Board index Tenis Teniski miks

Vesti i aktuelnosti sa tour-a

Vesti i aktuelnosti sa tour-a

Postby Gama » 08 Jun 2011, 14:31

Posto :dunno: gde cu, ovde postavljam.
Roger Federer has been criticised by the tournament director of the Gerry Weber Open after the Swiss pulled out of the event at the last minute.
The world No. 3 traditionally uses the grass-court event in Halle, Germany, as his warm-up tournament for Wimbledon, and last year signed a lifetime deal with the event.
"For me this is a personal disappointment that I cannot describe at the moment. I am stunned," Weber said. "Our plans for the past year have been nearly exclusively with Roger appearing.
However, with the Gerry Weber Open set to celebrate its 20th anniversary next year, Weber has revealed he has plans to tempt Nadal and Novak Djokovic to play in Germany next year. :angel2:

http://www.espn.co.uk/tennis/sport/story/95276.html
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Vesti i aktuelnosti

Postby Liv » 08 Jun 2011, 22:02

Is less more for Roger Federer?
"Overall, I thought it [the final] was a very high level match," said Federer's co-coach, Paul Annacone, in an interview with ESPN.com. "Rafa, you have to give him credit. He did what he always does on clay. Makes you hit one extra ball, and puts the ball [in] parts of the court where it's very difficult to attack."

The win over Djokovic in the semifinals was even more satisfying. "Everyone's talking about how that's one of the highest level matches they've ever seen," Annacone added. "So, I feel good about it. And I think that proves he's still there, and he's worked really hard to stay there and maintain that level, so I don't think there's any reason why he can't keep repeating that."
The well-respected coach, who also saw Pete Sampras through the late stages of his career, challenges the assumption that Federer's age spells physical decline. "I think a lot of that is a fallacy, too," he said."The strength and conditioning people, if you talk to [them] -- at 29 years old, he can still do it. There's no question."

But, he added, "I think it's harder to do it for 40 weeks, over 11 months.

"The idea is to structure your schedule so you're playing your best tennis here, and in Wimbledon, New York, and you know, if you do that, things will go just right. So, it's a matter of trying to manage all that stuff, which he does really well."
Federer, whose twin daughters are now almost 2, later continued, "I see myself mentally capable of playing for many years. … For me, it's just important to keep a balance between training, matches, holidays, family life."

With the ascendancy of Nadal and now Djokovic, Federer's mindset is also changing. For perhaps the first time since he became a top-flight player, Federer went into his semifinal against Djokovic saying he didn't have much to lose. "Sure, I'd love to be again in the Grand Slam final because I haven't achieved that in a few slams," he said. "But nothing major for me as long as I keep on giving myself chances."
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Vesti i aktuelnosti

Postby georgina » 09 Jun 2011, 10:36

ovaj intervju nisam htela da postavim na nadalovu temu jer nije neki hvalospev i mogao bi izazvati neke hejt komentare pa ne bi bilo lepo na fan temi
intervju je poprilicno uzburkao tenisku javnost a autorka je pod zescom paljbom
http://www.rafaholics.com/2011/06/sunday-times-interview-or-not.html

http://www.nadalnews.com/2011/06/05/anyone-for-tension/
ima i na ovoj adresi, ovde se lakse cita jer je krupnije
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Vesti i aktuelnosti

Postby M.S. » 09 Jun 2011, 10:52

pročitala sam malopre taj tekst. ne znam šta da kažem, priznajem. ja nisam Nadalov hejter u klasičnoj varijanti koju viđamo kod ljudi, jednostavno mi smeta nivo glorifikovanja njegovog karaktera, viteštva, a osobito skromnosti (plus mi smeta vrlo očigledno, što Novak iz te senke ne može da izađe već 3 godine). neke od tih ustoličenih istina smatram fabrikovanim i medijski izmanipulisanim imidžom. hvala lepo, nisam iz te bajke.

ne znam ko je Lin Barber i važi li ona za neko ime u svetu tenisa? meni njen tekst zaista deluje kao hejt, ali nalazim i elemente koje i meni smetaju kad je o njegovj personi reč.

Rafa, skromni šampion koji zna razliku između bitnog i nebitnog, sloši mu se kad u seriji uzgubi od jednog igrača pa postane maliciozan, Rafa kome nije bitno prvo mesto ali se polomi da ga zadrži, Rafa kome je neprijatno da pominju njegov potencijalni goat status i koji odbija pomisao da bi jednom mogao biti najbolji, a takođe će se polomiti da raspravu legitimizuje... trenutno zaista nisam sposobna da o njemu mislim objektivno. pitajte me za tri godine.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Vesti i aktuelnosti

Postby Liv » 09 Jun 2011, 11:14

Anyway, back to the interview. Since I had such an unfettered view of his underpants, I decided to ask about them. Frankly, I’m amazed any underwear company should want to sponsor Nadal, given that his on-court behaviour always screams “My pants are killing me!”
O ovome sam i ja razmishljala :lollol:

I meni zvuchi kao hejt. Zhena imala losh dan, nije je dochekao kako je ochekivala i to je dovoljno, pored toga shto i nju iritira sve vezano za Rafu, da diktira ton 'intervjua'. Ona nije kvalifikovana da odredjuje tezhinu njegovog dana, i koliko je tezhak mech imao. Oni svakodnevno igraju/treniraju, potpisuju xx autograma i razgovaraju s novinarima. Valjda je ochekivala da joj prostru crveni tepih. Kad ne bi uglavljivali ovakve intervjue gde stignu ili ih ne bi bilo ili bi oni brbljali s njima vishe od pola dana umesto da treniraju isl.
Kao shto je njemu to posao i njoj je posao da gleda mech, ide na pres itd. Pritom ko je uopshte ona? Kao neko ko -koliko vidim ne pishe za neko ime, treba da je srecna shto je uopshte dobila intervju.
Elem, sve shto je rekla o njegovom ponashanju, ja mogu da plasiram na nju. :nisamodavle:

Istina je da ne znamo mnogo o Rafi, ali ne znamo ni o Fedu ni o Endiju recimo. Sve je to industrija.
Ubedjena sam da je Fed ispao gospodin belog sporta jer je u tom trenutku kad je pocheo da mlati sve redom tenisu jedan takav trebao. Tako je i Rafa, poshto gospodina vec imamo postao dobrocudni dechko iz kraja. Chist PR, shto ne znachi da negde u sebi delom i nemaju to kako ih mediji predstavljaju ali sigurno ne u tolikoj meri.

Pricha za devojku mi je bzvze, svi sportisti koje devojke ne prate po turnirima su u slichnoj situaciji. To shto ce neko izabrati da pricha o tome a neko drugi ne meni ne govori bash nishta...

edit:
Rafa, skromni šampion koji zna razliku između bitnog i nebitnog, sloši mu se kad u seriji uzgubi od jednog igrača pa postane maliciozan, Rafa kome nije bitno prvo mesto ali se polomi da ga zadrži

Rafa je jednom rekao da mu je neshto zasmetalo i odma je maliciozan i shtatijaznamshta...
Nikad nije rekao da mu nije bitno prvo mesto, vec da je realnost da ce ga izgubiti u nekom trenutku ove godine i da je bitno da nastavi da se bori i igra bio prvi, drugi, deseti. I to i radi.
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Vesti i aktuelnosti

Postby Goca_64 » 09 Jun 2011, 11:19

Ja ga nisam dozivela kao klasicni hejt, ali da ga je oplela za sve pare - oplela ga je. Nisam daleko od toga da se slozim s njom, ali ipak dajem prostora i da gresim u pojedinim segmentima. Postoji mogucnost da sam subjektivna, pricali smo o tome sto puta... zbog niza bolnih poraza koje je Nole doziveo od njega. Takodje smatram da je Rafin imidz prilicno doteran, friziran, kako god, i da se ne poklapa bas u svim elementima sa njim i njegovom licnoscu. Uostalom, neka desavanja, kada Rafa bude, uslovno receno, "pomeren" sa svoje dobro ustolicene pozicije, su nam i te kako dokaz da nije bas sve onakvim kako se predstavlja godinama.
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Vesti i aktuelnosti

Postby georgina » 09 Jun 2011, 11:20

Liv wrote:O ovome sam i ja razmishljala :lollol:

isto takodje :lol:

za ostalo bih se uglavnom slozila sa liv.
meni je isto jako cudno to insistiranje koliko se vidja ili ne vidja sa devojkom. svi oni na isti nacin zive

jedna je mirka :D
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Vesti i aktuelnosti

Postby M.S. » 09 Jun 2011, 11:21

Liv wrote:
Anyway, back to the interview. Since I had such an unfettered view of his underpants, I decided to ask about them. Frankly, I’m amazed any underwear company should want to sponsor Nadal, given that his on-court behaviour always screams “My pants are killing me!”

Istina je da ne znamo mnogo o Rafi, ali ne znamo ni o Fedu ni o Endiju recimo. Sve je to industrija.
Ubedjena sam da je Fed ispao gospodin belog sporta jer je u tom trenutku kad je pocheo da mlati sve redom tenisu jedan takav trebao. Tako je i Rafa, poshto gospodina vec imamo postao dobrocudni dechko iz kraja. Chist PR, shto ne znachi da negde u sebi delom i nemaju to kako ih mediji predstavljaju ali sigurno ne u tolikoj meri.


+1

Liv, razumem tvoju poentu, međutim, moja interpretacija njegovog ponašanja u toku poslednjeg dela sezone zaista nije takva. Ranije sam imala uistinu mnogo bolje mišljenje o njemu.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Vesti i aktuelnosti

Postby georgina » 09 Jun 2011, 11:27

M.S. wrote:Liv, razumem tvoju poentu, međutim, moja interpretacija njegovog ponašanja u toku poslednjeg dela sezone zaista nije takva. Ranije sam imala uistinu mnogo bolje mišljenje o njemu.

ja nikada nisam ni mislila da je rafa neki svetac a kako su ga mediji maltene predstavljali.

medjutim, ova novinarka nekako nije bas uspela u onome sto je , cini mi se, nameravala
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Vesti i aktuelnosti

Postby Gama » 09 Jun 2011, 11:35

M.S. wrote:Rafa, skromni šampion koji zna razliku između bitnog i nebitnog, sloši mu se kad u seriji uzgubi od jednog igrača pa postane maliciozan, Rafa kome nije bitno prvo mesto ali se polomi da ga zadrži, Rafa kome je neprijatno da pominju njegov potencijalni goat status i koji odbija pomisao da bi jednom mogao biti najbolji, a takođe će se polomiti da raspravu legitimizuje... trenutno zaista nisam sposobna da o njemu mislim objektivno. pitajte me za tri godine.

I meni ovo smeta kod njega. Secam se kako je pricao da mu je nebitno da li je 1., 2., 3., bitne su titule, da da max. na terenu i to je sasvim u redu i stvarno daje celog sebe na terenu.
Sada sve to pada u vodu i bas juce posle pobede u Kvinsu kaze da se nada da nastavi do kraja da igra dobro da bi na kraju godine ostao prvi.
Mislim :roll: , pa kazi bre, bitne su mi i titule, bitno mi je i prvo mesto, zelim da stignem i prestignem Feda u GS titulama...
Sta je lose u tome da takve ambicije iznese u javnost, nedovoljno skromno zvuci, sta li vec.
E to me izludjuje samo tako :colera:.
Sto se tice clanka, ne znam da li je hejt ili jednostavno poruka - ne dizite svoje idole u nebesa, sve je to PR industrija, moze da bude ta osoba stvarno takva ali ne mora da znaci. Jednostavno treba imati kriticko misljenje ma o kome se radilo, da se posle ne bi iscudjavali sa ma kako je to moguce, ne, :nene:, nije on(a) takav(takva)...
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Vesti i aktuelnosti

Postby M.S. » 09 Jun 2011, 11:37

Apsolutno nije uspela, niko živ ne voli kad naleti u novinama na krajnj pristrastan i jednostran tekst. Mislim da je ipak drugačije ovo što mi diskutujemo, u novinskim člancima treba se kloniti bilo kakvog šupljeg spekulisanja.

Ako ništa drugo, barem je malo osveženje naspram onoga što redovno čitamo, a što je sve jedan te isti kalup. Nije ni Novak tako bezgrešan kako su ga promovisali ove godine (a ni dijaboličan kako su ranije), upravo je mera ono što fali bilo kakvoj ozbiljnoj analizi.

Nisam ni ja mislila ranije da je on svetac, ali mi je sve oko njega zaličilo na hipokriziju u poslednje vreme. Ranije sam mislila da je sasvim, sasvim ok momak. Sad ipak mislim da ima mnogo slojeva ispod te površine koja se medijski uglavnom tumači na jedan jedini način.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Vesti i aktuelnosti

Postby ivana23 » 09 Jun 2011, 11:52

Lin Barber je poznati novinar, po njenoj knjizi An Education sniimljen je film koji je dobio Glavnu nagradu žirija 2009. na Sundance Film Festivalu.

Image

Zena je u respektabilnim godinama i mislim da je itw zelela da izgleda kao razgovor sa osobom RN, a ne toliko sa teniserom RN.

Moguce da se varam.
User avatar
ivana23
 
Posts: 1280
Joined: 05 Jun 2011, 13:57
Location: Beograd

Re: Vesti i aktuelnosti

Postby M.S. » 09 Jun 2011, 11:59

Hvala ivana, to će malo modifikovati moje prethodne teze. To jest, moraću pažljivije da iščitam tekst.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Vesti i aktuelnosti

Postby georgina » 09 Jun 2011, 12:08

nisam neki njen fan, al' bas mi je zao sto joj se ovo desava :huh:
http://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2011&mm=06&dd=09&nav_id=517737
User avatar
georgina
 
Posts: 3084
Joined: 05 Jun 2011, 07:41

Re: Vesti i aktuelnosti

Postby Liv » 09 Jun 2011, 13:10

M.S. wrote:+1
Liv, razumem tvoju poentu, međutim, moja interpretacija njegovog ponašanja u toku poslednjeg dela sezone zaista nije takva. Ranije sam imala uistinu mnogo bolje mišljenje o njemu.

Potpuno se slazhem. Samo mislim da ljudi chesto idu u ekstreme kad im neki igrach nije omiljen i hvataju se za spekulacije.
Trebace bar josh par ovakvih tekstova da bih pomislila da se iza svega krije troglavo chudovishte od choveka.
georgina wrote:ja nikada nisam ni mislila da je rafa neki svetac a kako su ga mediji maltene predstavljali.
medjutim, ova novinarka nekako nije bas uspela u onome sto je , cini mi se, nameravala

Ni ja. A ona definitivno nije uspela, jer jednostavno nije imala materijala.
ivana23 wrote:Lin Barber je poznati novinar, po njenoj knjizi An Education sniimljen je film koji je dobio Glavnu nagradu žirija 2009. na Sundance Film Festivalu.
Zena je u respektabilnim godinama i mislim da je itw zelela da izgleda kao razgovor sa osobom RN, a ne toliko sa teniserom RN.
Moguce da se varam.

Pa onda je autor, ne reporter/novinar? :unsure: Film je odlichan, knjigu nisam chitala. Moje mishljenje o tekstu ne menja, chak daje potvrdu tezi o njenom egu i crvenom tepihu. Ili je pisac ili reporter (sedi po turnirima) / novinar.
Sklona sam da mislim da su dve osobe u pitanju, nemam vremena da guglam. Ne razumem shta ce ova Lin u ovoj prichi.
georgina wrote:nisam neki njen fan, al' bas mi je zao sto joj se ovo desava

Uzhas.
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Next

Return to Teniski miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests