Board index Razni Sportovi Rukomet

Muski reprezentativni rukomet

Muski reprezentativni rukomet

Postby DON » 18 Mar 2011, 14:44

Razmišljam dugo (7 minuta :) ) kako da započnem temu, da li da krenem od sadašnejg stanja ili da se vratim u sjajnu prošlost ...
I shvatih da sam gladan ... Idem nešto da jedem pa ću da nastavim :) šalim se , poslao sam koleginicu da kupi nešto :music: ... Elem da se ja vratim na temu, nekada je rukomet bio sport broj tri, posle košarke i fudbala najpopularnij sport u zemlji ... I sa pravom je to bilo, zanimljiv sport, pun dinamike i energije, sjajni rezultati reprezentativnih selekcija, fantastičan učinak naših klubova u Evropi, srpski igrači i igračice su harali Evropom... Koliko je jak uticaj jugoslovenske škole rukometa, vidi se i danas, kad jedna od najboljih reprezentacija u istoriji ove igre hara svetom koristeći najbolje iz te škole rukometa, naravno sa određenim nadogradnjama i poboljšanjima .... No, lako ću ja za Francuze, da se vratimo u našu realnost, solidna igra muške reprezentacije na prethodnom prvenstvu, debakl ženske, loše stanje u Savezu, nedostatak novca, stručnjaka .... Mnogo je problema, ali naš rukomet nije samo to, ima tu mnogo lepših stvari, imamo igrače i trenere širom planete, odlične igrače u najvećim svetskim klubovima ...
Sledi nam prvenstvo Evrope za muškarce i Svetski šampionat za dame ... I mladđe kategorije će učestvovati na velikim takmičenjima....
Da li ćemo se vraiti na staze stare slave, šta i kako treba da uradimo da se to desi - IZVOLITE PA NAPIŠITE .... Nema jačeg pritiska od pritiska javnosti .....
A znam da mnogi vole rukomet, i da su se mnogo nervirali gledajući repku ... Nema velike patnje bez velike ljubavi ;)

P.S. Ja sam administrator i poznat sam kao zao i loš čovek, neko ko nikad ne veruje u ljude koje voli i poštuje i tako ću se i ponašati ovde, kao po običaju širiću pesimizam i samo da isyaknem da će onaj ko se priključi diskusiji dobiti pola jogurta i bureka, kao i kacket RK Partizana, majicu Zvezde, da vidim šta još imam, evo slušalice, ne znam za šta, i to je to ....
Ukoliko se nekome od vas troje koji čitate ovo ne sviđa kako radim žalite se meni, možda se i kaznim :)
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby AirBall » 18 Mar 2011, 14:46

Nista ti ne brini... Nisi ni svestan koliko na ovom forumu ima bivsih rukometasa koji ce se rado ukljuciti u diskusiju... Ja planiram i da gledam neke utakmice ubuduce... Npr derbi protiv Zvezde... :music:
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby DON » 18 Mar 2011, 14:56

Realnost je da malo ljudi prati rukomet, i to je stvar zasluga ... U životu se sve vraća, tako i stanje u meni dragom Rukometu nije produkt viših sila već, što bi rekli stari, sve se vraća sve se plaća ....

Da sa malo bavimo aktuelnom temom ........

Зоран Ђорђић: Петар ће сам одлучити
18 мар, 2011 Био је Зоран Ђорђић велики голман, легенда светског рукомета, љубимац Партизанових навијача, репрезентативац Југославије, а данас је изузетно успешан тренер Бундеслигаша Вецлара.

Популарни Паша је већ више од двадесет година у Немачкој, далеко је од Србије и дешавања у овој земљи, мало је упућен у збивања у нашем рукомету, а ко зна како би било да му син није Петар, један од најталентованијих младих играча Европе, дечко који је поново узбуркао јавност. Желе га Немци, хоће да по сваку цену игра за њих, а Петру је, то никад није крио, срце у Србији.



Међутим, нешто је поколебало овог младог момка, није га било на јуниорским квалификацијама у јануару, ни протекле недеље у Словенији, а селектор Веселин Вуковић је истакао да најозбиљније рачуна на њега, те да је на списку сениора за летње припреме…

– Молим вас, не желим да се подиже било каква прашина око Петра, нити да се медијски толико експонира – биле су прве речи Зорана Ђорђића, оца младог играча. – Не желим да наудим рођеном детету неким изјавама, не могу да му одмажем.

Добро, добро, али да ли је тачно да су се Немци поново бацили у лов?

– Они никад нису ни одустајали, али у овом тренутку имају преча посла од Петра. Тренутно их брине све оно што је селектор Брант рекао, жели да прави резове у тиму, па су преокупирани тиме.

Селектор Веселин Вуковић је рекао да управо Хајнер Брант врши притисак да Петар обуче дрес Панцера?

– То није никаква тајна, он је у неколико наврата покушавао да ступи у контакт са Петром, али безуспешно. Једном је чак Петар био на припремама Србије и баш тад га је Брант звао, али није хтео да одговори на позив. Рекао сам му да то није у реду и мора да се јави и каже шта год мисли да треба. Брант покушава, али све је на Петру, не могу ја да причам у његово име.

Какав савет сте му дали?

– Трудим се да то избегавам, јер мислим да је довољно велики да може сам да одлучује. Последњи пут сам му нешто рекао пре три године, кад је било питање за кога ће играти. Тада сам му саветовао да добро размисли, да можда оде на тренинг јуниора Немачког тима, па да види. Није желео, али је отишао, одрадио један тренинг и више није могао. Тада ми је рекао да Немачка није његова земља, да он воли Србију и да може да игра само за Орлове, као и да га ништа друго не занима.

Шта се онда променило до сад, зашто се двоуми?

– Има своје разлоге, али схватите ме, ја о њима не могу да говорим. Можда бих му само штету нанео. Петар је рекао да неће и не може да игра за јуниорски тим, а он зна зашто је тако. Боле га неке ствари, млад је, није научио да се избори, па сам му рекао да гледа себе, да ради, буде вредан и да добро размисли шта жели, његова каријера мора да му буде најбитнија. Петар воли Србију више него ишта на свету, али треба да схвати да себи мора да буде најважнији. Сам ће одлучивати о свему, ја не желим да се мешам у његове одлуке и ставове. Играо сам годинама за репрезентацију и тада су ми сметале неке ствари, сметају ми и сад – рекао је Зоран Ђорђић



http://www.zurnal.rs/2011/03/18/zoran-djordjic-petar-ce-sam-odluciti/index.html
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby Fića » 18 Mar 2011, 15:02

Toliko sam u rukometu da kad sam pre neki dan video naslov oko tog Djordjica, u fazonu, otimaju nam ga i to, ja rekoh neko nam otima BOJANA DJORDJICA i mislim se koga bole q :D

Al salu na stranu, rukomet nisam pratio od poslednje zlane generacije, jbg, nisam u tom sportu, al za poslednje prvenstvo sad nas drugar rukometas iscima da gledamo i definitivno povratio interesovanje.
User avatar
Fića
 
Posts: 673
Joined: 18 Mar 2011, 11:05

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby - Gokhan SAKI - » 18 Mar 2011, 16:05

Мали одличан увод

# ФићА
много је таквих као ти, као што рече Вучко, рукомет је веома занимљив спорт, мушли и леп је за гледање.
Што се тиче Ђорђића ту је највећи кривац Бутулија који га је "психички" малтретирао ....

http://www.rss.org.rs/#reprezentacija/seniorke/vesti Женска репрезентација ...

http://www.rss.org.rs/#reprezentacija/seniori/vesti Мушка ....

http://www.rss.org.rs/#reprezentacija/juniori/vesti јуниори ...

http://www.rss.org.rs/#reprezentacija/juniorke/vesti јуниорке...

http://www.rss.org.rs/#reprezentacija/kadeti/vesti кадети ..

http://www.rss.org.rs/#reprezentacija/kadetkinje/vesti кадеткиње ...

ЕХФ делегација је била у Србији и рекла шта треба да се уради апропо организације ЕП....
User avatar
- Gokhan SAKI -
 
Posts: 233
Joined: 17 Mar 2011, 20:18

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby allien » 18 Mar 2011, 16:13

evo i mene na poziv aira i vucka
samo da se nadovezem na malog djordjica
problem postoji jos iz igrackih dana butulije i pase
ovo je samo nastavak

pozdrav
User avatar
allien
 
Posts: 1
Joined: 18 Mar 2011, 15:56

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby DON » 18 Mar 2011, 16:24

E prvo da pozdravim Aliena i SAKIJA, dobre poznavaoce i ljubitelje rukometa ....

Baš me čudi da Igor ima problem sa nekim :mrgreen:
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby DON » 23 Mar 2011, 13:12

http://rss.org.rs/#vest:3264

Крагујевац - домаћин сениоркама у баражу за СП
12:16 23.03.2011. (GMT+1)
Жреб је најбоље српске рукометашице намерио на Хрватску у баражу за Светско првенство, које ће се у децембру одржати у Бразилу. Мечеви су на програму у два уводна викенда јуна (04.-05.06, односно, 11.-12.06.), а у првом мечу изабранице Душка Милића гостују селекцији, која је на претходном ЕУРО 2010 у Скандинавији, освојила девето место.

Сада је познато да ће се реванш меч играти у Крагујевцу. Хала "Језеро" (капацитет 5320 места), увек је била осми играч свим репрезентативним селекцијама, па нема разлога да тако не буде и овога пута у граду, где је рукомет у експанзији.


http://rss.org.rs/#vest:3263
ФОТО АЛБУМ - Кадеткиње пред квалификације за ЕП
12:04 23.03.2011. (GMT+1)
Кадетска репрезентација Србије, најбоље играчице до 17 година (1994. и млађе) припремају се у Кошутњаку за квалификације за Европско првенство у Чешкој, које их наредног викенда чекају у Данској, где ће се, поред домаће селекције, за два места борити са репрезентацијама Турске и Аустрије.

Посетили смо најбоље кадеткиње на тренингу под палицом Слободана Једоксића и направили ФОТО АЛБУМ.
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby DON » 01 Apr 2011, 12:28

User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby AirBall » 01 Apr 2011, 12:35

VUČKO_88 wrote:Katarina Bulatović opet za Srbiju!

http://www.balkan-handball.com/zenski-r ... -za-srbiju


Stvarno je sprdnja sta je EHF dozvolio da se napravi kada je izbor igranja za reprezentativne selekcije u pitanju...

Ocigledno je da patriotski motivi nisu stajali ni iza prvobitne odluke da igra za CG, a iskreno sumnjam da su i sada u igri...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby Diktator » 01 Apr 2011, 12:37

jel ova vest u vezi sa danasnjim datumom ili...?
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18504
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby DON » 01 Apr 2011, 12:44

Pa pokačila se sa Boškovićem, tako da je moguće da nije prvoaprilska šala ...

Vreme će pokazati :njanja:

Air - novčanice :D daj neki smajli sa kintom ...
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby DON » 12 Apr 2011, 17:45

Милић одредио списак за Словакиње
12 апр, 2011 Селектор женске рукометне репрезентације Србије Душко Милић одредио је 18 играчица за контролне утакмице са Словачком 20. и 21. априла, за време „ЕХФ недеље”.



На списку се налазе:

голмани: Слађана Ђерић, Драгица Таталовић, Марија Чолић,

крила: Јована Бартошић, Јелена Нишавић, Катарина Крпеж, Маја Луковић, Жељка Николић,

пивотмени: Слађана Поп-Лазић, Драгана Цвијић, Верица Николић,

бекови: Тања Вучковић, Андреа Лекић, Сања Дамјановић, Јелена Трифуновић, Јелена Живковић, Марина Дмитровић и Дијана Штевин.

Екипа ће се окупити у Београду 17. априла, одакле ће отићи у Ечку на припреме. Први меч са Словачком играће се 20. априла у Зрењанину, а други 21. априла у Кикинди.

Припреме ће трајати од 17. до 23. априла у Ечкој.
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby DON » 19 Apr 2011, 11:51

Крпеж: Нека други мисле
19 апр, 2011

Нису се поштено ни распаковале у Ечкој, а репрезентативке Србије су одмах почеле с радом. Нису желеле црвене девојке да губе драгоцено време, бациле су се на посао, знајући да их чека паклени рад, јер су квалификациони мечеви са Хрватском све ближи.

Већ прве недеље јуна Српкиње ће одиграти први бараж меч за Светско првенство у Бразилу, а десно крило наших најбољих рукометашица, Катарина Крпеж каже:

– Одрадиле смо два лакша тренинга, нисмо запињале, више је то била релаксација, али баш то нам је и било потребно. Углавном нам се рад сводио на реализацију полуконтре и контре. Прави напори нас тек очекују у наставку припрема, појачаћемо одбрану и појачати интезите рада.

Сутра ћете одмерити снаге са Словачком?

– Ти мечеви ће нам добро доћи, селектор ће моћи да провери форму свих играчица, а нама ће одлично послужити за уигравање екипе. Видећемо где смо стале и шта морамо да поправимо у наставку припрема. Мораћемо да форсирамо нашу игру, наметнемо темпо и вежбамо све оно што ћемо играти са Хрватицама. Оне ће прирпеме такође искористити за пријатељске мечеве, очекују их сусрети са Швеђанкама, имаће јачег ривала, али сваки меч је добродошао.

Хрватице су већ имале неколико окупљања, увелико се спремају за мечеве са Србијом и прилично су самоуверене?

– Као и ми! Верујем да смо коначно дорасле, да смо спремне и кадре да се пласирамо на Светско првенство. Жеља свих нас је одлазак у Бразил и ту немамо никакву дилему. Мислим да имамо изузетно велику шансу да се пласирамо на планетарни шампионат, морамо да искористимо сваку указану прилику и наставимо континуитет учешћа на великим такмичењима.

Хрватице се прибојавају Андрее Лекић, а ви?

– Мислим да нам највећа опасност прети од Андрее Пенезић, она је њихова најбоља играчица, у сјајној је форми, игра одлично, прилично је разноврсна, али знам да је Андреа Лекић одлично познаје и да ће нам све информације добро користити. Такође, не би требало заборавити ни голмана Јелену Грубишић, она ће бити и последња препрека у одбрани, а брани у животној форми. Међутим, мислим да ће све зависити од нас, тако да ми морамо пре свега да гледамо само нас и нашу игру, а оне нека размишљају.
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Reprezentacija Srbije....

Postby DON » 20 Apr 2011, 21:36

Цвија у великом стилу
20 апр, 2011 Србија - Словачка 36:31 (17:15)

Зрењанин – Кристална дворана: Гледалаца: 600. Судије: Марић (Панчево) и Машић (Зрењанин). Седмерци: Србија 2 (2), Словачка 6 (5). Искључења: Србија 2, Словачка 6 минута.

СРБИЈА: Таталовић (2 одбране), В. Николић 2, Крпеж, Лекић 7 (2), Трифуновић 3, Вучковић, Живковић, Штевин 1, Бартошић 3, Нишавић 3, Дмитровић 2, Дамњановић 3, Ж. Николић 2, Луковић 1, Цвијић 9, Поп-Лазић, Ђерић (7 одбрана, седмерац), Чолић (3 одбране).

СЛОВАЧКА: Турокиова, Троктова 2, Школкова 1, Јакубисова, Кошикова, Поплухарова 11 (5), Блажекова, Коваличкова 1, Ступаричова, А. Тотова 5, Суловска, Пилекова 7, Полакова 1, Ж. Тотова (7 одбрана), Хола 3.

Играчица утакмице: Андреа Лекић (Србија).

Image

После пет тренинга у Кристалној дворани репрезентативке Србије одиграле су пријатељски меч против Словачке, припремајући се за бараж мечеве са Хрватском за одлазак на Светско првенство у Бразил крајем године.

Црвене су биле боље, диктирале ритам, захваљујући пре свега капитену Андреи Лекић, из седам шутева постигла је седам голова и асистирала осам пута, углавном саиграчици из словеначког Крима, Драгани Цвијић. А, Цвија, показао је и синоћњи меч, опорављена и спремна ће дочекати бараж против Хрватица, видело се да ће Драгана, уз остале, бити један од главних стожера игре селектора Душка Милића.
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Next

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests