Board index Košarka Košarkaški miks

Dule Vujoševic

Re: Dule Vujosevic

Postby KKP » 19 May 2011, 13:24

Dule je rekao da se uželeo košarke i trenerskog posla, pa je za očekivati da će ovog leta preuzeti neki tim. Eto, on bi opet u CSKA, jer ne smatra da je on krivac za tadašnje loše rezultate, jer ni kasnije nije bilo ništa bolje. Olimpija mi je tu totalno neozbiljna.

Eh, kad bi se vratio Dule, da ne gledamo više našeg stručnjaka... :sad2:
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Dule Vujosevic

Postby ima 1 tim » 29 May 2011, 19:01

ИНТЕРВЈУ: ДУШКО ВУЈОШЕВИЋ

Кутузов ми је пример за углед

Кошаркашки тренер прича о свом односу са Русима после раскида сарадње, животу у Москви, пријатељима у Тексасу, карактеру играча, избегавању сусрета са навијачима Партизана и кретању кроз живот отворених очију


Душко Вујошевић (52) није само кошаркашки тренер, већ и човек широког образовања, па његова улога у клубу никад није била једнострана.

Имао је пет година кад су га родитељи из Подгорице довели у Београд, а већ у 17. je прекинуо је каријеру играча и почео да ради као тренер пионира Партизана. А 11 година касније био је с првим тимом Партизана шампион Југославије.С десет титула шампиона државе и са још десет значајних успеха најтрофејнији је тренер у историји овог клуба. Два пута је увео „црно-беле” у полуфинале Евролиге и два пута у четвртфинале! На сваку похвалу увек је имао исти одговор: „Никакав успех не може да ми утоли глад за новим успехом.”

Крајем прошлог лета је отишао у ЦСКА (Москва) и, мада је уговор потписао на три године, он је „залеђен” после само – три месеца!

У браку с Аном, економистом, има десетогодишњег сина Луку.

У каквом сте сад односу с Русима?

После три месеца рада и великог успеха на турнеји по Америци наша сарадња је, њиховом одлуком, после неуспеха у Евролиги окончана. Међутим, ЦСКА ми редовно измирује све што је записано у уговору! Ако се договоримо може да дође до поравнања.

О којој суми је реч?

Није пристојно говорити о новцу, али трогодишња вредност уговора није мала. Мој основни мотив за одлазак у Москву није био само новац већ дужина уговора која је требало да гарантује велико стрпљење при формирању нове екипе. И јесте изненађујуће ово што се догодило пре било какве могућности да спроведем свој систем рада.

Да ли Вам је жао што се то догодило?

Екипа ЦСКА је била истрошена, али нисам од оних тренера који доласком у нови клуб одмах отпушта играче и доводи своје да би се обезбедио. Ипак, не кајем се што сам отишао у Москву, јер мислим да јесам тренер за клуб тог калибра. Жао ми је само што сам дошао у Русију недовољно спреман, јер сам имао пре тога обавезе у Партизану, а и као селектор Црне Горе.

Шта сад радите?

Гледам да неке добре стране овог статуса искористим. Дуго сам радио без одмора, па настојим да се здравствено опоравим. На све начине пратим збивања у кошарци, много читам, а и усавршавам свој енглески. Никад, ни због чега, нисам губио време.

Зашто сад нисте гледали мечеве Партизана?

Познајем веома добро Партизанову публику и знам да би мој долазак на утакмицу изазвао одређене реакције, од поздрава кроз песму до овација, а сматрам да то не би било пристојно према мом пријатељу, ученику и наследнику у улози тренера Влади Јовановићу. Био сам тада уз ТВ екран.

Како бирате младе играче?

Поред физичких одлика требало би да буду и добри људи. А добар човек је онај који има осећај за друге. Италијани кажу: „Ако су руже, процветаће.” Али, карактер је тешко променљива категорија. И зато кад видим да је неко баш лош карактер чиним све да не постане играч. Јер, ако постане играч онда постаје и велики проблем.

Како се у спорту дели слава?

Сваки неуспех пада на леђа тренера, а сваки успех припада пре свега играчима. То је неписано правило у сваком тимском спорту. Није лако радити с људима. Најбољи опис играча дао је покојни фудбалски тренер Биће Младинић. Рекао је: „Пара има две стране, а играч шест.”

Како гледате на политику?

Спорт не би требало да има везе с политиком. Нисам члан ниједне партије. Тешка је ова наша политичка ситуација. Много је лакше бити председник Америке него Србије.

Како сте доживели распад Југославије?

Као велику личну трагедију. Имали смо до 1991. земљу која је била прилика за све. Њен распад и начин њеног распада били су за мене веома болни и довели ме до неке врсте стања у ком се осећам као – апатрид, човек без држављанства.

А овај други распад земље?

Одвајање Црне Горе од Србије 2006. само је логична последица првог распада. У овом другом случају био сам једино задовољан због чињенице да је све прошло без крви. А сад сам задовољан због веома доброг односа народа Србије и Црне Горе.

Шта Вас још занима?

Страствени сам колекционар слика. Имам велику библиотеку. Волим филмове и добру музику, посебно стари џез, па и блуз. Радо слушам и праву циганску музику, италијанску канцону... А кад су у питању животиње, посебно волим псе... Али, спорт је моја највећа љубав.

Ко Вам је био пример за углед у историји...

Руски војсковођа Кутузов, онакав како га је описао Лав Толстој у роману „Рат и мир”. Вече уочи одлучујуће битке код Бородина дискусију прекида речима: „Идемо да спавамо, важно је добро спавати пред велику битку.” Он је знао да је ствар постала толико велика да коначни исход рата неће одредити ни евентуални пораз у тој бици.

...а ко у приватном животу?

Увек сам желео да се дружим с људима који су у бољи од мене. Има их више, али издвојићу тројицу: покојног глумца Мила Мирановића, сликара Воја Станића и професора режије Дејана Мијача. Они су ми пример за чојство. Њима ни тешка времена нису била алиби за супротно понашање.

Чему себе учите?

Волео бих да поправим толеранцију. Желим да кроз живот увек идем отворених очију. Важније ми је да будем у миру са самим собом него са целим светом.

-------------------------------------------------------------------------------

Волим Русе и Москву, али највише Београд

Како Вам се допао живот у Москви...

Огроман је то град. Волим Русе и Москву, али највише Београд. Моја амбиција није била да упознам Москву на брзину. Мислио сам да ћу за то имати више времена, а у ствари имао сам га само толико да одем неколико пута у позориште, па до неких познатих књижара, продавница дискова, ресторана...

...а како у Сан Антонију?

Добио сам позив из екипе Сан Антонија од двојице мојих великих пријатеља: тренера Грега Поповића и њиховог главног скаута за играче из Европу Клаудија Крипе. Тај позив из Тексаса ми је био веома лековит. Догодило се то два месеца после моје смене у ЦСКА. У тих петнаестак дана био сам, углавном, посвећен само кошарци.

Славко Трошељ
објављено: 29.05.2011


http://www.politika.rs/rubrike/spektar/ ... ed.sr.html
samo se lepo moze ruziti,zavist valja i zasluziti

air:Hvala druze, nije nista licno protiv tebe, ali moramo neke standarde da postavimo...

Nemoj da se ljutis molim te...
User avatar
ima 1 tim
 
Posts: 2033
Joined: 14 Mar 2011, 22:38

Re: Dule Vujosevic

Postby Panta » 29 May 2011, 19:09

:blue: :blue: :blue:

"Познајем веома добро Партизанову публику и знам да би мој долазак на утакмицу изазвао одређене реакције, од поздрава кроз песму до овација, а сматрам да то не би било пристојно према мом пријатељу, ученику и наследнику у улози тренера Влади Јовановићу. Био сам тада уз ТВ екран."

A ovde se pisalo da se pokacio sa PSD-om.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Dule Vujosevic

Postby kotrljko » 29 May 2011, 19:16

Panto,iskreno i ja sam cuo tu pricu sa par strana,ne znam 100% da li je istina ili ne,ali u svakom slucaju ne treba ocekivati od Duleta da to javno kaze,ukoliko je tacno da je doslo do sukoba :dunno:
kotrljko
 
Posts: 6119
Joined: 15 Mar 2011, 14:04

Re: Dule Vujosevic

Postby Panta » 29 May 2011, 19:23

kotrljko wrote:Panto,iskreno i ja sam cuo tu pricu sa par strana,ne znam 100% da li je istina ili ne,ali u svakom slucaju ne treba ocekivati od Duleta da to javno kaze,ukoliko je tacno da je doslo do sukoba :dunno:


Mozda, ne znam, ali njegov dolazak na nase utakmice bi imao ponizavajuci efekat na, ionako sludjenog, Vladu.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Dule Vujosevic

Postby AirBall » 29 May 2011, 19:31

Panta wrote:Mozda, ne znam, ali njegov dolazak na nase utakmice bi imao ponizavajuci efekat na, ionako sludjenog, Vladu.


Razumem da ova prica donekle pije vodu za debitantsku sezonu Jovanovica, ali ako se ova vrsta ''podrske'' klubu nastavi i dalje to ce zbilja delovati sumanuto...

Ne moze se citav zivot bojkotovati klub da to ne bi ugrozilo neciju poziciju...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Dule Vujosevic

Postby Panta » 29 May 2011, 19:34

AirBall wrote:
Panta wrote:Mozda, ne znam, ali njegov dolazak na nase utakmice bi imao ponizavajuci efekat na, ionako sludjenog, Vladu.


Razumem da ova prica donekle pije vodu za debitantsku sezonu Jovanovica, ali ako se ova vrsta ''podrske'' klubu nastavi i dalje to ce zbilja delovati sumanuto...

Ne moze se citav zivot bojkotovati klub da to ne bi ugrozilo neciju poziciju...


Jebem li ga, valjda ce uzeti neki klub do pocetka sledece naredne sezone.

Spoiler: pokaži
A najbolje KKP
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Dule Vujosevic

Postby AirBall » 29 May 2011, 19:37

Panta wrote:Jebem li ga, valjda ce uzeti neki klub do pocetka sledece naredne sezone.


Daj Boze, ali sumnjam...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Dule Vujosevic

Postby gogo23 » 29 May 2011, 21:03

kotrljko wrote:Panto,iskreno i ja sam cuo tu pricu sa par strana,ne znam 100% da li je istina ili ne,ali u svakom slucaju ne treba ocekivati od Duleta da to javno kaze,ukoliko je tacno da je doslo do sukoba :dunno:

Pa su se lepo druzili na F4 NLB u Ljubljani, u sta sam se licno uverio.

Man'te se coravih prica.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Dule Vujosevic

Postby Moebius » 29 May 2011, 23:03

kotrljko wrote:Panto,iskreno i ja sam cuo tu pricu sa par strana,ne znam 100% da li je istina ili ne,ali u svakom slucaju ne treba ocekivati od Duleta da to javno kaze,ukoliko je tacno da je doslo do sukoba :dunno:


Ovo je potpuno netačno.

I slažem se sa Airom, već postaje sumanuto koliko tetoši svog naslednika.
Moebius
 
Posts: 3159
Joined: 22 Mar 2011, 12:13

Re: Dule Vujosevic

Postby KKP » 30 May 2011, 22:52

Posle odlaska Karija Pešića iz Valensija, oni sada na klupi žele Duleta!
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Dule Vujosevic

Postby ima 1 tim » 30 May 2011, 23:38

KKP wrote:Valensija želi Vujoševića

http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.ht ... Vujosevica


navijaci Partizana zele Vujosevica :jos:

http://www.avangarda.in :D
samo se lepo moze ruziti,zavist valja i zasluziti

air:Hvala druze, nije nista licno protiv tebe, ali moramo neke standarde da postavimo...

Nemoj da se ljutis molim te...
User avatar
ima 1 tim
 
Posts: 2033
Joined: 14 Mar 2011, 22:38

Re: Dule Vujosevic

Postby Stoxan » 03 Jun 2011, 11:23

Душко Вујошевић предавач у Нишу

3 јун, 2011
Трофејни стручњак Партизана Душко Вујошевић биће данас и сутра гост Регионалног кошаркашког савеза источне Србије.
Image
Вечерас од 19 часова Вујошевић ће у великој сали нишке Градске скупштине одржати трибину и предавање, док ће сутра од 12 часова у дворани ОШ „Душко Радовић” одржати показни тренинг на тему „Коришћење центара у нападачкој кошарци”.

У оквиру програма сутра биће одржан и тренинг за играче рођене 1995. годиште. а водиће га Крагујевчанин Зоран Цветановић.

http://www.zurnal.rs/2011/06/03/dusko-v ... index.html
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Dule Vujosevic

Postby VMJunior » 07 Jun 2011, 23:37

Vujošević: Partizan dominira jer se bavi sportom više od svojih rivala


Košarkaši Partizana posle druge pobede nad Hemofarmom (83:89) stigli su nadomak pehara namenjenog šampionu Srbije. Aktuelni prvak sada vodi sa 2:0 u finalnoj seriji Superlige i potreban im je samo još jedan trijumf da stignu do titule ili triple krune ako računamo Kup Radivoja Koraća i NLB prsten.

A kada je letos posle devet uzastopnih šampionskih slavlja klupu Partizana napustio Duško Vujošević i otišao u Rusiju, bilo je skeptika kako će naš najuspešniji klub nastaviti bez njega. Navijači crno-belih su bez razloga strahovali jer se ispostavilo da je njihov tim uvek jak i da već sutra sa rezultatom u finalnoj seriji od 3:0 može da osvoji 10. titulu zaredom, što smatra i Vujošević.

- Partizan može s tim rezultatom da završi sezonu izvan svakih očekivanja. Pogotovo jer im niko nije davao visoke šanse pred početak takmičenja. Naravno, valja se podsetiti i plasmana u top 16 fazu Evrolige, osvajanju šampionskog prstena NLB lige u finalu protiv Olimpije, i to u momentu kada se otvarala hala u Ljubljani. Pitate me da li će biti 3:0 sutra u “Pioniru”? Siguran sam u to. Verujem da će Partizan uzeti još jednu titulu u nizu jer objektivno to jeste najbolji tim u Srbiji - kaže za „Blic“ Duško Vujošević.


S obzirom na to da je Vlade Jovanović u debitantskoj sezoni kao prvi trener već osvojio dva trofeja, a treći mu je nadohvat ruke, na taj način se kandidovao za naslednika Vujoševića ne samo po poziciji na klupi nego i u uspesima.

- Vlade Jovanović je moj naslednik u pravom smislu te reči. Naravno, to ne znači da on nije doneo nešto novo u ekipu. A šta je to, mogao bih tri dana da vam pričam.

Partizan je proteklog vikenda postao prvak Evrope u vaterpolu i šampion Srbije u rukometu, a možda već sutra osvoji titulu i u košarci. Uz trofeje i drugih klubova iz crno-bele porodice, ovo sportsko društvo se izdvojilo kao najdominantnije. Zašto je to tako?

- Zato što se Sportsko društvo Partizan bavi sportom više nego bilo ko drugi. Svaki klub ima svoju priču i mukotrpan put do uspeha, ali ono što je interesantno jeste da se u nekom delu medija ne glorifikuju ti rezultati, već se više tumače kao neka vrsta državnog problema. U smislu kako i drugi nisu u nečemu prvi. Zato je za svaku pohvalu to što jedno sportsko društvo radi na ovakav način, a kako radi, pokazuju upravo rezultati. Moje je mišljenje da najbolji u određenom sportu bude onaj koji i jeste takav, i čudi me što bi to neki da promene. Zašto sve mora da bude mešovito - upitao je na kraju Vujošević.

Jedan jedini Dulence :blue:
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Dule Vujosevic

Postby Southern Comfort » 08 Jun 2011, 05:47

Lepo rečeno, profesore!

Dok se neko prostituiše sa Rusima i žutima, vozi Lambordžini i kolje jaganjce po Kosmaju, Tole i sudija Veselinović odrađuju posao.
"FK Partizan je dobrovoljna, nevladina, nepolitična i neprofitna sportska organizacija, osnovana radi organizovanog bavljenja fudbalom."
User avatar
Southern Comfort
 
Posts: 1253
Joined: 08 Apr 2011, 17:31
Location: Jugoslovensko sportsko društvo

PreviousNext

Return to Košarkaški miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests