Board index Razni Sportovi Atletika

Mlade nade atletike

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 07 Sep 2020, 05:05

Cestike Angelini, ali je definitivno prva zvezda takmicenja Justin, sad sto nema poznatog tatu ili bar da je iz Pazara pa nece dobiti nigde prostor osim ovde to je druga prica. Decko je spustio drzavni star 32 godine na 300m (sto je zvanicna disciplina za taj uzrast i decaci je trce mnogo cesce nego 200m i 400m) za ogromnih 61 stotinku i usput trcao 60m za 7,65s.

Decak trenutno dominira i sposoban bi bio oboriti sve drzavne rekorde od 60 do 400m. Iduci vikend je prvenstvo za starije pionire gde bi bio prvi favorit na 300m, a mogao bi juriti rekorde na 60m i 100m sto sigurno nece sve trcati zbog pravila. Dok je u zenskoj konkurenciji moguce dominirati i protiv cetiri pa i vise godina starijih, kod decaka je to nemoguce (pa su cesto i zanemareni i devojcice mnogo cesce postaju zvezde i svetski prospekti u tim godinama) izuzev kad je Justin u pitanju. Trenutno drzi rekorde Srbije u kraulu, ledjnom i trcanju, ne znam kako vozi bicikl, mogao bi u triatlon.

Sada je on vise nego fenomenalan, ali ne znam kako ce to izgledati u buducnosti. Recimo prvak u dalju Alex je visok jedva 160 cm, ali je vitak i postoji sansa da naraste jos 30 cm. Deca u tom dobu napreduju iz dva razloga, prvi je bioloski (rastu), a drugi je sto im se pojacavaju treninzi. Kod Justina ce to ici teze. Neko visok 190 tesko moze dobiti jos 30 cm, ako i naraste do 210 onda sa tom visinom i fizickim predispozicijama bi bio lud da ostane u plivanju ili atletici, a da ne proba nesto unosnije. Decak trenira dva sporta odjednom na vrhunskom nivou, tesko da se tu mogu pojacavati treninzi tako da ne vidim puno prostora za napredak ni sa te strane.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby werbatim » 07 Sep 2020, 20:22

Ja sve mislim da ce Justin na plivanje... Ne znam zasto
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 09 Sep 2020, 04:51

Posle Adriane jos jedna borba protiv drugog sporta mada sam procitao da i Angelina trenira i basket.

Plivanje je prva ljubav (prvi predjen most by Mile Kitic) i zdrav sport. Ono sto bi mogao biti adut atletike je da se vec pojavio plivac iz Obilica 2008. koji je mozda i bolji od Justina dok u atletici je totalna dominacija ne samo nad 2007. nego i nad `06 godistem. Takodje sam procitao da je budzet ASS vec od budzeta PSS nekoliko (mislim 4) puta. Kad bi ovako nastavio, vrhunski koledz bi zlatom platio da ima nekog ko bi donosio hrpu poena u oba sporta.

Voleo bih da ostane u nekom od ova dva sporta, ali sa roditeljske strane mislim da bi kao dvometras trebalo da se posveti nekom ekipnom sportu gde potpises ugovor i imas sigurna i daleko veca primanja bez obzira na okrutnu stopericu. U Srbiji kao dvometrasu se prvo namece kosarka pa odbojka, ali meni on izgleda kao neki rukometas razbijac tipa Momir Ilic, a stariji bi rekli Tuckin.

Nekom je ovo sve prerano, ali njegovi vrsnjaci vec merkaju koji ce haj skul upisati, Covic i Misko dovode osnovce u svoje klubove, Mesi i Ajaksove nade su davnih dana presli okean sa 12, sad moze biti samo drasticnije...
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 12 Sep 2020, 21:40

Danas održani prvi dan juniorske balkanijade i pionirskog prvenstva Srbije.

Balkanijada - najbolji rezultat je postigao Marko Vlahović u dalju 7.54m (PB mislim 13 cm popravljen, kao da je i on u Beranama skakao, ali nije). Ivana Ilić ponovila 11.89s i osvojila zlato. Vilagoš bronza i 53+ metra, ali mnogo važnije od toga jeste da je zabeležila svoj prvi zvaničan nastup u srpskom dresu.

Pionirsko - Mina Amidžić, kao mlađa pionirka ubedljivo pobeđuje u konkurenciji 2 godine starijih devojčica i popravlja svoj mlađepionirski NR za nekih 40cm na 45.91m. Ubedljiv i preponaš Bojan Novaković sa vremenom 13.51s (11 stotinki sporiji od državnog).
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 15 Sep 2020, 03:03

Znalo se i pre prvenstva da ce trka devojcica na 600m biti slager gde se skupilo sve najbolje od 300m do 1500m. Podsetilo je na trku od pre 5 godina gde su trcale sada sve odreda bivse najvece nade Sekulic, Micevic, Jovanovic, cak sam proverio rezultate, ovog puta je bilo daleko brze. Prvakinja na 300m Mrkela je u borbi za srebro pala metar pre cilja, jos uvek mladja pionirka Rajic (Pozarevac koji je uzeo sve medalje na prvenstvu mladjih pionirki) brutalnih 1.35, Muric koju destinku bolja, i dogodine pionirka Maric 1.34, a prvakinja Sikima 1.32.90 sto je blizu drzavnog rekorda, naravno sve sa licnim rekordima. Kod decaka totalno drugacija slika na 800m, Nemanja Konstantin iz Kikinde (otkud sad Kikinda) pomeo konkurenciju sa juniorskih 1.57. Pazarci, iako svi polaznici kampa za talente daleko od medalje. Kad sam kod onih koji nisu uspeli Justin je prvog dana odabrao pogresnu disciplinu jer on moze da gazi vrsnjake na 60m, protiv sebi fizickih ravni mu je to prekratko, a rezultat sa 100m sugerise i na neku povredu. Do pre godinu dve dominantna Micic nije uspela da udje ni u jedno finale.

Na listi klubova Top Jump vise nego ubedljiv.

Na balkanijadi nova devojka sa preko 6m u dalju - Dragutinovic, Rokavec opet preko 180cm, Zivkovic odlicna u viseboju.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 21 Sep 2020, 06:06

Sezonu zvanicnih prvenstava na otvorenom uspesno su zatvorili mladji juniori. Korona je poremetila sezonu, nije bilo nekih takmicenja, ali u odnosu na plivace koji nemaju nista, male kosarkase koji jos nisu krenuli sa utakmicama, atletika je i dobro prosla.

Vikend je obelezila Andrea Sremac sa zlatima na 100, 200 i 400m. Ona nije imala rezultate na nivou dvoranskih, ali po plasmanima i medaljama ekstremno uspesna godina. Po dva zlata su osvojili mnogi, ali najludja kombinacija je Mihajlo Memedovic sa zlatima u dalju i koplju.

Po rezultatima su se najvise istakli, uz tradicionalnu Rokavec, novi licni 182cm koji je ucvrstio u top10 na svetu za U18, Iva Maletic koja je istrcala sjajnih 2.08,67 sto nije ubedljivo bolje od dve i tri godine mladjih Sikima i Muric. Kod decaka dominacija Stranica u disku, a posebno kladivu sa sjajnih 64m, za 15m dalje od pratioca.

Kao i uvek lepa borba u zenskom dalju, u proslom postu pomenuta pionirka Micic pobedila Kalinu Blagojevic koja je ove godine spustila 100m sa 12.86 na 12.30s, a dalj popravila sa 5.34 na 5.70m.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 28 Sep 2020, 08:09

Pre par godina smo maltene hajpovali kad je tad mlađa juniorka Jovana Delić preskočila visašku letvicu na 175 cm. Nakon Angeline i Zorane ništa više nije isto, ali opet treba istaći da je prekjuče na državnom prvenstvu u višebojima talentovana Aleksandrija Mitrović čak dva puta obarala lični. Prvo na 174 cm, a onda i na jako dobrih 177 cm.

Juniorka Marina Živković takođe postigla lični sa visinom od 171 cm. Uz to, još tri lična u sedmoboju, koja su joj pored titule državne prvakinje doneli i novi juniorski NR od 5029 bodova (15 bodova više od starog rekorda). U prevodu na srpski, jako slab rezultat.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 29 Sep 2020, 03:39

Marina je nesto najbolje sto imamo u visebojima. ovo je peti rezultat ikad, kad bi neko istrcao peti rezultat ikad u Srbiji na 10000m bilo muski bilo zenski to bi u svetskim okvirima bilo jadno, ali to sada izgleda nedostizno kao i u mnogim drugim disciplinama.

Nije Marina jedina srusila rekord u svojoj kategoriji, cak tri decaka i jos jedna devojka su srusili rekorde koji se valjda obracunavaju poslednjih nekoliko godina pa zato tako lako i padaju, a dobro je i sto je prvenstvo ovako kasno jer u mladjim uzrastima znace i 4 meseca. Jedan od novih rekordera je i pominjani Justin koji je rekordu u viseboju dodao i rekord u dalju iz zone sa 5.67m sto je i dalje dosta slabije od rekorda po komsiluku. Rekord za starije pionire je 7.10m.

Kod pionira su viseboji veseli, u starijim kategorijama sa dva-tri ucesnika to deluje prilicno tuzno.

U Sapcu odrzan ove godine najveci (jedini) miting za decicu, Mona Pavlovic (2009.) Top Dzamp 151 cm u visu.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 29 Oct 2020, 06:49

Poslednji vredan rezultat pre podvlacenja crte - Radosavljevic (`05 - Kragujevac) - 7.33 na 60m, rekord centralne Srbije za pionire i zamalo drzavni rekord.

Ako su mlade nade oni rodjeni u ovom milenijumu, upadljivo je da se na ovoj temi u 2020. skoro nisu ni pominjali oni koji su vec blizu seniora, valjda jedini izuzetak skakac Vlahovic, ostali svi 2004. i mladji. Video sam skoro sliku sa postolja gde stoje devojcice rodjene 2006. i komentar "dobro je da su sve ostale u atletici" kao da imaju po 40, a ne 14 godina. Lepo je sto ima dece sa sjajnim rezultatima, predvode ih Vilagos, visasice i srednjeprugasice, ali put do seniorske scene je toliko dug da bas treba biti strpljiv. A kad je cilj tako daleko verovatnoca da ce se skrenuti na nekom iskljucenju je ogromna.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby octopus » 28 Dec 2020, 15:55

Ako seniori mogu odmah na startu sezone do ličnih, šta tek reći za mlade nade.

Trio iz Top džampa posebno skreće pažnju, reč je ni manje ni više nego o državnim rekordima. Boberić oborila svoj pionirski NR (koji je držala u suvlasništvu) za 8cm i trenutno je na 12.26m. Mona Pavlović u skoku uvis došla do 157cm (za atletske škole se ne vodi evidencija o državnim rekordima, što bi ovo svakako bio), a Marija Nisić u skoku udalj postigla mleđepionirski NR sa daljinom 5.59m.

Japundžić oborila lične i na 200 i na 400m. Vremena 25.23s i 56.59s.
User avatar
octopus
 
Posts: 5212
Joined: 24 Jun 2014, 07:36

Re: Mlade nade atletike

Postby werbatim » 10 Jan 2021, 15:22

Angelina Topić, ostvarila je normu za U20 Svetsko prvenstvo koje će se održati na leto 2021. u Najrobiju (Kenija).

Ona je nakon uspešno preskočenih 1,82m koliko iznosi norma, uspela takođe iz trećeg pokušaja da preskoči i 1,85 metara, što je na dan 9.1. stavlja na prvo mesto svetske rang liste visašica.


User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Mlade nade atletike

Postby Milutinov Tata » 10 Jan 2021, 17:21

Svaka cast, fantastican rezultat :okk:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29582
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 11 Jan 2021, 06:23

Odlican rezultat, u Srbiji u 21. veku niko nema skok preko 185 cm. Na prvom takmicenju debelo srusen licni. Svetla su uperena u nju, ali za vikend su se istakle jos dve devojcice iz Top Dzampa, obe rodjene 2007., Cuk 168 u visu i Simic 8.00 na 60m, iz ovolikog kvantiteta mora se nesto stvoriti. Vredne rezultate ostvarile i starije Ilic 7.72 u sprintu i Japundzic 24.99s na 200m. Cekaju se momci.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby jabukamen » 24 Jan 2021, 04:50

Juce zavrsena sezona prvenstava Beograda. Kod mladjih juniora uz standardnu Topicevu (182), istakla se i njena vrsnjakinja Boberic (2005.) sa 594cm u dalju. Obe su ispunile norme za medjunarodna takmicenja i (ako ih bude) tamo ce potvrditi ove rezultate. Nije da ne verujem, ali...

Nisu njih dve jedine koje su se istakle iz Top Dzampa. Ogroman broj devojaka i momaka im daje luksuz da se uz Angelinu svakog vikenda moze istaci neko drugi. Za razliku od njih ova zima nije dobro krenula za ostale. Naravno da sve ovo treba uzimati sa ogradom, ko zna koliko je ko proveo u izolaciji, ciji su roditelji oprezniji i tome sl, ali Rokavec je prebrzo ispala iz trke sa Topicevom, na tri takmicenja 177, 171 i 173 cm. Ono sto vise zabrinjava je nacin na koji joj trener kog smo ovde (opravdano) velicali dodeljuje medalju, kad druga devojcica ne uzme zlato u jednoj disciplini, a u drugoj podbaci da se i ne pominje, malo mi je to Federerovski, dok pobedjujes i primas cestitke veliki si dzentlmen, kad stane onda bas i nije tako. Slicna situacijama je i sa zvezdinim sprinterkama, Micic stagnira, pre koji dan proglasena najbolja mladja pionirka Djurdjevic nazaduje, a Lene Stokic nema. Nestanak misteriozan poput onog Tihomira Djordjevica. Obicno na ovoj temi mi vise pominjemo pozitivne stvari i tako i treba, ali ovaj negativni pasus ce danas biti mnogo duzi jer "moja" velika nada Nikola Kostic gubi od svojih vrsnjaka, cak godinu mladjih sto je do nedavno bilo nezamislivo.

Prosli vikend je bilo pionirsko prvenstvo Beograda i bilo je nekoliko devojcica koje su obecavale, a sad vec sa 14 izgledaju prilicno tuzno, sto bi onomad rekao mudri octopus guzeljaju. Priroda je tu jaka i neumoljiva, ali me zanima da li bi neki strucni trener kojih je kod nas izuzetno malo mogao da spreci taj proces?
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2527
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: Mlade nade atletike

Postby Milutinov Tata » 24 Jan 2021, 08:06

Odlicno sto Angelina drzi nivo, nadam se kao sto napisa jabukamen da ce to potvrditi i negde u inostranstvu.

Nadam se da ce se Rokavec trgunuti, konkurencija njih dve bi bila odlicna za obe.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29582
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

PreviousNext

Return to Atletika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests