Board index Tenis Teniseri i teniserke

Roger Federer - Umetnik sa reketom

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Maki » 03 Sep 2011, 21:36

Preslatke su...Jer moguce da su porasle toliko?
User avatar
Maki
 
Posts: 2552
Joined: 09 Jun 2011, 00:29

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Sasa_Beli » 03 Sep 2011, 21:38

2 godine :)

Ovde su vec nemoguce :D

Sasa_Beli
 
Posts: 5673
Joined: 16 Mar 2011, 00:10

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Maki » 03 Sep 2011, 21:41

:inlove:
User avatar
Maki
 
Posts: 2552
Joined: 09 Jun 2011, 00:29

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Liv » 03 Sep 2011, 21:46

Stvarno su ko secer. Na onom drugom videu je fenomenalan poen. Jel ima nekih njegovih snimaka kad je bio bas bas klinac?
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby mali_buda » 03 Sep 2011, 21:51

Liv wrote:Stvarno su ko secer. Na onom drugom videu je fenomenalan poen. Jel ima nekih njegovih snimaka kad je bio bas bas klinac?

Nigde nisam mogao da nadjem, kao da je neko dekretom zabranio njegove snimke iz juniorskih dana. Visko je pricao da je bio pravi "nervcik" u tom periodu i da je potpuno uspeo da promeni sebe kao osobu u seniorskoj konkurenciji.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Sasa_Beli » 03 Sep 2011, 22:16

Mnogo toga se promenilo posle OI 2000.

tad je krenuo sa Mirkom i potpuno se promenio :)
Sasa_Beli
 
Posts: 5673
Joined: 16 Mar 2011, 00:10

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Sasa_Beli » 07 Sep 2011, 12:06

Image

:okk:


Image
Sasa_Beli
 
Posts: 5673
Joined: 16 Mar 2011, 00:10

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby NadjaM » 07 Sep 2011, 17:12

Kako lice na Rogera,ne mogu da se nacudim :biggrin:
User avatar
NadjaM
 
Posts: 1316
Joined: 05 Jun 2011, 18:53

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Goca_64 » 08 Sep 2011, 16:41

NadjaM wrote:Kako lice na Rogera,ne mogu da se nacudim :biggrin:


I meni mnogo cudno... obzirom da je on neponovljiv :so:
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Liv » 09 Sep 2011, 12:14

^ Moras da peckas, moras :)

Image
Image
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Sasa_Beli » 09 Sep 2011, 15:08

Federer: "Spreman sam za Novaka"
Za razliku od Vimbldona, Rodžer Federer je na US openu uspeo da pobedi Žo-Vilfrida Congu i dođe do polufinalnog okršaja sa Novakom Đokovićem.


Ove sezone Rodžer je izgubio tri puta od srpskog tenisera, ali je dobio poslednji meč, na Rolan Garosu.

„Zaista se radujem tom okršaju. On je imao neverovatnu godinu. Zaista je povećao nivo igre, ali spreman sam da odgovorim na to".

Treći teniser sveta priznao je da mu je kroz glavu prošao meč sa Vimbldona, kada je izgubio od Conge iako je vodio sa 2-0 u setovima.

„Jeste, pao mi je taj meč nekoliko puta na pamet. Mislim da sam sada doneo prave odluke, mnogo bolje nego što sam to činio na Vimbldonu i pogotovo u Montrealu, gde sam bio veoma nezadovoljan svojom igrom. Mislim da je poraz u Montrealu bio ključan za moju današnju pobedu“.

Finale će se igrati u ponedeljak, a Federer je saglasan sa tom odlukom organizatora.

„Mislim da na kraju nije ni važno kada će se igrati. Ali, poštenije je prema igračima iz donjeg dela žreba da se finale igra u ponedeljak, tako da mislim da je doneta prava odluka. Ipak, mislim da problem leži negde drugo. Ovo je četvrta godina u nizu da se finale igra u ponedeljak. To ili može da postane redovno ili da promenimo neke stvari. Mislim da nije izvodljivo da prva runda traje tri dana, a onda da imamo ’Super Subotu’. To ne može tako“.

Potom je i Rodžer izneo slične argumente kao Mari i Nadal na svojim konferencijama za medije.

„Mislim da televizija ne sme da nameće diktata i da se samo zato finale igra u nedelju, a polufinale u subotu, pa da posle nemamo istinskog šampiona, Jednostavno, ne mislim da je to cilj svega“
Sasa_Beli
 
Posts: 5673
Joined: 16 Mar 2011, 00:10

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Goca_64 » 09 Sep 2011, 15:46

Liv wrote:^ Moras da peckas, moras :)


:unsure: Ko, jel ja... samo da odnesem tetki lek :angel2: :D

„Mislim da na kraju nije ni važno kada će se igrati. Ali, poštenije je prema igračima iz donjeg dela žreba da se finale igra u ponedeljak, tako da mislim da je doneta prava odluka. Ipak, mislim da problem leži negde drugo. Ovo je četvrta godina u nizu da se finale igra u ponedeljak. To ili može da postane redovno ili da promenimo neke stvari. Mislim da nije izvodljivo da prva runda traje tri dana, a onda da imamo ’Super Subotu’. To ne može tako“.

Potom je i Rodžer izneo slične argumente kao Mari i Nadal na svojim konferencijama za medije.

„Mislim da televizija ne sme da nameće diktata i da se samo zato finale igra u nedelju, a polufinale u subotu, pa da posle nemamo istinskog šampiona, Jednostavno, ne mislim da je to cilj svega“


:thumbup:
Da se jednom slozim s umetnikom...
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Liv » 09 Sep 2011, 15:52

Rekao je slicno sto i Novak, Rafa i Rodik s tim sto je dodao da cesto jedan igrac u finalu ima veliku prednost zbog rasporeda sto nikako ne bi trebao biti slucaj u tako bitnom mecu i na tako velikom turniru.

Ocito taj njihov savet igraca nema velikog uticaja, obzirom da kaze da moraju da pregovaraju i da ako hoce da izboksuju nesto s jedne strane izgube na drugoj. Mozda su se zato i ucutali na neko vreme, jer ne vide da imaju izbora.
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Goca_64 » 11 Sep 2011, 13:51

Evo, koga zanima, a nije tako dobar s engleskim, Fedjin intervju na srpskom :so: :

Federer: "Trebalo je da pobedim"

Rodžer Federer bio je izuzetno razočaran posle propuštene dve uzastopne meč lopte i poraza od Novaka Đokovića u polufinalu US opena.

„Dešava se. Zato svi i gledamo sport, zar ne? Zato što ne znamo ishod i svi imaju šansu do samog kraja".

"To je ono što volimo kod sporta, ali nekada ume da bude vrlo okrutno i teško. Danas je to mene stiglo. Poraz boli, ali u redu je. Moglo je da bude gore. Moglo je da bude finale“.

Ovo mora da boli. Kako se sada osećaš i gde misliš da ti je meč izmakao?

„Čudno mi je da moram da objašnjavam ovaj poraz jer imam osećaj da je trebalo da pobedim. Ali to je što je. On se vratio, igrao je dobro, a ja nisam igrao tako dobro na samom kraju. Naravno da sam razočaran, ali mogu samo sebe da krivim“.

Izgledalo je kao da preuzimaš kontrolu u petom setu. Koliko je razočaravajuće što nisi uspeo da održiš taj „momentum“?

“Da, imao sam kontrolu, nisam mogao ništa više da uradim. Ispalio je jedan udarac i cela stvar se promenila. Čudno je kako to ide, ali dobar turnir je iza mene. Voleo bih da sam u finalu i da imam šansu da osvojim trofej, što nije slučaj sada. Moram da prihvatim to i da nastavim dalje”.
Kada neko pogodi takav forhend na meč lopti, je li u putanju sreća, rizik ili možda samopouzdanje?

“Samopouzdanje? Da li se šalite? Mislim, molim vas. Vidite, neki igrači odrastu igrajućo tako. Sećam se kada sam gubio juniorske mečeve – gube sa 5:2 u trećem setu, a onda počnu da ‘šamaraju’ loptice. Iz nekog razloga tad sve ulazi u teren jer je to način na koji su naučili da igraju kada su u zaostatku. Ja nikada nisam igrao na taj način. Verujem u moto da će se vredan rad isplatiti jer na početku karijere nisam možda uvek radio najviše što sam mogao. Zato je meni veoma teško da razumem kako neko može da odigra takav udarac na meč lopti. Ali možda on to radi već 20 godina, tako da je to za njega normalno. Morate njega da pitate”.

Jesi li video Novakovu reakciju nakon tog vinera iz forhenda, šta misliš o tome?

“Vidim verovatno 2 posto toga što on ili drugi igrači rade jer sam koncentrisan na svoju rutinu i ne gledam šta drugi rade. Nije me briga. Dok god je u granicama sportskog, nije me briga. Ne znam šta je uradio, tako da to nije problem”.
Možeš li da uporediš ovaj poraz sa onim od Conge na Vimbldonu?

“Ista stvar, mislim da sam danas igrao u redu. Možda sam bolje igrao na Vimbldonu, ali opet, drugačija je podloga, drugačiji rival. Osećam da danas nije trebalo da izgubim, za razliku od Vimbldona. Na Vimbldonu nisam imao brejk prednosti ni u trećem, ni u četvrtom ni u petom setu, a danas sam imao. Bio sam na jedan servis do pobede. Ipak, ja brzo prebolim poraze, Vimbldon me nije snuždio“.

Imao si mnogo dobrih pobeda, dobrih serija, ali bez Grend slem titule ove godine. Kako bi ocenio ovu sezonu?

“To je sjajno pitanje. Mislim da su četvorica najboljih imali odlične sezone na Grend slem turnirima. Imao sam ozbiljne šanse da uradim nešto više, ali stigao sam i do finala i do polufinala. Na nekima sam mogao da idem i skroz do trofeja. Možda je bila teška godina jer sam gubio neke ključne mečeve u važnim delovima sezone. Nije prvi put da se to dogodilo, i ranije sam gubio važne mečeve, ali sam ih većinu dobijao tokom karijere”.


http://www.b92.net/sport/tenis/masters/intervju.php?yyyy=2011&mm=09&dd=11&nav_id=541155
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Roger Federer - Umetnik sa reketom

Postby Liv » 11 Sep 2011, 14:00

Mislim da se ne treba bas toliko hvatati za svaku rec nekoga ko je odigrao fantastican mec i izubio prakticno dobijen duel drugu godinu za redom, od istog igraca. I onda treba da sabere utiske ubrzo nakon tako teskog poraza i ne ulaska u finale slema prvi put u osam godina. I svi ga pitaju samo za Novaka, toga je svim igracima preko glave ne cudi me da je pricu okrenuo potpuno na sebe.
Meni se dopada sto on u porazima gleda samo sta je to on mogao da uradi bolje. Izjave su mu cesto mutne i mogu se protumaciti na vise nacina, ova da je Novak dobio na srecu nema veze sa zivotom i on to zna ali mu je taj potez u tom trenutku poremetio koncepciju, sokirala ga je ta odvaznost u tako bitnom momentu pa me ne cudi sto ne zna kako drugacije da ga opise nego kao cistu srecu.
Medjutim, dokle god se on bavi sobom vise nego rivalima bice tu i spreman da zamuti vodu. Odigrao je sjajan mec sinoc, na visokom nivou kroz svih 5 setova i za to cestitke i njemu i njegovim navijacima.
Da je dobio bilo bi zasluzeno. Ovako, presudila je malo veca zelja i malo vece srce Novaka sinoc, sledeci put vec ko zna.
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

PreviousNext

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 88 guests