Board index Razni Sportovi Ostali Sportovi

Šah

Re: Šah

Postby -Lepi- » 16 Feb 2021, 00:13

Haha kako je Perun lud dok je komentarisao xD

Ovde je igrao protiv sestara Botez i nije se proslavio.

User avatar
-Lepi-
 
Posts: 2257
Joined: 17 Dec 2012, 22:04
Location: BGD

Re: Šah

Postby medjutim » 16 Feb 2021, 10:26

Baxter Stockman wrote:
medjutim wrote:jesu Ćupričani, ali dobri ljudi

:laugh:

Što bre tako o njima? :biggrin:


pa kad ova dvojica jesu dobri ljudi :biggrin: doduše Jakov, ovaj koji predstavlja Joveljića, nije ni iz Ćuprije, iz Jovca je..

neverovatno je šta par sposobnih i zainteresovanih ljudi može da napravi otkad postoji internet.

Od tadašnje omladinske ekipe Ćupričana ('77-'78), Jakov dipl trener, Borko, drugi saradnik ovog kanala intermajstor koji piše dobre knjige

Image

i Uroš, ozbiljan šahovski novinar.

https://twitter.com/goranurosevic

u isto vreme 3-4 godine starija ekipa koja je ostala u Paraćinu godinama organizuje najveći i najbolji turnir u zemlji, čak i sad u vreme pandemije, organizuje šahovski turizam, turnire na koje dolaze Arapi, Indijci, Mongoli, ko sve ne, i ograničava ih samo manjak smeštaja.

Image

Pritom Jevta, glavni organizator, godinama pre toga među najboljim evropskim sudijama, sudio evropsko prvenstvo, Mladen (IM) selektor omladinaca, organizator šahovskog kampa u banji Ždrelo, isto sa dosta stranaca, ljudi rade stvari koje su pre 15 godina bile nezamislive.

I sve to u Srbiji nekako izgleda kao ništa posebno, zdravo za gotovo.

A onda dođem ovde u klub gde igram, u gradu iste veličine nema nijednog majstora u istoriji, nema turnira, nema ništa, jedini klinci od kojih se nešto ozbiljno očekuje su dvoje malih Izraelaca koji su se nedavno doselili, u svom rodnom gradu bih se borio da opstanem u trećoj ekipi lokalaca, ovde sam na korak od prvog tima..
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13524
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Šah

Postby Baxter Stockman » 16 Feb 2021, 11:51

Hah, nisam mislio na to :biggrin:

Ovo oko Ćupričana me nasmejalo, meni je pokojna baba iz Ćuprije, dok su baba i deda bili živi redovno sam letnji raspust provodio tamo. Uroš što se bavi profesionalno plivanjem mi bio prvi komšija, igrali smo se dosta kao klinci. :biggrin:

Skrenuh s teme malo, ali zaista zanimljivo ovo što si pisao, da jedno tako malo mesto ima toliko profesionalaca u šahu. :okk:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Šah

Postby medjutim » 16 Feb 2021, 13:32

eh, svi mi imamo neke komšije s kojima teramo zajebanciju i koje baš i ne mirišemo. A i kako da mirišeš nekog čija kafilerija se oseti na 10 kilometara..

verovatno bi i oni zajebavali nas, al' teško to ide kad ti je najveća gradska faca..

Image
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13524
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Šah

Postby medjutim » 11 Mar 2021, 19:17

Boris Spassky was once asked by a reporter, "Which do you prefer: chess or sex?".

Spassky replied "It very much depends on the position".
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13524
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Šah

Postby Bogun » 11 Mar 2021, 21:27

medjutim wrote:Dejan Joveljić za tablom. Vrlo ozbiljan rejting za nekog ko je inače amater, maksimalni cuger rejting od 2267 na chess.com u manje od 0.5% najboljih na sajtu. Ima jedno 80 više od najjačeg kog sam pobedio za sve ove godine na sajtu.



Vidi se da ga trenira Mićko Perunović, Nišlija
, intermajstor i vrhunski cugeraš, jedno vreme selektor reprezentacije, i skroz zabavan lik.

Grand Prix Sicilijanka, klasična cugeraška varijanta koja se relativno lako smiruje već u prvih par poteza kad znaš šta radiš kao crni, ali ako ne znaš, itekako opasna. Joveljić je napadač, i ponaša se kao napadač, dobro je spremio domaći. Nažalost, partija ne pokazuje koliko čovek stvarno dobro igra pošto je ovde pola partije priprema zamke koja je spremljena unapred, ali treba i to spremiti.

A ovde ga je Mićko spojio sa Erikom Hansenom, kanadskim velemajstorom s kojim radi emisije za poznati kanal chessbrah, za vatromet uživo.



Inače topla preporuka za kanal Šah Klub Pobednik, jesu Ćupričani, ali dobri ljudi i ozbiljni treneri, i stalno ima novog materijala.


Inače, komšija mi je Perunović, uselio se u moju zgradu pre par godina.

Treba da ga pitam jednom da odigramo koju, mada ima da me razbuca kao bugarsku skupštinu. :biggrin:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Šah

Postby medjutim » 12 Mar 2021, 10:47

verovatno, al' će bar da bude dobra zajebancija.
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13524
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Šah

Postby medjutim » 30 Mar 2021, 11:25

U biblioteci Aleka Kavčića su dodati i šahovski udžbenici za prvi osnovne, ako treba nečijoj deci..

ne znam koliko je Sanja Vuksanović dobra kao autor, ali bila je u top 3 ribe u ženskom šahu u svoje vreme..

https://www.besplatnabiblioteka.com/knjige.html
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13524
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Šah

Postby Bogun » 10 Apr 2021, 23:24

medjutim wrote:verovatno, al' će bar da bude dobra zajebancija.


Izvini što odgovaram posle mesec dana. :biggrin:

Naravno da bi me razbio, da odigramo 1000 partija možda bih 1 dobio.

Igram na Lichess-u, samo rapid 10+0, tamo mi je najveći rejting bio 1986, sada sam na 1902. Generalno, igram u mahovima tipa nedelju dana me ide, pa nedelju dana ne i tako u krug. Kada pogledam grafikon rejtinga kao da je neki zemljotres u pitanju. :laugh:

Jedno pitanje, ako znaš, koliko je rejting na Lichess iznad realnog? Negde sam pročitao da je npr odnos Chess.com i Lichess nekih 300+ za Lichess, tipa ako tu imaš 1500, na ovom drugom si 1200.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Šah

Postby medjutim » 19 Apr 2021, 19:39

Što se tiče visine rejtinga,

Chess24 > Lichess > Chess.com > realni rejting

s tim što se Lichess i Chess.com valjda sustignu malo preko 2200.

Meni na cugeru Lichess ide gore dole između 2100 i 2200, kako kad naiđe, na chess.com mi je rekord nešto preko 2150, a realno sam bar 200 ispod, samo što nemam odigran cuger turnir u poslednjih preko 5 godina..

https://lichess.org/@/medjutim pa cimaj kad si raspoložen
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13524
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Šah

Postby Pit Bull » 19 Apr 2021, 23:30

Bogun i ja mozemo medjusobno otprilike, ti si drugi svijet. :biggrin:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58102
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Šah

Postby Bogun » 21 Apr 2021, 00:50

@međutim

Znači tako su poređani sajtovi. :okk:

Trenutno sam u fazi: tabla ima 64 polja, danas svi igraju. :laugh:

Sačekao bih sa izazovom da uhvatim malo ritam pošto je razlika u rejtingu povelika, pa nema smisla da igramo trenutno.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Šah

Postby Pit Bull » 21 Apr 2021, 01:05

Ja igram na Chess24, 15 minuta... Otprilike dva mjeseca godisnje, pa deset ne igram i sve tako.

Imao sam najvise 1900 tamo ranking. Samo ja igram bas u serijama, ili imam koncentraciju ili nemam. Zna mi se desiti da zaredjam 10-ak pobjeda, pa izgubim 7-8 u nizu i sve tako.

Znao sam u jednoj veceri ici sa rankingom od 1500 do 1800, pa sljedeci dan padnem sa 1600 na 1400 i slicno. :biggrin:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58102
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Šah

Postby Bogun » 21 Apr 2021, 02:10

Meni se slično dešavalo, tipa krenem sa lupam sa 1800, popnem se na 1850 pa se sručim na 1750 i onda kroz par dana dođem na 1875.

Mada u poslednjih godinu dana, to jest u vreme pandemije više igram, a pogotovo od septembra od kada ne radim, pa sam sa 1700 prebacio 1900, mislim dešava mi se da padnem i ispod, ali ne mnogo 30 do 50 poena i brzo se vratim na 1900 ili više.

Generalno, kada bih usporio malo igru smanjio bih broj glupih grešaka dosta. A time i skokovit rejting.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Šah

Postby Dylam Dop » 21 Apr 2021, 16:43

Bogun wrote:Sačekao bih sa izazovom da uhvatim malo ritam pošto je razlika u rejtingu povelika, pa nema smisla da igramo trenutno.


Uhvati ritam i izazovi je, ne gnjavi dugo sa predigrom:

User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

PreviousNext

Return to Ostali Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests