Board index Košarka Košarkaški miks

Prvi trening, mladi, generacijske razlike

Re: KK Partizan - spekulacije - ko dolazi, ko odlazi

Postby civor » 30 May 2013, 21:50

Ja stvarno ne znam odakle ce kroz koju godinu Partizan i Zvezda da crpe domace igrace posto presusuje baza talenata kod nas
Baron je najveci kralj
civor
 
Posts: 4300
Joined: 22 Mar 2013, 19:20

Re: KK Partizan - spekulacije - ko dolazi, ko odlazi

Postby Hezonja » 30 May 2013, 23:48

civor wrote:Ja stvarno ne znam odakle ce kroz koju godinu Partizan i Zvezda da crpe domace igrace posto presusuje baza talenata kod nas


Nikako ne presuje.Jako se lose radi sa talentima, a Zvezda i Partizan su jedne od ubica talenata.
Hezonja
 
Posts: 15233
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: KK Partizan - spekulacije - ko dolazi, ko odlazi

Postby Zlaja » 30 May 2013, 23:55

Ma svi klubovi jure nesto, EL, EC, ABA, KLS 2. deo, nemamo klub koji moze opusteno da se posveti tim talentima. Po meni nije normalno da prvak izbacuje najvise talenata, to mora da rade drugi.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46890
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: KK Partizan - spekulacije - ko dolazi, ko odlazi

Postby hehule » 31 May 2013, 08:36

Što se tiče talenata ne slažem se s tim... U Srbiji (Zemlji košarke, nazovi) nikada neće presušiti baza talenata.. Potreban je veći broj obučenih trenera koji će učiti klince od samog početka kako se igra napad. Nažalost to sam sinoć čuo od svog trenera.
Postavke u napadu, kontranapadi.. Sve se to po manjim sredinama gde nema obučenih trenera ne radi, klincima se da lopta, objasne se neke stvari i trči samo.. Uče ih kako se igra odbrana, zato na spoljnim pozicijama imamo sve više i više specijalista za odbranu, a ni jednog beka koji ima 15+ poena na utakici u rukama..
Samo za njega znam,
I sve ću da mu dam.
Žaliti neću ni život svoj,
PARTIZANE TI SI MOJ!
User avatar
hehule
 
Posts: 7210
Joined: 30 Dec 2012, 12:18

Re: KK Partizan - spekulacije - ko dolazi, ko odlazi

Postby StefNS » 31 May 2013, 09:18

Nije presušila baza talenata, već se smanjila država. Samo uz crnogorce to bi još uvek bila reprezentacija od koje bi se očekivale medalje, a da ne pričam o "staroj" državi.
User avatar
StefNS
 
Posts: 4094
Joined: 08 Feb 2012, 04:28

Re: KK Partizan - spekulacije - ko dolazi, ko odlazi

Postby Gravedigger_77 » 31 May 2013, 13:48

StefNS wrote:Nije presušila baza talenata, već se smanjila država. Samo uz crnogorce to bi još uvek bila reprezentacija od koje bi se očekivale medalje, a da ne pričam o "staroj" državi.


Right in the center :okk:

Ne znam ko bi mogao da se suprostavi kombinovanom timu "stare" drzave?! Mogli bil ladno da igramo protiv NBA selekcije...pogledajte samo centarski par Pekovic - Vucevic, da ne pricam dalje...nijedana Evro reprezentacija ne bi mogla da nam prismrdi...
User avatar
Gravedigger_77
 
Posts: 1260
Joined: 06 Sep 2012, 21:17
Location: Gde god igras ti.

Re: KK Partizan - spekulacije - ko dolazi, ko odlazi

Postby civor » 31 May 2013, 16:52

StefNS wrote:Nije presušila baza talenata, već se smanjila država. Samo uz crnogorce to bi još uvek bila reprezentacija od koje bi se očekivale medalje, a da ne pričam o "staroj" državi.

To je hiljadu puta ponovljena floskula da se smanjila drzava objasni mi onda Crnu Goru jer trenutno igraju bolje od nas i objasni Litvaniju koja ima 3 puta manje stanovnika od Srbije a i dallje izbacuje igrace kao na traci
Baron je najveci kralj
civor
 
Posts: 4300
Joined: 22 Mar 2013, 19:20

Re: KK Partizan - spekulacije - ko dolazi, ko odlazi

Postby balkanski spijun » 31 May 2013, 18:08

civor wrote:
StefNS wrote:Nije presušila baza talenata, već se smanjila država. Samo uz crnogorce to bi još uvek bila reprezentacija od koje bi se očekivale medalje, a da ne pričam o "staroj" državi.

To je hiljadu puta ponovljena floskula da se smanjila drzava objasni mi onda Crnu Goru jer trenutno igraju bolje od nas i objasni Litvaniju koja ima 3 puta manje stanovnika od Srbije a i dallje izbacuje igrace kao na traci


bolje rade sa mladim igracima.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: KK Partizan - spekulacije - ko dolazi, ko odlazi

Postby Lucarelli » 31 May 2013, 18:11

Litvanci imaju neki čudan sistem rada, non stop igraju na dva koša, čak i kada su pripreme, i stalno šutiraju na koš, objašnjavao to Vlade Đurović. Umesto da, poput nas, šalju ekipe na dvomesečna planinska riljanja. Nema veze što posle ne mogu da pogode ni otvoren šut, važno da su im pluća puna svežeg vazduha... Tako uspešno stvaramo nove Pauniće, Markoviće, Milosavljeviće, Dangubiće i ostale Tepiće koji su van reketa opasni poput krezube ajkule.
User avatar
Lucarelli
 
Posts: 3895
Joined: 06 Jan 2013, 03:12
Location: Mali Kalemegdan 2

Re: KK Partizan - spekulacije - ko dolazi, ko odlazi

Postby Sam Spade » 31 May 2013, 18:15

Ili šutere koji ne mogu moju babu da sačuvaju i koji ne znaju da vode loptu.
Potpis
User avatar
Sam Spade
 
Posts: 384
Joined: 02 Dec 2012, 18:55

Re: KK Partizan - spekulacije - ko dolazi, ko odlazi

Postby Doktor Mo » 31 May 2013, 18:21

Lucarelli wrote:Litvanci imaju neki čudan sistem rada, non stop igraju na dva koša, čak i kada su pripreme, i stalno šutiraju na koš, objašnjavao to Vlade Đurović. Umesto da, poput nas, šalju ekipe na dvomesečna planinska riljanja. Nema veze što posle ne mogu da pogode ni otvoren šut, važno da su im pluća puna svežeg vazduha... Tako uspešno stvaramo nove Pauniće, Markoviće, Milosavljeviće, Dangubiće i ostale Tepiće koji su van reketa opasni poput krezube ajkule.

Ceniš da bi izašao na kraj sa krezubom ajklulom? :laugh:
User avatar
Doktor Mo
 
Posts: 4633
Joined: 27 Dec 2012, 11:42

Re: KK Partizan - spekulacije - ko dolazi, ko odlazi

Postby Lucarelli » 31 May 2013, 18:26

Doktor Mo wrote:
Lucarelli wrote:Litvanci imaju neki čudan sistem rada, non stop igraju na dva koša, čak i kada su pripreme, i stalno šutiraju na koš, objašnjavao to Vlade Đurović. Umesto da, poput nas, šalju ekipe na dvomesečna planinska riljanja. Nema veze što posle ne mogu da pogode ni otvoren šut, važno da su im pluća puna svežeg vazduha... Tako uspešno stvaramo nove Pauniće, Markoviće, Milosavljeviće, Dangubiće i ostale Tepiće koji su van reketa opasni poput krezube ajkule.

Ceniš da bi izašao na kraj sa krezubom ajklulom? :laugh:


:)

Više sam ove naše "bekove šutere" poredio sa krezubim ajkulama. Mnogo su svi jaki, skočni, drčni i zajebani, a realno su svi bezopasni u onom najvažnijem segmentu košarke, svi su poluigrači, niko tu neće imati ozbiljnu karijeru. A naša košarka poslednjih 10 godina samo takve izbacuje. Vreme je da se neko zapita gde grešimo, i da li je ono što radi Jugoslav, i ostali jugoslavi, zaista ono pravo i kvalitetno.
User avatar
Lucarelli
 
Posts: 3895
Joined: 06 Jan 2013, 03:12
Location: Mali Kalemegdan 2

Re: KK Partizan - spekulacije - ko dolazi, ko odlazi

Postby civor » 31 May 2013, 18:32

balkanski spijun wrote:
civor wrote:
StefNS wrote:Nije presušila baza talenata, već se smanjila država. Samo uz crnogorce to bi još uvek bila reprezentacija od koje bi se očekivale medalje, a da ne pričam o "staroj" državi.

To je hiljadu puta ponovljena floskula da se smanjila drzava objasni mi onda Crnu Goru jer trenutno igraju bolje od nas i objasni Litvaniju koja ima 3 puta manje stanovnika od Srbije a i dallje izbacuje igrace kao na traci


bolje rade sa mladim igracima.

To i ja pricam,kada sam rekao da presusuje baza talenata nisam mislio da nema dece koja imaju fizikalije i sirov talenat potreban da bi se igrala kosarka vec da nema na teritorji Srbije nijedan klub koji ima trenera koji su u stanju da ih usmere
Baron je najveci kralj
civor
 
Posts: 4300
Joined: 22 Mar 2013, 19:20

Re: KK Partizan - spekulacije - ko dolazi, ko odlazi

Postby AirBall » 31 May 2013, 18:41

Postoji jedna anegdota koju je izneo Moka Slavnic da je pred jednu utakmicu sa SSSR-om video pukovnika Gomeljskog da crta na tabli neke akcije i da objasnjava svojim igracima kako da igraju protiv nas i onda mu je rekao, parafraziram, dzaba vi sve to crtate pukovnice mi se jos uvek nismo dogovorili kako cemo da igramo..

Nasa kosarka je bila savrsenstvo improvizacije, cim smo poceli da se zarobljavamo u sablonima, propali smo...

Kosarka je igra i tako joj treba i pristupiti...

Zamislite Brazilce da usvoje doktrinu Italijana, na sta bi im fudbal licio, uz to su i Italijani odustali od svoje ideologije... Svuda se igra na gol vise, a u ovom slucaju se mora igrati na kos vise...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: KK Partizan - spekulacije - ko dolazi, ko odlazi

Postby Lucarelli » 31 May 2013, 18:44

Znači Air, slažeš se da je ovo što radi Jugoslav Vujošević potpuno prevaziđeno, dekadentno i od sveta odbačeno?
User avatar
Lucarelli
 
Posts: 3895
Joined: 06 Jan 2013, 03:12
Location: Mali Kalemegdan 2

PreviousNext

Return to Košarkaški miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests