Board index Fudbal Reprezentativna takmičenja

Fudbalska Reprezentacija Srbije

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 16 Jul 2020, 10:50

Ti bi zapoceo reformu reprezentacije tako sto bi skrajnuo dvojicu najboljih igraca u prethodnih 10 godina- Tadica i Mitrovica. Tadic je sve samo ne fizicki slab igrac, u protivnom ne bi u 4. deceniji zaigrao najbolji fudbal u zivotu i to na poziciji lazne devetke. Vrlo je dobar u igri ledjima, samo mu je problem nedostatak brzine, iako sa loptom u nogama sjajno osvaja prostor. Danas je pozicija klasicne desetke precenjena i uglavnom se pandani nekadasnjih majstora guraju na poziciju krilnih napadaca ili kao Tadic lazne devetke koje otvaraju prostor eksplozivnim krilima. I upravo Tadic najvise voli poziciju desnokrilnog napadaca, ali ne u budjavih 4-2-3-1 kao u Rusiji, vec u 3-4-2-1 ili 4-3-2-1. I mislim da i mi to moramo da igramo. Tadic je vrlo moderan fudbaler, univerzalac, odlicne fizicke spreme i meke noge. Nikakav Piksi, Dejo i ostali igraci od pre 30 godina. Mitrovic jeste zastareo igrac, ali je za 3 godine ubacio 30 golova u reprezentaciji i glupo je menjati ga za nekog ko ne igra u svom klubu i ko je lazirao povredu da bi pobegao iz reprezentacije. Prvacima sveta igra Ziru, a ne Benzema, iako je individualna razlika izmedju njih daleko jasnija nego izmedju Mitrovica i Jovica. Ali sa druge strane ta artificijelnost sprecava Mitrovica da napravi zapazeniju klupsku karijeru. Srpski Podolski. Fudbalski Miroslav Raduljica.

Rajkovic
Maksimovic-Milenkovic-Kolarov
Radonjic (Gacinovic/Lazovic)-Matic-Maksimovic (Milivojevic)-Kostic
Tadic-SMS
Mitrovic

Ili

Rajkovic
Maksimovic-Milenkovic-Pavlovic-Kolarov
Matic-Maksimovic (Milivojevic)
SMS (Gacinovic)
Tadic-Kostic (Radonjic)
Mitrovic

Pored svih pobrojanih u konkurenciju ulaze i Dmitrovic, Nastasic, Gudelj, Ljajic, Jovic i Vlahovic.

To je 20ak imena. Bez Gobeljica, Miletica, Rukavine, Milunovica, Spajica, Veljkovica, Mladenovica, Jovicica, Prijovica i slicnih.
Last edited by Tegi on 16 Jul 2020, 11:06, edited 1 time in total.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20672
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 16 Jul 2020, 11:04

Ti misliš da mi možemo da igramo sa 3 štopera pozadi?
Meni to deluje kao sf iskreno.

Uz Tadića jedini koji brzinski može da odgovori fudbalu na najvišem nivou su Kostić i Radonjić. Za Lazovića već nisam siguran.

Voleo bih da imamo nekog drugog golmana, nisam veliki fan Rajkovića zbog visine, a ni Dmitrović mi ne uliva poverenje. Od Stojketa se verujem diglo ruke, a i prethodna dvojica su trenutno bolji golmani od njega.

Edit: mi ćemo vrlo brzo morati da izbacimo levog beka, jer se Kolarovu bliži kraj karijere. Ili da pređemo na 3-5-2, a da pozadi igraju Bleki, Pavlović i vrv Maksimović ili neko četvrti.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 16 Jul 2020, 11:18

Mozemo, i Maksimovic i Milenkovic to jako cesto igraju u klubu (Milenkovic zapravo uvek), Kolarov je sinoc igrao na toj poziciji, a i sam je govorio da vise postaje half nego bek. Zadrzaces mu dugu loptu i prekid, a oduzeti ona tupava izletanja i kurcobolju da se vrati nazad.

Nismo mi u Ukrajini pukli zbog 3 pozadi, vec zato sto su nam zadnji vezni bili Matic i Ljajic. Zato smo sve golove poprimali sa 15-16 metara, prelako su nam dolazili na 16-20 metara.

Kostic u klubu igra samo lwb, od pobrojanih kandidata za rwb trenutno niko, ali Gacinovic i Lazovic imaju gomilu utakmica na toj poziciji. Matic i Maksimovic su komplementarniji pozadi od Matica i Milivojevica, a Sergeja ces pomeriti od defanzivnih zadataka, posto on moze da igra samo ako ima makar dvojicu iza sebe u sredini. Tadicu ces dati celu desnu polovinu igralista da radi sta hoce. Jos imas LN u septembru da to isprobas.

Ali nista od toga. Petarda ce staviti Maksimovica na beka, Kolarova uz Mikenkovica, naci ce nekog jls levog beka, uparice teskase Matica i Milivojevica, stavice mlohavog Ljajica na krilo i izgubiti 2-0 u Oslu.

Pa upravo ti o tome i pisem. Moras se prilagoditi onome sto imas. Kostic ti najbolje moze pokriti levu stranu od svih raspolozivih fudbalera, klasicnog desnog beka nemas, a imas igrace za rwb poziciju. Bolje da probas 2 utakmice ono za sta imas igrace nego da bacas 2 pozicije na stopera koji igra beka, Rukavinu, Miletica, Gobeljica, Rodica i Mladenovica.

Drugim recima, samo se osloboditi 4-2-3-1 formacije. Petarda je posle Portugala imao PET utakmica da to isproba i nije mu palo na pamet.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20672
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 16 Jul 2020, 11:30

Ima smisla.

Taj duo Matić-Milivojević je verovatno najgori od svih koji se tu mogu sklopiti, ali Tumba nema muda da skrajne jednog od njih dvojice jer su obojica standardni u PL, a i kad se desi neuspeh biće pljuvanja zašto je jedan igrao, a drugi ne. Činjenica je da su njih dvojica u paru najslabiji tandem. Zadesilo nas je da na toj poziciji zadnjeg veznog imamo u istom trenutku dvojicu igrača koji su standardni u vrlo dobrim premijerligaškim ekipama, Matić čak u top formi, a da se zbog svoje konstitucije i fizičkih predispozicija nikako ne mogu uklopiti.

Da da, isto razmišljam, samo mislim da niko od trenera nema muda da raskrsti sa četvoricom pozadi i konačno pametno iskoristi onim sa čim raspolaže.
Mi ni na vidiku nemamo reprezentativne bekove (Mladenović, Filipović, Urošević, Rodić), desno Gobeljić i Miletić. Pa nas bi svaka reprezentacija koja bi odradila skauting vrtela preko krila bilo koga od ovih da staviš.

Nailazi nam period gde bi trebalo da imamo jasnu sliku oko štopera, golmana (mada ja tu nisam naročito zadovoljan), potencijalno dobrih krilnih igrača i Mitra koji ulazi u fudbalski najbolje godine. SMS tek treba da se dokaže, a Tadić da izvuče još par sezona na top nivou. Kako će se rešiti pitanje bekova je trenutno najteži zadatak.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Dylam Dop » 16 Jul 2020, 12:06

Tegi wrote:Ti bi zapoceo reformu reprezentacije tako sto bi skrajnuo dvojicu najboljih igraca u prethodnih 10 godina- Tadica i Mitrovica.


Uopste ovo nisam rekao na ovaj nacin. Tacnije, prakticno sam naveo da su nam prijeko potrebni igraci koji bi ulili novu energiju i elan u selekciju - motore sa pogonom koji bi ponijeli na sebi i sve te tornjeve teskase. Fundamentalni preduslov je naravno da svi dojdu u vrhunskoj kondicionoj formi, spremni na izazove (ovo vazi pod uslovom vec prodjenih kval-a i priprema pred prvenstvo) sa snagom do kraja utakmice. Tadic je, naravno, neizostavan u svim formacijama u prvih 11. Takvog igraca se niko ne odrice. Bez obzira na sve golove koje je postigao, Mitrova uloga u timu je bila nezavidna. Gotovo po pravilu je ostavljan bez podrske i sam pred protivnickim golom. Taktika: "gadjaj u njega, gledaj da ga pogodis u tintaru kao Zigaru, pa sta isceprka - isceprka".

Krila - tu si u pravu, trebaju nam poletna krila da rasterete tromu, inertnu sredinu (i Mitra, kome je upravo brzina najveca rak-rana). Kostic je tu svakako jedan od nezamjenljivih. Gacina takodje vidim po toj desnoj strani. Tadic u tom trouglu izmedju njih, a iza Mitra. Sredinu je potrebno prethodno cvrsto uigrati, da bi u eventualnim susretima sa slabijim protivnicima mogli isprobati i varijantu sa dva spica - Jovic je i u Ajntrahtu prodisao pored Halera i "iskovao" sebi prostor.

Defanzivni red ionako crpi i gradi postepeno svoje samopouzdanje iz ostatka tima. Ako je naprijed potpuno rastimovani orkestar, propuh i brisani poprstor - ni vrhunski stoperi, cak i da ih imamo ne bi mogli mnogo uciniti kad se nadju u susretu pred uvjezbanim protivnickim streljackim vodom.

Danas je pozicija klasicne desetke precenjena


Ne zajebavaj, pa upravo je Real sa Lukom Modricem skoro napravio najveci podvig u svojoj istoriji: osvajanje 3x-uzastopne krune lige sampiona.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Tegi » 16 Jul 2020, 12:14

Modric nije nikakva desetka. Starim recnikom- osmica, ako ne i sestica. Desetka je bio na pocetku karijere.

Vesli Snajder je poslednja velika desetka svetskog fudbala. Danasnji igraci takvih karakteristika se ili guraju dublje u sredinu ili na bok. A najcesce su univerzalci koje ne fiksiras na jednu poziciju.

Jovic uz Mitrovica teoretski samo u 3-4-1-2, ali to znaci da Sergej mora napolje, a u slucaju kada ti krilne bekove igraju Gacinovic i Kostic, to je prikladno samo za Litvaniju i slicnu boraniju. Klasican 4-4-2 ili romb ne dolaze u obzir, nemamo igrace za tako nesto, niti bilo ko od njih to igra u klubovima.

Muslin je takticki najbolje rastumacio nase igrace, samo sto je imao daleko manji broj upotrebljivih igraca na raspologanju, a nije imao muda da ubace mladje. Ofanzivniji krilni bekovi nego tada, Maksa da rilja u sredini, talentovaniji stoperi i veca rotacija medju 3 ofanzivna igraca. I to jeste ekipa za 16 na svetu i 10-12 u Evropi.
Last edited by Tegi on 16 Jul 2020, 12:29, edited 1 time in total.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20672
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Desetka » 16 Jul 2020, 12:16

Tegi wrote:Rajkovic
Maksimovic-Milenkovic-Kolarov
Radonjic (Gacinovic/Lazovic)-Matic-Maksimovic (Milivojevic)-Kostic
Tadic-SMS
Mitrovic


+1000
Kacio sam identicnu postavu, samo sto bi meni na desnoj strani igrao pre Lazovic koji igra u odlicnoj formi i odgovorniji je od Radonjica. Radonjica pre vidim kao aktivnu rezervu za napadacki deo. Milivojevic igra veoma dobro u palasu i mozda je i bolji igrac od Maksimovica, ali u nasoj reprezentaciji bih uvek pre dao sansu Maksimovicu jer ne traba nam treci toranj pored Matica i SMSa. Godinama pricam da ova formacija izvlaci najbolje iz naseg tima daje vecu slobodu Tadicu i Smsu, dobijas dva prodorna igraca po bokovima koji mogu da gadjaju Mitrovica i prava steta je sto liga nacija nije iskoriscena da se ovako nesto uigrava.
Last edited by Desetka on 16 Jul 2020, 12:18, edited 1 time in total.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3063
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby grobar_Zvornik » 16 Jul 2020, 12:18

Valderrama wrote:Znam da postoji tema za ovo ali ova je daleko aktivnija pa bih ovde da pitam. Zanima me da li neko na forumu ima snimke utakmica fudbalske reprezentacije sa RTS-a sa velikih takmicenja u periodu 1998-2006? Trazim vec neko vreme ali bez uspeha. Ako neko ima te snimke zamolio bih ga da me kontaktira.


Могуће да ћеш негдје на интернет пространствима наћи пар утакмица, све сигурно не. (на покојном Рапид Сербиа је било доста материјала...)
Једино што ти преостаје, ако се бавиш колекцинарством, је да се обратиш РТС-у и видиш како стоје ствари... Цијеним да архиву продају, али и да те ограничавају у смислу објављивања на мрежама... ауторска права и сл.
Знам да је својевремено пар ликова постављало цијеле утакмице репрезентације, али су убрзо гашени канали и видеи због права.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31180
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Lakerit » 09 Aug 2020, 18:34

Tegi wrote:Ti bi zapoceo reformu reprezentacije tako sto bi skrajnuo dvojicu najboljih igraca u prethodnih 10 godina- Tadica i Mitrovica. Tadic je sve samo ne fizicki slab igrac, u protivnom ne bi u 4. deceniji zaigrao najbolji fudbal u zivotu i to na poziciji lazne devetke. Vrlo je dobar u igri ledjima, samo mu je problem nedostatak brzine, iako sa loptom u nogama sjajno osvaja prostor. Danas je pozicija klasicne desetke precenjena i uglavnom se pandani nekadasnjih majstora guraju na poziciju krilnih napadaca ili kao Tadic lazne devetke koje otvaraju prostor eksplozivnim krilima. I upravo Tadic najvise voli poziciju desnokrilnog napadaca, ali ne u budjavih 4-2-3-1 kao u Rusiji, vec u 3-4-2-1 ili 4-3-2-1. I mislim da i mi to moramo da igramo. Tadic je vrlo moderan fudbaler, univerzalac, odlicne fizicke spreme i meke noge. Nikakav Piksi, Dejo i ostali igraci od pre 30 godina. Mitrovic jeste zastareo igrac, ali je za 3 godine ubacio 30 golova u reprezentaciji i glupo je menjati ga za nekog ko ne igra u svom klubu i ko je lazirao povredu da bi pobegao iz reprezentacije. Prvacima sveta igra Ziru, a ne Benzema, iako je individualna razlika izmedju njih daleko jasnija nego izmedju Mitrovica i Jovica. Ali sa druge strane ta artificijelnost sprecava Mitrovica da napravi zapazeniju klupsku karijeru. Srpski Podolski. Fudbalski Miroslav Raduljica.

Rajkovic
Maksimovic-Milenkovic-Kolarov
Radonjic (Gacinovic/Lazovic)-Matic-Maksimovic (Milivojevic)-Kostic
Tadic-SMS
Mitrovic

Ili

Rajkovic
Maksimovic-Milenkovic-Pavlovic-Kolarov
Matic-Maksimovic (Milivojevic)
SMS (Gacinovic)
Tadic-Kostic (Radonjic)
Mitrovic

Pored svih pobrojanih u konkurenciju ulaze i Dmitrovic, Nastasic, Gudelj, Ljajic, Jovic i Vlahovic.

To je 20ak imena. Bez Gobeljica, Miletica, Rukavine, Milunovica, Spajica, Veljkovica, Mladenovica, Jovicica, Prijovica i slicnih.



Какав црни Коларов, човек не може да се покрене. Он може само да улази ако треба нешто да јуримо па онда да из прекида нешто уради.
На његово место по левој страни треба да иде Костић а десно треба да игра Лазовић из Вероне и то је решење за бекове.
Централни у одбрани су сви солидни играчи али ниједан није врхуски. Имамо Максимовића, Вељковића, Настасића. Можда буде врхунски Миленковић али за сада не улива толико поверење.
Голмани Рајковић и Дмитровић
Задњи везни су Максимовић, Милојевић, Гудељ
Средина средине су Матић, Грујић, Гаћиновић(мада може и по страни)
Напред средина су Тадић и Милинковић-Савић
Крила су Радоњић, може и Тадић мада је он мени више за средину, Живковић
Напад су Митровић, Јовић и Влаховић

Може сјајна екипа да се направи али проблем је тренер. То је увек и био проблем.

Може одлична
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 20 Aug 2020, 09:23


Đorđe fakin Despotović :blue:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Mainland » 20 Aug 2020, 09:25

Taj je tu samo radi reda,četvrti špic
Clavus clavo extruditur
User avatar
Mainland
 
Posts: 2554
Joined: 16 Mar 2020, 12:48

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Domingoo » 20 Aug 2020, 09:36

Odlican spisak najbolji igraci su tu ..Da li ce cetvrti spic da bude Despot ili Prija skroz nebitno .
Portugalac bek za 200k ,22-28 god tehnicko-takticki pismen..
Od Gaćinovića da se napravi vrhunski desni bek.
User avatar
Domingoo
 
Posts: 7174
Joined: 17 Nov 2018, 15:22

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Baxter Stockman » 20 Aug 2020, 10:23

Nema Luke Milivojevića...
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Cvele » 20 Aug 2020, 10:30

Baxter Stockman wrote:Nema Luke Milivojevića...

Moguće da mu je stavljeno do znanja na vreme da ne može u 11 pored Matića.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18215
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Fudbalska Reprezentacija Srbije

Postby Stenli » 20 Aug 2020, 10:49

Lukić, Aleksić, Despotović koji moj oni rade ovde?
Šteta što Bleki mora na beka, pa se neće upariti sa Kalabom.
Očekivao sam da će NIkola Anoć iz Soligorska, možda biti proban na beku.
User avatar
Stenli
 
Posts: 13466
Joined: 21 Jul 2017, 14:05

PreviousNext

Return to Reprezentativna takmičenja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests