Board index Tenis Teniseri i teniserke

Juan Martín del Potro

Juan Martín del Potro

Postby Goca_64 » 07 Jun 2011, 14:31

Juan Martín del Potro
Huan Martin del Potro je rodjen 23. Septembra 1988. U Tandilu – Argentina, od oca Danijela del Potra I majke Patricije. Otac mu je veterinar, a majka profesorica. Ima mladju sestru Julietu (valjda se I ovo cita kao Hulieta, ne znam spanski, pa zato izvin’te). Zanimljivo je da mu se otac bavio polu – profesionalno ragbijem. Sem maternjeg jezika govori I engleski I pomalo italijanski.
Sem tenisa koji mu je I profesionalna orijentacija, obozava fudbal (bas me cudi) I veliki je navijac Boka Juniorsa u Argentini, a Juventusa na svetskom nivou. U detinjstvu je podjednako vremena posvecivao trenirajuci fudbal I tenis. Sta je prevagnulo da se odluci za tenis, nije mi poznato, ali cu se domoci I tog podatka I objavicu.
Tenis je poceo da igra sa sedam godina, a trener mu je bio Marcelo Gomez, koji je takodje radio I sa jos trojicom argentinskih tenisera rodjenih u Tandilu, Juanom Monakom, Marianom Zabaletom I Maximo Gonzalesom. Ugo Colombini, bivsi italijanski teniser I strucnjak je prvi zapazio njegov teniski talenat. Trenutno mu je agent I veoma blizak prijatelj.
Na pitanje o njegovim teniskim ambicijama, odgovara:
“Zelja mi je da osvojim GS I DC sa svojom reprezentacijom”.
Prvu ambiciju je ostvario I ja, a verujem I mnogi od vas, mu zelimo da taj uspeh ponovi. Sto se druge ambicije tice, I ona nije neostvariva u dogledno vreme, ako mu se zvazde poklope. Ja mu I to iskreno zelim.
I dalje zivi u svom rodnom mestu Tandilu I veoma je popularan u Argentini, utoliko pre sto je interesovanje za tenis kao sport, daleko ispod, recimo, fudbala.
Igra desnom rukom I dvorucni bekhend I uz Forhenda (Gonza) I Soderlinga ima najmocniji forhend na Touru. Agresivni je bejzlajner sa veoma snaznim I preciznim servisom. Visina mu omogucuje ovakav servis I cini laksim vracanje visokih top spin lopti. Njegova snaga mu omogucava FH koji cesto ide I preko 100 milja na sat.
Sponzori su mu:
Wilson za reket i
Nike za opremu.
Ima karakteristicni outfit, meni veoma dopadljiv.
Trenutno je najbolje rangirani argentinski teniser i najmlađi igrač među 25 najboljih tenisera u ovom trenutku. Doduse, tu je I Dolgopolov koji je mladji od njega par meseci ( ali on ionako nije parametar, posto se po mom misljenju, nasao u prvih 25, sasvim slucajno). Ocekuje se , s pravom, da Del Po udje u prvu desetorku uskoro, obzirom na svoje teniske kvalitete. I ne samo teniske vec I mentalne.
Mesto mu je svakako tamo, pogotovo sto je vec jednom I bio.

Inace je jedna jako, jako pozitivna i dopadljiva licnost i medju svojim kolegama slovi za veoma omiljenog.

Image

:inlove:
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Juan Martín del Potro

Postby Goca_64 » 07 Jun 2011, 14:35

O njegovoj teniskoj karijeri cu u najskorije vreme, ne zamerite, jer trenutno nemam vise vremena...
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Juan Martín del Potro

Postby Dejan » 07 Jun 2011, 22:04

JMDP mi je uz Noleta omiljeni teniser tako da pozdravljam otvaranje ove teme :thumbup:

A posle dosta vremena DelPo se vraca u DC reprezantaciju Argentine, evo njegovog poslednjeg twitt-a

juan del potro
Muy contento por haber sido convocado para la Davis. Que lindo volver a jugar en Argentina dps de mucho tiempo. Nos vemos en Parque Roca!!!


prevod(nije google)
Zadovoljan je sto je pozvan za DC. Lepo je ponovo igrati za Argentinu posle toliko vremena. Vidimo se u Parque Roca (stadion na kome ce igrati )

Argentina igra cetvrtfinale u Buenos Airesu protiv Kazahstana.
...riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve, odaberi za sebe samo one prave...
User avatar
Dejan
 
Posts: 2087
Joined: 25 Mar 2011, 22:18

Re: Juan Martín del Potro

Postby Liv » 07 Jun 2011, 23:36

Sjajno Goco!
:goodpost:
DelPo mi izgleda kao najveca dobrica medju teniserima i prava je poshtenjachina.
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Juan Martín del Potro

Postby Goca_64 » 07 Jun 2011, 23:45

Liv wrote:Sjajno Goco!
:goodpost:
DelPo mi izgleda kao najveca dobrica medju teniserima i prava je poshtenjachina.

:thankyou:
A ko ga ne bi voleo onakvog :inlove: ? Ja do sada nisam cula da njega neko hejtuje ili da je nekom nesimpatican.
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Juan Martín del Potro

Postby cecans » 08 Jun 2011, 09:21

Goco :bravo: , Delpo po svemu zasluzuje svoju temu! Sjajan teniser, dobrica, skroz gotivan lik. Zelim mu da se sto pre vrati u prvih pet, gde po kvalitetu sigurno pripada ( a i da ne nalece vise na ovog naseg u prvim kolima :D )
cecans
 
Posts: 2130
Joined: 05 Jun 2011, 13:55

Re: Juan Martín del Potro

Postby Dejan » 08 Jun 2011, 13:17

DelPo trenira po kisi :huh:

Image
...riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve, odaberi za sebe samo one prave...
User avatar
Dejan
 
Posts: 2087
Joined: 25 Mar 2011, 22:18

Re: Juan Martín del Potro

Postby Goca_64 » 08 Jun 2011, 13:20

Bravo Deki!
Ja se nakanjujem od jutros da osvezim temu, ali mi ne ide... obaveze i takoto... hvala ti.
Ma, nek trenira, i treba mu da trenira. Ona pauza ga je toliko usporila da sam se bojala da se nece ni vratiti u punom sjaju kao pre povrede.
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Juan Martín del Potro

Postby M.S. » 08 Jun 2011, 13:21

ma sve je to lepo, al gde se trenira na travi po kiši. jedino da mu čisto nabacuju loptice da ih treska iz mesta.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Juan Martín del Potro

Postby Dejan » 08 Jun 2011, 13:23

M.S. wrote:ma sve je to lepo, al gde se trenira na travi po kiši. jedino da mu čisto nabacuju loptice da ih treska iz mesta.



Tacno tako, opasnost od povrede je velika, ukoliko je ozbiljan trening u pitanju.
...riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve, odaberi za sebe samo one prave...
User avatar
Dejan
 
Posts: 2087
Joined: 25 Mar 2011, 22:18

Re: Juan Martín del Potro

Postby Goca_64 » 08 Jun 2011, 13:25

Ne verujem da je ozbiljan trening u pitanju. On bi trebao biti poslednji koji rizikuje povrede.
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Re: Juan Martín del Potro

Postby Monsieur Poirot » 08 Jun 2011, 13:56

I juce se nesto klizao, nista bas pomno pratio mec, ali znam da ga je intervjuista na kraju pitao "kakva je povreda".. :unsure:
"If anyone could've drunk the poison cocktail, it could've been me..

H.P. "And there is a possibility even more terrible, mademoiselle.. IT COULD'VE BEEN ME...
User avatar
Monsieur Poirot
 
Posts: 829
Joined: 18 Mar 2011, 15:37
Location: Belgium, not France

Re: Juan Martín del Potro

Postby Sony » 08 Jun 2011, 16:53

Svaka cast na pobjedi juce. Ocekivano..

Jedan od rijetkih momaka sa Tour-a koji mi je zaista drag, i kojem zelim sve najbolje u karijeri.
''Понављам, фудбал се игра на терену и тешко је ову екипу Партизана победити на дуже стазе'' - рекао је бивши тренер Партизана.
User avatar
Sony
 
Posts: 8972
Joined: 04 Jun 2011, 19:40

Re: Juan Martín del Potro

Postby Dejan » 08 Jun 2011, 16:57

Evo i kratki snimak trening u Kvinsu


...riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve, odaberi za sebe samo one prave...
User avatar
Dejan
 
Posts: 2087
Joined: 25 Mar 2011, 22:18

Re: Juan Martín del Potro

Postby Goca_64 » 08 Jun 2011, 17:03

Samo da se prisetimo najveceg uspeha u karijeri, GS titula na USO-u 2009
Ovde je mnogo drag, rasplaká se mukica, na kraju...
"Ja sam ono što nema cenu - pošten i siromašan"
M. Selimović
"Sve ce proći. Ali, kakva je to utjeha?
Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život.
Zar je nada u tome da sve prođe? "
M. Selimović
User avatar
Goca_64
 
Posts: 752
Joined: 04 Jun 2011, 13:39
Location: Prestonica

Next

Return to Teniseri i teniserke

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests