Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
18%
Bolji zivot
13
18%
Otvorena vrata
2
3%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
10
14%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
30%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 73

Re: Serije

Postby Hajzenberg » 24 Nov 2021, 21:44

Narcos Mexico 3

Upozorenje: bez preke potrebe ne otvarati spojler :lollol:

Spoiler: pokaži
Ovo je dno dna. Ubedljivo najslabije od cele meksičke trilogije i ubedljivo najslabije od svih 6 delova ove sage. Ja ne znam da li su kreatori, tvorci i producenti serije bili eventualno sputani događajima iz serije El Čapo snimljene koju godinu ranije pa nisu znali šta da prikažu u ovom delu ali ovo što su uradili sa meksičkim dilerima posle pada Migel Anhel Feliks Galjarda je tako loše opisano da nemam reči. Ovo je sranje bez presedana i udruženi zločinački poduhvat malopre pomenutih. Po sto puta :puke:

No Diego Luna, no party. Dosadno, bezlično, jadno, bedno, smarajuće, ubacivanje kojekakvih nebitnih likova od kojh prednjači meksički pandur koji ne liči ni na glumca niti uloga pandura i kriminalca istovremeno mu nimalo ne odgovara i tome slično. Ne znam kako sam izrdržao ali sam morao već kad sam odgledao prethodnih 5 sezona od kojih sam svaku po dva puta okrenuo a one dve sa Eskobarom i tri puta. Ovu ću što pre zaboraviti, nadam se. Na kraju sve nedorečeno i bez nekog kompletnog i konkretnog epiloga, neke stvari jesu razjašnjene ali one koje nisu videli smo kakav su rasplet imale u El Čapo serijalu koji treba da pogleda svako ko nije a pratio je Narkose jer je ta serija i bolja i kvalitetnija i eksplozivnija i do tančina sve objašnjeno uglavnom kako je i bilo. Pogotovo u prvoj polovini serije gde se prate i likovi iz Narkos Meksika. Ne znam samo šta je istina u vezi ubistva Ramona Areljana, ovo iz Narkosa ili iz El Čapo serije.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Serije

Postby Leon S.Kennedy » 24 Nov 2021, 22:06

Meni se Crna svadba generalno dopala.Uvek cenim pokusaj da se napravi iskorak ka necemu sto nije toliko cesto u domacoj produkciju( horor i sf).
Ima dve stvari koje nisam bas shvatio.
1.Zasto serija nosi ime po paganskom obicaju,koji veze nema sa glavnom pricom?
2.Kako je neko mogao da izabere Djokicku za glavnu zensku ulogu? Milica Milsa bi im verovatno bolji posao odradila…
"Mi navijamo za Partizan prvo zato sto ga volimo a tek onda -zato sto je najbolji!"
„Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan“
User avatar
Leon S.Kennedy
 
Posts: 12684
Joined: 26 Dec 2012, 23:34
Location: Avangarda.in

Re: Serije

Postby pick&roll » 24 Nov 2021, 22:14

@Hajz

Spoiler: pokaži
On February 10, 2002, Arellano Félix was killed in a gunfight in Bugambilia Street, Mazatlán, Sinaloa, where he was stopped due to a traffic infraction by a Mexican police officer who did not know at the time who Arellano Félix really was. Arellano Félix drew his gun and shot the police officer, who shot him back while falling to the ground.

Zaboravio sam kako je predstavljeno u El Chapu, ali po ovome sa wikipedie, izgleda da je završio onako kako je predstavljeno u Narcos: Mexico.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan."
User avatar
pick&roll
 
Posts: 19927
Joined: 04 Feb 2014, 04:38

Re: Serije

Postby Hajzenberg » 24 Nov 2021, 23:20

@ Pick

Spoiler: pokaži
U El Čapu ga ubili nasred nekog karnevala, upravo Guzman i ekipa jurili na njega a odmah potom mu brat uhapšen. E sad, fazon u toj seriji je bio taj što su braća Areljano predstavljeni kao braća Avendanjo pa su možda shodno tome izmenili i scenario sa njima, kada se snimao El Čapo bili su veliki problemi jer je Guzman tada iz zatvora u Americi bio velika pretnja po tu seriju uopšte, odnosno po snimanje iste. Bar su znači u Narcos-u prikazali donekle verodostojno kako je i bilo, odnosno ubio ga pandur ali ispostavilo se lažni pandur poslat od Čapovog prijatelja, kako god se okrene mnogo je kontradiktornosti u svim tim pričama i ima razloga zašto ne može baš sve da se snimi kako je i bilo a i ne zna se kako su mnogi od njih zaista i završili. Gospodar neba ili ti Amado Kariljo Fuentes je umro na operacionom stolu i to je prikazano i u Narkosu i u El Čapou kao i na kraju serije Preživeti Eskobara koja je išla svako veče na javnom servisu u prvoj polovini ove godine, nekih cirka 60-ak epizoda :biggrin:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Serije

Postby pick&roll » 24 Nov 2021, 23:30

Spoiler: pokaži
Štaaa... Legenda brat. Hteo da uradi plastičnu operaciju ne bi li mogao da pobegne pandurima. Još ja gledam šta će ovaj ludak sad na klinici ili gde je već ovo došao u pm :lollol:
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan."
User avatar
pick&roll
 
Posts: 19927
Joined: 04 Feb 2014, 04:38

Re: Serije

Postby Sezione » 25 Nov 2021, 01:52

Hajzenberg wrote:Narcos Mexico 3

Upozorenje: bez preke potrebe ne otvarati spojler :lollol:

Spoiler: pokaži
Ovo je dno dna. Ubedljivo najslabije od cele meksičke trilogije i ubedljivo najslabije od svih 6 delova ove sage. Ja ne znam da li su kreatori, tvorci i producenti serije bili eventualno sputani događajima iz serije El Čapo snimljene koju godinu ranije pa nisu znali šta da prikažu u ovom delu ali ovo što su uradili sa meksičkim dilerima posle pada Migel Anhel Feliks Galjarda je tako loše opisano da nemam reči. Ovo je sranje bez presedana i udruženi zločinački poduhvat malopre pomenutih. Po sto puta :puke:

No Diego Luna, no party. Dosadno, bezlično, jadno, bedno, smarajuće, ubacivanje kojekakvih nebitnih likova od kojh prednjači meksički pandur koji ne liči ni na glumca niti uloga pandura i kriminalca istovremeno mu nimalo ne odgovara i tome slično. Ne znam kako sam izrdržao ali sam morao već kad sam odgledao prethodnih 5 sezona od kojih sam svaku po dva puta okrenuo a one dve sa Eskobarom i tri puta. Ovu ću što pre zaboraviti, nadam se. Na kraju sve nedorečeno i bez nekog kompletnog i konkretnog epiloga, neke stvari jesu razjašnjene ali one koje nisu videli smo kakav su rasplet imale u El Čapo serijalu koji treba da pogleda svako ko nije a pratio je Narkose jer je ta serija i bolja i kvalitetnija i eksplozivnija i do tančina sve objašnjeno uglavnom kako je i bilo. Pogotovo u prvoj polovini serije gde se prate i likovi iz Narkos Meksika. Ne znam samo šta je istina u vezi ubistva Ramona Areljana, ovo iz Narkosa ili iz El Čapo serije.


Hvala na ovom spojleru i ustedjenom vremenu, znao sam da ce ova sezona biti teska sranjcuga. Moram samo da vidim gde sam stao sa chapom pa to da dovrsim jos tih nekolicinu epizoda
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13725
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby Gerzovo » 25 Nov 2021, 09:39

Narcos Kolumbija je miljama ispred Mexica.
Čak mi je i Gomora prije Mexicanca.
Mada sam El Chapo je dobar!
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 916
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Serije

Postby PERA » 27 Nov 2021, 21:57

Au kakav početak druge sezone Bese i kakav kraj epizode.
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8661
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Serije

Postby Grobar89 » 27 Nov 2021, 22:02

Spoiler: pokaži
Gledao sam prvu epizodu Bese, mogli su drugacije da snime scenu,gde mu gine porodica,a ne udes,scena je preslikana iz prve sezone, gde se sudaraju dva vozila na pocetku serije.Timotijevic je rodjen za ovakve uloge, kako covek glumi.
Grobar89
 
Posts: 6117
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Serije

Postby Zlaja » 28 Nov 2021, 12:35

Između Svadbe i Bese je klasa razlike. Bar što se prve sezone tiče.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46897
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Serije

Postby Cvele » 28 Nov 2021, 12:38

Ceo taj koncept na kome se zasniva serija Besa jeste zavodljiv, ali precenjen.

Gluma je svakako najveći plus u seriji.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18219
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Serije

Postby Zlaja » 28 Nov 2021, 13:15

Pa ništa zavodljivije nema od okultnog, pa opet nisu dobacili.

Čak su i pozadinsku muziku uzeli iz Pravog detektiva.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46897
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Serije

Postby Cvele » 28 Nov 2021, 13:21

Nisam poredio sa Crnom Svadbom, nego sam komentarisao seriju zasebno.

Ali ako se već poredi, Besa je pucala na siguricu, za razliku od Svadbe koja se po nepisanom pravilu za 99% serija tog tipa, malo pogubila.

Nego, tebi je okultno zavodljivo?
User avatar
Cvele
 
Posts: 18219
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Serije

Postby Zlaja » 28 Nov 2021, 13:25

Meni se čini da su išli na malo više od sigurice.

Sigurica mi je npr Južni vetar.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46897
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Serije

Postby Cvele » 28 Nov 2021, 13:59

Meni su obe sigurice, s tim što kod Bese vidim veću dozu pretencioznosti.

Pratim seriju svakako, odlična je gluma, ali mi nije nešto najbolje što se pojavilo kod nas u poslednje vreme, kako mnogi iz mog okruženja kažu.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18219
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Trendiction2 [Bot] and 13 guests