Board index Košarka Evropska košarka

Evroliga

Ko će biti učesnici F4 turnira u Kaunasu?

Poll ended at 25 Apr 2023, 18:52

Olimpijakos
16
15%
Barselona
24
23%
Real Madrid
7
7%
Monako
15
14%
Makabi
11
11%
Partizan
19
18%
Žalgiris
2
2%
Fenerbahče
10
10%
 
Total votes : 104

Re: Evroliga

Postby Holden » 23 May 2017, 13:29

Ma može se Bogdan prilagoditi, ok ima nešto sporije noge, al' ima jači rameni pojas od većeg broja bekova u NBA. Jbg negdje je bolji negdje slabiji. Vidjećemo kako će biti, nećemo saznati nikad ako ne ode.

Po mom mišljenju, veći problem od njegovih fizikalija mu je konkurencija, a to je Badi Hild. Sigurno jedan od igrača sa potencijalno najvećim apgrejdom u NBA. Mislim da sam pisao na nba topingu da očekujem da mu se karijera razvija poput karijere CJ Mekoluma. Znači već ove sezone da bude na 20 ppg. A i mlađi je godinu dana od Bogdana.

Sakramento je od onog Kazinsovog trejda uglavnom igrao sa tri beka (jedan od razloga je i što ih imaju previše), tako da će moći obojica u petorku, ali će biti problem ko će čuvati npr Džordža ili Batlera ako su u petorci Kolison/Hild/Bogdan.

Mislim da su Kingsi već bacili u vodu ovu sezonu koja sleduje, i da će je iskoristiti da vide oko koga se može graditi tim i mogu li dovesti neku veliku zvjerku. Zato očekujem da će BB imati puno slobode i da mu je ovo idealan trenutak da ode.
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: Evroliga

Postby White Mamba » 23 May 2017, 13:34

@Air
Zadrzavam pravo da se ne slozim :biggrin:
Manu je unikat..plus je u prvom delu svoje karijere bio strasno eksplozivan..plus levoruk
Bili npr nije prosao u nba a covek je sahranio drim tim leto pre
Uostalom, zivi bili pa videli :okk:
Voleo bi da nemam pojma u ovom slucaju, i da ce se nadograditi, mlad je, ali sa trenutnim napadackim arsenalom...nisam optimista
Ali i ovo sto kaze Holden, nema boljeg mesta da se pocne
Deb'o. Sujetan. Oce kadrira. Ne vodi treninge. Oce stan u BGH2O. Dov'o asocijalnog Korija
NECE STEFI DA IGRA ZA NJEGA
Stop hibridnom ratu!!!
User avatar
White Mamba
 
Posts: 43728
Joined: 24 Oct 2015, 00:27

Re: Evroliga

Postby Niko123 » 23 May 2017, 19:09



Ako neko razume turski :laugh:
User avatar
Niko123
 
Posts: 6644
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Evroliga

Postby Slavisak » 23 May 2017, 20:01

Badi Held ima najvise mesta za napredak u NBA ligi :what:
Slavisak
 
Posts: 8568
Joined: 14 Apr 2014, 02:01

Re: Evroliga

Postby Dylam Dop » 23 May 2017, 21:36

Kod Bogdana ne igra toliku ulogu rameni pojas koliko 'frame' (tj. wingspan) kojim zatvara mnogo veći prostor ispred sebe kad igra 1na1 u odbrani, pa ga nije tako lako obići.. Tako da je on vrlo solidan s te strane.. Dečko je konačno sazreo, još da se profiliše u istančanog šutera kao Peja16 i ne bi trebalo velike zime u tom prvom tranzicijskom periodu za njega da bude, budući da će imati i velike motivatore/tutore upravo u njemu i Divcu..
Nećemo ga sigurno gledati mnogo na ulazu ( ni Stojakovića eto nismo gledali mnogo u toj ulozi) kao Manu-a, ali vrlo dobar pregled igre uz pravovremene pasove mu je takođe jedna od jačih strana i za NBA-mjerila.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7355
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Evroliga

Postby Holden » 23 May 2017, 22:12

Slavisak wrote:Badi Held ima najvise mesta za napredak u NBA ligi :what:


"Sigurno jedan od igrača sa potencijalno najvećim apgrejdom u NBA" i đe tu problem?


Dilame, nije isto frame i wingspan, ali jasno mi je na šta misliš :biggrin:


Svejedno, mislim da fizikalije ne igraju veliku ulogu i da proces prilagođavanja zavisi od igrača do igrača. Čist primjer su Jokić, Furnije, Spanulis, Veseli... Da ne idemo dalje.



Ima sreće što ide u jedan od par timova koji neće imati takmičarske ambicije narednih godina, ali će zato dati potpunu slobodu svojim mladim igračima da vide šta se od njih očekuje. To su Sakramento, Sansi i donekle Orlando. Bruklin recimo takođe nema takmičarske ambicije, ali nisu ušli u program rebuildinga sa mladim igračima. Fila je taj proces prošla, kao i Milvoki npr, čisto da znate na šta mislim kada ovo kažem. Tako da mu je ovo idealan tim i idealan trenutak i to je najbitnije. Sad je sve na njemu.
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: Evroliga

Postby Sezione » 24 May 2017, 11:14

Na Bogdanovu fintu suta ce tamo da se primaju kao mladi majmuni.
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 14096
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Evroliga

Postby bhc_comp » 24 May 2017, 11:23

Holden objasnio. Testo da ce Bogdan tamo da napravi nesto, daj Boze da gresim ali vrhunskih bekova u NBA ima koliko hoces, pa samim tim je i konkurencija ogromna...
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15800
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Evroliga

Postby Serano » 24 May 2017, 14:23

Holden wrote:Sigurno jedan od igrača sa potencijalno najvećim apgrejdom u NBA" i đe tu problem?


Проблем је што ниси рекао Бориша Симанић...

О, па сачекај...
Serano
Guest
 

Re: Evroliga

Postby Niko123 » 24 May 2017, 15:37

Kontam da ce Bogdan da ostane u Feneru..
User avatar
Niko123
 
Posts: 6644
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Evroliga

Postby brandelton » 26 May 2017, 23:34

Cestitke Fenerbahceu na osvojenom trofeju, ali to se nekako i ocekivalo. Kad su u plej-ofu onako izgledali, f4 je bio formalnost. Jedini su od ovih TOP ekipa forsirali NBA kosarku sa pojedincima koji ne izlaze sa terena i klupom koja je nebitna. Judo 35 minuta i napad i odbrana, Kalinic 35 minuta, Bogdan 35 minuta. Na klupi samo Dikson i Datome, eventualno Naneli.
Klupa Reala i CSKA bi se posprdala sa klupom Fenerbahcea.
Naneli, Dikson, Datome, Antic, Benet, Mahmutoglu i Duverioglu ili Rejes, Tompkins, Drejper, Rudi, Maciulis, Hanter i Tejlor?

Mislim da bi tesko ovo uzeo Fener, da su se igrale serije. I inace treba da se igra negde gde niko nece imati prednost domaceg terena, za cije zdravlje su se Real i CSKA borili za 1. i 2. mesto da bi gostovali 5. na tabeli? :beyond:

Videcemo sta ce ZOC raditi bez Judoa u timu, on im je 2/3 tima bio ove sezone. Opet, mozda ce konacno prosiriti rotaciju na 10 legitimnih el igraca.
1972/73. :hatman:
User avatar
brandelton
 
Posts: 1334
Joined: 08 Jan 2016, 17:19

Re: Evroliga

Postby Čekicar » 27 May 2017, 00:12

brandelton wrote:Mislim da bi tesko ovo uzeo Fener, da su se igrale serije.

:lollol:

A covek u karijeri izgubio samo jedno cetvrtfinale EL...U pitanju je prva sezona u Panati...

Dobio je Real metlu,3-0.... :beyond:

Samo mi je zao sto nisu vise kiksali u regularnom delu,sto nisu isli na CSKA....Da vidis i taj film....ove sezone je 2-0 a jos nebitni mecevi....U bitnim bi pala metla ili eventualno 3-1...
I FEEL DEVOTION
User avatar
Čekicar
 
Posts: 8112
Joined: 18 Jan 2017, 12:17

Re: Evroliga

Postby Skafi » 27 May 2017, 00:34

Fener je bio u najboljoj formi od sve 4 ekipe, ne sumnjam da bi dobili svakoga u bilo kojoj seriji. Možda bi sa CSKA bilo 3:2.

Kako ovog Beneta boli uvo - ni kriv ni dužan prvi pik na draftu, ni kriv ni dužan uze Evroligu, sa minut i 12 sekundi učešća na F4.
User avatar
Skafi
 
Posts: 27835
Joined: 04 Feb 2014, 22:26

Re: Evroliga

Postby 71:70 » 27 May 2017, 06:09

Ja mislim da sada organizuju i f4 klupa.
Pa da se odradi zbir rezultata i onda da taj tim uzme titulu, ovako je delom nelegitimno, lepo je krstaš to primetio.

I ne bi bilo lose da se f4 uvek igra u helsinkiju kako zoc ne bi imao prednost domaceg terena...
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Evroliga

Postby brandelton » 27 May 2017, 18:13

71:70 wrote:Ja mislim da sada organizuju i f4 klupa.
Pa da se odradi zbir rezultata i onda da taj tim uzme titulu, ovako je delom nelegitimno, lepo je krstaš to primetio.

I ne bi bilo lose da se f4 uvek igra u helsinkiju kako zoc ne bi imao prednost domaceg terena...


Ti ako ne vidis dobro, nabavi naocare pa procitaj ponovo:

brandelton wrote:Cestitke Fenerbahceu na osvojenom trofeju, ali to se nekako i ocekivalo. Kad su u plej-ofu onako izgledali, f4 je bio formalnost. Jedini su od ovih TOP ekipa forsirali NBA kosarku sa pojedincima koji ne izlaze sa terena i klupom koja je nebitna. Judo 35 minuta i napad i odbrana, Kalinic 35 minuta, Bogdan 35 minuta. Na klupi samo Dikson i Datome, eventualno Naneli.
Klupa Reala i CSKA bi se posprdala sa klupom Fenerbahcea.
Naneli, Dikson, Datome, Antic, Benet, Mahmutoglu i Duverioglu ili Rejes, Tompkins, Drejper, Rudi, Maciulis, Hanter i Tejlor?

Mislim da bi tesko ovo uzeo Fener, da su se igrale serije. I inace treba da se igra negde gde niko nece imati prednost domaceg terena, za cije zdravlje su se Real i CSKA borili za 1. i 2. mesto da bi gostovali 5. na tabeli? :beyond:

Videcemo sta ce ZOC raditi bez Judoa u timu, on im je 2/3 tima bio ove sezone. Opet, mozda ce konacno prosiriti rotaciju na 10 legitimnih el igraca.


Klupa dolazi do izrazaja sa vecim brojem meceva (odnosno, sa best-of-five ili best-of-seven serijama). Na f4 je i pozeljno rotirati sto manje i normalno da se Fener tu oseca kao riba u vodi.
Sto se domaceg terena tice .. ovo je prva sezona gde je igrao svako sa svakim i pomalo je besmisleno da 1. mesto ne znaci nista u odnosu na 3.,4. ili 5. Nije to onaj stari format gde nije postojao apsolutno najbolji tim (kao ovde).

Sto se tice klupa - kada bi sabrali neke imaginarne vrednosti svih igraca i podelili sa 12, dobili bi da Real i CSKA daleko prestizu Fenerbahce po kvalitetu. To bi se u PO serijama verovatno i videlo - jer Judo ne bi mogao stalno da 35 minuta unistava pikenrol protivnika, a istovremeno i da bude glavni u napadu svoje ekipe. A ako nesto cenim u evropskoj kosarci, to su ti rosteri sa velikim brojem igraca i treneri koji moraju da ucestvuju u igri, gledaju kada da reaguju kojom izmenom. Jos ako neko ima problem sa licnim greskama, pa trener mora da se prilagodjava i na to - super. :okk:
Imas i suprotan primer - Pejsersi su protiv LBJ, DW i CB igrali sa samo pet igraca koji su igrali po 40+ minuta. :beyond:
1972/73. :hatman:
User avatar
brandelton
 
Posts: 1334
Joined: 08 Jan 2016, 17:19

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests