Board index Tenis Teniseri i teniserke

Rafael Nadal

Re: Rafael Nadal

Postby M.S. » 23 Aug 2011, 07:41

mrzi me da čitam, ali ni ne moram. dečaku je izabran sport sa nekoliko godina, odlučeno da igra levom rukom namesto desnom, šta je to nego spartanski pristup.

verujem da će Novak napraviti malu revoluciju među igračima što se tiče građe, a i ishrane.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Rafael Nadal

Postby Delester » 23 Aug 2011, 09:29

posle se svi pitaju odakle tikovi, namrstenost i rituali.
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

Re: Rafael Nadal

Postby Liv » 23 Aug 2011, 11:54

Pa ne dolaze oni nikad sami od sebe. Ok mozda neki jesu sujeverje ali vecina ima dublju istoriju. Ovo 'momma’s boy' se meni granici sa zlostavljanjem.

Telegraf objavljuje delove redovno, samo josh da skontam kojim danima. Inace mi se delovi koje sam do sad procitala ne dopadaju, suvise patetike. Mada bi volela da je procitam ipak.
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Rafael Nadal

Postby Delester » 23 Aug 2011, 12:14

pa da, mnogi tvrde da je suvise senzacionalizma i da stvari bas i nisu takve, ali na terenu se svakako vidi da postoje neki tragovi.
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

Re: Rafael Nadal

Postby Panta » 23 Aug 2011, 17:28

Jedno pitanje: Zamislite da ste teniski trener, i da trenirate sina, sinovca ili drugog rodjaka.

Ukoliko bi zaboravio da ponese vodu na trening, na duze staze, da li je pravilno postupiti kao Toni ?
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Rafael Nadal

Postby vanjabarsa » 23 Aug 2011, 17:31

moze ladno da se snimi "spanska sapunica"


meni je sve ovo napisano (citala u nasoj stampi) BLJAK !
vanjabarsa
 
Posts: 765
Joined: 05 Jun 2011, 09:59

Re: Rafael Nadal

Postby vicharhcp » 23 Aug 2011, 17:45

Evo zasto je Rafa smrsao (sa njegovog fb naloga)....

Don’t forget to come out to FoodParc (29 St and 6th Ave) today at 4PM for a chance to see me as I celebrate Bacardi Limited’s Champions Drink Responsibly campaign.


.... poceo je da pije
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Rafael Nadal

Postby vicharhcp » 23 Aug 2011, 17:53

Liv wrote:U bre, po ovom njegovom opisu Toni je tiranin.

Meni Toni i izgleda tako.
Sa druge strane, posto Rafa nije bio talentovan za tenis, tesko da bi postao ovo sto je postao da pored sebe nije imao tiranina. Netalentovani deckonja je sa 19 godina osvojio prvi GS!
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Rafael Nadal

Postby Gama » 23 Aug 2011, 23:52

Rafael Nadal on the Late Show with David Letterman on Wednesday, August 24 on CBS.

http://www.cbs.com/late_night/late_show/show_info/this_weeks_guests.php
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Rafael Nadal

Postby M.S. » 24 Aug 2011, 08:35

po mom mišljenju je Rafa izuzetno talentovan. na stranu gs u 19, momak je prašio već sa 16, što su reprezentativne godine za takvu procenu.

šta je učinio Toni kad voda nije poneta, ne zamerite što ne iščitavam te elaborate temeljno?
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Rafael Nadal

Postby Delester » 24 Aug 2011, 09:16

Panta wrote:Jedno pitanje: Zamislite da ste teniski trener, i da trenirate sina, sinovca ili drugog rodjaka.

Ukoliko bi zaboravio da ponese vodu na trening, na duze staze, da li je pravilno postupiti kao Toni ?

mislis da nadal na duze staze zaboravlja da nosi vodu ili da na duze staze se isplati takav tretman? :biggrin:
ozbiljno, ovo je veoma bitno za odgovor. :biggrin:
vicharhcp wrote:
Liv wrote:U bre, po ovom njegovom opisu Toni je tiranin.

Meni Toni i izgleda tako.
Sa druge strane, posto Rafa nije bio talentovan za tenis, tesko da bi postao ovo sto je postao da pored sebe nije imao tiranina. Netalentovani deckonja je sa 19 godina osvojio prvi GS!

na ovu konstataciju cesto naletim i uvek zaboravim da pitam dakle dolazi. njegove kolege teniseri tvrde da je rec o vanserijskom talentu zapravo.
i da ne tvrde, ja mislim da je tako. ocigledan talenat.
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

Re: Rafael Nadal

Postby Delester » 24 Aug 2011, 09:18

toni je jednom, po rafinom zaboravljanju flasice na trening/mech zabranio da se dete sluzi vodom tih par sati koliko je trenirao kako bi mu usadio odgovornost i ozbiljnost ili sta je vec hteo.
da se kojim slucajem toni preziva nadalovic, sada bi bili stupci srpskog terora, tiranije, neprosvecenosti i kromanjonstva u tretmanu dece i odraslih.
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

Re: Rafael Nadal

Postby vicharhcp » 24 Aug 2011, 10:58

Delester wrote:na ovu konstataciju cesto naletim i uvek zaboravim da pitam dakle dolazi. njegove kolege teniseri tvrde da je rec o vanserijskom talentu zapravo.
i da ne tvrde, ja mislim da je tako. ocigledan talenat.

Ja sam slušala neke "teniske stručnjake" koji su ga gledali kao dete kada je trenirao (ubi me, ne mogu da se setim imena). Isto kao što je Jelena kada je videla Novaka rekla da je vanserijski talenat, tako su i ti "stručnjaci" rekli za Rafu da nije bio :dunno: .
Ja znam šta je on postao, tako da me, manje više to što je bio kao dete i ne interesuje preterano. A da se to da nije bio talentovan može čuti i pročitati na mnogim mestima - može.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Rafael Nadal

Postby M.S. » 24 Aug 2011, 11:19

može i za Novaka da se pročita isto tako često. pa nije istina. Rafin talenat se video iz aviona. Novakov isto.

i shvatanja talenta su doduše raznorazna. neko ne daje pet para za igrača koji ne zna da napravi bekerovsku paradu na mreži, može da crta linije, kratke i poluduge dijagonale ili paralele jedva vidljive golim okom kolko oće. neko pak dok ne vidi da igrač zapne ko sivonja po svakoj loptici ala Conga i Berdih ne računa igrača za ozbiljno talentovanog. a neko dok ne zapleše labudovo jezero baletskim koracima ala Fed i/ili ubije igru slajsevima takoreći "genijalno taktizirajući" ala Marej.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Rafael Nadal

Postby Delester » 24 Aug 2011, 11:19

mislim da se ti strucnjaci sada onako solidno pokrivaju usima
nedostatak talenta je zapravo vrlo vidljiv ili da se bolje izrazim, ucesce rada je vrlo vidljivo, te se vrlo lako mogu razgraniciti ta dva
to sto je rafa izuzetno radan ne prikriva njegov ocigledan talenat i osecaj.
on je samo suvise razlicit da bi kao takav bio umetnicki prihvacen, proci ce godine dok mu neko treci ne skine zidarski kombinezon i uvali kist u ruke.
ali na kraju krajeva nije ni bino, postarace se on da bude zapamcen po umetnickom pravcu zvanom crno na belo. :D
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

PreviousNext

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests