u čijoj mreži se nalaze. Tako da je televizija kao firma na gubitku, ali kao reklama donosi zaradu Telekomu/Šolaku, što je protivzakonito.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20744
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Lester Bo » 18 Aug 2022, 11:35

Tegi wrote:I SK i botovska Arena bi odavno propali da ne predstavljaju nelojalnu konkurenciju time što su u vlasništvu kablovskog operatera. To je sve jako mala gledanost koju nadoknađuju time što jačaju paket operatera u čijoj mreži se nalaze. Tako da je televizija kao firma na gubitku, ali kao reklama donosi zaradu Telekomu/Šolaku, što je protivzakonito.

E upravo ovo,bahatost i bezobrazluk na maksimumu,ali može im se jer svi znaju da ne sme niko da ih dira.

A SK je pukao skroz,još ukoliko je tačno da im je Srđan prebegao kod konkurencije ostade im Ilija jedino od ozbiljnih komentatora za košarku,koji deluje još ozbiljnije i normalnije kada ga upare sa Kuzmanovićem.

Naravno tu je tradicionalno uvek tenis,samo što oni prenose jedino Vimbldon od turnira koje ljude ovde u najvećoj meri zanima.
User avatar
Lester Bo
 
Posts: 14961
Joined: 16 Dec 2016, 21:06

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby navijacPartizana » 18 Aug 2022, 11:37

To za finale EP mi je neverovatan podatak, mada sam i sam gledao sa minimalno paznje dok sam radio nesto drugo. Svakako nisam mislio na to da je sinoc gledalo milion ljudi, vec da su, narocito dok su imali PL bili jako gledana televizija, pa sam naivno verovaro da to obavezuje da se odrzava neki standard.

Nisam ulazio u statistiku kada je u pitanju gledanost, ali mislim da ne bi propali, pogotovo ne Arena, mislim da jednostavno ima previse onih koji vole sport i onih koji su besposleni pa provedu ceo dan u kladionici. A to sto su u vlasnistvu operatara, ostvaruju protvzakonito profit i imaju 600 miliona da plate za tv pravaje posebna prica.
Огрејаће, обасјаће, Сунце изнад Хумске улице!
User avatar
navijacPartizana
 
Posts: 2125
Joined: 31 May 2020, 08:22

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Bogisa91 » 18 Aug 2022, 11:39

Sto se tice takmice sinoc glavni utisak su mi uzasne sudije i neverovatni Nedovic. On nikad nije bio neki ozbiljan igrac pre ce Guduric da pogodi neke suteve. Rekao bih da mi je cudno da Vanja Marinkovic bude ispred Andjusica koji bi sinoc pogodio neke suteve.
Bogisa91
 
Posts: 1120
Joined: 01 Aug 2020, 13:44

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby fontaneros » 18 Aug 2022, 11:41

Pa i jesu za Evrokup, da nije mozda Prepelica neki dobar igrac?
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44099
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 18 Aug 2022, 11:42

Otišao je Srđan.

Lončarević, Gojko, Viško za fudbal
Kovačić za košarku
Viško, Govedarica za tenis
Erceg i Živković za moto-sportove.

I toliko nema ko da upadne, da je ovaj Vlahović avanzovao do utakmica reprezentacije i Partizana u Evroligi.

Ostali su tu da popune ove male utakmice koje imaju manju gledanost od pokojne TV Art (vrhunska televizija).

Evo ga ustaša Šofranac likuje zbog pobede Slovenije. Nije ni gledao utakmicu.

navijačPartizana, propali bi sto posto. Pogledaj reklamni fond Sportkluba, presmešan je. Arena je naprednjačka televizija koja reklamira napernjačke kladionice. Uzmeš pare od ljudi preko poreza, taj novac uložiš u neke prenose, stranački biznismeni osnuju nekoliko kladionica, puste reklamu na Areni, kreću da izvlače narodu pare terajući ga da se kocka, ostvare monopol na klađenje i onda još više ulažu u reklamiranje na stranačkoj televiziji koja na taj način dobija resurse da kupuje sva eksluzivnija prava i tom prilikom jača svog operatera koji ne samo da se finansira od poreza građana, već i od naplete kablovskih usluga na koju želi da ostvari monopol. Drugim rečima, naplatiš ljudima porez i onda ih teraš da plate paket firme za čiju su delatnost već oporezovani i da bacaju pare na kockanje u para-državnim trange-frange firmama. I tom prilikom gledaju timove koje sve odreda sponzoriše firma u čijem je vlasništvu televizija koja ih prenosi. A ne čelu tih klubova su stranačke kolege onih koji upravljaju Telekomom i drže tolike kladionice. :blue:

Jedina sreća u nesreći u takvom kartelu je što su odlučili da osujete pokušaje SBB-a da otuđi utakmice reprezentacije u fudbalu i košarci, kao i FKP-a i FKCZ u Evropi, pa ustupaju prava RTS-u. Inače bi SBB sve pokupio, ostale bi im samo Olimpijske igre gde licencor daje apsolutni prioritet nacionalnim televizijama.

Pod fer tržišnim uslovima bi i jedni i drugi odavno propali i prostor bi popunio neki nemački ili anglo-američki lanac kanala koji bi pokupovao čitav Balkan. Mislim, tako je u svim privrednim sferama, osim sa sportskim televizijama. Malo čudno, zar ne... Pa Vučić i Šolak imaju monopol na sportske prenose i u Hrvatskoj, tržište na koje naša čokoladica ne može da uđe.

Inače, Sportklub je televizija koja nema urednika. Samo direktora i zaposlene gde se oni među sobom dogovaraju ko će šta i koliko da prenosi. Pritom, njih par viđenijih je osnovalo privatnu školu za komentatore koju moraš završiti da bi se zaposlio na Sportklubu. Ozbiljan javašluk, nije čudo što je Vlada Norveška tamo 15 godina vedrio i oblačio.
Last edited by Tegi on 18 Aug 2022, 12:19, edited 6 times in total.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20744
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby black swan » 18 Aug 2022, 11:50

@Bogisa91 lepo si se setio kako bi Angjusic lego u ovom rosteru
User avatar
black swan
 
Posts: 662
Joined: 07 Sep 2021, 13:14

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Cvele » 18 Aug 2022, 11:51

Mogao bi neko od nas da upadne za kosarku u SK.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18414
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Ron Swanson » 18 Aug 2022, 12:19

Foteljas wrote:Ono jes, ima i Darko Milicic prsten iz NBA


I Kuzmić :D
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4726
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Kosarkaska Reprezentacija Srbije

Postby Old school » 18 Aug 2022, 12:23

Šta onda predlažete, da se priklonim SNS-MTS-ARENA sekti?
NI-KAD!!!

Gledaću slovenčku, češku, rusku ligu.
Šta fali Vladi Norvežaninu? Bolji su oni mutavi sa Arene?
Ne dam im dinar makar ne gledao sport.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7279
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

PreviousNext

Return to Reprezentacije

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests