Board index Forum Avangarda.in

Predlozi, primedbe, pohvale...

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Cuburac » 07 Apr 2021, 20:53

Zasto bi se neko bunio, ako bi se tema podelila ?
Po meni ta tema bi trebala da obradjuje licna ili iskustva iz prve ruke, simptomi, terapije, bolovanje, iskustva vakcinisanja i jos sto sta.
Meni je nelogicno da ne priznajem npr. zagrobni zivot, a da svakodnevno visim na takvoj temi i pricam kontra, cemu ? Nemam ja nista protiv sto ljudi koji sumnjaju iskazu svoj stav, ali svakodnevno ga potencirati, bez toga ne bi ni bilo prepucavanja.
Pa nisu koronu izmislili oni koji ce se vakcinisati ili su vakcinisani,a meni mnogo znace iskustva drugih i dobra i losa,a mozda drugima i nesto sto sam ja napisao, a sto nije bilo dokazivanje bilo cega.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13983
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby grobar_Zvornik » 07 Apr 2021, 21:03

@Cuburac

Има паметнијих од мене у модерацији и људи са више искуства. Ја ћу изнијети свој став, што не значи да је рационалан и прави.
Овај форум се води матрицом "форум неистомишљеника свих боја".
Будимо реални од почетка пандемије (хвала Злаји који је доста корисних информација подијелио) се на теми писало све и свашта. Људи су називани ботовима само зато што су покушали упозорити на неке ствари. Нема потребе враћати се на првих 50 страна.
Нек ми не да лагати и сам Злаја да сам му предлагао прије пар недјеља да се тема закључа и да искључиво он поставља најновије информације, мјере, обавјештења...

На почетку пандемије сам послао десетине порука људима са јасним образложењем зашто им је едитован пост или понекад избрисан. Сад ће већ звучати и по мало смјешно, могуће да смо неке и кривичних пријава поштедјели... Они који од почетка пишу и прате ту тему, знају о чему говорим. Ако ће бити реални, признаће да је тако.

Не видим нарочиту сврху дијељења теме... испало би као да се дијелимо на форуму, по систему хејт, хајп...паметни и глупи...подобни неподобни... Губи се онда сврха...
Осјетљива је тема, сложена... о квалитету дискусије се може до сутра...
Као човјеку, искрено ми је жао што су неки форумаши изгубили најдраже, неки прошли кроз све са посљедицама, неки се и данас боре са пандемијом... О неким стварима ни сам на тој теми нисам писао... једноставно свјестан да смо различити...

Не желим ни компаративно упоређивати неке друге теме и подјеле...
Сви који пишемо на пдф "Свет око нас" примјетићемо да је различитост мишљења присутна на свакој од тема...

Кажем, ово је само мој став, радо ћу уважити и став сваког другог о датом питању...
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Cuburac » 07 Apr 2021, 21:09

Postoji li jos neka tema koja se bavi pitanjima zivota i smrti. Da li je bio penal ili nije,zaboravi se za brzo. Gubitak bliskih, ali i neke posledice ostaju trajno.

Ovo je ipak malo delikatnija stvar koja zasluzuje malo vise takta.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13983
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby bhc_comp » 07 Apr 2021, 23:50

Rešenje je da se likovima koji misle da su posle dva, tri pročitana fejsbuk posta i dva, tri YouTube videa ušli u materiju oko pandemije, vakcina i uopšte virusa jednostavno zabrani da pišu neistine zasnovane na pukim pretpostavkama i paranoji. Pusti ti tu priču da je ovo "forum neistomišljenika" kada su ovako delikatne teme u pitanju.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Radonjaa » 08 Apr 2021, 01:35

Glupo je što je uopšte došlo do toga da se zahtijeva zaključavanje/dijeljenje teme. Valjda nisu neophodni moderatori da bi se održao makar osnovni nivo kulture na temi.

Nije rešenje da se ulazi u arbitražu toga šta je (ne)istina, jer ni u moderaciji ne sjede stručnjaci za datu temu. A svjedoci smo da ni stručnjaci nisu sigurni u sve.

Primjer, ,,virus ne postoji'' bi po meni bio budalast stav (mada mi se čini da više služi za etiketiranje neistomišljenika, nego što sam primijetio da neko to piše).

Onda dođe moderator i obriše taj upis, jer smo svi svjedoci da virus postoji.

Kasnije neko dođe i napiše da su vakcine ne(dovoljno )ispitane. Pošto je mala šansa da je moderator stručnjak za fazu kliničkih ispitivanja vakcina koji pritom posjeduje sve informacije o tome koliko je neka vakcina testirana, on ne zna je li ta konstatacija glupost koja izaziva bespotrebnu paniku ili realan problem o kom se može raspravljati.

Skoro je nemoguće odrediti gdje se povlači granica brisanja/sankcionisanja a da bude pošteno prema svima. Na kraju krajeva, i blok lista je opcija, tako da svako može sebi riješiti taj problem.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13229
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Danguba » 08 Apr 2021, 01:58

Uvedite pravilo da jednostavno ljudi koji masovno pišu na tim temama i ne uključuju se u druge razgovore, a pritom imaju manje od 500 upisa ne smeju da pišu. Na jednom forumu ranije je bila zgodna stvarčica da na primer ni ne možeš da vidiš određene razgovore ukoliko baš nemaš ispunjen određen broj upisa, ali ne znam da li to postoji za ovaj forum.
Nije lako, a nije ni lepo.
User avatar
Danguba
 
Posts: 1405
Joined: 21 Nov 2013, 14:42
Location: Belgrade

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Dimitrije » 08 Apr 2021, 03:54

E jbg, veliko izvinjenje svima, pobeže mi post, sada ne mogu da editujem. Rečenica je, umesto, "Da odmore antivaks a i mi od njih" trebalo da glasi vaks/antivaks teme a i mi od njih. Da ipak ne bude da etiketiram ljude, prosto mi pobeže :drinks:
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5637
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Monogamija » 08 Apr 2021, 06:50

Danguba wrote:Uvedite pravilo da jednostavno ljudi koji masovno pišu na tim temama i ne uključuju se u druge razgovore, a pritom imaju manje od 500 upisa ne smeju da pišu. Na jednom forumu ranije je bila zgodna stvarčica da na primer ni ne možeš da vidiš određene razgovore ukoliko baš nemaš ispunjen određen broj upisa, ali ne znam da li to postoji za ovaj forum.


S jedne strane je to u redu jer taj neko dok nakuca 500 upisa skapiraće bar dovoljno kako funkcioniše forum i kako članovi istog razmišljaju, s druge strane to nije garant da je ta osoba po pitanju stavova, u ovom slučaju politike, korona virusa, istorije itd. što bi rekao jedan moj drug "normalan u glavu". Moje mišljenje je da tema treba da ostane u vidu razmene mišljenja, jbg, ako nekog na forumu ubede da virus ne postoji ili da treba ili ne treba da se vakciniše onda jebeš društveni život i kritičko mišljenje svakog od nas pojedinačno.
Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4483
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Cuburac » 08 Apr 2021, 07:04

Blok lista nije opcija. Skoro sa svima onima sa kojima 'ratujem' na koroni delim mnogo zajednickih stavova i od kojih po mojoj proceni mogu procitati dosta pametnih i korisnih stvari na drugim temama.

Time se blokira licnost, a ti retko imas problem sa njom jer je i ne poznajes, vec sa nekim njenim misljenjima o pojedinim temama.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13983
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Tifa » 08 Apr 2021, 14:30

Da li ima volje da se ubaci neka tema koja je optimizovanija malo za mobilne telefone? Minut posla a mnogima bi značilo.
Srbin iz Knina.
User avatar
Tifa
 
Posts: 181
Joined: 15 Mar 2021, 17:50

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Eddie Brock » 08 Apr 2021, 15:31

Ne znam da li je bilo predloga da se otvori negde na vidljivom mestu topik koji je samo za linkove utakmica?

Jer ce tu ti linkovi ostajati, da ne moramo da kukamo mi sa arenom za sport klub i obrnuto...
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18250
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Џејси Керол » 08 Apr 2021, 19:29

Piraterija je zabranjena :D
miris prčevine
User avatar
Џејси Керол
 
Posts: 12966
Joined: 01 Apr 2014, 20:15

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Danguba » 08 Apr 2021, 20:18

Zato mislim da je dobro otvoriti podforum koji je samo vidljiv za registrovane članove zbog eventualnog gugl indeksiranja i tako to, podržavam tu ideju, mada generalno ne znam koja su pravila oko “piraterije” i tih linkova i slično hah
Nije lako, a nije ni lepo.
User avatar
Danguba
 
Posts: 1405
Joined: 21 Nov 2013, 14:42
Location: Belgrade

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Eddie Brock » 08 Apr 2021, 20:24

Џејси Керол wrote:Piraterija je zabranjena :D


Pa sta radi milion linlkova na forumu onda?

Ovo sto napisa Danguba, nesto za nas registrovane , tema ili kako vec moze da se uredi, da svi linkovi budu na jednom mestu dostupni reg. clanovima.
Mislim da je lakse (bar meni) da potrazim od prosle nedelje linkove pa da vidim na tom sajtu ima li strim za utakmicu, nego da nas 20 spamujemo temu "Ajmo link itd" :truce:
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18250
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Predlozi, primedbe, pohvale...

Postby Peglica » 09 Apr 2021, 10:07

Auuuu pa ovde su pojedinci Vucic glavom i bradom.
Pink da im das da vode bili bi gori od Mitrovica.
Debata i razmena misljenja uvek pre gebelsovog jednoumlja, u bilo kojoj situaciji i oko bilo koje teme!
Peglica brate, Peglica, ne Teglica.
User avatar
Peglica
 
Posts: 1324
Joined: 06 Jun 2020, 01:17

PreviousNext

Return to Avangarda.in

Who is online

Users browsing this forum: baketa96 and 11 guests