Ovo bi trebalo da bude centralna tema naših interesovanja, jer će se na njoj pisati bukvalno sve što ima veze sa našim sportistima na ovim OI. Samim tim, očekuje se i određen informativni kvalitet postova, tj. da se izbegavaju komentari sa par reči bez ikakvog značajnog podatka, kakvi većinom idu na komentarisanju uživo. Lajv proguta mnoge dobre komentare, pa gledajte što je više moguće da takve ostavljamo ovde.
Tema "U susret Tokiju" je zaključana, pa sve o našima od danas upisujemo ovde.
Ovaj prvi post će biti dobar izvor informacija ko od naših sportista ima šanse da nas obraduje, kao i ko kada nastupa. Naravno i na dnevnom nivou u odvojenim postovima, krajem prethodnog dana objavljivaće se raspored za sledeći i tako svaki dan. Kako koji sportista završi učešće, u ovom postu će mu se upisati rezultat i plasman.
O šansama naših za osvajanje odličja, po meni dva kvalitetna viđenja (mišljenja je beskonačno) da posluže svima koji nisu ispratili ovaj ciklus:
Olimp wrote:Analiza šansi za medalje po meni par dana uoči OI:
Prvi favoriti za zlato: Novak Đoković, basketaši 3 na 3 i Jovana Preković (karate).
Nažalost nema tu neke sigurne medalje, jer basketašima nema ponajboljeg igrača Stefana Stojačića. Jovana Preković je u brutalnoj formi, žena nije izgubila mjesecima ni na jednom takmičenju, a slično važi i za Novaka, ali ovdje je problem da se igra na best of 3 a tu je mnogo veća šansa za kiks.
Favoriti za medalje:
vaterpolisti- nisu od 2017 ništa osvojili, ali i dalje je to ona dominantna ekipa koja je godinama gazila. Po kladama su prvi favoriti Mađari cvascew ali ja se s time ne slažem nikako po meni Španija, Srbija i Hrvatska tim redom. Ne bi me čudilo da se ova naša sjajna generacija zadnji puta skupi i uzme zlato još jednom.
odbojkašice- branioci srebra i svjetske prvakinje aktualne. Nepovoljno po njih je žrijeb. Suprotno od vaterpolista one su u prelaganoj grupi a 3 glavna konkurenta Kina SAD i Italija su u drugoj grupi pa je vrlo moguće da se na njih ide već u 1/4 finalu.
Tijana Bogdanović
Stevan Micic
Mate Nemeš
Imaju realne šanse za medalju ali nisu favoriti
-košarkašice koje su evropske prvakinje, ali teško je reći da su favoriti za medalju, jer su Amerikanke i Australjanke jače, a konkurencija je velika od ostalih Evropljana, zatim ostala dva hrvača naturalizovani Kadžaja i Datunašvili, Gruzini inače, Milica Mandić olimpijska prvakinja u tekvandou iz 2012, streljački dubl Mikec-Arunović u pištolju, konstantno oko vrha, kao i Zorana Arunović i Milenko Sebić pojedinačno, Ivana Španović koja nakon godina povreda diže formu, Strahinja Stefanović svjetski vicešampion u kajaku na 200 m koji zadnje vrijeme je u očajnoj formi, džudaši Majdov i Kukolj, ali u tom sportu je velika konkurencija, Vasić-Mačković veslači koji su drugi po kladionicama iza nedodirljivih Hrvata Sinkovića ali Vasić ima koronu te se ne zna da li će i nastupiti. Danas znamo da hoće!
Njihova medalja bi bila senzacija, ali nisu turisti
-svi ostali strijelci, Armin Sinančević u bacanju kugle i Milica Starović u kajaku na 200 i 500 koja uvijek upada u finala ali je tamo daleko od medalja
Ostali su turisti i ne mogu iznenaditi ni za 10 života.
Foteljas wrote:2 ili 3 ekipne
2 ili 3 u borilackim
2 u ostalim (Novak, stelci, kajak, Ivana ako joj se sudbina smiluje, mada tesko)
plus 1-2 generalno pozitivna usera (ko god hoce, pozeljno i vise).
Ukupno 7-8, mozemo do toliko.
REZULTATI reprezentativaca Srbije na OI u TOKIJU:
Olimp wrote:Petak, 23.7.
Sport takmičar rezultat
Veslanje - Jovana Arsić - 3. u kval. grupi - plasirala se direktno u 1/4f kao jedna od prve tri.
Subota, 24.7.
Sport takmičar rezultat
Veslanje (kvalifikacije) - Miloš Vasić, Martin Mačković - 3. u kval. grupi - plasirali se direktno u 1/2f kao jedna od prve tri posade.
Streljaštvo - 10 m vazdušna puška - Andrea Arsović 29. mesto, Sanja Vukašinović 44. mesto - obe ispale u kvalifikacijama.
Streljaštvo - 10 m vazdušni pištolj - Damir Mikec - 8. mesto u kvalifikacijama - 2. mesto u finalu (SREBRNA MEDALJA).
Tekvondo - do 49kg - Tijana Bogdanović - poraz u 1/8f, dve pobede u repasažu (BRONZANA MEDALJA).
Džudo Ž-48 - Milica Nikolić - pobeda u 1/16f, poraz u 1/8f.
Tenis - Prvo kolo singl- Novak Đoković, Miomir Kecmanović, Nina Stojanović - svi pobedili.
Tenis - Prvo kolo dubl- Nina Stojanović/Aleksandra Krunić - izgubile 1:2.
Stoni tenis - Prvo kolo singl- Žolt Pete i Dimitrije Levajac - obojica izgubili.
Basket 3 na 3 - Srbija-Kina pobeda 22:13.
Basket 3 na 3 - Srbija-Holandija pobeda 16:15.
Plivanje - 100 m prsno - Čaba Silađi - vreme 1:00.19 - 26. u kvalifikacijama, bez polufinala.
Plivanje - 400 m mešovito - Anja Crevar - vreme 4:40.50 - 10. u kvalifikacijama, bez finala.
Nedelja, 25.7.
Sport takmičar rezultat
Streljaštvo - 10 m pištolj - Zorana Arunović 17. mesto, Jasmina Milovanović 33. mesto.
Streljaštvo - vazdušna puška - Milenko Sebić 31. mesto, Milutin Stefanović 38. mesto
Veslanje - Jovana Arsić - 4. u četvrtfinalnoj grupi - bez plasmana u polufinale.
Boks - prva runda Nina Radovanović pobedila 5:0.
Tenis - Prvo kolo - Ivana Jorović - izgubila.
Basket 3 na 3 - Srbija-Poljska pobeda 15:12.
Odbojka - Srbija-Dominikanska Republika pobeda 3:0.
Basket 3 na 3 - Srbija-Belgija pobeda 21:14.
Vaterpolo - Srbija-Španija poraz 12:13.
Plivanje - 200 m slobodno kvalifikacije - Velimir Stjepanović - vreme 1:46.26 - 14. u kvalifikacijama, plasirao se u polufinale.
Plivanje - štafeta kvalifikacije - Nikola Aćin, Andrej Barna, Uroš Nikolić, Velimir Stjepanović 3:13.71 (NR) - 10. u kvalifikacijama, bez finala.
Ponedeljak, 26.7.
Sport takmičar rezultat
Plivanje - 200 m slobodno polufinale - Velimir Stjepanović - vreme 1:47.62 - 16. u polufinalu, bez finala.
Plivanje - 200 m mešovito - Anja Crevar - vreme 2:17.62 - 26. u kvalifikacijama, bez finala.
Džudo Ž-57 - Marica Perišić - pobeda u 1/16f, poraz u 1/8f.
Tenis - Drugo kolo - Novak Đoković - pobedio.
Tenis - Drugo kolo - Nina Stojanović - izgubila.
Basket 3 na 3 - Srbija-Japan pobeda 21–11
Basket 3 na 3 - Srbija-Letonija pobeda 22–16, obezbeđeno 1. mesto u grupi i polufinale.
Košarka - Srbija-Kanada pobeda 72–68.
Utorak, 27.7.
Sport takmičar rezultat
Streljaštvo - miks 10m vazdušni pištolj - Arunović/Mikec - 5. u prvoj rundi, 4. u drugoj, 4. u finalu (drvena).
Streljaštvo - miks 10m vazdušna puška - Arsović/Stefanović 16. mesto i Vukašinović/Sebić 29. mesto.
Džudo Ž-63 - Anja Obradović - poraz u 1/16f.
Tenis - Drugo kolo - Miomir Kecmanović - izgubio
Tekvondo Ž+67 - Milica Mandić - sve 4 pobede (ZLATNA MEDALJA).
Vaterpolo - Srbija-Kazahstan pobeda 19:5.
Odbojka - Srbija-Japan - pobeda 3:0.
Basket 3 na 3 - Srbija-Rusija - pobeda 21:10.
Plivanje - 100 m slobodno kvalifikacije - Andrej Barna - rezultat 48.30s - 13. mesto - plasirao se u pf.
Plivanje - 800 m slobodno kvalifikacije - Vuk Čelić - rezultat 8:04.85 - 33. mesto - bez polufinala.
Sreda, 28.7.
Sport takmičar rezultat
Veslanje - polufinale - Miloš Vasić, Martin Mačković - 2. u polufinalnoj trci - plasirali se u A finale.
Plivanje - 100 m slobodno polufinale - Andrej Barna - vreme 47.94 (NR) - 9. mesto ukupno - bez finala.
Džudo M-90 - Nemanja Majdov - poraz u 1/16f.
Tenis singl 3. kolo - Novak Đoković - Osmina finala - pobedio i plasirao se u 1/4f.
Tenis miks dubl 1. kolo - Novak Đoković/Nina Stojanović - Osmina finala - pobedili i plasirali se u 1/4f.
Basket 3 na 3 - Polufinale - Srbija-Rusija poraz 10:21.
Basket 3 na 3 - Meč za bronzu - Srbija-Belgija pobeda 21:10 (BRONZANA MEDALJA).
Četvrtak, 29.7.
Sport takmičar rezultat
Streljaštvo - Zorana Arunović (1. mesto) i Jasmina Milovanović (21. mesto) - mk pištolj prvi deo kvalifikacija (precizni deo)
Veslanje - Miloš Vasić/Martin Mačković - dvojac bez kormilara - A FINALE - 5. mesto
Džudo - do 100 kg -Aleksandar Kukolj - pobeda u 1/16f, poraz u 1/8f.
Boks - Nina Radovanović - pobeda u 1/8f i plasman u 1/4f.
Odbojka - Srbija-Kenija 3:0
Tenis 1/4f - Novak Đoković - Nišikori (Jap) rezultat 2:0 - plasman u 1/2f.
Tenis 1/4f - Nina Stojanović/Novak Đoković - Zigmund/Kravic (Ger) rezultat 2:0 - plasman u 1/2f.
Košarka - Srbija-Španija - poraz 70:85
Vaterpolo - Srbija-Australija - pobeda 14:8
Petak, 30.7.
Sport takmičar rezultat
Streljaštvo - Zorana Arunović (9. mesto) i Jasmina Milovanović (30. mesto) - mk pištolj kvalifikacije
Tenis - 1/2f - Novak Đoković-Zverev (Ger) - poraz 1:2 - preostaje borba za 3. mesto
12:12 - Plivanje - 50m slobodno kvalifikacije - Andrej Barna - vreme 22.29 - bez plasmana u 1/2 finale
12:30 - Tenis -1/2f - Nina Stojanović/Novak Đoković - Vesnina/Karacev(Rus) 0:2 - preostaje borba za 3. mesto
Subota, 31.7.
Sport takmičar rezultat
Atletika - bacanje diska kvalifikacije - Dragana Tomašević- 26. mesto - bez plasmana u finale
Streljaštvo - 50 m trostav - Andrea Arsović (5. u kvalifikacijama, 8. u finalu), Sanja Vukašinović (25. u kval. - bez finala)
Tenis - singl meč za 3. mesto Novak Đoković - Karenjo Busta (Špa) 1:2 - 4. mesto
Vaterpolo - Srbija-Hrvatska poraz 12:14
Odbojka - Srbija-Brazil poraz 1:3
Tenis - miks meč za 3 mesto 12:00 Nina Stojanović/Novak Đoković - Barti/Pirs - predaja našeg para bez borbe - 4. mesto
Nedelja, 1.8.
Sport takmičar rezultat
Atletika - skok u dalj kvalifikacije - Ivana Španović - 7.00 m - plasman u finale
Boks - ¼ finala - Nina Radovanović-Huang(Tajpeh) - poraz 0:5
Stoni tenis - 1. kolo - Srbija-Brazil - poraz 2:3
Košarka Srbija-Južna Koreja - pobeda 65:61
Ponedeljak, 2.8.
Sport takmičar rezultat
Streljaštvo - 50 m trostav - Milenko Sebić (4. mesto u kvalifikcijama, finale: 3. mesto - BRONZANA MEDALJA, Milutin Stefanović - 23. mesto u kvalifikcijama.
Odbojka - Srbija-Južna Koreja - pobeda 3:0.
Kajak- K1 200 m grupa i ¼ finale - Milica Starović - plasman u polufinale.
Kajak- K1 1000 m grupa i ¼ finale - Bojan Zdelar - plasman u polufinale.
Rvanje GR-97 kg - Mihail Kadžaja - poraz u 1. kolu (u 1/8f).
Vaterpolo - Srbija-Crna Gora - pobeda 13:6.
Atletika - bacanje diska - Dragana Tomašević - rezultat 56.95 - 26. mesto u kvalifikacijama.
Utorak, 3.8.
Sport takmičar rezultat
Atletika - bacanje koplja - Marija Vučenović - rezultat 58.93 - 20. mesto u kvalifikacijama.
Atletika - skok u dalj - Ivana Španović - rezultat 6.91m - 4. mesto u finalu.
Kajak- K1 200 m ½ finale - Milica Starović - ispala u polufinalu - 13. mesto ukupno.
Kajak- K1 1000 m ½ finale - Bojan Zdelar - ispao u polufinalu - 16. mesto ukupno.
Rvanje GR 67 - Mate Nemeš - poraz u 1. kolu (u 1/8f).
Rvanje GR 87 - Zurab Datunašvili - poraz u 1. kolu (u 1/8f) - plasirao se u repasaž.
Atletika- bacanje kugle - Armin Sinančević - rezultat 20.96m - 10. mesto u kvalifikacijama, plasirao se u finale.
Atletika- bacanje kugle - Asmir Kolašinac - rezultat 19.68m - 29. mesto u kvalifikacijama.
Sreda, 4.8.
Sport takmičar rezultat
Kajak- K1 200 m grupa - Strahinja Stefanović - plasirao se direktno u polufinale.
Kajak- K1 200 m grupa - Bojan Zdelar - ispao u ¼ finalu.
Kajak- K1 500 m grupa - Milica Starović - preko ¼ finala se plasirala u polufinale.
Rvanje SS 57 - Stevan Andria Mićić - ispao u 1. kolu (u 1/8f).
Rvanje GR 87 - Zurab Datunašvili - 2 borbe za bronzu u repasažu i 2 pobede - BRONZANA MEDALJA.
Vaterpolo M - četvrtfinale - Srbija-Italija - pobeda 10:6 - plasman u polufinale.
Košarka Ž - četvrtfinale - Srbija-Kina - pobeda 77:70 - plasman u polufinale.
Odbojka Ž - četvrtfinale - Srbija-Italija - pobeda 3:0 - plasman u polufinale.
Četvrtak, 5.8.
Sport takmičar rezultat
Atletika - bacanje kugle finale - Armin Sinančević - rezultat 20.89m - 7. mesto.
Kajak- K1 200 m - Strahinja Stefanović - ispao u ½ finalu - bez plasmana u finale - ukupno 11. mesto.
Kajak- K1 500 m - Milica Starović - ispala u ½ finalu - bez plasmana u finale - ukupno 12. mesto.
Petak, 6.8.
Sport takmičar rezultat
Karate kumite-61 - Jovana Preković - svih 6 pobeda - ZLATNA MEDALJA.
Odbojka Ž - Srbija-SAD - poraz 0:3 u polufinalu.
Košarka Ž - Srbija-SAD - poraz 59:79 u polufinalu.
Vaterpolo M - Srbija-Španija - pobeda 10:9 u polufinalu.
Subota, 7.8.
Sport takmičar rezultat
Košarka Ž - Srbija-Francuska - poraz 76:91 u meču za bronzu - 4. mesto.
Nedelja, 8.8.
Sport takmičar rezultat
Odbojka Ž - Srbija-Južna Koreja - meč za bronzu - pobeda 3:0 - BRONZANA MEDALJA.
Vaterpolo M - Srbija-Grčka - finale - pobeda13:10 (ZLATNA MEDALJA).
Srećno timu Srbija!!!