Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 18 Jun 2020, 13:29

Zlaja wrote:Da ste trener na vrucoj stolici i da imate ovu 1 godinu da zadrzite posao, koga biste potpisali na kratkorocni ugovor, Brejdija, Brisa, Bena, Riversa ili Kazinsa?


Po mom mišljenju, u ovom trenutku ne postoji velika kvalitativna razlika izmedju ta 4 igrača, tako da bi to zavisilo od sistema igre u napadu koji želim da igram. Ako je sistem igre west coast i outside zone sistem kakav forsiraju Shanahan, Kubiak, McVay i Stefanski, onda bi birao Cousinsa. Ako je sistem nešto slično ovome što igra Arians, onda definitivno Big Ben, pod uslovom da je fizički ok. Ako je sistem baziran na kratkim dodavanjima kao što to godinama igraju Patriotsi i Saintsi onda bih birao Brady-ja.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 18 Jun 2020, 13:39

Да је здрав - Бен.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 18 Jun 2020, 13:57

mmarko28 wrote:Mislim da će OL i ove godine biti problem. Ne vidim da su je unapredili. U napadu će mnogo zavisiti od toga kako će se Akers uklopiti. Ako on bude zdrav i odigra dobru sezonu, Ramsi mogu da budu respektabilni. Nadam se da će McVay malo da promeni playbook. Mislim da su malo bili pročitani prošle godine. Fali dubine u tom rosteru. Imaju nekoliko sjajnih igrača, ali ako im se desi par povreda, mogu da budu u problemu. Ramsi imaju istorijski katastrofalnu cap situaciju, a još nisu ni potpisali Ramseya. To je glavni razlog slabe dubine rostera. Generalno, mislim da je za Ramse dobro da se hajp oko njih smiri. Možda će se igrači trgnuti i želeti da pokažu da su bolji nego što svi očekuju. Ja mislim da će oni igrati bolje, ali je pitanje da li će se to reflektovati u broju pobeda, pošto im je divizija baš teška ove godine.


Za OL bas mislim suprotno. Upravo to svi potenciraju kao najveci problem Ramsa, ali MekVej i Snid se ocigledno slazu sa mnom i to su pokazali na draftu. Dali su veliku dozu vere u sadasnji sastav OL, jer nisu draftovali linijasa do sedme runde. Vecina ljudi to potencira kao veliku gresku ali ja se bas slazem. Da su Ramsi zavrsili sezonu kao sto su poceli sa Alenom, Notebumom i Havenstajnom ja bih rekao linija je sranje. Ali kad su se ova 3 igraca povredila (mada Havenstajn je igrao pod povredom od pocetka, mozda je zato i igrao lose) i mesta zauzeli Evans, Edvards i Korbet a na centra prekomandovan Blat, mi smo se preporodili. Takodje Vitvort je dozvolio jedan sak za celu sezonu. Po meni linija Vitvort - Korbet - Blat - Edvards - Havenstajn (Evans) moze da bude veoma dobar unit.

Sto se tice napada, mi smo prosle godine i odustali od naseg plejbuka i igrali smo mnogo vise akcija u kojima je Gof stavljen u shotgun, u poziciju Big Bena da trazi mete niz teren. Ja se bas nadam da cemo se vratiti vise onoj igri iz 2017 i 2018.

Cap je los, ali mi imamo zatvoren roster za sledecu sezonu. Prosle godine sa losom igrom mi smo bili pozitivni i na korak od PO. (po sadasnjem sistemu cak bi usli u PO) Mislim da smo jaci nego prosle godine, i mislim da cemo ici do PO. Na ustrb koje ekipe ne znam.

Dr Arslanagic wrote:Nema vise Greg-a the leg-a.
Igrac koji je peglao sve Gofove gluposti.
Bili su mirni samo ako se dovuku do pola.

Ramsima je, sa Gofom, definitivno potreban vrhunski RB.
Bez hard run igre, ili bez vrhunske produktivnosti trcanjem, Ramsi nemaju cemu da se nadaju.
Gof je, vise puta, i kad god nije trebalo, pokazao da nije kalibar da sam izvuce napad.
Da ne budem stroziji.

Sto kaze Marko, ako se Akers uklopi, mozda nesto i bude od Ramsa.
OL ... nisam siguran.

Po meni najveci probem, unutrasnji LB.


Slazem se da je Greg najveci gubitak u offseasonu. LB jeste problem ali nijedna ekipa nije bez nekog slabijeg dela tima. Sto se tice RB, i tu se slazem. Imam vise sumnji u nasa 2 nova RB nego u OL. To ce biti najveci boom or bust.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 18 Jun 2020, 14:39

Glavni problem Remsa je taj sto ce igrati u najjacoj diviziji u ligi...

U konferenciji gde 10 pobeda neophodno za vajld-kard.

A recimo 3-3 skor u konferenciji bi bio brutalno dobar. Nisam siguran da oni mogu preko 8-8 ove sezone. Gof je preslab...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 23 Jun 2020, 21:52

Simms je pravio listu najboljih QB za 2020.

Njefovih TOP 9 su:
Mahoms, Vilson, Rodžers, Votson, Lamar, Venc, Rajan, Preskot i Steford.

Ko je po vama još 1 za TOP 10 za 2020?

Big Ben, Bris, Brejdi, Kasins, Tanehil ili neki od mlađih kao npr. Marej?
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46897
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 25 Jun 2020, 08:22

Big Ben i Bris umesto Preskota. A za Lamara je rano proceniti da li je Majkl Vik ili Grifin treci.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Snow » 29 Jun 2020, 01:12

Cam Newton u NEP
John Snow
 
Posts: 240
Joined: 25 May 2020, 13:51

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Baxter Stockman » 29 Jun 2020, 06:19

Opa bato!


:laugh:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 29 Jun 2020, 07:30

Prevaranti iz Bostona kažnjeni sa milionče i ostali su bez 3. pika sa narednog drafta zbog afere snimanja Bengalsa.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46897
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby kecman » 29 Jun 2020, 13:17

Image

LET'S FUCKING GO!
SVAKOJ VLASTI VERNI, SVAKOJ VLASTI ODANI...
User avatar
kecman
 
Posts: 2557
Joined: 14 Jun 2011, 22:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 29 Jun 2020, 14:18

Sto rece jedan moj drug, kako ce Josh McDaniels da nacrta napad za mobilnog QB, nije navikao :D
User avatar
John Doe
 
Posts: 12508
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Malkovic » 03 Jul 2020, 20:47

Хоће ли сада постати Вашингтон ЛГБТ Демократски центар за атлантску сарадњу?
Данас пламсаш само од крви најбољих
што су мачу дали своја тела справна;
блештећи у духу и у чистој вољи,
божанствена света земљо Православна
User avatar
Malkovic
 
Posts: 4246
Joined: 20 Feb 2020, 13:46
Location: Šabačka Pocerina

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dimitrije » 04 Jul 2020, 14:14

Još sam u čudu kakav je ugovor potpisao Newton, u smislu love koju može dobiti. Znam da su okolnosti i frnšize neuporedive, ali kad se samo setim da je Miami Cutleru dao 10 milki da se vrati iz penzije...
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5637
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 05 Jul 2020, 20:02

Dimitrije wrote:Još sam u čudu kakav je ugovor potpisao Newton, u smislu love koju može dobiti. Znam da su okolnosti i frnšize neuporedive, ali kad se samo setim da je Miami Cutleru dao 10 milki da se vrati iz penzije...


Za to postoje 2 razloga:
1. Kad su se delili ugovori, u martu, on zbog Covid19 nije mogao da bude pregledan od strane doktora timova koji su eventualno bili zainteresovani. Sa njegovom istorijom povreda logično je da ga niko nije potpisao bez medicinskog pregleda. Onda su karte podeljene, a 90% timova nije imalo petlju da ga potpiše kao backup opciju. Zamisli samo situaciju gde bi ga potpisali Bearsi, Jaguarsi ili Chargersi. Onog trenutka kad bi se Newton pojavio u svlačionici, bez obzira na želje GM-a i trenera, igrači bi Newtona gledali kao startera. Bivši MVP, jaka ruka, gradjen kao defanzivni end, harizmatičan. Nema šanse da bi Trubisky, Taylor ili Minshew ostali starteri.

2. Većina trenera i ofanzivnih koordinatora, ne želi, ili ne ume da prilagodi svoj sistem igre Newtonu. Ako dovedeš tako specifičnog QB moraš da promeniš igru u napadu i da je prilagodiš njemu. Većina trenera u NFL to ne bi umela da uradi. Jedva čekam da vidim kako će ga Belichick i McDaniels koristiti.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 06 Jul 2020, 20:14

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests