Board index Sportske zanimacije Multimedija

Kutak za gejmere

Re: Kutak za gejmere

Postby Ron Swanson » 12 Sep 2020, 13:34

Ma znam, ali moram da uzmem, jer gotovo isključivo igram online, a svi će da uzmu 21.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Kutak za gejmere

Postby fabricio » 14 Sep 2020, 11:03

Inzaghi wrote:Vrhunska cena. Pogotovo za X.
Nadam se da ce i PS da izbaci nesto korektno. Pa da se opet nabave obe.

Vrhunska bas i nije, vise ocekivana.

Ja idem na Series S + Gamepass. Sobzirom da uzimam PS5, ne vidim neku potrebu za Series X, odnosno dve jednako jake konzole od po 500 evra.
Ovo sa S serijom je pun pogodak. Vrhunska igracka konzola po ceni jednog prosecnog procesora.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kutak za gejmere

Postby Inzaghi » 14 Sep 2020, 13:22

Pa i ja cu da ganjam S prvo a kasnije PS digital.
Nazalost situacija je takva da ne mogu odmah obe.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17115
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Kutak za gejmere

Postby stefboy202 » 17 Sep 2020, 08:27

User avatar
stefboy202
 
Posts: 189
Joined: 13 Nov 2012, 01:53

Re: Kutak za gejmere

Postby killchrome » 17 Sep 2020, 13:32

jbt puko sam soma ipo na desktop koji jedva palim, bolje ovih 5 da san uzea i nekoj deci da iznajmljujem
User avatar
killchrome
 
Posts: 3310
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Kutak za gejmere

Postby Rokanontas » 17 Sep 2020, 13:59

Ajd za ove što se razumeju u ove kerefeke, kakva je situacija što se tiče PS5 i ovog novog Xbox-a (ne znam kako se zvanično zove) u pogledu kompatibilnosti sa igrama starije generacije (PS4..PS3.. xbox one..)? Konkretno ako pazarim recimo ps5 da li mogu da odem na store i downloadujem igru za ps4 ,hoće li šljakati na petici. Ili neka stara PS3 igra?
I šta se generalno više isplati taj gamepass za xbox ili ganjati pretplatu za Sony. Nešto nisam siguran koliko će klinčadija igrati online pa ima li uopšte svrhe uzimati taj psp ili šta već za xbox..
User avatar
Rokanontas
 
Posts: 4371
Joined: 18 Jun 2015, 14:36

Re: Kutak za gejmere

Postby Desetka » 17 Sep 2020, 14:04

Ja sam se jedno vreme zagrejao za kupovinu konzole, I tada kad sam gledao jaci je dosta bio gamepass za xbox. Ne znam da li je ostalo tako, posto oni non stop ubacuju nove igre, a neke izbacuju iz ponude. Za ovo prvo nisam siguran, kapiram da ce moci.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3063
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Kutak za gejmere

Postby fabricio » 17 Sep 2020, 15:20

Rokanontas wrote:Ajd za ove što se razumeju u ove kerefeke, kakva je situacija što se tiče PS5 i ovog novog Xbox-a (ne znam kako se zvanično zove) u pogledu kompatibilnosti sa igrama starije generacije (PS4..PS3.. xbox one..)? Konkretno ako pazarim recimo ps5 da li mogu da odem na store i downloadujem igru za ps4 ,hoće li šljakati na petici. Ili neka stara PS3 igra?
I šta se generalno više isplati taj gamepass za xbox ili ganjati pretplatu za Sony. Nešto nisam siguran koliko će klinčadija igrati online pa ima li uopšte svrhe uzimati taj psp ili šta već za xbox..


Na PS5 ce raditi ps4 igre ako imas od pre, na novom xboxu mozes da igras i igre od pre 15 godina sa prve konzole xboxa.

Bolje se zainteresuj sam jedno 2-3 sata neko vece i proguglaj sta je sta. Ne moze niko da ti objasni to toliko prosto da ti toliko neupucen razumes.

Gamepass moze da se uporedjuje samo sa PS Now uslugom na soniju koja nikad nije zazivela. PS+ iliti pretplata kako si rekao je nesto sasvim drugo.

Gamepass je netflix za igre. Tu je stotine igara i vrlo vrlo cesto 0 "blokbastera". A i kad puste neki blokbaster, sklone ga brzo.

PS+ (pretplata) je dodatak za igranje online gde svakog meseca dobijes 2-3 igre free uz nalog, uglavnom smece neko koje nikad neces igrati. Nema veze sa gamepassom.

PS Now je servis za igranje ps3 igara i nesto najblize gamepassu, ali kurcu ne vredi niti ikog zanimaju ps3 igre.

To ti je u najkracem. Sad imas termine, pa na guglu izuci malo sta ti najvise treba.

Sobzirom da je Sony najavio kako ce PS5 imati neki novi "ps+ collection" servis, za ps4 igre, uz mesecnu naknadu, meni ni gamepass vise ne igra nikakvu ulogu, niti cu kupovati xbox sto je bio plan. Doduse, ovaj servis je jadno predstavljen, pa treba sacekati da se vidi sta zaista nudi.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kutak za gejmere

Postby Rokanontas » 17 Sep 2020, 16:09

fabricio wrote:
Rokanontas wrote:Ajd za ove što se razumeju u ove kerefeke, kakva je situacija što se tiče PS5 i ovog novog Xbox-a (ne znam kako se zvanično zove) u pogledu kompatibilnosti sa igrama starije generacije (PS4..PS3.. xbox one..)? Konkretno ako pazarim recimo ps5 da li mogu da odem na store i downloadujem igru za ps4 ,hoće li šljakati na petici. Ili neka stara PS3 igra?
I šta se generalno više isplati taj gamepass za xbox ili ganjati pretplatu za Sony. Nešto nisam siguran koliko će klinčadija igrati online pa ima li uopšte svrhe uzimati taj psp ili šta već za xbox..


Na PS5 ce raditi ps4 igre ako imas od pre, na novom xboxu mozes da igras i igre od pre 15 godina sa prve konzole xboxa.

Bolje se zainteresuj sam jedno 2-3 sata neko vece i proguglaj sta je sta. Ne moze niko da ti objasni to toliko prosto da ti toliko neupucen razumes.

Gamepass moze da se uporedjuje samo sa PS Now uslugom na soniju koja nikad nije zazivela. PS+ iliti pretplata kako si rekao je nesto sasvim drugo.

Gamepass je netflix za igre. Tu je stotine igara i vrlo vrlo cesto 0 "blokbastera". A i kad puste neki blokbaster, sklone ga brzo.

PS+ (pretplata) je dodatak za igranje online gde svakog meseca dobijes 2-3 igre free uz nalog, uglavnom smece neko koje nikad neces igrati. Nema veze sa gamepassom.

PS Now je servis za igranje ps3 igara i nesto najblize gamepassu, ali kurcu ne vredi niti ikog zanimaju ps3 igre.

To ti je u najkracem. Sad imas termine, pa na guglu izuci malo sta ti najvise treba.

Sobzirom da je Sony najavio kako ce PS5 imati neki novi "ps+ collection" servis, za ps4 igre, uz mesecnu naknadu, meni ni gamepass vise ne igra nikakvu ulogu, niti cu kupovati xbox sto je bio plan. Doduse, ovaj servis je jadno predstavljen, pa treba sacekati da se vidi sta zaista nudi.


Zahvaljujem, zakomplikovaše ga bre tim terminima maksimalno, ali već ću se nekako snaći. :okk:

Što se tiče boldovanog , baš ta sitnica me i kopka - da li će raditi samo igre koje su već u vlasništvu ili ću moći iz Stora da skinem PS4 igru i igram na ps5. Dakle recimo nisam posedovao npr God of war, i sad recimo poželim da je odigram na ps5. Da li moram da jurim taj neki "remaster" za next gen ili mogu samo da udjem na psstore, nadjem igru koja je za ps4 i pazarim je .

I još jedna stvar , verovatno je noob pitanje ali ajde, treba li mi uopšte taj Ps+ ako ne želim da igram online i kakva je situacija ako isti ne posedujem, da li će i dalje moći da se skidaju (kupuju igre) i kako stoji što se tiče npr updejta već postojećih igara? Dakle u principu ima li neke velike prednosti i pogodnosti imati taj Ps+ ako online igranje nije prioritet, jer kako sam kažeš te free igre što se dobijaju su manje više garbage
User avatar
Rokanontas
 
Posts: 4371
Joined: 18 Jun 2015, 14:36

Re: Kutak za gejmere

Postby fabricio » 17 Sep 2020, 16:30

Mocices da udjes na store i kupis GoW na PS5.

Ja bez ps+ ne mogu jer 99% igara igram online. Ako neces online da igras, ne treba ti.
Igre kupujes, ne treba ti PS+ za to, nemas ogranicenja, igre ce se apdejtovati jer su originalne, to nema veze sa PS+.
PS+ je kao sto sam ti napisao, dodatak da mozes da igras multiplayer i nista drugo.

P.S. ko kupi ps+ za PS5, dobice ove igre BESPLATNO

God of War najnoviji
The Last of Us: Remastered
Uncharted 4: A Thief’s End
Battlefield 1
Monster Hunter World
Fallout 4
Final Fantasy XV
The Last Guardian
Ratchet and Clank
Infamous: Second Son
Days Gone
Bloodborne
Detroit: Become Human
Batman Arkham Knight
Mortal Kombat X
Persona 5
Until Dawn
Resident Evil: Biohazard

Nestvarno !!! :blue:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kutak za gejmere

Postby Desetka » 17 Sep 2020, 17:10

Koliko ce kostati ps+?
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3063
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Kutak za gejmere

Postby fabricio » 17 Sep 2020, 17:21

Kao i do sad verovatno. 60 evra godisnje.

Naravno, to je ko uzima preko stora oficijelnog. Na cdkeys se to nadje i za 30ak evra.

Za 30 evra godisnje dobijes oko 30 igara godisnje (vecina smecurdija, ali nek jedna upadne da valja, ti si vec isplatio celu pretplatu godisnju sobzirom da igre kostaju 60 evra). Plus sve ove beesplatne, a sve najveci hitovi sa prethodne generacije konzola.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kutak za gejmere

Postby fabricio » 19 Sep 2020, 17:21

Da mi je neko pricao da u Srbiji nece moci da se nadje PS5 samo pola sata nakon pustanja u prodaju, ne bih mu verovao. Juce prednaruceno preko 200 konzola u domacim radnjama... Danas brojka otisla na 400+. Gde god se pozove, sve razdeljeno.

Ja sam jedva danas preko computerlanda uspeo da narucim, oni su pripremili vise desetina zaliha, jedini. Pa ako neko planira...
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Kutak za gejmere

Postby Kreanga » 20 Sep 2020, 08:23

Koju su cenu stavili ?
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7596
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Kutak za gejmere

Postby fabricio » 20 Sep 2020, 08:28

66k verzija sa citacem za disk
https://www.computerlandshop.rs/konzole ... ition.html

52k digitalna verzija
https://www.computerlandshop.rs/konzole ... ition.html

Diskovi ce ionako biti za PS5 9.5k dinara, odnosno 8k+ za multiplatform igre, tako da je digital verzija mnogo bolja solucija jer ce igre moci da se nabavljaju po uobicajenoj ceni putem sharea, za nekih 5k. Ko hoce da se bakce sa diskovima, svaka mu cast, to je sad vec preozbiljno skup hobi.

Inace, Promenjen je i uvoznik za Srbiju, pa tako stari PS4 PRO kosta vise nego PS5 :biggrin: eto koliko su nas drali i deru inace drugim cenama.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

PreviousNext

Return to Multimedija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests