Board index Razni Sportovi Odbojka

Odbojkaške vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Odbojkaške vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 17 Apr 2011, 12:46

Vujević: Još imam šta da pokažem
S. Krstović | 17. april 2011. 08:45 | Komentara: 0
Igraću sve dok sam na vrhunskom nivou, ali sam s reprezentacijom završio, reka je trofejni odbojkaš koji karijeru ne prekida ni u 38. godini
Image
Goran Vujević

RANO je za zbogom, poručuje Goran Vujević. Jedan od naših najboljih odbojkaša svih vremena ne pomišlja da u 38. godini okonča burnu i uspešnu karijeru. Ove sezone sa Latinom je izborio opstanak u italijanskoj ligi, a kada predahne odlučiće da li će ostati ili će se otisnuti u neku drugu sredinu.

- Veoma sam zadovoljan ovom godinom. Cilj smo ostvarili, a šta će biti kasnije, videćemo. Zavisi i od ponuda. Siguran sam da ću igrati još jednu sezonu. Najvažnije je samo da budem zdrav - ističe Vujević.

* Dugo ste na velikoj sceni, gde nalazite motiv?
- Teško je objasniti. Ako mogu da igram na visokom nivou, zašto bih prekidao karijeru. Osećam da mogu i te kako da pomognem ekipi, a i radim ono što volim.

* U čemu je tajna vaše dugovečnosti?
- Nikad se nisam štedeo, uvek sam pružao maksimum. Imao sam sreću i da me povrede mimoilaze, da budem spreman za svaki trening, utakmicu, akciju... To je i zasluga mog dugogodišnjeg rada. A i prija mi što poslednjih godina nisam u reprezentaciji, što se leti dobro odmorim i pripremim za novu sezonu.

* Da li vam nedostaje reprezentativni dres?
- Ne. Ja sam svoje rekao u reprezentaciji. I sada bi bio greh da nekom mlađem uzimam mesto, kada on može da igra kao i ja.

* Uz vas u Latini su bili Starović i Kovačević?
- I bili su odlični. Naročito Saša Starović, koji je i prvi poenter lige. U svojoj debitantskoj sezoni odlično se snašao, a kako je igrao govore i brojne ponude. Izgurao je veliki teret i bio konstantan. Nikolu Kovačevića je povreda leđa omela da redovno trenira, ali kad god je bio u ekipi pobeđivali smo.

* Iz vaše generacije, koja je osvojila zlato na Olimpijskim igrama, ostao je samo Ivan Miljković?
- Nikola Grbić je dugo odugovlačio sa rastankom. On je sigurno mnogo značio ekipi, ne samo na utakmicama nego i na treninzima. Videćemo kako će to sada izgledati bez njega. Tu je Vlado Petković, na koga pada veliki teret. Ali, tu su moji saigrači, srednjaci Podraščanin i Stanković iz Maćerate. Osnov tima je tu. Cilj bi trebalo da bude dobra igra, a uspeh je uvek među četiri. Uostalom lane su bili treći na svetu.

* Gde vidite sebe po okončanju karijere?
- Blizu odbojke, profesionalno ili amaterski.

* Većinski ste vlasnik hotela u Brzeću?
- Drago mi je što kod nas dolazi dosta ekipa, naročito odbojkaških. Kada budem imao više vremena i ja ću moći da pomognem - kaže Vujević.

NASLEDNICI SAMI BIRAJU PUT
SLAVNI odbojkaš ima dvojicu sinova, Stefana i Mirka. Ali, nije opterećen da li će krenuti njegovima stopama.
- Nije ni bitno da li će biti sportisti ili ne. Sami će da izaberu svoj put, a ja sam tu samo da im pomognem, usmerim. A sami će da odluče šta će da rade - kaže Vujević.

DOKAZIVANjE
VUJEVIĆEVA generacija se dičila olimpijskim i evropskim zlatom. I naslednicima je ostavila veliko breme.
- Imaju taj teret, jer smo mi nešto i osvojili. Sada navijači to očekuju i od njih. Pokazali su da vrede, treće mesto na svetu dosta govori o njihovom kvalitetu. Verujem da imaju želju da se dokazuju i da napreduju - ističe Vujević.

novosti
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 26 Apr 2011, 18:05

Стефанија Сансона, најзгоднији либеро у Италији (ФОТО)

26 апр, 2011
Спортискиње које већ дуго времена важе за најзгодније, или спадају у сам врх у тој категорији, дефинитивно су одбојкашице. Потврду таквог епитета добијамо често кроз разне изборе за најлепше спортисткиње које су објављивали многи познати часописи и интернет портали.
Управо у тим изборима, одбојкашице се високо котирају, а једна од њих која је понела ласкаво признање најсексипилније италијанске одбојкашице за 2011. годину јесте Стефанија Сансона. Њој је ту титулу доделио један од најпознатијих спортских магазина на Апенинском полуоствру, Газета дело Спорт.
Стефанија има 28 година, игра на позицији либера у екипи Асистела из Новаре. Висока је 175 центиметара, а због чега је баш она изабрана за најсексипилнију одбојкашицу за ову године можете се уверити сами…
Image
Image
Image
Image
Image


http://www.zurnal.rs/2011/04/26/stefani ... index.html
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 26 Apr 2011, 21:47

Vladimir Grbić u Kući slavnih
Novosti online | 26. april 2011. 21:01 | Komentara: 0
Naš proslavljeni odbojkaš biće odlikovan u američkom gradu Holiouk na zvaničnoj svečanosti koja će se održati 28. oktobra

Image
Vladimir Grbić

VLADIMIR Grbić, proslavljeni reprezentativac naše zemlje, osvajač 13 medalja na velikim svetskim takmičenjima, potpredsednik OSS i član Komisije za razvoj odbojke FIVB, biće primljen u Odbojkašku „Kuću slavnih“ u Holiouku, u SAD, na svečanosti koja će se održati 28. oktobra. Odbojkaška „Kuća slavnih“ saopštila je imena šest odbojkaških velikana, koji će od oktobra biti članovi „Kuće slavnih“. Pored Vladimira Grbića, u „Kuću slavnih“ biće primljeni i Lorenco Bernardi iz Italije, Magali Karvahal iz Kube, Ugo Konte iz Argentine, Rita Kroket iz SAD i dr František Stibic iz Češke.

Vladimir Grbić je potpredsednik Odbojkaškog saveza Srbije i član Komisije za razvoj svetske odbojke FIVB, nekadašnji reprezentativac Jugoslavije i Srbije i Crne Gore, osvajač zlatnih medalja na Olimpijskim igrama u Sidneju 2000. i Evropskom prvenstvu 2001. u Ostravi i najbolji igrač Evrope 2000. godine. Ukupno je u dresu reprezentacije osvojio 13 medalja:

- zlato (Sidnej 2000.) i bronza (Atlanta 1996.) na Olimpijskim igrama,
- srebro (Tokio 1998.) na Svetskom prvenstvu,
- zlato (Ostrava 2001.), srebro (Ajndhoven 1999.) i dve bronze (Atina 1995. i Beč 1999.) na Evropskim prvenstvima,
- srebro (Madrid 2003.) i dve bronze (Belo Horizonte 2002. i Rim 2004.) u Svetskoj ligi,
- bronze na Svetskom Kupu (2003.), Svetskom kupu šampiona (2001.) i Svetskom kupu Izazivača (1996.).

http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.ht ... ci-slavnih
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 04 May 2011, 10:14

Ко су могући ривали Партизана у Лиги шампиона?

4 мај, 2011
Партизан је освојио титулу првака Србије и на тај начин изборио директан пласман у групну фазу Лиге шампиона. Наша земља је по клупском коефицијенту за наредну сезону тренутно на дванаестој позицији, што јој гарантује четири места у европским куповима, од чега једно у елитном рангу – Лиги шампиона.
Image
И наредне сезоне за титулу првака Европе бориће се 24 клуба, а већ сада је познато 16 учесника. Потенцијални ривали црно-белих ће бити Трентино и Кунео (Италија), Локомотива Новосибирск (Русија), Олимпијакос и Панатинаикос (Грчка), СКРА Белхатов и Кеђержин (Пољска), Тур (Француска), Нолико и Леник (Белгија), Фенербахче и Аркаш (Турска), Хипо Тирол (Аустрија), Блед (Словенија), Ривијум Ротердам (Холандија).
Њима ће се придружити и шампиони Русије (Зенит или Динамо Москва), Шпаније (Уникаха или Теруел), Немачке (Фридрихсхафен или Берлин) и Чешке (Острава или Јихострој). У Италији ће трећи тим највероватније бити Лубе Маћерата, осим у случају да Модена не узме титулу, што је реално тешко очекивати.
Једина трилема постоји у Француској. Тамо је наступ у елити осигурао Тур, као освајач Купа, а други представник ће бити познат по завршетку плеј-офа. За то место се боре Поатје, Сет и Кан, који су уз Тур тренутно у полуфиналу. У елиту ће шампион, а уколико Тур освоји дуплу круну, други тим у елити из Француске ће сигурно бити Поатје.
Не треба заборавити да ће ЦЕВ доделити и две специјалне позивнице, а кандидата ће бити много. Помињу се Будванска ривијера, Левски, Ремат Залау, али и тимови из Русије, Пољске…


Црно-бели два пута стали у финалу ЦЕВ Купа

У два наврата Партизан је стигао до финала ЦЕВ Купа (садашњег Челенџ Купа), 1985. и 1990. године. Оба пута црно-бели су поражени, пре 26 година од италијанске Модене, а 1990. од немачког Мерса.
У последњих неколико учешћа у Европи Партизан се није прославио. Прошле године екипа Милана Жарковића елиминисана је у другој рунди Челенџ Куп од Факела из Новог Уренгоја, а пре две године црно-бели су стали у првој рунди истог такмичења. Тада је бољи од њих био фински Иску Тампере.

Срби 24 меча у низу без победе у ЛШ

Клубови из Србије из године у годину захваљујући добром коефицијенту имају резервисано место у Лиги шампиона. Ипак, резултати нису баш најбољи. У последња 24 сусрета представници наше земље забележили су исто толико пораза.
У претходне две сезоне Раднички је нанизао 12 пораза, а пре тога су Црвена звезда и Војводина свих шест пута поражени у групи! Последњи тријумф у елити остварили су Новосађани, и то 31. јануара 2007. године, против шпанске Сорије (3:2). Прилику да прекине овај већ оптерећујући низ имаће Партизан у наредној сезони.

http://www.zurnal.rs/2011/05/04/ko-su-m ... index.html
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 16 May 2011, 10:25

Трентино нови шампион Италије

15 мај, 2011
Дворана: „Пала Лотоматика“ у Риму. Гледалаца: 9.300. Судије: Фабрицио Салталипи, Симоне Санти. Трајање меча: 72 минута.

ТРЕНТИНО: Казијски 13 (20-12, 2 гр, 2 избл, 1 бл, 3 сг, 17 пријема 1 гр), Бирарели 7 (5-5, 2 бл, 1 сг), Хуанторена 7 (12-5, 1 гр, 2 избл, 2 ас, 1 сг, 7 пријема), Де Оливеира 3 (1-1, 1 бл, 1 ас), Сала 7 (5-3, 1 избл, 1 бл, 3 ас, 2 сг), Штокр 21 (26-18, 2 избл, 2 бл, 1 ас, 1 сг), Бари (либеро, 5 пријема), Дела Лунга, Жигалдо, Колаћи. Није играо: Соколов. Тренер: Радостин Стојчев.
КУНЕО: Мастранђело 7 (5-2, 5 бл, 3 сг), Вајсман 8 (15-7, 2 гр, 1 избл, 1 бл, 1 сг, 20 пријема 2 гр), Грбић 1 (1 ас), Николов 6 (21-6, 2 гр, 2 избл, 1 сг), Патриарка 4 (14-4, 2 избл, 24 пријема 4 гр), Волков 3 (6-1, 1 гр, 1 избл, 1 бл, 1 ас, 4 сг), Ено (либеро 16 пријема 2 гр), Фортунато 1 (2-1), Педа. Нису играли: Галић, Монтања, Карлети. Тренер: Алберто Ђулијани.

Image
Трентино је нови шампион Италије! У финалу одиграном у дворани „Палалотоматика“ у Риму пред 9.300 гледалаца, актуелни европски и светски првак савладао је Кунео 3:0. За Трентино ово је друга титула у клупској историји, а дошла је као слатка освета вечитом ривалу кога предводи Никола Грбић.

Готово да се ниједног тренутка није постављало питање победника, осим у другом сету када је Кунео повео 8:3, па и 15:12 након чега је све прешло на воденицу европског и светског шампиона. Јунак овог сусрета био је чешки репрезентативац Јан Штокр који је и сасвим заслужено понео титулу МВП играча финала. Коректор Трентина имао је велику помоћ у саиграчима, Казијском, Хуанторени Бирарелију, Сали, Де Оливеири и либеру Барију, који су само испоштовали оно што их је саветовао Радостин Стојчев, сада и други пут шампион Италије

На другој страни, Никола Грбић није могао да пробуди свој тим из летаргије а потпуно је заказао, напад, пријем и игра у одбрани. Након ове утакмице, којој је присуствовао и Александар Боричић, председник Одбојкашког савеза Србије, спуштена је завеса на европску клупску сезону у мушкој конкуренцији. Наредне сезоне у Лиги шампиона играће Трентино, Кунео и Лубе, у ЦЕВ Купу Модена а у Челенџу екипа Монце.

http://www.zurnal.rs/2011/05/15/trentin ... index.html
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Unexpected » 02 Jun 2011, 21:45

četvrtak 2.06.2011 | 20:42
Sisli otišao u istoriju
Izvor: B92

Nekada najbolji odbojkaški klub u Evropi Sisli iz Treviza od srede više ne postoji pošto je objavio bankrot, a Novica Bjelica ostao je bez kluba.

Image

Tako je na neslavan način završeno postojanje jednog od najpoznatijih odbojkaških klubova na svetu, čije boje je u danima najveće slave branio i Nikola Grbić.

Sisli je osnovan 1987. godine, a do danas osvojio devet titula nacionalnog šampiona, pet puta je osvajao Italijanski klub i četiri puta Liga kup i to je samo što se tiče Italije. Klub iz Treviza četiri puta je osvojio Ligu šampiona, pet puta Kup CEV, poslednji put prošle godine, jedan Kup pobednika Kupova i dva Superkupa Evrope. Sve to ga čini jednim od najboljih odbojkaških klubova, ne samo na ’starom kontinentu’, nego i šire.

Prema izveštajima medija u Italiji, nezvanično je postignut dogovor oko transfera igrača Sislija u Romu, ali se još ne znaju nikakvi detalji.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 03 Jun 2011, 12:34

Žarko Kisić nije više igtrač Partizana. Prešao u Sloveniju
Жарко Кисић у Салониту

Kao mogući naslednici pominju se Stefanović iz Zvezde i Čubrilo iz Vojvodine.
Чубрило или Стефановић у Партизану

I Atanasijević je na raskrsnici. Mada mislim da je ovo greška, da mu ne ističe sad ugovor nego dogodine
Atanasijević (ne)ostaje u Partizanu

U Italiji bi Miloš Nikolić mogao da promeni klub
Италијани преселили Никића у Монцу

A ovo za Sisli je stvarno tuga. Sećam se kada su gostovali u Novom Sadu pred 10000 ljudi u SPENS-u.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby werbatim » 03 Jun 2011, 13:34

Kakva steta za Kisica.. Partizan nije imao noljeg tehnicara dugo, dugo. Valjda ce naci nekog bar pribliznog.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Bodi Bond » 03 Jun 2011, 13:51

Sisli. :cmizdr:

Kakav je to tim bio. Velika šteta za odbojku.
Ja volim taj sex.
User avatar
Bodi Bond
 
Posts: 1591
Joined: 29 Mar 2011, 12:21
Location: Blok

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby bekrinjo » 03 Jun 2011, 14:15

Bodi Bond wrote:Sisli. :cmizdr:

Kakav je to tim bio. Velika šteta za odbojku.



Raspada se sport u Trevizu,slicna sudbina ceka i Beneton u kosarci...
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Bodi Bond » 03 Jun 2011, 14:26

Italijanima su Rusi zadali veliki udarac pre par godina kada je odbojka u pitanju.

Nekada sam trenirao odbojku, pa sam pomno pratio. Sisli je bio ekipa koju sam prezirao, jer su bili mnogo jaki. Većinu trofeja su osvojili u Papijevoj eri.
Ja volim taj sex.
User avatar
Bodi Bond
 
Posts: 1591
Joined: 29 Mar 2011, 12:21
Location: Blok

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 03 Jun 2011, 17:54

Nekoliko transfera iz sveta odbojke

Naš korektor Jovana Brakočević karijeru nastavlja u Japanu
Јована Бракочевић у Јапану

Nemanja Petrić potpisao za Kovačevu Peruđu, za koju igra i Kvisko
Немања Петрић код Ковача

Bivši veliki talenat Vojvodine Goran Marić karijeru nastavlja u Kastelini
Горан Марић у Кастелани, Сисли се гаси!


Što se tiče Evrokupova sledeće sezone poznati su svi potencijalni rivali Partizana u Ligi Šampiona
Партизан зна потенцијалне ривале за ЛШ

U ženskoj konkurenciji Srbija će naredne godine imati samo tri predstavnika: Zvezdu u Ligi Šampiona, Vizuru u CEV kupu i Radnički iz Beograda u Čelendž kupu
Само три представника српске женске одбојке у Европи!
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 08 Jun 2011, 10:31

Sanja Malagurski jedna od najboljih igračica Zvezde zadnjih nekoliko godina i naša reprezentativka napušta Beograd i seli se u Italiju, tj u Asistel iz Novare.

Sa druge strane u Zvezdu dolazi Olivera Kostić iz TENT-a

Naš reprezentativac, startni primač Nikola Kovačević odlazi u Rusiju. NJegov novi klub je Gubrnija iz Nižnjeg Novogroda
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby Stoxan » 09 Jun 2011, 10:45

"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti, zanimljivosti...

Postby KKP » 15 Jun 2011, 13:40

Sjajni korektor Atanasijević otišao iz Partizana u Belhatov...
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Next

Return to Odbojka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests