Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 11 Jan 2021, 21:56

Zlaja wrote:Onda Joe Brady ili čak Mike Kafka.

Za Pedersona se pominju Jetsi.


Joe Douglas, GM Jetsa, je došao iz Eaglesa, tamo je imao dobru saradnju i odnos sa Pedersonom. Do otkaza Pedersonu, priča je bila da Jetsi traže "CEO trenera". Ne nekoga ko će doneti napadačku ili odbrambenu šemu već nekoga ko će doneti disciplinu, preokrenuti kulturu tima, biti neko ko je lider cele franšize.

Nisam siguran da je Pederson dobro rešenje za Jetse. Nisam baš impresioniran onim što je uradio u Eaglesima, što zvuči čudno kad vidiš da je osvojio Super Bowl. Ali, od kad je Reich otišao u Coltse 2018, napad Eaglesa uopšte ne izgleda dobro. U 2017 Eaglesi su bili najbolja ekipa u ligi na 3rd downu, daleko iznad proseka lige (istorijski dobro). Od kad je Reich u Coltsima, Coltsi su jedna od najboljih ekipa u ligi u tom segmentu već 3 godine, a Eaglesi su se vratili na ligaški prosek. Izgleda da je Reich krivac za napad koji je tako dobro funkcionisao 2017. Pederson nijednog trenutka u poslednje 3 godine nije pokušao da prilagodi napad onome što Wentz radi dobro, već je očekivao da se Wentz prilagodi njegovom napadu. Slično kao Nagy u Bearsima. Mislim da je Eaglese u poslednje 3 godine u životu držao DC Jim Schwartz.

Roster Eaglesa nije dobar, imaju mnogo igrača koji su prošli zenit, platili su igrače koji su osvojili Super Bowl za stare zasluge, zato su sada u problemu. Jako loše su draftovali u poslednje 3 godine. Biće tu strašno puno posla, 75 miliona su preko Cap-a. Ovo je višegodišnji projekat, nije nešto što bi trener mogao da zakrpi za godinu dana.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby BlackPoint » 12 Jan 2021, 11:40

Čitam da je u GB došao neki Jared Veldheer iz Koltsa. Kakav je , šta igra , da li smo jači sa njim ?
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Američki fudbal - NFL

Postby -Lepi- » 12 Jan 2021, 16:12

GB i KC su prilicni favoriti, dobro bili su i Sijetl i Pitsburg ali su ocajno odigrali, pogotovo Stilersi tako da mislim da Braunsi i Remsi ispadaju.Remsi su jos puni povreda i tesko ce to ici u tundri.
Ova druga dva meca su mi prilicno izjednacena, navijacki bih rekao Rejvensi i Sejntsi.
User avatar
-Lepi-
 
Posts: 2257
Joined: 17 Dec 2012, 22:04
Location: BGD

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 12 Jan 2021, 18:38

Sto se tice naseg meca sa GB,ocekujem jedan neizvestan meč. Neka moja razmisljanja zbog cega ovaj mec moze biti neizvesniji nego sto mnogi predvidjaju :
1. Mec se igra u Viskonsinu. Ono sto je Grin Beju inace prednost, sad i ne mora biti. Publike nema, samo uzasno hladno vreme. U trenutku kada se igra Ramsa bazira na Akersu i elitnoj odbrani nasuprot jednom elitnom bacacu mislim da mozemo tu da profitiramo.
2. Adams vs Remzi je sigurno najuzbudljiviji mecap na mecu, mozda i cele sezone. WR1 vs CB1. Adams je hvatac koji moze da vam stavi 100 jardi i vise TD bez problema ali mislim da Remzi moze da ga izbaci iz jednacine. Ukoliko to uspe, kao sto je uspevao sa Hopkinsom 2 puta, Metkalfom 3 puta, Digsom, Meklorinom, Evansom, Kuperom, Robinsonom itd sta Grin Bej bukvalno ostaje bez pola napada. Adams je ove godine postigao 18 TD, a Remsi su za celu sezonu primili 17!
3.Vec sam pomenuo da je nasa snaga Akers a Grin Bej poseduje najlosiju odbranu od trcanja u celoj ligi. Sad sto bi rekli ameri :Playoff is different animal ali prosto mislim da ne moze niko preko noci od najgore da postane vrlo dobra odbrana.
4. Povreda Bahtiarija je ogroman nedostatak za GB. Nama ce biti fit oba qb, Kap a izgleda da ce igrati i Donald. Tako da sa te strane bi mogli da i tu uzmemo prednost gde ce Flojd imati laksi mecap i mogao bi da maltretira Rodzersa sa konstantnim pritiscima. Takodje i njihovo trčanje ce tu da trpi, a ako im trcanje limitiramo Rodzers biti pod ogromnim stresom da po hladnom vremenu, mozda i nekim padavinama trazi Adamsa u duelu sa Remzijem.
Sve u svemu, ovo je plejof. Odbrane u plejofu dolaze do izrazaja. Takodje, osecam da ove godine imamo karakter za razliku od 2018, spremni smo da napravimo nesto veliko. Vitvort se za mesec dana oporavio od MCL i PCL, Gof igra sa 3 sipke u palcu, Donald se vraca na teren sa povredom rebara. Prosto vidis im u pogledu da su spremni da te pojedu da bi dosli do kraja, i koliko god to delovalo smesno - bitno je.
Ako Donald izadje na teren u svom beast modu - ja ocekujem pobedu. Pogotovo ako Volford ponovo startuje i napadnemo GB trcanjima, read optionom, jet sweepom, napasti im inside, napasti edge, iz toga gurnuti po neki plejeksn za big gain kad ih nabijemo u box.
Ne mislim da smo bez sa si, cak naprotiv.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 12 Jan 2021, 19:22

Uf FIlipe .... iako gotivim Ramse, previse optimistcki post.

Ako ovaj mali QB zaigra nakon onog razvaljivanja, to ce biti sa minimum trcanja i padanja na zemlju u stilu Pejtona Meninga - cim vidi defanzivca na 5 metara od sebe.
Gof ima najgoru povredu jednog prsta, palca, bez njega nista ne mozes, a najmanje da bacis loptu.
Njegova igra ce biti samo sigurni pasovi (koliko je to realno za njega) kratki i nikako brzi zip pasovi, sto prilicno povecava ionako vec maksimalno izrazenu mogucnost intersepsna.

Donald sa povredom rebra, tesko da ce biti u beast modu.
DL Remsa je ubitacna, ko god da je zaigrao pokidao je.
Ali Donald je svet za sebe, u stanju je da spava u bekfildu pola sekunde nakon snepa.
To jedino moze da poremeti A Roda.
Zdrav Donald = uspesan Flojd.
Zdrav Donald = dominantna odbrana.

Zaboravljas da igrate protiv najboljeg QB (deli tu titulu sa Pejtonom) u poslednjih 30 godina.
A Rod-u ne treba hvatac da bi dobro dodavao.
Ako ima dan dzaba sve.

Ako ne budete mogli da generisete jako brzi pass rush, a to je Donald, ja se ne bih puno nadao protiv QB koji moze, uz osmeh na licu, da sahrani svaki tim iz zajebancije.

Realno - kljuc je dominacija OL Remsa i linije trcanja za Akersa.
Ako americka medicina ponovo ucini cudo pa Donald zaigra potpuno spreman - kljuc je u njemu.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby BlackPoint » 12 Jan 2021, 19:24

Negde procitah da ce biti nesto publike u GB, 5000 navijaca.
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Baxter Stockman » 12 Jan 2021, 22:11

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Američki fudbal - NFL

Postby pick&roll » 12 Jan 2021, 23:52

Podsetio si me na ovaj klip :biggrin:

"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan."
User avatar
pick&roll
 
Posts: 19927
Joined: 04 Feb 2014, 04:38

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 14 Jan 2021, 15:05


Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 14 Jan 2021, 15:07


Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Milutinov Tata » 14 Jan 2021, 15:40

Evo kako smo predvidjali pobednike u WC rundi:

Bilsi - 10
Coltsi - 0

Seahawksi - 7
Ramsi - 3

Titansi - 5
Ravensi - 6

Saintsi - 10
Bearsi - 1

Stilersi - 11
Braunsi - 1

Postavljeno glasanja za diviziona finala.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29574
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 14 Jan 2021, 17:23

Sad je procurila priča da je Doug Pederson hteo da da otkaz prošle godine kad su ga GM i vlasnik naterali da otpusti ofanzivnog koordinatora. Ove godine su opet insistirali da napravi izmene na pozicijama koordinatora, da izabere nekoga ko nije trenutno u Eaglesima za OC-ja i DC-ja. Kad je Pederson odbio da prihvati da GM i vlasnik odredjuju trenerski tim, dobio je otkaz. Sad su krenuli spinovi da je sukob bio oko QB (Wentz vs Hurts) ali glavni sukob je bio oko OC-ja i DC-ja. Sad uglavnom intervjuišu jako mlade trenere - Deuce Staley, Joe Brady, Jerod Mayo... Kao da traže nekoga ko neće mnogo da talasa i da sluša šta mu GM kaže. Pre Pedersona trener je bio Chip Kelly koji je hteo da radi po svome, dobio je otkaz posle prve loše sezone. Sad je i Pederson dobio otkaz posle 3 uzastopne plejof sezone i samo jedne loše sezone. Izgleda da su GM i vlasnik poverovali da su oni najzaslužniji za Super Bowl 2017, a ne treneri i igrači.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 14 Jan 2021, 18:30



Urban Meyer je izgleda sve završio sa Jaguarsima. Ako mu GM postane Ray Farmer, kako se priča, Jaguarsi mogu slobodno da se ugase. Farmer je bio GM Brownsa 2014 i 2015 i u dugoj istoriji očaja Brownsa taj tim nije nikada imao tako nekompetentnog GM-a.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 15 Jan 2021, 06:51



do kurca
User avatar
John Doe
 
Posts: 12494
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 15 Jan 2021, 09:05

Milutinov Tata wrote:Stilersi - 11
Braunsi - 1

Postavljeno glasanja za diviziona finala.


KO je ovaj dr :roll:

Inace Ramsi su dobili 2 pika trece runde (po jedan ove i sledece godine) zato sto sto su Lionsi za GM uzeli coveka iz naseg stafa koji je crnac (minority). To je novo pravilo i prvi put aktivirano a vrlo moguce da dobijemo jos 2 jer Jetsi zele za GM jos jednog minority iz naseg skauting tima. :okk:
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests