Board index Košarka Evropska košarka

Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby lord_slawe_ » 20 Apr 2011, 11:01

Vujanić za B92: "Imam snage..."
IZVOR: B92
Nesudjeno najveće pojačanje Partizana u 2011. Miloš Vujanić, za B92 govori o oporavku,KSS-u, mogućem povratku u Beograd.


Da su ga povrede mimoilazile (kao što nisu), Miloš Vujanić bi imao još raskošniju igračku karijeru, iako bi mu i na ovoj dosadašnjoj mnogi pozavideli. Što se konkretno 2011.godine tiče, Vujanić bi bio u Ljubljani na parketu sa ostalim nesudjenim saigračima u dresu Partizana.

Ipak, izuzetno teška povreda koju je zadobio u Atini igrajući poslednji meč u dresu Panioniosa, pred povratak u Partizan, dodelila mu je ulogu gledaoca u ljubljanskim „Stožicama“.

Miloš se oporavlja od povrede i preloma potkolenice, ujedno i sprema za još jedan povratak na parket, koji će uslediti krajem ove godine:

„Oporavljam se od povrede. Ljudi u Panionisu su mi ponudili novi ugovor, ispali su maksimalno korektni, pomogli su mi maksimalno i prilikom operacije, nakon jedne izuzetno teške i čudne povrede, jer je ovakav lom, karakterističan za fudbal ili saobraćajne nesreće. Sada je o.k. Prošlo je tri meseca od preloma potkolenice, neki optimalan rok za oporavak od ovakve povrede je 7-8 meseci. Odlučio sam da dodjem u Beograd, malo se odmorim, obavim rehabilitiaciju, pa ćemo videti šta dalje..


Imao si do sada sjajnu karijeru, šta je za takvog igrača sa trofejima, motiv da se, ne prvi put „vraća“ iz povrede?

„Nažalost, ovo mi nije prvi put da se oporavljam od ovako teških povreda. Bili su tu i prednji ukršteni ligamenti. Znam kako da se ponašam u ovakvim situacijama, uskoro punim i 30 godina,malo sam se i zasitio košarke i svega ovog što mi se izdešavalo. Zato ću se dobro pripremiti, prvo da odradim ovaj ugovor sa Panioniosom, pa ćemo videti.“

Bio si „na minut“ od Partizana, odnosno već si se dogovorio da se vratiš?

„To je bila idealna varijanta za mene, taj povratak u Partizan. Posle dosta godina igranja u inostranstvu ukazala se ta prilika da se vratim kući, da igram ponovo u Beogradu. Ovo je dobar tim, trebalo je da igram i TOP 16, možda da odigram u Partizanu još koju sezonu, i završim karijeru. Mlad sam, ima još nekoliko sezona za mene, ko zna, možda ipak ponovo dodjem u Beograd.

Gledao si utakmicu Partizan – Budućnost, crno-beli su se dosta namučili, ali i stigli do novog finala:

„Budućnost je vrlo agresivna ekipa, koja igra takvu košarku na granici faula. Možda je odlučila duža klupa, veća koncentracija, ekipa Budućnosti je rano ušla u problem sa penalima u poslednjoj deonici i to je na kraju i odlučilo. Blagu prednost u finalu dajem Partizanu, iako će Olimpija imati veliku podršku sa tribina.

U košarkaški savez Srbije ušli su novi ljudi, uspešnih u svojim sferama delovanja. Počev od predsednika saveza, preko Dejana Bodiroge i Dejana Tomaševića, koji su bili tvoji saigrači u reprezentaciji.

„Drago mi je da su ovi ljudi ušli u savez, posle nekoliko godina problema i unutar organizacije. Očekujem da Savez postave na noge. Dopada mi se što je to i mlad tim uspešnih ljudi. Dobra vest je i što Duda Ivković ostaje selektor. Što se tiče terena, imamo mladu, jaku i dobru ekipu, iako neki igrači nisu imali glavne uloge u svojim timovima, ali su navikli da igraju u ovom sistemu i timski. Zato će reprezentacija, nakon svega ovoga, biti jedan od kandidata za visok plasman u Litvaniji.

Miloše, ostavljaš li mogućnost da se jednog dana vratiš u Partizan?

„Ja se nadam.Bez obzira na neke želje, o tome sada ne razmišljam. Ostaje mi još 6 meseci rehabilitacije. Ako sve bude kako treba, a ja se nadam da hoće, postoji i to je svakako jedna od mojih opcija.“rekao je Vujanić za B92.
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby Stoxan » 20 Apr 2011, 17:08

Fenerbahče nudi 3.5 miliona evra za Iljašovu
Novosti online | 20. april 2011. 14:17 | Komentara: 0
Reprezentativac Turske ima ugovor sa Milvokijem, a ukoliko dođe do štrajka u NBA ligi neće moći da igra za reprezentaciju na EP

Image
Ersan Iljašova

Fenerbahče Ulker je spreman da u slučaju lok-auta u NBA ligi angažuje turskog reprezentativca Ersana Iljašovu.

Da se čelnici kluba iz Istanbula ne šale potvrđuje i podatak da je Fener odvojio 3.5 miliona evra da ponudi NBA klubu za odličnog krilnog košarkaša.

Iljašova ima ugovor sa Milvokijem i za sledeću sezonu vredan 2.5 miliona dolara, a ukoliko zaista bude štrajk u najjačoj ligi na svetu neće moći da igra ni za reprezentaciju Turske na Evropskom prvenstvu u Litvaniji.

novosti

Izgleda da Turci nikada neće naučiti.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby AirBall » 21 Apr 2011, 12:25

Caja Laboral intenzivirala pregovore sa Buducnoscu u vezi Vladimira Dragicevica...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106528
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby AirBall » 22 Apr 2011, 10:03

Stevan Tarzan Milosevic na probi u Arisu...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106528
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby VMJunior » 22 Apr 2011, 14:25

B92 kaze da je Dzikic blizu Himkija..

B92: Džikić na klupi Himkija?


Kako nezvanićno saznajemo, trener Krke iz Novog Mesta Aleksandar Džikić glavni je kandidat da od sledeće sezone predvodi ruski Himki.

Himki je u decembru otpustio italijanskog stručnjaka Serđa Skariola posle serije loših rezultata tima iz Podmoskovlja koji nije uspeo da se plasira u Top 16 fazu Evrolige.

Od tada tim predvodi Rimas Kurtinaitis,a Himki je trenutno četvrti u ruskoj ligi sa 14 pobeda i osam poraza, trijumfom manje od lidera UNIKS-a.

Sa druge strane, u regionalnoj VTB ligi Himki je osvojio grupu B sa deveto pobeda iz 10 mečeva, pa se plasirao na Fajnal for u Kazanju 22. i 23 aprila. Himki u polufinalu u petak igra protiv UNIKS-a.

Džikić je prošle sezone sa Krkom osvojio titulu u Sloveniji, a ove je bio drugi u regularnom delu NLB sezone. Međutim, na Fajnal foru koji je u četvrtak završen u Ljubljani, tim iz Novog Mesta je poražen u polufinalu od Olimpije.

Džikić je trenersku karijeru počeo 1991. godine kao lider mladog tima Partizana, a potom je postao pomoćni trener “crno-belih“. 1994. postao je asistent u Beovuku čiji je prvi trener bio dve sezone (od 1997. do 1999). 1999. je ponovo postao pomoćni trener u Partizanu sa kojim je osvojio četiri uzastopne titule nacionalnog šampiona (2002-2005).

Tada je ponovo napustio “crno-bele“ i predvodio Superligaša Atlas, a potom je karijeru nastavio u NBA ligi gde je 2005. bio pomoćni trener Minesota Timbervulvsa tokom Letnje lige. Takođe je radio sa trenerskim timovima San Antonio Sparsa i Sijetl Supersoniksa. Po povratku u Evropu Džikić je pre Krke jednu sezonu bio trener Union Olimpije.
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby lord_slawe_ » 22 Apr 2011, 21:07

U finalu Balticke VTB lige sastace se dva Ruska tima CSKA i Himki.

F4 se odrzava u Kazanju, gde je u drugom polufinalu veceras Himki iznenadio nedavnog osvajaca Eurocupa, domaci tim Unics i pobedom od 84 - 78 prosao u finale. Unicsov "dzelat" je bio Vitalij Fridzon koji je predvodio Himki sa 27 postignutih poena.
Statistika meca Unics - Himki:
http://www.eurobasket.com/boxScores/VTB%20United%20League/2011/0422_2099_1846.asp

U prvom polufinalu CSKA iz Moskve predvodjen Rimantasom Siskauskasom bio je bolji od Ukrajinskog Azovmasa 69 - 57.
http://www.eurobasket.com/boxScores/VTB%20United%20League/2011/0422_89_2392.asp
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby lord_slawe_ » 23 Apr 2011, 20:57

Nakon sto su prilicno iznenadno savladali domaci Unics u polufinalu Balticke VTB lige, Khimki je u finalu uspeo da ode i korak vise i savlada Moskovski CSKA u finalu rezultatom 66 - 64. Friske osvajace trofeja na putu ka pobedi predvodio je Hrvat Kresimir Loncar sa 18 postignutih poena i 5 skokova.
Statistika finala:
http://www.eurobasket.com/boxScores/VTB%20United%20League/2011/0423_2099_89.asp

U mecu za trece mesto Unics je pobedio Azovmas rezultatom 95 - 75;

a kako odredjeni izvori kazuju, Spanska Kaja Laboral je ponudila ugovor dobro nam poznatom Amerikancu Miltu Palaciu..
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby mali_buda » 23 Apr 2011, 20:59

lord_slawe_ wrote:a kako odredjeni izvori kazuju, Spanska Kaja Laboral je ponudila ugovor dobro nam poznatom Amerikancu Miltu Palaciu..

I oni imaju svoju mantru :D
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby AirBall » 24 Apr 2011, 11:07

Italijanski trener Matteo Boniciolli koji je na pocetku sezone vodio Lottomatica Romu je novi trener kazahstanske Astane koja ce sledece sezone ucestvovati u VTB Ligi...

Ovo je vrlo ambiciozan projekat, a na mestu generalnog menadzera kluba se nalazi legenda ruske kosarke Valery Tiikhonenko...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106528
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby lord_slawe_ » 25 Apr 2011, 12:45

da ispratimo malo i ucinke nasih u Nemackom prvenstvu:

Raduljica briljirao, dobri i ostali
IZVOR: B92 | SO
Miroslav Raduljica odigrao je fantastično u pobedi svoje Albe nad Tibingenom, pošto je zabeležio 23 poena (8-9 iz igre, 7-7 penali za 25 min) i 8 skokova.


Tadija Dragićević imao je 9 poena (3-5 iz igre za 15 min) i 2 skoka, dok je za poraženu ekipu Branislav Ratkovica dao 14 poena (5-13 iz igre), uz 9 asistencija.

Radovan Marković nije ulazio u igru. Dragan Dojčin je za Trir imao 12 poena (4-6 iz igre za 29 min), a Predrag Šuput je za Bamberg dao 20 poena (8-12 iz igre za 12 min).

Za ekipu Miteldojčera Radenko Pilčević postigao je 3 poena (1-8 iz igre za 30 min), a Rastko Dramićanin nije se upisao u strelce za tri minuta na parketu.

Luka Bogdanović je za Oldenburg postigao 7 poena (3-7 iz igre za 21 min), dok je njegov saigrač Oliver Stević imao 10 poena (5-7 iz igre za 22 min) i 8 skokova. Za Braunšvajg je Uroš Duvnjak ubacio 3 poena (1-4 iz igre za 12 min), uz po 2 skoka i asistencije.

Bundesliga, 34. kolo:
Ulm – Bremerhaven 92:102
Oldenburg – Diseldorf 77:64
Bamberg – Bajrojt 85:52
Ludvigsburg – Skajlajners Frankfurt 79:94
Telekom Basket Bon – Braunšvajg 78:86
Trir – Artland Dragons 65:66
Hagen – Gisen 83:73
Miteldojčer – Getingen 50:71
Alba – Tibingen 88:76

Na tabeli vodi Bamberg sa 32 pobede i dva poraza, druga je ekipa Skajlajnersa sa skorom 26-8, a slede Alba (24-10) i Artland Dragons (23-11).


Inace, ne secam se nesto da je sportska redakcija sajta b92 ovoliko paznje posvecivala sumiranju prvenstvenih kola inostranih liga.. :drugged:
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby AirBall » 27 Apr 2011, 11:23

Par interesantnih vesti iz Izraela...

Maccabi je povecao ponudu Pargu za sledecu sezonu na 800k us$ i ceka se odgovor igraca i njegovog agenta, dok je Fenerbahce zainteresovan da na 2 godine potpise ugovor sa Chuck Eidsonom...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106528
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby AirBall » 28 Apr 2011, 20:24

Marc Gasol je izjavio da se u slucaju lockout-a vraca u Barcelonu...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106528
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby bekrinjo » 29 Apr 2011, 10:36

I'm back...




Danas se u Ostendeu igraju polufinalni mecevi eminentnog takmicenja:

Spartak-Lokomotiv 18:30h
Ostende-Krka 21h


Finale se igra u nedelju od 20h...



Prenosi ce biti ovde:
http://www.fibatv.com/page/fibaeuropeHome/
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby bekrinjo » 29 Apr 2011, 10:50

Lans Harris koji je sezonu zapoceo u Igokei da bi se potom vratio u Grcku gde je sa Ikarosom zavrsio sezonu na 10-om mestu pronasao je odmah novi angazman pa ce do kraja sezone igrati za Veneciju(Lega Due) koja trenutno deli 1 mesto i bori se za ulazak u visi rang...
http://www.eurobasket.com/player.asp?Cn ... erID=62507
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Vesti, dogadjaji, aktuelnosti

Postby AirBall » 29 Apr 2011, 19:29

Lokomotiv Kuban iz Krasnodara je prvi finalista Eurochallenge-a... Oni su u ruskom duelu pobedili Spartak iz Sankt Peterburga 74-64...

Njihovi amerikanci Massey, Chalmers i Tucker su bili perfektni i zajedno su postigli 59 poena, ostatak ekipe je pridodao 15...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106528
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests