Board index Razni Sportovi Rukomet

Ženski reprezentativni rukomet

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Hajzenberg » 01 Apr 2021, 22:55

Je l' se oporavila od povrede lepa selektorova kći :biggrin: mislim sad već bivšeg selektora...

Samo Števin da više ne igra a ima ih još par pored nje koje stvarno više ne bi trebalo pozivati.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 02 Apr 2021, 00:15

Jeste, ali mislim da jos nije odigrala takmicarski mec, ali je pitanje nedelje verovatno, cak je i Lekicka na putu da za mesec dana mozda i zaigra, mada je kraj sezone ubrzo, i Vukajlovicka se oporavlja od ligamenata, pocela je da trenira tako da je i ona spremna verovatno do juna.
Svakako Stevin, Stojiljkovic, Tomasevic nikako vise ne smeju biti pozivane, pa ni Dijana Radojevic. Mada znajuci da ce Lekicka i Cvijic imati izuzetan uticaj na Bregara, bicemo osudjeni na Kacu Tomasevic dok se ne povuce iz rukometa, a ocigledno da nece ni ove sezone to da se desi.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 02 Apr 2021, 15:01

Dragan Adzic novi selektor Slovenije, pa bolje da smo ga mi uzeli, mada moguce da on i sam ne zeli da trenira Srbiju zbog toga sto je Milov simpatizer. :biggrin:

Ljuba je zvanicno smenjen, smenjeni su i svi koji su vodili zenske selekcije, nadam se da Zivojin Maksic vise nece imati pristup zenskom rukometu. O novom treneru na sledecoj sednici
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 03 Apr 2021, 12:46

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 05 Apr 2021, 15:03

Siri spisak Bregara za meceve sa Slovackom

GK: Djurasinovic (Jagodina), Simic (Bekament), Risovic (Krim), Tomasevic (Sombatelj-DOKLE???), Graovac (Bajer L)
LW: Radosavljevic (Vac), Milosevic (Kisvarda), Radojevic (Magura), Filipovic (Naisa)
RW: Krpez (Rostov), L.Cvijic (Noazi), Nikolic (Valcea), Kojic (Kastamonu)
LB: Trifunovic (Valcea), Milic (Braila), Kovacevic (Baia Mare), Jovovic (Budaors), Lazic (Vojvodina), Stosic K. (Sambrej), Simatovic (Naisa), Stoiljkovic (Sambrej)
CB: Radojevic (Bekescaba), Mitrovic (Bekescaba), Mitrovic (Nant), Tabak (Zeleznicar), Liscevic (Valcea)
RB: Lavko (BAia Mare), M. Agbaba (Sombatelj), Janjusevic (Buzau), Dmitrovic (Braila)
P: J. Agbaba (Bekescaba), Pop-Lazic (Brest), Stosic (Radnicki), Cvijic (CSM), Petrovic (Buzau)

Otprilike je to to sto je kvalitetno i sto zasluzuje poziv, uz mozda jos Sandru Radovic, Saru Garovic, Milicu Rancic i Bogojevic. Kraj reprezentativne karijere Stevin, bilo je i vreme. Nazalost opet poziv za Kacu Tomasevic i Stoiljkovic iako je pozvano 7 LB, plus fali Obradovicka. Najgore stojimo na CB definitivno i tu nam je zestok problem. Odlicno za pozivanje Gordane Mitrovic, kvalitetna je u odbrani bas.

Po meni 16:
GK: Risovic, Graovac (Djurasinovic)
LW: Sanja, Radojevic
RW: Krpez, Nikolic
P: Cvijic, Pop-Lazic
LB: Trifunovic, Kovacevic
CB: Mitrovic, Liscevic, Radojevic (Mitrovic)
RB: Dmitrovic, Lavko, Janjusevic
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 07 Apr 2021, 15:42

Sve je isto samo njega nema. Uzi spisak:
GK: Tomasevic, Risovic, Graovac
RW: Krpez, Nikolic, Kojic
LW: Radosavljevic, Radojevic, Milosevic
P: Cvijic, Petrovic, Agbaba
RB: Stoiljkovic, Trifunovic, Stosic, Kovacevic
CB: Radojevic, Liscevic
LB: Lavko, Dmitrovic, Janjusevic, Milic

Tomasevic ce biti tu dok se totalno ne raspadnemo, katastrofa, sta nju koja ima 38g. i dete od 11g. tera da i dalje igra, a blage veze, ima 30kg viska, jedva se krece? Nema Pop-Lazic (verovatno neka povreda), Gordana Mitrovic je zasluzila poziv pre Milic i Stosic, ali eto verovatno on zna bolje, sigurno je pratio sta ona igra u Nemackoj :lollol:
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 07 Apr 2021, 18:07

Ovo za sada previse podseca na desavanja pred cuveno SP 1997 u Japanu, nadamo se da epilog nece biti isti...
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 07 Apr 2021, 18:37

Da se strpimo jos 10 dana, ali i meni mirise da moze da se desi jedno ispadanje. :biggrin:

Pritom Slovakinje nisu nimalo naivne
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Hajzenberg » 07 Apr 2021, 21:08

Osim Lekić, Obradović i Vukajlović ko još nedostaje od bekova a da bude neki iole značajan deo igre ako već ne pravi neku razliku ? Verovatno niko, ne pratim zaista ovu Mitrović, vidim da ih dve ima na širom spisku.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 07 Apr 2021, 22:34

Ivana Mitrovic je ona krupna, sa dosta jakim sutem, igrala dugo u Jagodini bila najbolji strelac lige godinama, sad je u Madjarskoj kod Tamare Georgijev, igra ali nista posebno. Pritom su je vec stigle godine, tako da mozda i nece nikad uspeti.

A Gordana Mitrovic je devojka sa nemackim i nasim drzavljanstvom, igra godinama u nemackoj ligi u jakim timovima, kazu da je specijalista u odbrani, ali ima meceva kad spakuje po par golova, visoka je i mrsavija od ovih nasih, pokretnija, ona sigurno ima mesto u timu.

Pa to je to od bekova, nema tu sta puno jos da se probere po meni, kvalitet nase lige je ocajan i tu nema sta ni da se izvuce da valja, od bekova Garovic (ima iskustvo po evropskim ligama), Jovovic, ima par dobrih na krilima koje igraju preko ali mi smo tu svakako popunjeni, nama je Lidija Cvijic 4to krilo tek, a devojka je najveci talenat u zemlji po meni. Sandra Radovic je dosta obecavala, ali stagnira, onda mala Stamenicka je isto dobra, tek sad ide u Madjarsku (ali je i ona krilo koje nam ne treba, iako je neretko igrala i beka),mi imamo dobre igracice mlade koje obecavaju ali na krilima i pivotmenu, na bekovima bas bas slabo jer se lose radi.

Ajde da odemo na to SP sa ovim sastavom, ali vec sada mora da se da sansa mladjim devojkama tj. na tom SP. Mi smo tim koji na CB imamo dve igracice svetske klase, a znamo da od te pozicije mnogo zavisi, a nista nismo uradili (Doduse retko su igrale zajedno, na EP se taman videlo da to ide dobro, i onda se Lekic povredila, baksuz), ali sam ubedjen da kad bi Lekic i Liscevic bile zajedno na terenu, lopta bi isla brze, lakse bi se otvarao prostor i bolje bi igrali. Ja bih igrao Kovacevic-Liscevic-Lekic ili Lekic-Liscevic-Dmitrovic ali ko mene pita, imaju ovi doktori rukometa Ljube, Maksici i ekipa. :lollol:
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 07 Apr 2021, 22:38

Sta je sa malom Jovovicevom, kod Ljube je ako se ne varam bila makar na klupi, sada je nema?
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 07 Apr 2021, 23:14

Bila je na sirem spisku, vidim da je zvao Agbabu ispred Jovane Milojevic koje ni nema na sirem spisku, a mozda je cak i bolja od nje. Jovovic ni ne igra uopste u Madjarskoj koliko pratim, sad ide u jos slabiji tim pa mozda tamo proigra. Sad vidim da je povredjena, nije igrala od februara, 33 gola ove sezone.
Ova MIlijana Stosic bi mogla da bude dobar pivot u buducnosti, vec je bila u Brestu iako ima 19 godina. I da, zaboravih Anu Tomkovic, jaka devojka sa dobrim sutem, i Katarinu Tanaskovic koja igra u Spaniji na desnom beku, mogle bi da nam znace kasnije.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Baxter Stockman » 08 Apr 2021, 12:48

Pop Lazić završila reprezentativnu karijeru
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby Foteljas » 08 Apr 2021, 12:56

Ona koja bi poslednja od tih starijih trebala da se oprosti od reprezentativnog dresa odlazi prva... :roll:

Neka joj je sa srecom i hvala joj za sve sto je u njemu pruzila!
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Ženski reprezentativni rukomet

Postby tremi08 » 08 Apr 2021, 14:54

Velika steta, ako je moglo da se bira, bolje da je Cvijicka otisla u penziju a ne ona. Definitivno nas najbolji igrac u reprezentaciji vec godinama, uvek igrala na vrhunskom nivou, sem ovog turnira u Djeru koji je igrala nesto slabije. Uvek najbolja i u odbrani i u napadu, gomila ukradenih lopti, dobre odbrane, procenat suta uvek izuzetno visok itd. Pritom i sa Lekic i Obradovic je bilo skoro pa nerealno da prodjemo grupu i to kod Madjarica.

Svakako, na poziciji pivota imamo solidne mladje igracice, Marija Petrovic igra godinama vec u Rumuniji, Agbaba, Milojevic, mala Stosic, tako da im treba dati sansu.

Steta, morale su mnoge pre nje da se povuku (pre svih Tomasevic i Stoiljkovic). OI su za 3 godine, verovatno je preracunala da nece igrati tada na ozbiljnom nivou (iako sumnjam u to). Sve zavisi od nas za OI 2024., one su relativno blizu, vecina ovih ce verovatno i tada igrati na klupskom nivou.
tremi08
 
Posts: 6357
Joined: 24 Apr 2014, 21:09

PreviousNext

Return to Rukomet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests