Board index Život van sporta Lifestyle

Pivožderi

Re: Pivožderi

Postby b@Ta maRe » 25 Jul 2021, 14:29

Joj, samsa, to je moja baba-tetka sabijala kako je pravila :drool:
@onoditi --> Pita moj drugar bakutu u selu kol'ka je zapremina kazana za rakiju, ova kaže "E, pa nesam ga onodila", a ovaj se zbunio, ništa mu nije jasno. Najjači izraz sa juga koji sam čuo je "amza", tako me je baba zvala kad napravim neku pizdariju. :laugh:

Eksere be, da nesmo mi neka familija, i moja baba je od Stamenkovići :biggrin:

@Danguba, ti li si baš iz Bujanovce, ili iz neko mesto iz okoline? Kod mene u firmi ima dosta njih iz okoline. Moj deda je nešto malo tamo radio kao trgovac posle 2. rata. Pričao je da su u Bujanovcu do 1945 bile samo 3 šiptarske porodice - 1 kovač i 2 trgovca.
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6378
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Pivožderi

Postby Danguba » 25 Jul 2021, 14:35

Dr. Thomas wrote:Skoro kod nas zapazim ono Blanc pivo nisam ga do sada pio, ima li ko iskustva. Mamurluk i to. :biggrin:

Ponoviću, jako pitko, klizi, divna aroma i šmek citrusa. Nisam se napio od pa ne mogu da ti dam adekvatan sud :D

@exer pobratime ne se deranžiraj kad si nađeš vreme na zim’ će se čujemo :D

@bata mare Ja sam baš iz Bujanovac, Petrović Milan mi beše deda, kod parka živeo, kad je otišao u penziju prodavao je sladoled. Ako imaš nekog odatle pituj će ti kažu :D Bujanovac je grad pravi, nego gotovo šiptari sve kupiše, malo je ostalo srpskih porodica…
Nije lako, a nije ni lepo.
User avatar
Danguba
 
Posts: 1405
Joined: 21 Nov 2013, 14:42
Location: Belgrade

Re: Pivožderi

Postby ExEr » 25 Jul 2021, 18:01

b@Ta maRe wrote:Joj, samsa, to je moja baba-tetka sabijala kako je pravila :drool:
@onoditi --> Pita moj drugar bakutu u selu kol'ka je zapremina kazana za rakiju, ova kaže "E, pa nesam ga onodila", a ovaj se zbunio, ništa mu nije jasno. Najjači izraz sa juga koji sam čuo je "amza", tako me je baba zvala kad napravim neku pizdariju. :laugh:

Eksere be, da nesmo mi neka familija, i moja baba je od Stamenkovići :biggrin:

@Danguba, ti li si baš iz Bujanovce, ili iz neko mesto iz okoline? Kod mene u firmi ima dosta njih iz okoline. Moj deda je nešto malo tamo radio kao trgovac posle 2. rata. Pričao je da su u Bujanovcu do 1945 bile samo 3 šiptarske porodice - 1 kovač i 2 trgovca.

Koj ti ga znaje za familiju, pitaj imas li rod u kumanovo :biggrin:
Amza je sve ono najgrdje, znam iz iskustva :biggrin:
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7228
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Pivožderi

Postby bhc_comp » 26 Jul 2021, 09:51

Dr. Thomas wrote:Skoro kod nas zapazim ono Blanc pivo nisam ga do sada pio, ima li ko iskustva. Mamurluk i to. :biggrin:

Osvežavajuće pivo citrusnog ukusa. Ako voliš takva piva, Blanc će sigurnno da ti se sviđa.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Pivožderi

Postby Buzz » 26 Jul 2021, 10:43

Dobar je Blanc, ja ga vec duze vreme pijem, samo vise mi je sportsko pivo, ono jedno, dva. Bas zbog tog citrusnog ukusa nije mi da se pije celo vece, za tu priliku bih pio vise ova klasicna.
User avatar
Buzz
 
Posts: 9427
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Pivožderi

Postby Dr. Thomas » 26 Jul 2021, 10:52

Moraću da ga probam pa vam javljam. :okk:
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17075
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Pivožderi

Postby b@Ta maRe » 26 Jul 2021, 16:26

ExEr wrote:
b@Ta maRe wrote:Joj, samsa, to je moja baba-tetka sabijala kako je pravila :drool:
@onoditi --> Pita moj drugar bakutu u selu kol'ka je zapremina kazana za rakiju, ova kaže "E, pa nesam ga onodila", a ovaj se zbunio, ništa mu nije jasno. Najjači izraz sa juga koji sam čuo je "amza", tako me je baba zvala kad napravim neku pizdariju. :laugh:

Eksere be, da nesmo mi neka familija, i moja baba je od Stamenkovići :biggrin:

@Danguba, ti li si baš iz Bujanovce, ili iz neko mesto iz okoline? Kod mene u firmi ima dosta njih iz okoline. Moj deda je nešto malo tamo radio kao trgovac posle 2. rata. Pričao je da su u Bujanovcu do 1945 bile samo 3 šiptarske porodice - 1 kovač i 2 trgovca.

Koj ti ga znaje za familiju, pitaj imas li rod u kumanovo :biggrin:
Amza je sve ono najgrdje, znam iz iskustva :biggrin:


Od babinog tatka neki pradeda-čukundeda je utepaja Turčina, pa su iz Kumanova (ili okoline) utekli na Kozjak. A drugi deo je došja iz Nerava (Kriva Palanka), kude su bili starinci. I dedini su mi sumnjivi, imali su neka baš specifična imena, tipa Apostol, Dena, Kitan, itd. Čukundedu utepaše Turci ili Bulgari u vodenicu, jer je bio pičkaroš.
Znači, i tebi je baba govorila da si amza? :laugh: Ulav li si, sinko? Kakav si šašald'k. Ima još jedna izreka: "Plen se pleni, babe si gu češljaju". :biggrin: "Majka ti drži ruke u guzicu, pa ne mož' da ti omesi zeljanče!" "Ma, zna nano, al' ne znaje k'o ti!" (kad mora da padne šliht za pitu, da je malka omekšam :biggrin: )

@pivo

Ne znam da li znate, Šiptarine su preuzele distribuciju Kozel piva. Izvesni Dritan Beljaj je zastupnik, a kompanija je osnovana u decembru 2019. godine. Sem Kozela, ta firma (Eurolab) uvozi i Peroni, Peroni Gran Riserva, Nastro Azzurro, Pilsner Urquell, Gambrinus, i Grolsch. Vi kako hoćete, al' ja bome neću da finansiram UČK :prst: Ništa ne fali Laškom, Nektaru, Zaječarcu, Niškom, Stelli, Staropramenu...
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6378
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Pivožderi

Postby Sezione » 26 Jul 2021, 17:48

I od septembra, a mozda i ranije, idu u maksiju akcije na kozel, delice i ambalaze bespovratno
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13720
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Pivožderi

Postby Danguba » 27 Jul 2021, 09:51

Ima u onom plus marketu kod Zmaja bombice Efesa da se kupe, sinoć sam uzeo 6 komada, danas ću da testiram da vidim da li je to kao onaj stari Efes što je bio :D
Nije lako, a nije ni lepo.
User avatar
Danguba
 
Posts: 1405
Joined: 21 Nov 2013, 14:42
Location: Belgrade

Re: Pivožderi

Postby Dimitrije » 27 Jul 2021, 12:09

Imate još familiju dole Exer & co? Moji su, doduše od kada je deda pokojni dobio parohiju dole 1946.Kisela Voda i kod Stare Crkve, svuda nas ima.

Ček, samo da ne bude totalno promašena tema. Probao japansko. Kvalitet neupitan, nisam se ni potrudio marku da zapamtim. Lav je suvi kvalitet za to
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5637
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Pivožderi

Postby ExEr » 27 Jul 2021, 23:19

Imam, ako pricas za Kumanovo. Ostali tetka i ujka sa porodicama. E sad nisam bio od kako su prodali kucu, posto su starci pomrli, a stara kuca je bila kod stare kafane smajser.

Danguba wrote:Ima u onom plus marketu kod Zmaja bombice Efesa da se kupe, sinoć sam uzeo 6 komada, danas ću da testiram da vidim da li je to kao onaj stari Efes što je bio :D

Kakav je, nemam gde da nadjem :crybaby:
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7228
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Pivožderi

Postby Danguba » 28 Jul 2021, 17:37

Skroz dobar, koliko me sećanje služi kao onomad onaj Efes što je bio. Lagano klizi uz popodnevni ručak :D iskreno ovo je jedino mesto gde sma video Efes :)
Nije lako, a nije ni lepo.
User avatar
Danguba
 
Posts: 1405
Joined: 21 Nov 2013, 14:42
Location: Belgrade

Re: Pivožderi

Postby Sezione » 28 Jul 2021, 18:33

Videh limenke obicnog Efesa u Suncu danas, uvoz iz Moldavije :D

A bile su i draft ako se secam ali su rasprodali sve
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13720
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Pivožderi

Postby Old school » 23 Aug 2021, 20:30

Meni je Lav Premium skroz ok.
Za mene nema goreg piva od Jelena. Precenjeno smeće koje realno ne vredi ni 50din. za konzervu a ne 70.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7241
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Pivožderi

Postby MrGarrison » 23 Aug 2021, 22:30

Sto se tih obicnih cuda tice, imam utisak da je Lasko sad kao sto je nekad bio Zajecarac po kvalitetu, jedino mi to lezi
A ako vec mogu da bas biram, i imam novaca u tom trenutku - uvek pada neka dobra IPA
User avatar
MrGarrison
 
Posts: 594
Joined: 09 Jan 2020, 10:12

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests