Board index Tenis Teniseri i teniserke

Jelena Janković, The Empress

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 30 May 2014, 00:30

30. pobeda na RG-u protiv Japanke Nare u 2. kolu
ImageImage

Taking on Kurumi Nara for the third straight Grand Slam, Jelena Jankovic emerged victorious once again, and is now into the third round of Roland Garros.

Turning Point
The match began with 10 straight holds, but then Jankovic broke and held to grab the momentum and the set. Jankovic ended up winning the last eight games of the match, as she cruised through the second set of her 7-5, 6-0 victory.

By The Numbers
Jankovic made good on four of eight break point chances while fending off the one break point she faced on her serve. She also had a big advantage in the unforced error count, with 14 compared to 26 for Nara.

Quotes
"My balls were going really, really short, so she took advantage of that," Jankovic said. "I did not break her until that game at 5-all. Then I started playing a little more aggressively in the second set and it made a difference. She gets so many balls back and doesn't give you many free points, so you have to work your way through. Especially in slow conditions like this, it's not easy. I'm happy with my win.

"My opponent is always tough to play against. We have been playing against each other the last three Grand Slams, so hopefully she can play someone else from now on."

What's Next
Jankovic plays No.26 seed Sorana Cirstea. She has lost both of her clay court match-ups with the Romanian and is 2-3 overall against her.


User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 01 Jun 2014, 00:16

Image

Jelena Janković izjavila je da je pobeda protiv Sorane Kirstee teža nego što to rezultat govori.

Srpska teniserka plasirala se u osminu finala Rolan garosa pobedivši Rtumunku sa 6:1, 6:2.

Jankovićeva je istakla da će promeniti taktiku protiv Sare Erani u odnosu na njihov prethodni duel odigran u Rimu koji je dobila Italijanka.

„Meč nije bio lak iako bi se po rezultatu to moglo reći. Bilo je mnogo izjednačenih gemova. Sorana udara lopticu snažno. Morala sam da imam nisko težište i da budem koncentrisana od prvog do poslednjeg poena. Srećna sam jer sam uspela da kontrolišem meč. Radujem se sledećem kolu.“

U sledećem kolu igraš protiv Sare Erani koja te je pobedila u Rimu nedavno.

„Moraću da odigram drugačije što se tiče taktike. Ali radujem se tom meču i nadam se da će rezultat biti bolji za mene nego u prethodnom.“

Igrala si finale US opena, ovde si nekoliko puta igrala polufinale. Da li si iznenađena što nisi osvojila Rolan Garos jer šljaka je tvoja omiljena podloga?

„Da, trebalo je da osdvojim nekoliko Gren slemova. Prvo sam trebala da uđem u finale kada sam imala 19 godina i igrala protiv Enan na US openu. Imala sam set, 4:2 i 40:15 i tada sam već razmipšljala kako ću da proslavim prolaz u finale. Ovde sam imala mnogo uspeha i ovo je Gren slema koji bih zaista volela da osvojim, baš kao i US open. Igrala sam i dva puta polufinale US opena, a ovde sam igrala tri puta polufinale. Moram da napravim još jedan korak i prođem u finale. To mi je cilj. A moj san je da osvojim titulu ovde.“

Serena, Na Li i Radvanjska su ispale. Da li misliš da si sada favorit za titulu?

„Ostalo je još mnogo sjajnih igračica u žrebu, ima još mnogo teških protivnica. Želim da se koncentrišem na sledeći meč protiv Erani. Biće teško. Videćemo.“
http://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2014&mm=05&dd=31&nav_id=855370


U dublu sa Klejbanovom u 3R protiv Mirze i Kare Blek drugi mec na terenu 2
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Milutinov Tata » 02 Jun 2014, 17:42

novi jevrem wrote:Zanimljivo zapazanje u vezi Jelenine igre, s tom razlikom sto ona ipak ne bi nikada mogla da se u potpunosti transformise u ofanzivku. E sada stoji da bi joj malo vise misicne mase omogucilo da sa 1-2 poteza manje zavrsava poene, a sto u njenim godinama itekako moze da pomogne.


Da nastavim ovde. Jeseni 2008 kada je pocela da radi sa Sancezom igrala je neverovatno ofanzivno. Secam se meca sa Kuznjecovom u Tokiu, odmah posle finala USO, nikada je pre toga nisam video da igra tako napadacki. Tada je izgubila mec, ali je posle sve naplatila sa one 3 uzastopne titule, a biser je pobeda nad Venus koja je tada jos uvek bila vredan skalp. Onda je u medjusezoni nabacila nesto misica, izgubila brzinu, pukla od Bartoli na AO i nije imala strpljenja da saceka da vidi da li ce velika promena u njenoj igri dati rezultate ili ne i vratila se u sigurni mod.

Da li je Sancez zaista video sta dolazi, ili je sve slucajnost, nemoguce je reci. Potonji rezultati daju za pravo i nemu i njoj, Jelena je opet Top10, igrala je i Masters prosle godine, ali je realno daleko od samog vrha i skoro bez ikakvih sansi da osvoji GS titulu plus protracene sezone u najboljim godinama. Kao sto kazes mozda se ta ofanziva ne bi ni primila kod nje, ipak ona citavu karijeru napada iz drugog plana i ne oseca se "prijatno" kada diktira igru. Ipak protiv ovakvih protivnica kao sto je Erani vidi se da su snaga i ritam udarca itekako bitni, jer su i Serena i Marija na poslednja dva RG razbile Italijanku pre svega riternima i tempom ne ulazeci u neke duze razmene udaraca, fakticki terajuci Erani da napdne jer "prebacivanjem" nema sta da trazi ako ove dve igraju na svom nivou. Jeleni je danas cesto trebao jos neki udarac vise koji je mnogo puta zavrsio tamo gde ne treba.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 14 Jun 2014, 07:33

http://bgonline.rs/jelena-jankovic/

- Biću još nekoliko dana u Beogradu na oporavku od povrede butnog mišića. Planiram potom da učestvujem na turnirima na travi, završno sa Vimbldonom - rekla je Tanjugu prvi reket Srbije.

Bivša prva teniserka sveta naglasila je da ne očekuje previše na trećem godišnjem gren slem turniru.

- Bila bih zadovoljna da na Vimbldonu uđem u drugu nedelju turnira - ističe sedma igračica sveta.

Janković je naglasila da joj je prioritet ove sezone američka turneja i Otvoreno prvenstvo SAD.

- Pokušaću da se posle Vimbldona posvetim treninzima, kako bih ispravila neke segmente u igri, potpuno ću se fokusirati na američku turneju i US Open - rekla je Janković.

Srpska teniserka je istakla da će ubuduće pokušati da na terenu, prilikom komunikacije sa bratom Markom "obuzda svoj buran temperament, koji samo njoj može da šteti".

- Znam da grešim kada se ponašam na takav način. Umem da budem bezobrazna i ljuta sam zbog toga na samu sebe. Planem u žaru borbe, ali se brzo i povratim i izvinim zbog takvog ponašanja. To je ljudski - kaže srpska teniserka.
http://www.novosti.rs/vesti/sport.296.html:494611-Jelena-Potpuni-fokus-na-US-Open-do-kraja-sezone-u-prvih-pet-na-svetu


Beautiful night in Eastbourne! #relaxing #afterdinner #gatheringmythoughts

Image
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 14 Jun 2014, 18:35

Istborn, JJ je treci nosilac i u 1R igrace sa Kiz, 2R Vesnina/Peng, 3R Hantuhova/Erani/Vinci

Image
Image
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 18 Jun 2014, 00:44

Izgubila na startu Istborna od Medison Kiz 63 63.
Ostaje da odigra dubl u paru sa Franceskom Skjavone, igraju sutra protiv Erani/Vinci

Istborn - fotke
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby alcesta » 18 Jun 2014, 16:43

Izgubile su i dubl, doduše prvi set u TB a drugi dobile sa 6:0 i na kraju ništa.
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 25 Jun 2014, 00:41

ImageImage

Jelena je poražena već u prvom kolu Otvorenog prvenstva Engleske od Kaje Kanepi, rezultatom 6:3, 6:2.

„Nisam bila na nivou, ne mogu da pronađem igru na ovoj podlozi. Ne znam da li je to na psihičkoj bazi, ali ne mogu da se snađem ni osećam sigurno. Nisam pružila ni 20 odsto svojih mogućnosti. Loše sam igrala i moja protivnica je to iskoristila, ali nije morala mnogo da radi“, rekla je Jankovićeva.

„Igrala sam poprilično dobro u prvoj sezoni, dosta mečeva, dosta turnira i non-stop na putovanjima. Posle poraza na Rolan Garosu sam malo psihički pala jer sam imala velika očekivanja. Trenutno se osećam kao ispumpani balon i to je normalno. Treba mi malo vremena da se odmorim, napunim balon i biću spremna za beton“, dodala je srpska teniserka.

Jankovićeva je kroz šalu rekla da bi bilo bolje da nije igrala ovaj meč, zbog načina na koji je izgubila.

„Ja veoma dobro igram na betonu i volim američku turneju koja se igra po betonu. Volela ih da se dobro spremim i budem zdrava da pružim svoj maksimum. US open je Gren slem na kom najbolje igram i gde sam bila u finalu i bila blizu da ga osvojim. Cilj mi je da tamo budem na visokom nivou. Za ovo danas nemam reči, kao da nisam igrala, tj. bolje da nisam ni igrala. Ali, to je sport“, navela je ona.

Tokom priprema za Vimbldon mučili su je problemi sa kukom, što se odrazilo na samu igru-

„Imam problema sa kukom, boli me, pa ću morati to prvo da sredim. Prvi turnir je u Montrealu, tako da imam dosta vremena da se odmorim i sredim, i da budem puna elana za drugi deo sezone“, kazala je Jelena.

Ona je na pitanje novinara B92 rekla da je niko nije kontaktirao u vezi sa otkazom selektora FED kup reprezentacije Dejana Vraneša i dodala da je veoma teško očekivati njen povratak u tim.

„Nisam upučena u priču o FED kupu, nisam kontaktirana. Ne igram već dve godine, od finala. Igrala sam 12 godina i prošla veliki put od Plovdiva do Antalije i jednostavno nisam imala snage da igram. Želela sam da dam šansu mladima, a i otkad ne igram, mi smo, nažalost, uspeli da se vratimo odakle smo došli. Igranje za FED kup je timski rad i moraju sve devojke da donesu doprinos. Telo mi nije više u dobrom stanju da mogu da izdržim tolike napore. Ne znam ko će biti selektor, nama će biti potrebno mnogo godina da se vratimo u Svetsku grupu, tako da ću se ja verovatno penzionisati do tada. Da bismo pobeđivali i išli dalje, moramo da igramo i Ana i ja, i singl i dubl. Ako to nije slučaj, mnogo je teško da pobeđujemo“, zaključila je Jankovićeva.
http://www.b92.net/sport/tenis/masters/vesti.php?yyyy=2014&mm=06&dd=24&nav_id=867351


Wimbledon 2014. - photos
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 27 Jun 2014, 20:40

User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 10 Jul 2014, 21:13

Jeca je bila prvo malo u Beogradu, uz udri Mile :laugh:

Serbian music... Love it! Ovo je zivot! #harmonika #uzivancija #pravastvar #udriiiimileeee
Image


A onda na odmor, negde oko Budve

ImageImageImageImageImage
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 10 Jul 2014, 23:57

Former World No.1 Jelena Jankovic has been announced as the headline act at this October's inaugural Tianjin Open.

The International event is the latest addition to the WTA's Asian swing and will also be graced by Daniela Hantuchova, Martina Hingis, Peng Shuai and Zhang Shuai.

"I'm really looking forward to playing in Tianjin this year," Jankovic said. "It's always exciting when a new tournament is added to the calendar because it means we get to visit somewhere different.

"I always love going to China and have had a lot of success there in the past so it will be great to visit a new city. I believe Tianjin is ready for us."

The tournament, which will be held at Tianjin International Tennis Center from October 6-12, is the sixth and final stop-off in China on the WTA calendar, following on from the China Open, in Beijing.

"The tournament is delighted to welcome such a stellar playing field to the city of Tianjin," Tournament Director Tony Cho said. "With Jelena as our Top 10 player we have secured someone who is not only one of the best players on the planet, but who also very popular with the Chinese fans.
http://www.wtatennis.com/news/article/3984056/title/jankovic-signs-up-for-tianjin-open
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 18 Jul 2014, 23:09

Nick Bollettieri @NickBollettieri 3h
With @jelena_jankovic and student Katelyn Walker @IMGAcademy this afternoon. pic.twitter.com/Zc4DhhXG2T
Image
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 05 Aug 2014, 00:27

@WTA
First look at @Jelena_Jankovic trying out an aerial hoop with @Cirque :) #WTAinsider @CoupeRogers pic.twitter.com/P8oymN8gNk
Image
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 11 Aug 2014, 18:52

Slike iz Montreala



I u Sinsinatiju igra dubl sa Kukalovom. Prvi mec protiv Udan/Tauzend
U singlu brani polufinale, u 2R ceka pobednicu meca Muguruza/Bek
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Jelena Janković, The Empress

Postby Gama » 24 Aug 2014, 21:44

Finally someone had the guts to cut my hair! Thank you very much Julien @julienfarel
Image
Richi and me #tasteoftennis #event #food #cooking #chefs
Image
Image
New York, new haircut! #newme #getusedtoit #feelinglighter hehe
Image
New York, newwww yooork! #beautifulnights #newlook #meinthecity
Image
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

PreviousNext

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests