Board index Košarka Košarkaški miks

Prvi trening, mladi, generacijske razlike

Re: Prvi trening, mladi, generacijske razlike

Postby Zemunac » 24 Feb 2013, 21:38

Svako ima svoje misljenje, ali moje je da ipak treba odigrati po koji basket van sezone. I sami znamo u kojim uslovima zivimo, mogu samo da zamislim kako se trenira. 1 od primera imam i pred ocima. U teretani u kojoj vezbam, vezbaju i klinci jednog kosarkaskog kluba (ne bih da imenujem, jer mislim da to nije korektno). Ta deca, blago receno izgledaju zakrzljalo, a u radu sa tim "trenerom" jos su vise zakrzljali. Mislim vezbaju vec oko 4 meseca i sad kada bi pomak trebao najvise da se vidi, na njima se ne vidi. Trenira sa njima kao da su MMA borci, a cisto sumnjam da bi i sam mogao da uradi 10ak sklekova pravilnih. Da bi se dostigao neki profesionalni nivo, treba prvo nauciti tu decu da jedu, spavaju i hrane se normalno, a zatim ih treba uvesti u osnove vezbanja (one dominantnije odvojiti u drugu grupu), a vremenom i unositi novine u treningu. Ovi klinci svaki dan rade iste vezbe... I naravno da ne napreduju. Ja se srecam vremena kad je i Novica dolazio na jedan od lokalnih koseva... Ima svacega tu, istina je, ali tu se uce one glavne fore i tu se zar za pobedom stice, jer ako izgubis, mozes lagano da krenes kuci. Ja iskreno igram grubo, ali ni na kraj pameti mi nije da nekoga povredim i nikada nisam video da se neko ozbiljnije povredio na basketu u kraju. A nisam cuo ni za takav igracki primer. Za razvoj mladog igraca, to je sasvim ok da VAN sezone odigra koji basket...
User avatar
Zemunac
 
Posts: 420
Joined: 13 Apr 2011, 15:16

Re: Prvi trening, mladi, generacijske razlike

Postby kami » 24 Feb 2013, 22:19

U teretanu klinci koji vezbaju kao dodatak uz treniranje nekog sporta treba da vezbaju pre svega noge, pa ledja i trbusnjaci, a vezbe za misice na rukama su skoro pa potpuno nebitne. Oduvek mi je bilo fascinantno kada se profesionalni sportisti kurce ko vise dize iz bench press-a, ili koliko sklekova mogu da urade, kao da su neki lokalni likovi iz kraja pa ne znaju sta im je najbitnije za sport.

Sto se tice basketa, mogu oni da igraju koliko god hoce basketa, ali tu nece nauciti nista od onoga sto im je potrebno za profesionalnu kosarku. Tu izuzimam basket 1 na 1, koji treba da se sto vise radi sa klincima.
kami
 
Posts: 155
Joined: 11 Feb 2013, 04:16

Re: Prvi trening, mladi, generacijske razlike

Postby Hezonja » 24 Feb 2013, 22:29

Trbusnjaci su osnova i na njima se treba najvise raditi...Za sve ostalo se slazem, narocito za ovo o bench-u.
Hezonja
 
Posts: 15236
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Prvi trening, mladi, generacijske razlike

Postby House » 26 Feb 2013, 15:06

Moje misljenje imam skoro 19 godina ...i iskreno od svega najvise volim leto...ko je iz NS(prevashodno zbog Stranda) ,ali ovaj period do pocetka leta i posle od kraja leta do pocetka zime..stvarno provodim vreme napolju igrajuci i fudbal,basket,tenis(tenis glavom-sport grada Novog Sada) i stvarno kad vam kazem da za jedan fudbal kad nesto organizujemo moramo da zovemo matorce da bi se skupilo.....veci deo mojih drugara nema fizickih aktivnosti...a tek ova danasnja deca ...oni su jebote toliko zaludjeno fejsbukom da bukvalno u dvoriste koje je veliko nema dva klinca koji znaju da igraju fudbal(ne mora nista narocite ,al makar ono osnovno) ili kosarku.....pre svega mislim da su ti krivi roditelji ,jer sad skoro neka dva klinca su se potukla i roditelji su dosli dole da se biju a tuca je bila fer ,samo ruke jednostavno ja kad sa bio klinac kad sam se potukao sa dve godine starijim ,dobio sam batine nisam sigurno isao kuci da placem,kao jedan klinac u ovo slucaju,e sad ono sto se tice sporta jednostavno sva deca pored treninga pogotovo kad je lepo vreme moraju da igraju napolje bilo sta, da se celice,zasto nasi sportisti uglavno kad treba pokleklnu u zadnje vreme(cast izuzecima)tj to jednostavno odsustvo karaktera,na ulici kad si,pogotovos kad igras sa starijim ,uvek ces dobiti batina i moras da budes bar za 30 posto bolji da bi pobedio......i pre svega naucis dosta fora koje ne moraju da te sluze u sportu ,uopste nauci se mnogo za zivot

P.S.Ako sam nesto slucajno pogresno otkucao ,mrzi me sad da proveravam
Da je rekao ‘kroz zid!’, išli bi kroz zid, zajedno sa svom braćom na terenu!!- LOVERNJ <3
User avatar
House
 
Posts: 3578
Joined: 24 Dec 2012, 13:51
Location: Novi Sad

Re: Prvi trening, mladi, generacijske razlike

Postby Dare » 27 Feb 2013, 00:36

'ebeš ga , nisam znao gde da ovo postavim , tj. da pitam :)

Pre sedmicu dana , samo izvrnuo zglob na basketu , nezgodno doskočio . Nema nikakvog loma , samo je to nateklo . I stavili su mi langetu. Kad sam išao na kontrolu , skinuli su to da bi pregledali nogu , i onda su ponovo stavili i rekli kontrola za 2 sedmice . Međutim , kao da mi nisu stavili dobro ponovo , kao da noga nije nasela kako treba u gips taj . I sad kao da ima previše prostora , mogu da pomeram zglob , kao da ima jedno 2-cm prostora od tabana do gipsa . Da li da idem da mi ponovo to naprave , tj. da ponovo stave zavoje i ta njasra ili da ostavim ovako ? Pitam da vidim da li će moći zglob da se oporavi za te dodatne 2 sedmice ako nije dobro stavljena langeta ili ako nije dovoljno dobro zamotana .

Nadam se da ste me skontali , šta sam hteo da pitam :D
https://youtu.be/LI4u63mvQ-Q
User avatar
Dare
 
Posts: 13865
Joined: 21 Dec 2012, 14:23

Re: Prvi trening, mladi, generacijske razlike

Postby Napredpartizan » 27 Feb 2013, 01:02

Ja sam tako sjebao ligamente i drzao langetu blizu mesec dana...
User avatar
Napredpartizan
 
Posts: 23638
Joined: 15 Mar 2011, 13:26

Re: Prvi trening, mladi, generacijske razlike

Postby Dare » 27 Feb 2013, 01:04

Ma majku mu , uzeo sam sad ovo malo zalepio selotepom , sad je čvršće , valjda ništa loše neće biti :D
NP , isto na basketu ili ?
https://youtu.be/LI4u63mvQ-Q
User avatar
Dare
 
Posts: 13865
Joined: 21 Dec 2012, 14:23

Re: Prvi trening, mladi, generacijske razlike

Postby lockdown » 27 Feb 2013, 01:23

Sad zavisi da li si istegao ligamente ili su ti naprsli ili si jih pokidao...Ako su samo istegnuti, bitno je samo da ne opterecujes nogu ... Znaci kontrolises tako, da ga mozes opteretiti samo do bolova ...Ako ne osecas bol i ako ne opterecujes previse nogu, mislim da ne bi trebalo da bude problema .... Ma da to zna da bude i dosta zajebana situacija .. Nekad otok moze da traje i mesecima ... Ako je ovo drugo(ako nisi mogao da stanes na nogu), bolje da ides ponovo da ti stave ...
Danju fin, noću Čarli Šin.
User avatar
lockdown
 
Posts: 21027
Joined: 22 Jun 2011, 13:15

Re: Prvi trening, mladi, generacijske razlike

Postby gogo23 » 27 Feb 2013, 02:27

Dare wrote:Ma majku mu , uzeo sam sad ovo malo zalepio selotepom, sad je čvršće , ?

Pravac ortoped da ti pravilno fiksiraju. Ovako mozes i da pogorsas istegnuce i da produzis oporavak.

I kaze se longeta...i imas temu medicina dole na dnu foruma :biggrin:
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Prvi trening, mladi, generacijske razlike

Postby Zlaja » 27 Feb 2013, 02:47

Oslušni kod profesionalca da li postoje u tvojoj okolini tkz kostolomci? Nemoj da se plašiš, postoje ljudi koji imaju osecanja i znanja i rade to privatno. Kod ortopeda ti samo zubnu longetu. Mi smo išli kod nekog lika u Kruševac, mada je takvih po svim gradovima, kod njega je red svaki dan od 16h do kasno u noć, preko dana radi u bolnici, predveče pomaže ljudima, ne naplaćuje, a sve sto mu ljudi ostave daje crkvi.

Kod njega dolaze svi sportisti iz okoline, ukočeni starci, a i ostali sa sličnim problemima. Kada se izvrne zglob, koleno, kad ti ispadne list i slično iz ležišta ili ti se ispreplete, ortoped stavi longetu da ti se to prirodno vrati i to traje nedeljama čak i mesecima. Kad ti ovakav majstor uzme zglob u ruku, meni je namestio zglobove, primicač , list, tetive ispod kolena, bukvalno posle kese leda sutradan idem na trening, naravno uz bandaž da ponovo ne izleti.

Naprsline i cepanje je nesto drugo, ali to kod tebe očigledno nije slučaj.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46986
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Prvi trening, mladi, generacijske razlike

Postby Dare » 27 Feb 2013, 03:57

gogo23 wrote:
Dare wrote:Ma majku mu , uzeo sam sad ovo malo zalepio selotepom, sad je čvršće , ?

Pravac ortoped da ti pravilno fiksiraju. Ovako mozes i da pogorsas istegnuce i da produzis oporavak.

I kaze se longeta...i imas temu medicina dole na dnu foruma :biggrin:


Otiću onda odmah sutra . Langeta , longeta , isto je to meni. :biggrin:
Zlaja - nema toga kod mene , mogu jedino da odem kod druga , on je kostolomac , lomi ruke ljudima na basketu :D
https://youtu.be/LI4u63mvQ-Q
User avatar
Dare
 
Posts: 13865
Joined: 21 Dec 2012, 14:23

Re: Prvi trening, mladi, generacijske razlike

Postby Блок_64 » 02 Mar 2013, 11:16

Даре мислим да се код повреде скочног зглоба никада гипс да кажем не стеже скроз уз ногу због могућности отицања,да не би направио још већи проблем.
АВАНГАРДА-ФОРУМ ГРОБАРА СВИХ БОЈА

Не јебе леп него Боби.
User avatar
Блок_64
 
Posts: 3142
Joined: 02 Jun 2011, 21:47
Location: Србија - Београд

Re: Prvi trening, mladi, generacijske razlike

Postby andres86 » 15 Mar 2013, 12:54

Image

KK Sava je prepun odličnih đaka i vukovaca, ali nekolicina njih ima veoma loše ocene iz pojedinih predmeta u školi.

"U ponedeljak ćemo poslati molbu komesaru Lige da se svi mečevi našeg kadetskog i juniorskog tima odlože do daljnjeg, ako je to moguće. A čim učenici poprave ocene, dozvolićemo im da igraju", objašnjava Ristić.


Ne znam da li sam pogodio topic :navodno:
Be a voice, not an echo
User avatar
andres86
 
Posts: 1722
Joined: 11 Feb 2013, 22:25
Location:

Re: Prvi trening, mladi, generacijske razlike

Postby John Doe » 02 Apr 2013, 16:07

Ovo je potpuno ok. Kad sam ja bio klinac donosili smo knjižice i ocene na svakom tromesečju. Čak se sećam da nam je trener u busu za Kopaonik, kada smo išli na pripreme, lupao recke za psovke i za svaku psovku jedna kamikaza...
User avatar
John Doe
 
Posts: 12616
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Prvi trening, mladi, generacijske razlike

Postby Tomasz Rzasa » 28 May 2013, 16:44

Ne nadjoh odgovarajucu temu, pa evo ovde.(ako smeta brisite)

Image

"Пројекат ТРОЈКА ИЗ БЛОКА за циљ има изградњу и опремање купатила за потребе 10 социјално-угрожених вишечланих породица широм Србије."

http://www.srbizasrbe.net/index.php?opt ... 0%9A%D0%90
So if you walk away
Who is gonna stay
Tomasz Rzasa
 
Posts: 2648
Joined: 19 Dec 2012, 18:59
Location: НБГ

PreviousNext

Return to Košarkaški miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests